На Комплексну програму розвитку спорту Львівщини виділять 8 мільйонів гривень
Львівська ОДА розробила Комплексну програму розвитку фізичної культури та спорту на 2021-2023 роки. Її вже затвердили обласні обранці.
За основними пріоритетами Комплексна програма відповідає Стратегії розвитку українського спорту, яку нещодавно затвердило Міністерство молоді та спорту України. Реалізовуватиме Програму управління фізичної культури та спорту.
У Програмі закладено чотири основні вектори розвитку фізичної культури та спорту Львівщини: оздоровча рухова активність, спорт (дитячо-юнацький, резервний, високих досягнень), розвиток спортивної інфраструктури, соціальна інклюзія осіб з інвалідністю, адаптивна рухова діяльність.
На реалізацію Програми впродовж 2021 року передбачено близько 8 млн грн.
Пріоритетним цьогоріч буде розвиток масового спорту, зокрема впродовж року відбудуться десятки змагань з різних дисциплін.
«Один із проєктів цього напряму – «Спортивні Ігри Львівщини». Це змагання, що об’єднають збірні громад у боротьбі за медалі обласного ґатунку. Команди змагатимуться у понад десяти видах спорту у різних куточках Львівщини», – розповів керівник управління фізичної культури та спорту Львівської ОДА Роман Хім’як.
Завдяки Програмі реалізовуватимуться також спортивно-іміджеві заходи. Це масштабні івенти, спрямовані на промоцію Львівщини як спортивної дестинації України.
««Напрям також передбачає максимальне використання механізмів державно-приватного партнерства. Якщо йдеться про проведення масштабних змагань, ми фінансуємо лише частину видатків, а приватні компанії як партнери чи спонсори змагань покривають левову частину витрат на їх проведення. Аналіз світової практики дозволяє зробити висновок про те, що така є співпраця між державою та приватними інвесторами є найбільш затребуваною саме у сфері спорту та освіти», – наголосив керівник управління фізичної культури та спорту.
До змагань, що виконують функцію спортивної візитівки Львівщини, належить спортивно-патріотичний проект «Схід і Захід разом», міжнародний турнір зі стрільби з лука «Золота осінь», серія міжнародних веломарафонів «Львів 100», «Grand Fondo» та «Львівська сотка. Осінь», міжнародний турнір з футзалу «Lviv Open CUP», міжнародні змагання зі змішаних єдиноборств «Lemberg Fight Cup», всеукраїнські змагання зі стрільби стендової серед волонтерів та учасників АТО/ООС «Кубок Захисника України» та інші заходи.
У сфері розвитку спорту високих досягнень основним завданням цьогоріч залишатиметься забезпечення провідних спортсменів збірних команд Львівської області дороговартісним обладнанням та інвентарем, а також створення належних умов спортсменам та їх тренерам для підготовки до XXXII Літніх Олімпійських Ігор.
«У плані розвитку спортивної інфраструктури у 2021 році ми акцентуватимемо увагу на будівництві максимально укомплектованих для різних видів активності об‘єктів, які зможуть цілком задовольнити потреби однієї чи кількох громад, як-от стадіон у Дублянах на Самбірщині, мультиспортивний простір в Золочеві чи Сокалі. Робимо важливий акцент щодо співфінансування великих об'єктів, які отримають ресурси з державних бюджетних програм, цьогоріч такими були стадіони у Самборі і Буську, спортивний комплекс в Червонограді, басейни в Бродах та Давидові, і звісно, спортивний комплекс університету фізичної культури. Також, звичайно, в окремих містечках і селах продовжуватимуть з‘являтись невеликі об‘єкти, зокрема майданчики для мініфутболу та ігрових видів спорту», – зазначив Роман Хім’як.
Упродовж року у межах Програми також відбуватимуться спортивні заходи для осіб з інвалідністю, для учасників АТО та ООС, які відбуваються у співпраці зі Спілкою учасників АТО, ГО “Нескорені” та іншими громадськими формуваннями відповідного напрямку. Програмою передбачено облаштування безбар'єрного середовища на об’єктах спортивної інфраструктури.
Ключові слова:
спорт