Харчова та хімічна галузі продовжують нарощувати обсяги виробництва
30 грудня 2020р, Новини. Департамент економічної політики, Департамент агропромислового розвитку, Прес-служба ОДА
Попри пандемію промисловість області продовжує нарощувати обсяги. Зокрема за 11-ть місяців цього року обсяг промислової продукції, яку виробили підприємства Львівщини, зріс на 3,5 % - у порівнянні з аналогічним періодом торік. Про це інформують у Головному управлінні статистики у Львівській області.
Найвищий показник продемонстрували підприємства переробної промисловості. Тут обсяги виробництва зросли на 5,1%.
Як пояснили у департаменті економічної політики Львівської ОДА, зростання вже традиційно відбулося насамперед у тих галузях, які мають попит і в час карантину. Це виробництво харчової та хімічної продукції.
«Це пов’язано в першу чергу зі збільшенням обсягів споживчого попиту населення. У таких галузях, як харчова та хімічна промисловість є постійне замовлення»,- зазначили у департаменті.
Отож, виробництво хімічних речовин і хімічної продукції зросло на 14,8%, харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів - на 14,5%, виробництво з виготовлення виробів з деревини, виробництва паперу та поліграфічної діяльності - на 2,2%.
Хорошу динаміку продемонструвала добувна промисловість і розроблення кар’єрів. Тут показники зросли на 3,3%.
Юлія Савостейко
Ключові слова:
промисловістьНовини за темою
На Львівщині торік на 6% зросли обсяги промислової продукції
4 січня 2022
Обсяг промислової продукції в області у січні–листопаді минулого року зріс на 6%. Інформують у Головному управлінні статистики у Львівській області. Обсяги збільшились на підприємствах з виробництва меблів, ремонту і монтажу машин і устаткування на 32%, текстильного виробництва, виробництва одягу, шкіри, виробів зі шкіри та інших матеріалів – на 21,8%, машинобудування – на 14,5%, з виготовлення виробів з деревини, виробництва паперу та поліграфічної діяльності – на 7,8%, добувної промисловості та розроблення кар’єрів – на 7%. Водночас скоротились обсяги на підприємствах металургійного виробництва, виробництва готових металевих виробів – на 8,1%, з виробництва фармацевтичних продуктів і препаратів – на 2,6%, хімічних речовин і хімічної продукції – на 2,5%, харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів – на 1,8%. У січні–жовтні 2021 року підприємства реалізували промислової продукції на 113919,0 млн грн. На підприємства переробної промисловості припало 71,7% від загального обсягу реалізованої продукції, з постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря – 19,3%, добувної промисловості і розроблення кар’єрів – 7,6%, з водопостачання, каналізації, поводження з відходами – 1,4%.
«Динамічний розвиток промисловості - запорука підвищення якості вітчизняних товарів»,- Андрій Годик
10 Червня 2021
Сьогодні на заводі «Електронмаш» відбувся круглий стіл «Промисловість, як драйвер зростання економіки та створення робочих місць». Участь у ньому взяли: Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков, перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Годик, голова Львівської обласної ради Ірина Гримак, генеральний директор концерну «Електрон» Юрій Бубес, народні депутати України, а також представники Федерації роботодавців України. Так, Андрій Годик зазначив щодо необхідності консолідувати спільні зусилля для підтримки вітчизняних промислових підприємств, адже динамічний розвиток промисловості є запорукою підвищення якості вітчизняних товарів, збільшення у структурі експорту частки продукції з високим рівнем доданої вартості. Під час круглого столу обговорили важливі ініціативи, які покликані підтримати розвиток промислових підприємств, зокрема угоди ACAA по впровадженню промислового безвізу з Європейським союзом, Законопроект №3739 про локалізацію – «Про внесення змін до Закону України «Про державні закупівлі» зі створення передумов для сталого розвитку та модернізації вітчизняної промисловості тощо. Нагадаємо, що сьогодні в межах візиту Дмитра Разумкова на Львівщину, працівники заводу «Електронмаш» звернулись до нього з проханням підтримати прийняття в другому читанні законопроекту №3739. «Від себе обіцяю, що коли цей законопроект розглядатимуть у залі Верховної Ради, я не лише проголосую, але й скажу: «Прошу підтримати і проголосувати». Насправді, сьогодні держава повинна будувати економічний націоналізм. Ми маємо зосереджувати увагу на розвитку українського бізнесу. Ковід сильно вплинув на весь світ, він змушує країни допомагати національному бізнесу. Для його стимулювання, маємо створювати економічні важелі, щоб бізнес ставав потужним, повертався до галузі переробки, а не лише сировинно-експортного формату ведення господарської діяльності», - зазначив голова Верховної Ради.
Попри пандемію промисловість області зросла на понад 3%
4 листопада 2020
Обсяг промислової продукції, яку виробили підприємства Львівщини за 9 місяців цього року, зріс на 3,2% - у порівнянні з аналогічним періодом торік. Зростання відбулося насамперед у тих галузях, які мають попит і в час карантину, пояснюють у департаменті економічної політики Львівської ОДА. Це виробництво харчової, медичної та хімічної продукції. Підприємства цих галузей змогли наростити також і обсяги експорту. «Таке зростання спостерігається через те, що промисловість Львівщини є диверсифікована, тобто незалежна від однієї галузі. Незважаючи на негативний вплив пандемії на окремі галузі економіки, ми спостерігаємо збільшення обсягів споживчого попиту населення. Відтак, є постійне замовлення в першу чергу в таких галузях, як харчова та хімічна. Окрім того, хорошу динаміку за 9 місяців цього року продемонстрували добувна промисловість та металургія»,- розповіли у департаменті. Отож, виробництво харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів зросло на 17,3%, хімічних речовин і хімічної продукції – на 16,6%, добувної промисловості та розроблення кар’єрів – на 4%, металургійного виробництва, виробництва готових металевих виробів – на 2,8%. Загалом за січень-серпень 2020 року підприємства Львівщини реалізували промислову продукцію на загальну суму 66,8 млрд грн. Найвищою в обсягах виробництва була частка підприємств харчової промисловості – третина від загального обсягу реалізованої продукції. «Львівщина одна з 3-х областей, які цьогоріч в умовах коронавірусу показують позитивне зростання промислового виробництва у порівнянні до попереднього року. Зрозуміло, що є потреба в продовольстві, і Львівщина багато експортує продукцію харчової, хімічної галузей. Та не менш важливою у досягненні позитивних показників вважаємо підтримку, яку сьогодні отримує бізнес на рівні держави та області», - зазначив голова Львівської ОДА Максим Козицький. Нагадаємо, на сьогодні реалізуються дві обласні цільові програми, які передбачають підтримку бізнесу. Це Програма підвищення конкурентоспроможності Львівської області та Комплексна програма підтримки та розвитку агропромислового виробництва. «Також сьогодні успішно реалізують Державну програму «Доступні кредити 5−7−9%», яка передбачає кредитування мікро- та малих підприємств на реалізацію інвестиційних проєктів. Окрім цього, Львівщина займає лідируючі позиції із виконання програми допомоги з часткового безробіття. Її реалізує Львівський обласний центр зайнятості», - додав очільник області. Юлія Савостейко
Торік промисловість Самбірщини зросла на понад 23%
6 березня 2019
За підсумками 2018 року промислові підприємства району продемонстрували зростання реалізації продукції на 23,7 %. Про це повідомив сьогодні під час звіту голова Самбірської РДА Микола Фрей. Участь у звіті взяв голова Львівської ОДА Олег Синютка. Як зазначив Микола Фрей, найбільший вплив на позитивну динаміку забезпечили такі підприємства, як МПД «Воютицьке», ТзОВ «Самбірська птахофабрика», ТзОВ «Самбірська сонячна станція», ПФ «Білаки». Також він зазначив, що в районі є достатній потенціал для подальшого розвитку промислового виробництва. “Вже сьогодні продовжують підготовчі роботи для відкриття підприємства по розливу мінеральної води в с. Вільшаник”, - додав голова Самбірської РДА.
Промисловість Львівщини зросла на понад 5 %
6 лютого 2019
Упродовж останніх років промисловість Львівщини демонструє добрі темпи зростання. Зокрема, у порівнянні з 2014 роком у 2018 році промисловість Львівщини зросла на понад 5 %. Про це сьогодні, 6 лютого, під час звіту, розповіла заступник директора департаменту економічної політики Львівської ОДА Марта Бухтіярова. «Валовий регіональний продукт з 2016 року поступово зростає, зростають капітальні інвестиції, обсяги промислового виробництва, заробітна плата. Якщо порівнювати 2018 рік з 2014 роком то промисловості загалом не тільки вдалось відновити темпи свого зростання, але й піднятися на 5,2 %»,- зазначила Марта Бухтіярова. Зокрема фармація зросла на 74,1%, деревообробка + 21,7%, гумові та неметалеві вироби + 19,7%, металургія + 18,7%, текстильна + 15,8%, харчова +14,8%, енергетика +14,5, машинобудування + 4,3%. Для розвитку промисловості торік в області створили Львівський промисловий ХАБ. У структурі ХАБУ – Центр аналітичного забезпечення та промислові кластери. «Це 8 промислових кластерів: машинобудування, легка промисловість, деревообробна галузь, будівельна, поліграфічна індустрії, приладобудування, металообробка, меблеве виробництво. Торік ми залучили до роботи в цих кластерах 70 підприємств, забезпечили їх планами роботи на цей рік та скоординували їхню діяльність в подальшому»,- зазначила Марта Бухтіярова. У планах – продовження і розширення діяльності кластерів, реєстрація на Міжнародній кластерній платформі , кооперація між кластерами, зменшенні регулювань, законодавці ініціативи від промисловців.
Обсяг промислової продукції Львівщини зріс на 4%
25 вересня 2018
За інформацією Головного управління статистики у Львівській області, обсяг виробництва промислової продукції у Львівській області у січні-серпні 2018 року порівняно з січнем-серпнем 2017 року зріс на 4,0%. Найбільше збільшили обсяги підприємства з виробництва харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів (на 12,9%); машинобудування (на 12,4%); з виготовлення основних фармацевтичних продуктів і фармацевтичних препаратів (на 5,3%). Зменшення обсягів виробництва відбулось на підприємствах з постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря (на 8,8%); металургійного виробництва, виробництва готових металевих виробів, крім машин і устатковання (на 0,2%).
В області реалізують ініціативу «Львівський промисловий ХАБ»
6 вересня 2018
Про це сьогодні, 6 вересня, повідомив директор департаменту економічної політики Львівської ОДА Роман Филипів. "З 2016 року ми взяли курс на поновлення наших промислових можливостей, розвиток промислового потенціалу. У нас є непогані результати - у 2017 році ми закінчили рік з позначкою +6% по індексу промислового виробництва, а це означає, що промисловість зростає. Уже станом на сьогодні індекс промислового виробництва у 2018 році складає 4,8%. Усе це зумовлює подальшу роботу стосовно розвитку промислових підприємств, їхньої правильної структуризації, формування нових механізмів і підходів", - зазначив Роман Филипів. У 2018 році Львівська обласна державна адміністрація розробила ініціативу - «Львівський промисловий ХАБ», у якому вирішили поєднати зусилля промислових підприємств, закладів професійно-технічної освіти та наукових закладів. "У процесі розробки ми звертали увагу та те проблемне питання, яке є актуальним як для нашої держави, так і для в цілому України – це забезпеченість промислових підприємств робітничими кадрами. В області ми зберегли мережу закладів професійно-технічної освіти. Разом із тим ми повинні переходити на взаємодію промислових підприємств з закладами професійно-технічної освіти. Це перше завдання, яке ми перед собою ставили, розробляючи цю ініціативу", - додав Роман Филипів. Об’єднання зусиль надасть можливість бути більш конкурентоспроможними і при виході на зовнішні ринки, і при налагодженні ініціативи «Львівський промисловий ХАБ». У першу чергу йдеться про створення кластерів промислових підприємств у галузевому розрізі. Сьогодні ми на фінішній прямій із створення 8-ми. Як інформують у департаменті економічної політики Львівської ОДА, станом на сьогодні в області вже розпочали діяльність 4 промислові кластери. Це - кластер будівельної індустрії, легкої промисловості, поліграфії та деревообробної індустрії. Також в планах створення кластерів меблевого виробництва, металообробки, машинобудування та приладобудування, які наразі перебувають у процесі реєстрації. "У структуру ХАБу ми включили 4 наукових центри, які б мали забезпечувати відповідною науковою продукцією ці промислові кластери, промислові підприємства. Мова йде про Центр якості та мобільності робочої сили, Центр інноваційного розвитку, Центр ІТ-забезпечення та адміністрування та Центр конкурентоспроможної промислової політики. «Герпідрядниками» будуть виступати провідні наукові установи і напрацьовувати той продукт, який необхідний для промислових підприємств", -наголосив директор департаменту економічної політики. Щодо Центру якості та мобільності робочої сили - Львівська ОДА подала відповідний Проект на Програму секторальної підтримки за рахунок коштів ЄС, який переміг. Відтак, Львівська область у 2018 році отримає 3,6 мільйона гривень на дослідження всіх моментів, що пов’язані з підготовкою робітничих кадрів. А це – вивчення того, наскільки є ефективними програми підготовки робітничих кадрів, куди працевлаштовуються випускники відповідних закладів освіти після закінчення установ, які є застереження для роботодавців щодо підготовки таких кадрів та ін. Одним із найважливіших напрямків, за словами Романа Филипіва, є напрямок конкурентоспроможної промислової політики. Він здійснюватиметься у співпраці з Українським католицьким університетом, зокрема з Бізнес-школою УКУ. Відтак, аналітично-адвокаційний центр "Львівський регуляторний хаб" взяв на себе зобов’язання зі здійснення цього важливого компоненту. «Цей запит на ті перешкоди, які виникають та заважають розвитку конкуренції в цілому, ми отримуватимемо від підприємництва, кластерів,які будуть або є вже сформованими. Мова йде про інвентаризацію нормативно-правових актів, регуляторної бази, зокрема, оцінка її якості та регуляторних перешкод, які виникають у веденні бізнесу. Це все відбуватиметься у якісній комунікації з координаторами кластерів та безпосередньо з бізнесом за сприяння Львівської ОДА. Уся ця робота виливатиметься у чіткі пропозиції до змін нормативно-правових актів», - розповів керівник аналітично-адвокаційного центру "Львівський регуляторний хаб" Тарас Хавунка.
Розвиток промисловості, машинобудування і аграрної сфери:Львівщина активізує співпрацю з Республікою Білорусь
4 Червня 2018
Cьогодні, 4 червня, відбулась робоча нарада українських підприємців із заступником Міністра промисловості Республіки Білорусь Дмитром Корчаком та білоруською бізнес-делегацією. Під час зустрічі перший заступник голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський ознайомив представників білоруського бізнесу із економічним розвитком регіону. “Львівська область – економічно розвинений регіон, який має сталі традиції щодо розвитку машинобудування, сільського господарства, промисловості. Під час цього засідання сподіваюсь, ми зможемо напрацювати важливі напрямки співробітництва для області ”, – наголосив Ростислав Замлинський. Також українські бізнесмени окреслили діяльність підприємств, які очолюють і зазначили, що український бізнес відкритий до співпраці. У відповідь заступник Міністра промисловості Республіки Білорусь Дмитро Корчак наголосив на спільному розвитку торгово-економічних відносин і запросив українську делегацію на форум, який відбудеться у жовтні у Гомелі. Відтак сторони акцентували увагу на конкретних сферах подальшої співпраці. Серед них – агропромисловий напрям, машинобудування, розвиток інфраструктури.
Обсяг промислової продукції в області зріс на понад 8 %
2 травня 2018
У січні–березні 2018 року порівняно з січнем–березнем 2017 року обсяг виробництва промислової продукції у Львівській області зріс на 8,7%. Про це інформують у Головному управлінні статистики у Львівській області. Зокрема, найбільше збільшили обсяги підприємства машинобудування - на 29,2%, з виробництва основних фармацевтичних продуктів і фармацевтичних препаратів - на 24,3%. Окрім цього, високі показники продемонстрували підприємства з виготовлення харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів, де обсяг виробництва зріс на 15,4%, а також з текстильного виробництва, виробництва одягу, шкіри, виробів зі шкіри та інших матеріалів - на 15,3%.
Для забезпечення промисловості кадрами, в області створять освітньо-промисловий ХАБ
7 березня 2018
Сьогодні, 7 березня, відбулась зустріч голови Львівської ОДА Олега Синютки із керівниками підприємств будівельної галузі та працівниками професійно-технічних навчальних закладів. В центрі зустрічі – реалізація проекту «Львівський освітньо-промисловий ХАБ». «Не має сьогодні виробництва, яке не потребує кваліфікованих працівників. Ситуація, коли область не могла запропонувати певні речі, які стосувались роботи та заробітної плати і люди мали внутрішнє переконання чому вони їдуть шукати роботу за межами країни, кардинально змінилась. Сьогодні пропозиція на ринку праці області є дуже суттєвою. Проблема сьогодні є у величині заробітної плати, яка повинна бути конкурентною і кваліфікації робочої сили», - наголосив Олег Синютка. Освітньо-промисловий ХАБ стане платформою для продуктивного співробітництва між промисловими підприємствами та навчальними закладами професійно-технічної освіти, які здійснюють підготовку працівників будівельного спрямування. «Однією з пріоритетних галузей розвитку промисловості Львівщини у 2018 є будівельна індустрія, яка впродовж останнього часу демонструє стабільне зростання та відповідно економічний потенціал. Проте, через трудову міграцію та відтік робочої сили, в підприємств будівельної галузі області виникають труднощі із забезпеченням кваліфікованими робітничими кадрами, що зумовлює розроблення та запровадження нових підходів в процесах підготовки та працевлаштування найманих працівників», - зазначив директор департаменту економічної політики Львівської ОДА Роман Филипів. Освітньо-промисловий ХАБ складатиметься із Центру аналітичного забезпечення та промислових кластерів. Робота Центру аналітичного забезпечення скеровуватиметься на дослідження і моніторинг якості та мобільності робочої сили, інноваційний розвиток та конкурентноспроможність промислової політики. Натомість кластери будуть орієнтовані на конкретні галузі промисловості – машинобудування, легка промисловість, деревообробна галузь, будівельна індустрія. Серед основних завдань ХАБУ – проведення профорієнтаційної роботи у загальноосвітніх школах та професійно-технічних навчальних закладах, формування біржі вакансій, забезпечення виробничого навчання, практики і стажування, удосконалення навчальних програм і класифікатора професій, спеціалізація професійно-технічних навчальних закладів, формування навчально-виробничих центрів (класів).
Реалізація продукції промислових підприємств Самбірщини зросла на понад 48%
1 березня 2018
За підсумками 2017 року промислові підприємства району продемонстрували зростання реалізації продукції на 48,3 %. Про це повідомив сьогодні під час звіту голова Самбірської районної державної адміністрації Микола Фрей. Найбільший вплив на позитивну динаміку забезпечили такі підприємства, як ТзОВ «Самбірська птахофабрика», ТзОВ «Самбірська сонячна станція», ТзОВ «Браш», ПФ «Білаки». Як зазначив Микола Фрей, в районі активно здійснюється супровід інвестиційних проектів. Вже на сьогодні є напрацювання щодо будівництва сонячних станцій в с. Сіде та смт. Дубляни. Сформовано базу даних вільних земельних ділянок та виробничих площ, які можуть бути запропоновані під залучення інвестицій.
У Львівській області зріс обсяг промислового виробництва
29 січня 2018
Обсяг виробництва промислової продукції у Львівській області у 2017 році порівняно 2016 роком зріс на 5,7%. Збільшили обсяги підприємства з виробництва основних фармацевтичних продуктів і фармацевтичних препаратів (на 21,6%), текстильного виробництва, виробництва одягу, шкіри, виробів зі шкіри та інших матеріалів (на 11,7%), з виготовлення виробів з деревини, виробництва паперу та поліграфічної діяльності (на 8,9%), з виготовлення харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів (на 8,4%). Про це повідомили в Головному управлінні статистики у Львівській області/ Окрім того зросли обсяги виробництва з постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря (на 6,5%), з виробництва гумових, пластмасових виробів та іншої неметалевої мінеральної продукції (на 2,2%), добувної промисловості і розроблення кар’єрів (на 1,6%), машинобудування (на 1,9%), металургійного виробництва, виробництва готових металевих виробів, крім машин і устаткування (на 0,7%).