В умовах війни Львівщина має забезпечити громади продовольством: підсумки наради за викликами галузі АПК

30 березня 2022р, Новини. Департамент агропромислового розвитку, Прес-служба ОДА

Відбулась онлайн-нарада з представниками районних військових адміністрацій та територіальних громад Львівщини, на якій обговорили актуальні питання у галузі АПК в умовах воєнного стану. Йшлося про формування місцевого резерву продовольства громадами, моніторингу за проведенням весняно-польових робіт та залучення додаткових площ земель сільськогосподарського призначення до сільськогосподарського обороту в умовах воєнного стану.

Як розповіла директорка департаменту агропромислового розвитку Тетяна Гетьман, створення громадами місцевого резерву продовольства можна поділити на три етапи.

«Створення продовольчого резерву – це складний, але вкрай необхідний процес. Перши етап стосується підготовки розпорядчого документа про створення резерву. Тут необхідно визначити перелік продуктів та об’єми продовольчого резерву. На другому - прийняття розпорядчого документа щодо затвердження обсягів та фінансування резерву. Завершальний етап - фактичне формування продовольчого резерву, укладення договорів, оплата, прийняття і зберігання матеріальних цінностей», - зазначила Тетяна Гетьман.

В частині громад такий продовольчий резерв створений за дорученням начальника ЛОВА у визначені терміни. Однак, як повідомив заступник начальника ЛОВА Віталій Загайний є громади, які лише на стадії прийняття розпорядчих документів.

«Умови воєнного часу вимагають чіткого виконання функцій і обов’язків органами місцевого самоврядування», - звернувся до голів громад Віталій Загайний.

На території Львівщини тривають весняно-польові роботи, вже розпочали посів ярих культур. Необхідно задіяти всі можливі площі сільськогосподарських угідь, наростити обсяги валового виробництва. Посів важливо провести в оптимально визначені агротехнічні терміни з відповідним матеріальним забезпеченням кожного гектару посіву: добрив, засобів захисту рослин, сортового складу культур.

«Для прийняття правильних управлінських рішень потрібна об’єктивна та актуальна інформація. Це особливо важливо зараз, коли ці рішення потрібно прийняти швидко, бо на довгі роздуми просто немає часу. В цьому і є важливість моніторингу за ходом посівної компанії 2022», - наголосив начальник управління департаменту агропромислового розвитку Ігор Вус.

Своєю чергою науковці закладів освіти та науки сільськогосподарського профілю Львівщини пропонують безкоштовні консультації для аграріїв з актуальних питань з можливістю виїзду на місце, проведення лабораторних досліджень. Про це доповів заступник директора Інституту біології тварин НААНУ Микола Шаран.

Продовольча безпека держави набуває критичного значення, що вимагає невідкладно використати у 2022 році доступні сільськогосподарські угіддя.

«24 березня прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення умов для забезпечення продовольчої безпеки в умовах воєнного стану» № 7178. Відтак, територіальним громадам необхідно опрацювати його та як найшвидше передати в оренду вільні земельні ділянки сільськогосподарського призначення комунальної власності. Позаяк, законодавством визначено механізм передачі в оренду таких земель»,- зазначила заступниця начальника управління-начальниця відділу розвитку аграрної інфраструктури, земельних відносин департаменту агропромислового розвитку Тетяна Борушок.

Також, в ході наради порушили питання щодо функціонування державних реєстрів та надання адміністративних послуг.

«Станом на сьогодні вирішується питання доступу до Державного реєстру прав та в найкоротші терміни буде надаватись доступ визначеному переліку суб’єктів державної реєстрації на підставі наказу Мін'юсту для проведення певних реєстраційних дій у сфері державної реєстрації нерухомого майна. Отож, очікуємо офіційні повідомлення на сайті Міністерства юстиції України для реалізації своїх майнових прав», - зазначила начальниця відділу взаємодії з суб’єктами державної реєстрації та підвищення кваліфікації державних реєстраторів УДР Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів) Віталія Шепега.

Нарада відбулась під головуванням заступника начальника Львівської обласної військової адміністрації Віталія Загайного. До участі в заході долучились також представники Головного управління Держгеокадастру у Львівській області, Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів) та Інституту біології тварин НААНУ.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook