Працює «Гаряча лінія» емоційної підтримки в час пандемії коронавірусу
Міжнародна організація з міграції (МОМ) запустила безкоштовну гарячу лінію емоційної підтримки. Тут працюють кваліфіковані психологи, які готові допомогти членам громад впоратися із психологічними проблемами, що виникають у результаті та посилюються пандемією COVID-19.
«Як і в багатьох інших країнах, в Україні пандемія COVID-19 непропорційно впливає на найбільш уразливі верстви населення, особливо на тих, хто страждає від наслідків тривалого конфлікту та вимушеного переміщення. На початку 2020 року повідомлення про психологічні проблеми зросли, оскільки члени громад почали стикатися додатково з невизначеністю, спричиненою спалахом пандемії COVID-19», - зазначають в МОМ.
Та додають, що серед найбільш уразливих соціальних груп – люди похилого віку, люди з інвалідністю, жінки, домогосподарства, у складі яких є діти, та які не мають одного з батьків, особи з хронічними захворюваннями.
Як пояснюють експерти із психіатрії департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА розлади поведінки пов’язані із навантаженням на людей в емоційному плані. Ізоляція, дотримання карантину та інших незвичні для людей речі - все це впливає.
Хто має більш витривалий та оптимістичний характер можуть себе зайняти на довгий період самі. Але в більшості людей виникають депресивні прояви.
«Тут важливим фактором є особистісні стосунки із членами сім’ї, а також економічні фактори. З одного боку це може проявлятись роздратуванням, а з іншого боку - глибокими депресивними ознаками, які можуть призвести до суїцидальних думок», - зазначив експерт департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА із психіатрії Юрій Закаль.
Психічне здоров'я в період пандемії COVID19 піддається значним психоемоційним навантаженням через те, що:
- є загроза життю і здоров'ю;
- є невизначеність ситуації (незрозуміло, коли і чим вона закінчиться);
- є відсутність однозначної, збалансованої інформації, і це, власне, і викликає реакції напруги, тривоги і депресії.
Відтак, якщо людина потребує емоційної підтримки та допомоги, вона може звернутися на «Гарячу лінію» за номером 0 800 211 444. Усі дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів на території України безкоштовні.
Отримати емоційну підтримку мешканці області можуть з 9:00 до 18:00 год в робочі дні та з 10:00 по 17:00 год у вихідні.
Психологи консультують людей будь-якого віку та зберігають конфіденційність.
Додамо, щоб допомогти подолати загальну стигму, пов’язану із пошуком психологічної підтримки, та підкреслити важливість носіння маски, у листопаді 2020 року МОМ також розпочала інформаційну кампанію «Закривайтесь маскою. А не в собі». Її проводять в Луганській та Донецькій областях.
Основна мета — «заговорити» до вразливих груп населення й мотивувати їх звернутись на безкоштовну гарячу лінію емоційної підтримки.