#Читайнакарантині: на сайті ЛОДА - нова рубрика

20 листопада 2020р, Новини. Департамент комунікацій та внутрішньої політики, Прес-служба ОДА

#Читайнакарантині – нова щотижнева рубрика від департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА. Автори, видавці, рецензенти, бібліотекарі – розповідатимуть про найцікавіші книги, які сподобаються і дітям, і дорослим. Щотижня усім, хто любить друковане слово і жити не може без книг, рекомендуватимуть до прочитання одну із них. Це праці, які Львівська ОДА підтримує в межах проєкту «Найкращі книги Львівщини».

«Карантин змінив образ мислення та спосіб проводження вільного часу у більшості людей у світі. Ми стараємося обмежувати відвідування розважальних закладів, менше ходимо в гості. Зараз, в цю холодну і похмуру пору, переважно залишаємося вдома. А це чудова нагода почитати. Аби підтримувати видавців та авторів, щороку Львівська облдержадміністрація організовує конкурс. Найкращі книги підтримуємо фінансово. Це сучасні праці, новинки, а також дуже популярні книги, які з року в рік перевидають видавництва. Є серед них і класика української літератури, монографічні дослідження історії України тощо. Хочемо, щоб якомога більше жителів Львівщини знали про них», - розповів керівник департаменту Андрій Ковальський.

Цього року ЛОДА підтримала понад двісті книг.

Отож, цих вихідних рекомендуємо дитячу книгу львівської письменниці Галини Вдовиченко «36 і 6 котів». Її з року в рік перевидає «Видавництво Старого Лева». Вона про невгамовних котів, які вміють виплутатись з будь-якої складної ситуації і ніколи не впадають у відчай. Переконані, книга сподобається і батькам.

«Книжка «36 і 6 котів» стала для мене особливою. Бо раз і назавжди спростувала тезу про те, що наші діти мало читають, і що їх цікавлять лише ґаджети. Я й не сподівалась, що вона виходитиме у «Видавництві Старого Лева» від 2015 року новими і новими накладами по кілька разів на рік. І поведе за собою інші книжки про цей винахідливий котячий гурт і створить книжкову серію», - розповіла авторка Галина Вдовиченко.

У світ уже вийшли «36 і 6 котів», «36 і 6 котів-детективів», «36 і 6 котів-компаньйонів».

«36 і 6 котів» - перша книга називається так, бо саме стільки хвостатих героїв Галини Вдовиченко оселилося одного дощового вечора в помешканні пані Крепової попри її бажання. Але серце непоступливої господині до котів-безхатьків прихилила киця-сфінкс Баронеса. Ані пані Крепова, ані її племінник Стас навіть уявити собі не могли, чим обернеться вторгнення у їхнє маленьке помешкання 36 дорослих і 6 маленьких котів.

У наступній книзі пригоди котів продовжуються. І тепер у котів-танцюристів з’явився новий талант – до дряпопису. Їхні картини прикрасили стіни господаревої кав’ярні, але ненадовго… Стався злочин. Хто візьметься розслідувати дивне зникнення? Хто розкриє таємницю вісьмох липових дощечок? 36 і 6 котів-детективів беруться до справи…

У третій книжці розповідається про пригоди котів у старечому будинку. В цій історії вони стали не лише компаньйонами, але й футболістами і театральними акторами.

Книжки з цієї серії перетворюються на вистави, - розповідає авторка. Їх ставлять у бібліотеках, школах, в самодіяльних театрах і будинках творчості. Діти називають себе іменами героїв книжок, малюють свої ілюстрації до котячих пригод.

Не обходиться і без курйозів. 

«Я мало не щодня отримую на месенджер і у приват на Фейсбук відгуки від батьків із подякою за те, що дитина полюбила читати. І раджу інші книжки інших авторів, яких у нас стає все більше. А найкумедніший й найлаконічніший відгук на «Котів» я почула в одній з львівських бібліотек на зустрічі з третьокласниками. «До нас приїхала авторка книжки «36 і 6 котів», - оголосила бібліотекарка. І тут таки пролунав здивований дитячий голос: «Вона що, жива?!!»,-  ділиться Галина Вдовиченко.

Коти мають своїх шанувальників по всій Україні. Малеча залюбки стежить за пригодами хвостатих улюбленців.

«Історії про 36 і 6 котів однаково сприймають читачі в усій Україні. У тих місцях, де я побувала за цей час – від Львова до Слов’янська, Маріуполя, Сєвєродонецька, Краматорська і Костянтинівки. Від Чернігова до Миколаєва і Херсона. У великих містах, маленьких містах, у селищах і селах. Діти, які не можуть відірватися від книжки – це, мабуть, одна з найбільших нагород авторові»,  - розповіла авторка.

Своїх улюбленців серед котів має і Соломійка. Дівчинка мешкає у Львові і разом з сестричкою часто перечитує «котів». Її фаворитами є коти із сусідньої брами, сестричці ж подобаються коти-танцюристи.

«Сплюх, Чистюх, Мурчик, Нявчик, Бровчик та Беркиць. Сплюх любить спати, а Бровчик має кумедні рухливі брови. Я їх всіх знаю. І звісно, кішка Баронеса. Вона дуже класна»,- ділиться дівчинка.

Сьогодні дівчата мають дві книги з трилогії, третю – просять у Миколая.

Від трьох книг вже утворилася бокова гілка серії, підсумовує авторка, вийшла перша книжка-картинка для молодших школярів «Котохатка». Зараз у «Видавництві Старого Лева» триває робота над двома майбутніми книжками з цієї серії.

«І я бачу, що це ще не кінець. Не встигає вийти чергова книжка, як активні читачі вже її прочитали і вже чекають на продовження. Відволікають мене від інших планів, але я не жаліюся, я цьому радію і вношу поправки у свої плани»,- зазначила Галина Вдовиченко.

 

Розмовляла Юлія Савостейко

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook