«Квартет на кінець часу», написаний у концтаборі, презентують у Львівській філармонії

14 грудня 2020р, Новини. Департамент з питань культури, національностей та релігій, Прес-служба ОДА

Сцена нової музики завершиться у 2020 році двома цікавими подіями. Відбудуться вони 14 та 21 грудня о 20:00 у Концертному залі Людкевича Львівської національної філармонії імені М. Скорика. Також їх можна буде переглянути онлайн.

14 грудня на гостей очікує «Місячний П’єро» Арнольда Шеберґа

Місяць, ніч, П’єро (відомий персонаж італійського театру дель арте) – ці образи були невід’ємними в романтичному мистецтві. Та в творчості австрійського композитора Арнольда Шенберга вони отримали кардинально інше втілення, ставши символами страху, холоду та смерті.

Мелодрама для голосу та інструментального ансамблю «Місячний П’єро» – один із найяскравіших зразків експресіонізму в музиці. Композиція атональна. Складається із 21 поеми, написана для вокаліста та інструментального ансамблю. Кожен з номерів декламується солістом у техніці «шпрехштімме» (нім. – Sprechstimme), яка являє собою проміжну ланку між співом та мовою.

«Місячний П’єро» вперше у повному обсязі прозвучав на сцені Концертного залу Людкевича на цьогорічному фестивалі «КОНТРАСТИ: Метаморфози-2020», де отримав чимало схвальних відгуків. Особливістю виконання 14 грудня стане український переклад цього знаменитого твору, здійснений Максимом Римаром.

21 грудня презентують «Квартет на кінець часу» французького композитора Олів’є Мессіана

Композиція написана митцем під час перебування у концтаборі Stalag VIII-A у місті Ґерліц, куди він потрапив у полон у червні 1940 року.
Змогу творити Мессіан отримав завдяки прихильному ставленню одного із наглядачів концтабору, а інструментальний склад обумовлений музикантами, які разом із композитором перебували у таборі: це кларнетист Анрі Акока, скрипаль Жан де Булер, віолончеліст Етьєн Паск'є. Спочатку Мессіан написав для цих музикантів тріо, а згодом додав ще партію фортепіано, яку виконував сам. Таким чином й утворився квартет.

Прем'єра твору відбулась 15 січня 1941 року в стінах табору просто неба та рясним дощем перед аудиторією орієнтовно із 400 військовополонених і вартових. Інструменти, на яких відбулось виконання були в незадовільному стані, а віолончель купили на пожертви членів табору.

Події розпочнуться о 20:00

Зверніть увагу, що у Львівській національній філармонії діють карантинні обмеження! Просимо дотримуватися маскового режиму та дистанції.

Водночас відбуватимуться онлайн-трансляції події на YouTube-каналі Львівської національної філармонії, які будуть доступними для перегляду виключно під час події: «Місячний П’єро»«Квартет на кінець часу».

Ключові слова:

філармонія

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook