«Динамічний розвиток промисловості - запорука підвищення якості вітчизняних товарів»,- Андрій Годик
Сьогодні на заводі «Електронмаш» відбувся круглий стіл «Промисловість, як драйвер зростання економіки та створення робочих місць».
Участь у ньому взяли: Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков, перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Годик, голова Львівської обласної ради Ірина Гримак, генеральний директор концерну «Електрон» Юрій Бубес, народні депутати України, а також представники Федерації роботодавців України.
Так, Андрій Годик зазначив щодо необхідності консолідувати спільні зусилля для підтримки вітчизняних промислових підприємств, адже динамічний розвиток промисловості є запорукою підвищення якості вітчизняних товарів, збільшення у структурі експорту частки продукції з високим рівнем доданої вартості.
Під час круглого столу обговорили важливі ініціативи, які покликані підтримати розвиток промислових підприємств, зокрема угоди ACAA по впровадженню промислового безвізу з Європейським союзом, Законопроект №3739 про локалізацію – «Про внесення змін до Закону України «Про державні закупівлі» зі створення передумов для сталого розвитку та модернізації вітчизняної промисловості тощо.
Нагадаємо, що сьогодні в межах візиту Дмитра Разумкова на Львівщину, працівники заводу «Електронмаш» звернулись до нього з проханням підтримати прийняття в другому читанні законопроекту №3739.
«Від себе обіцяю, що коли цей законопроект розглядатимуть у залі Верховної Ради, я не лише проголосую, але й скажу: «Прошу підтримати і проголосувати». Насправді, сьогодні держава повинна будувати економічний націоналізм. Ми маємо зосереджувати увагу на розвитку українського бізнесу. Ковід сильно вплинув на весь світ, він змушує країни допомагати національному бізнесу. Для його стимулювання, маємо створювати економічні важелі, щоб бізнес ставав потужним, повертався до галузі переробки, а не лише сировинно-експортного формату ведення господарської діяльності», - зазначив голова Верховної Ради.
Новини за темою
Делегація високопосадовців із Королівства Швеція з гуманітарних питань перебуває з візитом на Львівщині
26 квітня 2022
Сьогодні перший заступник начальника Львівської обласної військової адміністрації Андрій Годик разом з керівниками профільних департаментів зустрівся з делегацією високопосадовців із Королівства Швеція з гуманітарних питань. Делегація перебуває на Львівщині, щоб краще зрозуміти оцінку Україною гуманітарних потреб та поглядів на співпрацю з агенціями ООН у гуманітарній сфері напередодні донорської конференції у Варшаві. Першочергово Андрій Годик подякував Швеції, як за підтримку територіальної цілісності та суверенітету України на міжнародному дипломатичному фронті, так і за ту допомогу, яка надається для гуманітарних потреб нашої держави. Він окреслив ті виклики, які сьогодні стоять перед Україною, зокрема Львівщиною. Так, Львівська область за час війни стала логістичним і транспортним хабом, як для територій активних бойових дій, так і для партнерів з інших країн, які допомагають у боротьбі з агресором. Окрім цього, сьогодні Львівщина активно приймає релокований бізнес, а з перших днів війни – переміщених осіб, які вимушено покидають свої домівки. Відтак, як зазначив перший заступник, актуальним питанням є поселення переміщених українців, які знаходять прихисток в області. Це питання у довгостроковій перспективі, на думку, Андрія Годика, потрібно вирішувати комплексно, щоб люди не лише мали житло, а й змогли працевлаштуватись, влаштувати дітей у садки, школи тощо. Шведській делегації презентували пілотний проект інтерактивного мапінгу об’єктів, які можуть бути використані для розміщення внутрішньо переміщених осіб. Тут Львівщина у співпраці з USAID Говерла стане пілотною областю. Онлайн мапа міститиме об’єкти, які вже заселені та можуть бути розширені, а також земельні ділянки, які можуть використовуватись під будівництво тимчасового чи постійного житла. Інформація формується у співпраці з громадами. Андрій Годик також зупинився на обласній програмі підтримки бізнесу на час воєнного стану, а також компенсації часткового проживання переміщених осіб для тих об’єктів, які не охоплені державною підтримкою. Окремо проговорили питання співпраці з агенціями ООН у гуманітарній сфері. Довідково Швеція разом із Польщею організовує гуманітарну донорську конференцію для України у партнерстві з головою Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн та Президентом Європейської ради Шарлем Мішелем. Конференція відбудеться у Варшаві 5 травня. Швецію представлятиме прем’єр-міністр Швеції пані Магдалена Андерссон. Конференція слугуватиме платформою для надання вкрай необхідних додаткових коштів для підтримки негайної гуманітарної допомоги Україні на основі оновленого звернення ООН.
За минулу добу Львівщина поселила більше 5-ти тисяч українців, які втікають від війни
4 березня 2022
Львівщина продовжує приймати українців з інших областей, де ведуться жорстокі бої. Так, лише за минулу добу в області розселили більше 5-ти тисяч осіб, які були вимушені переїхати з інших областей. Про це розповів перший заступник начальника Львівської обласної військової адміністрації Андрій Годик. Загалом же з 24 лютого Львівщина прийняла вже понад 80 тисяч українців. «Ми зараз фактично розділили можливість прийняття громадян на різні етапи. Перший - це ті приміщення, які спеціалізовано призначені для проживання. Це санаторії, готелі хостели тощо. Другий – це вся можлива інфраструктура, яка може бути використана під тимчасове розміщення: школи, гуртожитки тощо», - зазначив Андрій Годик. Перший заступник зазначив, що використання другого типу приміщень це крайній захід. Проте, якщо ситуація буде потребувати, окрім цього, можуть розгорнути ще додаткові місця, зокрема в спортивних спорудах. «В нас ще є вільні ліжкомісця в достатній кількості, тому всім кому необхідно ми ці умови надамо»,- наголосив Андрій Годик. Він також нагадав, що на Арені Львів працює центр для прийняття та подальшої координації переселенців.
На Львівщині торік на 6% зросли обсяги промислової продукції
4 січня 2022
Обсяг промислової продукції в області у січні–листопаді минулого року зріс на 6%. Інформують у Головному управлінні статистики у Львівській області. Обсяги збільшились на підприємствах з виробництва меблів, ремонту і монтажу машин і устаткування на 32%, текстильного виробництва, виробництва одягу, шкіри, виробів зі шкіри та інших матеріалів – на 21,8%, машинобудування – на 14,5%, з виготовлення виробів з деревини, виробництва паперу та поліграфічної діяльності – на 7,8%, добувної промисловості та розроблення кар’єрів – на 7%. Водночас скоротились обсяги на підприємствах металургійного виробництва, виробництва готових металевих виробів – на 8,1%, з виробництва фармацевтичних продуктів і препаратів – на 2,6%, хімічних речовин і хімічної продукції – на 2,5%, харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів – на 1,8%. У січні–жовтні 2021 року підприємства реалізували промислової продукції на 113919,0 млн грн. На підприємства переробної промисловості припало 71,7% від загального обсягу реалізованої продукції, з постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря – 19,3%, добувної промисловості і розроблення кар’єрів – 7,6%, з водопостачання, каналізації, поводження з відходами – 1,4%.
Теплопостачальним організаціям області надали можливість використати обсяг заборгованості з різниці в тарифах на суму понад 512,4 млн грн
9 грудня 2021
У межах засідання Територіальної комісії з питань узгодження заборгованості з різниці в тарифах (Територіальна комісія) прийнято рішення щодо переузгодження обсягів заборгованості з різниці в тарифах по трьох теплопостачальних організаціях Львівської області на загальну суму 748,9 млн гривень, з яких організації зможуть використати 512,4 млн грн. При прийнятті Територіальною комісією вказаних рішень по двох теплопостачальних організаціях ЛМКП «Львівтеплоенерго» та ЛКП «Залізничнетеплоенерго») врахували висновки та зауваження, надані Західним офісом Держаудитслужби (ДАСУ), що на сьогодні проводить ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності цих організацій в частині завищення попередньо узгоджених Територіальною комісією обсягів заборгованості з різниці в тарифах на загальну суму 236,6 млн грн. Ці кошти організації зможуть використати виключно на підставі додаткового рішення Територіальної комісії, яке буде прийматись за результатами завершення ДАСУ вищевказаних ревізій. Щодо третьої організації (КП «Червоноградтеплокомуненерго») в результаті завершення ревізії ДАСУ не підтверджено обсягу заборгованості з різниці в тарифах на суму 3,9 млн грн. У зв’язку з цим, Територіальна комісія прийняла рішення про переузгодження обсягів заборгованості в різниці в тарифах для вказаної організації в сумі 5,7 млн грн. «Прийняття вказаного рішення дасть можливість використовувати даним теплопостачальним організаціям при виділенні у 2021 році з державного бюджету України субвенції на відшкодування заборгованості з різниці в тарифах, виключно сум, що були підтверджені ДАСУ, та відповідно не допустить завищення обсягів заборгованості з різниці в тарифах, що у разі їх фінансування призведе до перевитрат з держбюджету», - зазначив голова Територіальної комісії, перший заступник голови Львівської ОДА Андрій Годик.
«До кінця тижня нас чекає або масова вакцинація персоналу закладів освіти, або дистанційне навчання», - Андрій Годик
7 вересня 2021
Керівникам громад та керівникам відділів освіти органів місцевого самоврядування Львівщини вкотре наголосили на необхідності пришвидшення темпів вакцинації освітян. Як зазначив перший заступник голови Львівської ОДА Андрій Годик, згідно із змінами від 28 липня до постанови Кабміну № 1236 від 09.12.2020 р. у разі запровадження «жовтої», «помаранчевої» або «червоної» зон, офлайн-навчання у навчальному закладі можливе лише за умови вакцинації від 80% його персоналу. «Нагадуємо, що Міністр охорони здоров’я заявив, що з понеділка в Україні можуть ввести адаптивний карантин – «жовту» зону. У такому випадку навчальні заклади, де менше 80 % персоналу вакциновані, працюватимуть онлайн. Тож до кінця тижня нас чекає або масова вакцинація персоналу закладів освіти, або з понеділка переходимо на дистанційне навчання»,– зазначив Андрій Годик. Він також наголосив, що згідно з постановою Головного санітарного лікаря України № 10 від 06.09.2021 р., відповідальність за організацію та виконання протиепідемічних заходів у закладах освіти покладається на засновника/власника та керівника закладу освіти. Як розповів директор департаменту освіти і науки ЛОДА Олег Паска, вже сьогодні райдержадміністрації повинні надати департаменту інформацію про вжиті заходи щодо вакцинації освітян. «Всі заходи, які будуть відбуватися в системі освіти, можуть проходити лише за участі вакцинованих людей. Наприклад, проходження практики студентами педагогічних закладів. При тому, що Львівщина була однією з перших областей, де запровадили дистанційне навчання, якість такого навчання є нижчою, ніж у очному форматі. Для того, щоб зберегти рівень якості освітніх послуг, який демонструє Львівщина, зокрема за рівнем ЗНО, закликаємо пройти вакцинацію. Це також наша відповідальність перед дітьми, які мають право на якісну освіту»», - зазначив Олег Паска. «Динаміка останніх двох тижнів йде до стійкого збільшення виявлених хворих на ковід. Як наслідок, збільшується кількість зайнятих «ковідних» ліжок. За останню добу госпіталізували 90 осіб. Якщо порівнювати з початком року, можливо ці цифри не такі страшні, але ми розуміємо, що ситуація погіршується. За словами Головного санітарного лікаря України Ігоря Кузіна, на листопад, можемо очікувати локдаун. Ми неодноразово наголошували, що попередити запровадження локдауну – у можливостях кожного з нас: у дотриманні елементарних карантинних обмеженнях і вакцинації», - резюмував Андрій Годик. Додамо, що як повідомив Олег Когут, регіональний координатор з питань вакцинаціії від коронавірусної інфекції у Львівській області, з 96 900 освітян Львівщини 31 579 – пройшли повний курс вакцинації, 39 452 – отримали першу дозу вакцини.
На Львівщині планують створити багатосторонню групу з Ініціативи прозорості видобувних галузей
3 вересня 2021
Сьогодні за круглим столом у Львівській облдержадміністрації визначили алгоритм дій щодо можливості створення багатосторонньої групи Ініціативи прозорості видобувних галузей (БГ ІПВГ, Ініціатива), яка здійснюватиме керівництво та контроль над виконанням вимог ІПВГ саме на Львівщині, як у пілотному регіоні. До групи увійдуть представники обласної влади, бізнесу та громадських організацій. Ініціатива прозорості видобувних галузей (ІПВГ) - міжнародний стандарт, призначення якого полягає у підвищенні прозорості управління доходами держави від діяльності в сфері видобування природних ресурсів. Такі стандарти запроваджені у 55-ти країнах світу, серед яких Норвегія, Великобританія, Німеччина, Казахстан, та ін. Вчасна та якісна підготовка Звіту ІПВГ є одним з важливих індикаторів впровадження економічних реформ в країні. У 2013 році Україна приєдналась до Ініціативи і, починаючи з 2015 року, публікує щорічні звіти, де показує, скільки компаній працює у видобувних галузях, а також скільки податків вони сплатили державі. «Саме Ініціатива прозорості видобувної галузі встановила глобальний стандарт на шляху до відкритості управління нафтовими, газовими, вугільними ресурсами. Мета нашого кругло столу – це поглибити і сформувати єдине бачення щодо наявного діалогу між бізнесом, громадськістю і владою. Тому що без ефективного бізнесу важко говорити про наповнення бюджетів, виконання, в тому числі, певної соціальної функції на тій території, де вони здійснюють свою діяльність. Важливими є зміни до законодавства щодо розщеплення рентної плати, частина якої надходить до місцевих бюджетів. Адже тепер вже орган місцевого самоврядування з метою наповнення дохідної частини місцевого бюджету сам шукає інвестора, представників бізнесу для спільної роботи. Результатом круглого столу має бути чітке бачення можливих форм, інструментів впровадження інституту прозорості видобувних галузей на регіональному рівні для встановлення ефективної комунікації», - зазначив перший заступник голови Львівської ОДА Андрій Годик. «Працюючи на території громади, видобувна компанія здійснює значний вплив на інфраструктуру, трудову зайнятість, екологічну ситуацію, що вимагає можливості діалогу між компанією та місцевими громадами для врегулювання усіх питань. Саме такий діалог дасть можливість кожному жителю села, селища чи міста знати і розуміти, як видобувні компанії працюють на території їх громади, що видобувають, які заходи вживаються для збереження навколишнього середовища тощо. Компанії, в свою чергу, зможуть брати участь у життєдіяльності територій, на яких здійснюють господарську діяльність, що стане основним підґрунтям довіри між бізнесом та громадою», - зазначив Орест Микита, голова Агенції місцевого економічного розвитку Яворівщини. Як розповів заступник директора західної філії компанії «Укргазвидобування» Олексій Сердюченко, звітність компанії формується на центральному рівні і подається до Міненерго відповідно до стандартів Ініціативи. «Компанія може поділитися досвідом із впровадження проєктів корпоративно-соціальної відповідальності, які ми реалізуємо у п’яти областях із врахуванням цілей сталого розвитку, задекларованих ООН. Наша компанія є відкритою для співпраці», - додав Олексій Сердюченко. До слова, захід провели в рамках проєкту ГО «Нова Енергія» - «Відповідність даних та пілотна інтеграція порталу ІПВГ в Україні» у партнерстві з Агенцією місцевого економічного розвитку Яворівщити та департаментом паливно-енергетичного комплексу, енергоефективності та житлово-комунального господарства ЛОДА. У зустрічі взяли участь керівниця Директорату з питань формування енерго та ресурсоефективної політики Міністерства енергетики України Вікторія Гнатовська, представники міжнародного фонду «Відродження», Асоціації «ЕнергоТранспарентність», Асоціації газовидобувних компаній України, науковці та представники громадськості.
Напередодні Дня митного брокера відзначили найкращі компанії митно-брокерської діяльності області
3 вересня 2021
4 вересня в Україні відзначають День митного брокера, адже в цей день у 1992 році Державний митний комітет прийняв указ, який регламентує діяльність митних брокерів. З цієї нагоди, напередодні професійного свята, перший заступник голови Львівської облдержадміністрації Андрій Годик вручив подяки за високий професіоналізм, сумлінну працю та високий внесок у наповнення бюджетів усіх рівнів представникам компаній: ПП «ГРІН ВЕЙ ЛОГІСТИК» ТзОВ «БРОК СВІФТ» ТзОВ «РІМЕКСОН» ТзОВ «КАСТОМ ЛОДЖІСТИК СЕРВІС» ТзОВ «КАРПАТИ-ЛОГІСТИК» ДП «САВСЕРВІС КАРПАТИ» «Митно-брокерська діяльність є важливою складовою здійснення зовнішньоекономічної діяльності, встановлення міжнародних торговельних відносин українських підприємств з іноземними партнерами та додержання учасниками ЗЕД законності при переміщенні товарів через митний кордон України. Професійні митні брокери виступають провідниками між своїми замовниками і державою при проходженні товарів через кордон. У їх обов'язки входить повний супровід вантажу, включно з підготовкою необхідної документації, контролем над оформленням товарів і оплатою мита. На ринку праці такі фахівці мають високий попит, оскільки митні брокери значно спрощують роботу компаній, пов'язаних із перевезенням вантажів через кордон. Вітаю вас із професійним святом! У вашій діяльності є речі, де потрібно докладати максимум часу, сил і приділити тим чи іншим процесам. Дякую, що є такі професіонали як ви, які завжди прийдуть на допомогу. Ви виступаєте містком у активній зовнішньоекономічній діяльності, де наша Львівщина бере велику і вагому участь. Саме завдяки вам область має можливість бути транзитом товарів, які рухаються в обидві сторони!», - зазначив Андрій Годик. Зазначимо, що відповідно до положень ст. 59 Митного кодексу України, митним брокером є фізична або юридична особа, що надає послуги з декларування товарів, транспортних засобів комерційного призначення, які переміщуються через митний кордон України.
День вшанування пам’яті захисників України: на Личакові відбулися урочисті заходи
29 серпня 2021
29 серпня в Україні відзначають День пам’яті захисників України, які загинули у боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність нашої держави. Дата приурочена до дня найбільших втрат української армії на Донбасі – дня виходу з оточення в Іловайську 29 серпня 2014 року. На Личаківському кладовищі, на полях поховань № 67 та 76, представники влади, громадськості та ЗМІ поклали квіти до могил захисників та долучилися до поминальної панахиди. Участь у пам’ятних заходах взяв перший заступник голови Львівської облдержадміністрації Андрій Годик. У серпні 2014 р. бої тривали у полях соняшника, саме тому цю квітку визначили символом Дня пам'яті згідно з розпорядженням Кабміну від 05.08.2020 р. Зазначимо, що сьогодні, о 15:00 біля пам’ятника Т. Шевченку на просп. Свободи у Львові, презентують фотодокументальну виставку, приурочену до героїчного виходу українських військових «зеленим коридором» поблизу Іловайська. Координатор виставки – керівник ВГО «Об’єднання Добровольців» Олена Живко. Довідково: День вшанування пам’яті захисників України запровадили згідно з Указом Президента від 23.08.2019 р. і приурочили до дня виходу українських військових з оточення в Іловайську 29 серпня 2014 року. У ніч з 28 на 29 серпня, українських військових, які рухалися попередньо обумовелними з російською стороною "коридорами", обстріляли російські силовики. У результаті обстрілу загинули 366 українських бійців.
«Жодного захоплення території Митрополичих садів не було і не буде», - Андрій Годик
23 Червня 2021
Захоплення Концерном радіомовлення, радіозв'язку та телебачення Митрополичих садів учора не було. На території садів повинні були відбутись планові навчання та перевірка держзв’язку. Про це під час брифінгу розповіли перший заступник голови Львівської ОДА Андрій Годик та Сергій Жук, начальник управління Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України у Львівській області. «Жодного захоплення Митрополичих садів не було і не буде. Вчора Управлінням держспецзв’язку у Львівській області було заплановано проведення навчання щодо перевірки засобів зв’язку. Такі заходи проводяться у всіх областях України. Наголошую, що йшлося не про розміщення техніки та засобів Концерну радіомовлення, радіозв'язку та телебачення на ділянці, яка передана у постійне користування Львівській міській раді, а фактично проїзд цією частиною до земельної ділянки, на якій розміщені об’єкти, які належать Держспецзв’язку. Чому це викликало такий резонанс – важко пояснити, адже ще 18 червня курію проінформовано про те, що такі навчання заплановані і буде необхідно забезпечити проїзд до даної ділянки. Уся проблема та значний соціальний інтерес виник виключно через брак комунікації з боку Держспецзв’язку та курії. Думаю, такі питання найближчим часом будуть усунуті і планові навчання проходитимуть спокійно», - наголосив Андрій Годик. Він також додав, що проведення перевірки стану готовності зв’язку в умовах військової агресії щодо України – питання надважливе. «Вчора Держспецзв’язок проводив планові заходи. Це були спеціальні заняття з організації зв’язку, відпрацювання взаємодії з операторами телекомунікації. Усі заходи, тактико-спеціальні заняття планувались згідно із заздалегідь затвердженим планом адміністрації Держспецзв’язку. Завдання виконувались спільно кількома підрозділами Західного регіону. Виїзд планувався до об’єктів Львівської філії Концерну РРТ, і в межах навчань планували задіяти не лише цей об’єкт. Такі заняття проводяться і на інших наших об’єктах, зокрема, і на Високому замку. Саме на цій ділянці роботи мали проводитись вперше. Автомобілі, що приїхали, були не важкою військовою технікою, а вантажівками із засобами зв’язку – апаратними зв’язку», - додав Сергій Жук.
Голова Верховної Ради подякував медикам Львівської лікарні швидкої допомоги за їх роботу під час пандемії
11 Червня 2021
Другий день триває робочий візит голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова на Львівщину. Вчора спікер парламенту зустрівся з керівництвом концерну «Електрон», відвідав Львівський бронетанковий завод та вручив нагороди артистам Львівського національного оперного театру. Сьогодні Дмитро Разумков разом з директором департаменту охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації Орестом Чемерисом, головою Львівської облради Іриною Гримак, народним депутатом Ростиславом Тістиком ознайомилися з роботою Клінічної лікарні швидкої медичної допомоги м. Львова, яка включена до переліку ковідних. Зокрема, для лікування хворих на Covid-19 тут передбачено 730 ліжкомісць, з яких зайняті на разі 65. Упродовж 2020-2021 років тут було проліковано 3682 пневмоній COVID-19. Загальна кількість ліжок – 1282. Після настання пандемії в березні 2020 року упродовж декількох місяців Комунальне некомерційне підприємство «Клінічна лікарня швидкої медичної допомоги м. Львова» залишалось єдиним медичним закладом, що забезпечував ургентну допомогу та госпіталізацію для мешканців міста та всієї Львівської області. Лікарня швидкої медичної допомоги – найбільша медична установа на Західній Україні, на її базі функціонує найбільша реанімаційна служба в Україні. У структуру лікарні входить 35 медичних структурних підрозділів. Станом на травень 2021 року медичний персонал закладу включає в себе 1893 працівники. Дмитро Разумков оглянув недавно реконструйовані приміщення лікарні та нове медичне обладнання, а також подякував медикам за їх роботу у час пандемії. Нагадаємо, сьогодні спікер парламенту взяв участь у Форумі місцевого самоврядування та у Форумі судових експертів. Довідково: Комунальне некомерційне підприємство «Клінічна лікарня швидкої медичної допомоги м. Львова» - це високоспеціалізований заклад, що забезпечує надання пацієнтам послуг вторинної (спеціалізованої) та третинної (високоспеціалізованої) амбулаторної та стаціонарної медичної допомоги, у тому числі екстреної (невідкладної), медичної реабілітації, паліативної допомоги, необхідної для забезпечення належної профілактики, діагностики і лікування хвороб, травм, отруєнь чи інших розладів здоров’я. Функціонує з 1972 року, проте лише у 2020 році внаслідок радикальної трансформації закладу було змінено принцип роботи медичних підрозділів, а також на 100% забезпечено надання медичної допомоги по всіх невідкладних напрямах задля формування комплексної медичної допомоги замкнутого циклу – всі послуги в межах однієї медичної установи. У 2020 році з ургентними станами до медичної установи за допомогою звернулось 70 109 хворих. 27 лютого 2020 року Клінічна лікарня швидкої медичної допомоги міста Львова отримала ліцензію на трансплантацію. І вже 29 лютого 2020 в лікарні проведено першу родинну пересадку нирки від мами до сина. Загалом до сьогоднішнього дня в лікарні виконано уже 40 пересадок. З них від посмертного донорам пересаджено 6 сердець, 2 печінки, 1 підшлункову залозу та 10 нирок. Ще 21 нирка – родинні пересадки, які уже стали буденними та плановими для команди трансплантологів лікарні. Медичний заклад очолює генеральний директор, лікар-уролог Олег Самчук. Сайт лікарні - http://www.emergency-hospital.lviv.ua/
Харчова та хімічна галузі продовжують нарощувати обсяги виробництва
30 грудня 2020
Попри пандемію промисловість області продовжує нарощувати обсяги. Зокрема за 11-ть місяців цього року обсяг промислової продукції, яку виробили підприємства Львівщини, зріс на 3,5 % - у порівнянні з аналогічним періодом торік. Про це інформують у Головному управлінні статистики у Львівській області. Найвищий показник продемонстрували підприємства переробної промисловості. Тут обсяги виробництва зросли на 5,1%. Як пояснили у департаменті економічної політики Львівської ОДА, зростання вже традиційно відбулося насамперед у тих галузях, які мають попит і в час карантину. Це виробництво харчової та хімічної продукції. «Це пов’язано в першу чергу зі збільшенням обсягів споживчого попиту населення. У таких галузях, як харчова та хімічна промисловість є постійне замовлення»,- зазначили у департаменті. Отож, виробництво хімічних речовин і хімічної продукції зросло на 14,8%, харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів - на 14,5%, виробництво з виготовлення виробів з деревини, виробництва паперу та поліграфічної діяльності - на 2,2%. Хорошу динаміку продемонструвала добувна промисловість і розроблення кар’єрів. Тут показники зросли на 3,3%. Юлія Савостейко
Попри пандемію промисловість області зросла на понад 3%
4 листопада 2020
Обсяг промислової продукції, яку виробили підприємства Львівщини за 9 місяців цього року, зріс на 3,2% - у порівнянні з аналогічним періодом торік. Зростання відбулося насамперед у тих галузях, які мають попит і в час карантину, пояснюють у департаменті економічної політики Львівської ОДА. Це виробництво харчової, медичної та хімічної продукції. Підприємства цих галузей змогли наростити також і обсяги експорту. «Таке зростання спостерігається через те, що промисловість Львівщини є диверсифікована, тобто незалежна від однієї галузі. Незважаючи на негативний вплив пандемії на окремі галузі економіки, ми спостерігаємо збільшення обсягів споживчого попиту населення. Відтак, є постійне замовлення в першу чергу в таких галузях, як харчова та хімічна. Окрім того, хорошу динаміку за 9 місяців цього року продемонстрували добувна промисловість та металургія»,- розповіли у департаменті. Отож, виробництво харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів зросло на 17,3%, хімічних речовин і хімічної продукції – на 16,6%, добувної промисловості та розроблення кар’єрів – на 4%, металургійного виробництва, виробництва готових металевих виробів – на 2,8%. Загалом за січень-серпень 2020 року підприємства Львівщини реалізували промислову продукцію на загальну суму 66,8 млрд грн. Найвищою в обсягах виробництва була частка підприємств харчової промисловості – третина від загального обсягу реалізованої продукції. «Львівщина одна з 3-х областей, які цьогоріч в умовах коронавірусу показують позитивне зростання промислового виробництва у порівнянні до попереднього року. Зрозуміло, що є потреба в продовольстві, і Львівщина багато експортує продукцію харчової, хімічної галузей. Та не менш важливою у досягненні позитивних показників вважаємо підтримку, яку сьогодні отримує бізнес на рівні держави та області», - зазначив голова Львівської ОДА Максим Козицький. Нагадаємо, на сьогодні реалізуються дві обласні цільові програми, які передбачають підтримку бізнесу. Це Програма підвищення конкурентоспроможності Львівської області та Комплексна програма підтримки та розвитку агропромислового виробництва. «Також сьогодні успішно реалізують Державну програму «Доступні кредити 5−7−9%», яка передбачає кредитування мікро- та малих підприємств на реалізацію інвестиційних проєктів. Окрім цього, Львівщина займає лідируючі позиції із виконання програми допомоги з часткового безробіття. Її реалізує Львівський обласний центр зайнятості», - додав очільник області. Юлія Савостейко