Попри пандемію промисловість області зросла на понад 3%

4 листопада 2020р, Новини. Департамент економічної політики, Прес-служба ОДА

Обсяг промислової продукції, яку виробили підприємства Львівщини за 9 місяців цього року, зріс на 3,2% - у порівнянні з аналогічним періодом торік.

Зростання відбулося насамперед у тих галузях, які мають попит і в час карантину, пояснюють у департаменті економічної політики Львівської ОДА. Це виробництво харчової, медичної та хімічної продукції. Підприємства цих галузей змогли наростити також і обсяги експорту.

«Таке зростання спостерігається через те, що промисловість Львівщини є диверсифікована, тобто незалежна від однієї галузі. Незважаючи на негативний вплив пандемії на окремі галузі економіки, ми спостерігаємо збільшення обсягів споживчого попиту населення. Відтак, є постійне замовлення в першу чергу в таких галузях, як харчова та хімічна. Окрім того, хорошу динаміку за 9 місяців цього року продемонстрували добувна промисловість та металургія»,-  розповіли у департаменті.

Отож, виробництво харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів зросло на 17,3%, хімічних речовин і хімічної продукції – на 16,6%, добувної промисловості та розроблення кар’єрів – на 4%, металургійного виробництва, виробництва готових металевих виробів – на 2,8%.

Загалом за січень-серпень 2020 року підприємства Львівщини реалізували промислову продукцію на загальну суму 66,8 млрд грн. Найвищою в обсягах виробництва була частка підприємств харчової промисловості – третина від загального обсягу реалізованої продукції.  

«Львівщина одна з 3-х областей, які цьогоріч в умовах коронавірусу показують позитивне зростання промислового виробництва у порівнянні до попереднього року. Зрозуміло, що є потреба в продовольстві, і Львівщина багато експортує продукцію харчової, хімічної галузей. Та не менш важливою у досягненні позитивних показників вважаємо підтримку, яку сьогодні отримує бізнес на рівні держави та області», - зазначив голова Львівської ОДА Максим Козицький.

Нагадаємо, на сьогодні реалізуються дві обласні цільові програми, які передбачають підтримку бізнесу. Це Програма підвищення конкурентоспроможності Львівської області та Комплексна програма підтримки та розвитку агропромислового виробництва.

«Також сьогодні успішно реалізують Державну програму «Доступні кредити 5−7−9%», яка передбачає кредитування мікро- та малих підприємств на реалізацію інвестиційних проєктів. Окрім цього, Львівщина займає лідируючі позиції із виконання програми допомоги з часткового безробіття. Її реалізує Львівський обласний центр зайнятості», - додав очільник області.

 

Юлія Савостейко

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook