У нові Комплексній програмі розвитку освіти особливу увагу приділили реформі освітньої галузі

14 січня 2021р, Новини. Департамент освіти і науки, Прес-служба ОДА

У 2020 році завершилась реалізація Програми розвитку освіти Львівщини на 2017–2020 роки. Нова Програма розвитку освіти Львівської області на 2021–2023 роки враховує кардинальні зміни, які відбулися в українському суспільстві.

Особлива увага при розробленні Програми була приділена реформі освітньої галузі на державному рівні, головна мета якої – нова висока якість освіти на всіх рівнях: від початкової школи до закладів вищої освіти.

Загалом очікуване фінансування програми з різних джерел на суму понад 200 млн грн. (з обласного бюджету - 32,340 млн. грн). 

Велика частина програми присвячена національно-патріотичному вихованню через реалізацію низки проєктів, які заплановані на рік і орієнтовані на учнівську молодь, а саме: проєкт «Плекаймо характер!». Впровадження в закладах загальної середньої освіти області програм формування емоційного інтелекту дитини на традиційних для українців моральних цінностях в процесі урочної, позакласної та позашкільної діяльності з використанням переважно ігрової та проєктної методик. 

"Реформування освітньої галузі – це відповідь на суспільний запит, зокрема на необхідність розвитку професійних цифрових компетентностей педагогічних працівників, стимулювання їх до викладання навчального предмету з використанням інтернет-сервісів та платформ дистанційного навчання. В цьому контексті проводитимемо навчання педагогічних працівників, розроблятимемоь методичні матеріали, організуємо проведення обласної педагогічної конференції «Головне – характер!», - розповів директор департаменту освіти та науки Львівської ОДА Олег Паска.

У межах проєкту «Я до тебе з небес посміхнуся, ти лишень свої очі здійми до зірок» планується організувати бласний кінофестиваль учнівських медіажиттєписів Героїв Небесної Сотні та воїнів АТО/ООС з нагоди Дня Героїв (23 травня). Учнівському парламенту Львівської області нададуть реальних повноважень.

Заходи Програми

З огляду на багатогранність поняття «освіта» всі проєкти/заходи Програми розбиті за 7-ма тематичними напрямами, а саме:

- дошкільна освіта;

- повна загальна середня освіта;

- спеціальна освіта;

- позашкільна та спеціалізована освіта;

- професійна (професійно-технічна) та фахова передвища освіта;

- вища освіта та наука, педагогічна освіта, освіта дорослих; 

- управління освітою

Водночас тематичні проєкти поділяються на 3 категорії, а саме: цільові проєкти/заходи; «наскрізні» проєкти; проєкти капітального будівництва, реконструкції, реставрації та капітального ремонту.

Цільові проєкти чітко орієнтовані на досягнення завдань відповідних тематичних напрямів Програми.  “Наскрізні проєкти” - це комплексні проєкти, що орієнтовані на досягнення цілей Програми загалом.

Комлексна програма має на меті  трансформувати освітню систему Львівської області на основі Закону України «Про освіту».

Реалізація Програми сприятиме трансформації змісту освіти на формування компетентностей XXI століття. Створить безпечне, інклюзивне, ґрунтоване на довірі, демократичне, національно орієнтоване, мотивуюче до навчання освітнє середовище як основу якісної освіти. Забезпечить ефективний професійний розвиток педагогічних працівників, впровадить розумне урядування та фінансову, академічну, кадрову й організаційну автономію закладів освіти.

Комплексна програма вперше розроблена на основі Стратегії розвитку освіти (стратегія також розроблена вперше). У програмі передбачено конкурс проєктів для учителів (методичні розробки, відеоуроки, тощо), передбачено відкриті та прозорі конкурси на здобуття грантів та премій для студентів та науковців на основі чітких критеріїв, передбачено фінансування навчання учителів, щоб опанувати дистанційні платформи для навчання.

Вперше впроваджуватиметься проєкт створення електронної платформи та налагодження співпраці з українськими школами в усіх країнах світу, вперше за останні 10 років особлива увага приділяється закладам позашкілля: розвиток еколого-натуралістичного центру, інновації та стартапи для старшокласників, нові проєкти малої академії наук, тощо. Особливий акцент робиться на промоцію професійно-технічної освіти

Передбачається близько 30 млн грн. на створення навчально-практичних центрів у закладах професійно-технічної освіти. Цей ресурс вдвічі більший порівняно з 2020 р. Планується завершення закупівлі автобусів на суму 50 млн. грн (потреба області буде практично закрита). Планується 2,5 млн на трекінг автобусів-школяриків (допомога громадам у всеохоплюючому контролі пересування шкільного транспорту та витрат пального)  та 1,5 млн на забезпечення кабінетів з предмету "Захист України" та інші проєкти.

Ключові слова:

освітапрограма

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook