Для працівників ОТГ провели інформаційну сесію із соціальної роботи у громадах

11 грудня 2020р, Новини. Департамент соціального захисту населення, Прес-служба ОДА

За ініціативи департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації на базі Львівського Регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою» та за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» відбулась інформаційна сесія «Соціальний захист в громадах» для представників місцевих територіальних громад.

Йшлося про важливі зміни у законодавстві у сфері соціального захисту, впровадження програмного комплексу «Соціальна громада», про роль фахівців соціальної роботи в громаді, систему захисту прав дітей в умовах децентралізації тощо.

Відкрила семінар директор департаменту соціального захисту населення Наталія Кузяк.

«Сьогодні в умовах реформи місцевого самоврядування у громад буде чимало роботи для налагодження гідного соціального захисту на своїх територіях. По-перше, ми маємо розуміти, що саме соціальний захист дітей, соціальне забезпечення і організація соціальних послуг в громаді – закріплені на законодавчому рівні, і невиконання відповідних законів чи бездіяльність тягнуть за собою адміністративну, дисциплінарну, а подекуди і кримінальну відповідальність. По-друге, правильна організація соцзахисту сприятиме зростанню рівня довіри до органів місцевого самоврядування, зокрема до влади.  Мешканець, який звертається до вас із проблемою – не проблема, а ресурс. Тому дуже важливо створити у громадах підрозділи, які опікуватимуться питаннями соцзахисту», - зазначила Наталя Кузяк.

Директор департаменту окремо зупинилась на тому, що, відповідно до законодавства, уже з 1 січня організація прийому документів здійснюватиметься цілком через ЦНАПи або уповноважених осіб в громадах, за виключенням електронних чи письмових звернень.

«Важливо пам’ятати: якість і доступність тих послуг, які були в громаді до її створення, мають бути не нижчими після сформування нової громади», - додала Наталія Кузяк.

Порушили на онлайн-семінарі й тему бюджетування. Відтак, голів ОТГ закликали передбачити у місцевих бюджетах кошти на соціальний захист та соцзабезпечення.

«Департамент соціального захисту населення облдержадміністрації є реалізатором двох обласних програм, які передбачають співфінансування з місцевих бюджетів. Тому я дякую громадам, які були активними цього року і брали активну участь у пілотних проєктах, зокрема, таких як «Громада для сім’ї», «Соціальна громада», та закликаю інші громади долучатися до таких пілотних проєктів», - зазначила Наталія Кузяк.

 

Ключові слова:

соціальний захистОТГ

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook