Вже завтра кам’яницю Стецкевичів на Замарстинівській можуть назвати пам‘яткою

15 грудня 2020р, Новини. Департамент архітектури та розвитку містобудування, Прес-служба ОДА

Питання збереження вілли Стецкевичів на вул. Замарстинівській, 213 розгляне завтра, 16 грудня, на своєму засіданні консультативна рада, яка діє при Департаменті архітектури та розвитку містобудування Львівської обласної державної адміністрації.

Свого часу кам’яниця номер 213 на вулиці Замарстинівській у Львові належала подружжю львівських меценатів Стецкевичів і є однією з найкрасивіших вілл цієї околиці. До недавнього часу вона беззаперечно вважалася пам'яткою архітектури місцевого значення (охоронний номер 2439, розпорядження Представника Президента України №101 від 12.03.1993 р.), поки Львівський окружний адміністративний суд - на вимогу теперішніх власників, не дійшов суперечливого висновку: будинок номер 213 на вул. Замарстинівській у первісній обліковій документації 1993 року помилково вказаний як Народний дім, який, насправді, існує під № 219.

Завтра, каже Голова ради Львівської обласної організації Українського товариства охорони пам'яток історії та культури Андрій Салюк, консультативна рада розгляне всю необхідну облікову документацію щодо кам’яниці Стецкевичів і вирішить, чи може вона бути скерованою у Мінкультури на включення пам’ятки до Державного реєстру нерухомих пам'яток України.

“Це ненормально, щоб суд вказував, що є пам’яткою, а що не є. Цим повинні займатися фахівці, архітектори, пам’яткоохоронці. Виявивши помилку у документації на пам’ятку, в межах повноважень судді - скерувати запит до фахівців, щоб ті пояснили, чи є будівля цінною. Тому я ініціював, щоб консультативна рада ще раз окремо розглянула питання вілли по вулиці Замарстинівській, 213, і вдячний колегам, які підтримали мене і допомогли зібрати всю необхідну документацію”, - каже Андрій Салюк.

Внесення пам’ятки до Державного реєстру нерухомих пам’яток України зупинить маніпуляції щодо статусу кам’яниці Стецкевичів, забезпечить їй захист Законом України “Про охорону культурної спадщини” і скасує плани власників щодо перебудови чи руйнування будівлі.

Про наміри зберегти історичний будинок наприкінці листопада заявляла і міська рада Львова, яка, щоправда, ще в 2018 році дозволила ТОВ “Львів-Інвест-Груп” розробити проект землеустрою щодо відведення ділянки (0,2530 га) на вулиці Замарстинівській, 213 для будівництва багатоквартирного житла.

Водночас, днями потрібну кількість підписів (518 з 500 потрібних) зібрала е-петиція до Львівської міської ради, яку подав Василь Гаврилишин. Автор наголошує на потребі збереження вілли Стецкевича і також наголошує на його цінності. Відтак петицію мусить розглянути і міська рада Львова.

“Тішить, що у справі збереження історичного Львова ми з міською радою є однодумцями. На завтра ми скликали консультативну раду, і питання вілли на Замарстинівській для нас є дуже важливим. Сподіваємося на всебічний та об'єктивний фаховий аналіз експертів. І в разі, якщо вони приймуть рішення запустити процес внесення її до Державного реєстру, скеруємо розроблену облікову документацію в Міністерство культури”, - пояснює фахівець управління охорони об’єктів культурної спадщини департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА Ганна Харун.

Ключові слова:

кам'яницяпам'ятка

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook