Поціновувачів музики запрошують на проєкт «Дириґенти.Українською»

30 листопада 2020р, Новини. Департамент з питань культури, національностей та релігій, Прес-служба ОДА

Львівська національна філармонія імені Мирослава Скорика продовжує реалізовувати проєкт «Дириґенти.Українською». Другий концерт серії відбудеться 4 грудня о 19:00 у Концертному залі Людкевича.

"Дириґенти. Українською" – проєкт про таємницю співпраці і співжиття дириґента і оркестру. Завдяки ньому молоді та перспективні українські дириґенти мають можливість виступити із одним із найбільших та найдавніших українських оркестрів – Академічним симфонічним оркестром Львівської національної філармонії.

Крім того, кожна подія проєкту розкриває відповіді на популярні запитання серед слухачів, зокрема, що таке професія дириґента, яка його функція та хто в тандемі оркестр – дириґент головніший? 

З допомогою відео та фотоматеріалів, які можна знайти на офіційних сторінках Львівської національної філармонії (на сайті та соцмережах), усі охочі можуть познайомитися ближче із солістами, дириґентами, а також композиціями, що звучатимуть у програмі.

Зокрема, перший концерт із серії «Дириґенти. Українською» відбувся у жовтні під батутою одеської дириґентки Маргарити Гринивецької. Солістами були львівська скрипалька Марія Ткачик та київський скрипаль Андрій Павлов. Концерт отримав схвальні відгуки. Запис трансляції можна переглянути на YouTube-каналі Львівської національної філармонії.

Другий концерт із цього циклу пройде під батутою молодого львівського дириґента – Ігоря Муравйова. 

«Цього року світ відзначає ювілеї двох музичних корифеїв. 250 років від народження Людвіга Ван Бетховена, та 180 років від народження Петра Чайковського. Також фортепіанний концерт Чайковського повноцінно (всі три частини) буде виконуватися вперше в Україні», – розповів дириґент Ігор Муравйов.

Програму події складе «Українська сюїта» львівського композитора Миколи Колесси, знаменита «Гаффнерівська» симфонія (№35) Моцарта, яка початково була створена для сім’ї Гаффнерів як Серенада для супроводу церемоніалу із надання дворянського титулу Зигмунду Гаффнеру, батько якого свого часу був мером Зальцбурга, звідки походив сам Моцарт. 

Завершиться подія прем’єрним виконанням Третього фортепіанного концерт Петра Чайковського. Сольну партію виконає Андрій Макаревич.

Ключові слова:

філармонія

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook