На реалізацію Програми охорони навколишнього природного середовища планують виділити 29 млн гривень

18 січня 2021р, Новини. Департамент екології та природних ресурсів, Прес-служба ОДА

Департамент екології Львівської обласної державної адміністрації розробив Програму охорони навколишнього природного середовища Львівської області на 2021-2025 роки. Для реалізації заходів Програми у 2021 році заплановано виділити 29 мільйонів гривень з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища.

У 2020 році  завершили реалізацію Програми охорони навколишнього природного середовища Львівської області на 2016-2020 роки.

“У минулому році для виконання завдань Програми за кошти обласного фонду охорони навколишнього природного середовища реалізували 29 природоохоронних заходів на суму понад 26 мільйонів. Для збереження унікальних місць живої природи та створення громадського простору для відпочинку населення облаштували рекреаційну зону на території РЛП «Верхньодністровські Бескиди», продовжили реконструкцію міського парку у Трускавці та дендрологічного парку «Екопарк студентський» у Дрогобичі. Також  виконали заходи з розвитку рекреаційної інфраструктури НПП «Сколівські Бескиди» вартістю близько 2 мільйонів гривень. Торік створили НПП «Кололівські Бескиди» та 5 об’єктів природно-заповідного фонду загальною площею 9,8 га на території Львівської області”, - зазначив директор департаменту екології та природних ресурсів Руслан Гречаник.

Для поширення інформації та пропаганди екологічних знань провели 370 заходів з екологічної освіти та розробили  Регіональний план управління з відходами у Львівській області до 2030 року.

"З метою зменшення обсягів скидання неочищених та недостатньо очищених стоків у водні об’єкти та поліпшення стану поверхневих вод у 2020 році завершили реконструкцію каналізації та установили локальні очисні споруди MakBoxPro-20 з блоком доочистки у селі Корчин Радехівського району, продовжили роботи з будівництва/реконструкції очисних споруд на території 4 населених пунктів Львівської області (міста Моршин, Червоноград, Сокаль, село Воля-Баранецька Самбірського району) та проклали  каналізаційні мережі протяжністю 2,8 км у 6 населених пунктах (міста Городок, Бібрка Перемишлянського району, селища Брюховичі, Івано-Франкове, село Пасіки-Зубрицькі Давидівської ТГ). Також впродовж минулого року департамент  екології та природних ресурсів облдержадміністрації провів роботи з передачі в оренду через аукціон 58 водних об’єктів на підставі чого до місцевих бюджетів залучили  0,6 мільйона гривень", - зазначив Руслан Гречаник. 

Нова Програма розроблена з метою реалізації екологічної політики, спрямованої на стабілізацію та поліпшення стану навколишнього природного середовища на території області, створення належних умов для досягнення безпечного для життя населення стану навколишнього природного середовища, а також забезпечення реалізації на обласному рівні організаційно-технічних і фінансово-економічних заходів, націлених на забезпечення діяльності регіональних ландшафтних парків.

«Збереження та охорона навколишнього природного середовища, раціональне використання природних ресурсів є особливо важливими питаннями і невід’ємною частиною соціального та економічного розвитку області, що прямо чи опосередковано стосується кожної людини й обумовлює актуальність впровадження принципів і засад сталого розвитку, який задовольняє потреби сучасності, не ставлячи під загрозу здатність майбутніх поколінь реалізувати свої потреби», - зазначив заступник голови Львівської ОДА Юрій Бучко.

Основними напрямами та головними завданнями Програми залишаються:

- розвиток природно-заповідного фонду, збереження біологічного та ландшафтного різноманіття (буде створено 3 парки садово-паркового мистецтва Кульпарківський парк, Клепарівський потік та парк «Здоров’я» у м. Золочів);

 - формування екологічної свідомості населення;

 - зменшення обсягів скидання неочищених та недостатньо очищених стоків у водні об’єкти, а також поліпшення екологічного стану поверхневих вод басейнів рік Дністер, Західний Буг, Сян, та ін.(буде завершено роботи з каналізування у Судовій Вишні, 2 проєкти з будівництва очисних споруд у Східниці, роботи з реконструкції очисних споруд у Добромилі та будівництво каналізаційного колектора у смт Щирець);

- вирішення основних проблем, пов’язаних з екологічно безпечним збором, зберіганням, утилізацією, переробкою та захороненням твердих побутових, промислових і небезпечних відходів (буде затверджено Регіональний план управління з відходами у Львівській області до 2030 року);

 - охорона і раціональне використання земель;

 - охорона атмосферного повітря;

- розвиток та поглиблення міжнародного співробітництва в природоохоронній сфері (буде завершено проєкт «Рове-Лове Розточчя разом попри кордони);

 - стабілізація екологічної рівноваги внаслідок діяльності гірничо-хімічних підприємств Львівщини;

 - забезпечення діяльності регіональних ландшафтних парків.

“Для виконання завдань Програми охорони навколишнього природного середовища у 2021 році заплановано залучити кошти у сумі 69,8 мільйонів гривень. Основний ресурс, понад 15 мільйонів, плановано скерувати для зменшення обсягів скидання неочищених та недостатньо очищених стоків у водні об’єкти шляхом продовження робіт з будівництва/реконструкції очисних споруд на території області. Також понад 6 мільйонів плановано розподілити на виконання заходів Програми з розвитку природно-заповідного фонду та проведення заходів з екологічної освіти”, - додав Юрій Бучко.  

Окрім цього, на території області реалізовуються 5 великих проєктів міжнародної технічної допомоги, для забезпечення співфінансування яких виділяються кошти обласного фонду охорони навколишнього природного середовища.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook