«На Львівщині, на жаль, немає системної роботи європейських гуманітарних організацій», - Максим Козицький

15 березня 2022р, Новини. Департамент міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва, Прес-служба ОДА

Сьогодні начальник Львівської ОВА Максим Козицький зустрівся із Комісаром ЄС з питань навколишнього середовища, океанів та рибальства Віргініюсом Сінкявічюсом та в.о Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Русланом Стрільцем.

Очільник області розповів про ключові напрями роботи в області під час війни, зокрема про допомогу внутрішньо переміщеним особам, гуманітарні вантажі та співпрацю з країнами ЄС.

“Майже мільйон осіб вже перетнули кордон з Польщею через Львівщину.  За ці тижні війни Львів став гуманітарним хабом. Ми і надалі готові допомагати  внутрішньо переміщеним. Багато гуманітарної допомоги ми отримуємо через Польщу та від місцевих мешканців. За що я висловлюю вдячність партнерам”, - зазначив  Максим Козицький.

Начальник Львівської ОВА акцентував, що на сьогодні в області немає системної роботи європейських гуманітарних організацій.  

“Робота волонтерів, місцевих підприємців та військової адміністрації зараз замінює роботу гуманітарних організацій.  Ми формуємо від 12 до 20 вагонів гуманітарної допомоги,  яку відправляємо у різні міста. Але, де є такі організації, як “Червоний Хрест”, ООН, ОБСЄ, Рада Європи та інші? Я не бачу жодної організації системного характеру,  яка б надавала допомогу у гарячих точках чи тут. Де є європейські світові організації щодо співпраці з біженцями, роботи гуманітарного конвою? Ми готові та відкриті до співпраці та скоординованої діяльності. Зможемо посприяти щодо вивчення логістики, культурних особливостей регіону та допоможемо в інших питаннях, які виникатимуть під час роботи. Ми забезпечимо  житлом, транспортом, харчуванням. Наголошу, що гарним прикладом є відкриття поблизу Львова польового госпіталю у співпраці з організацією “Сумка Самарянина”. У цьому мобільному пункті допомогу отримуватимуть переселенці та військові”, - наголосив очільник області

Максим Козицький зазначив, що ОВА спільно з представниками Державної служби надзвичайних ситуацій  розгорнула 80 палаток для обігріву та стільки ж пунктів роздачі їжі. Щодня  військова адміністрація, волонтери та приватний бізнес готують 25 тисяч порцій їжі. В області працює 7 гуманітарних штабів. На Головному залізничному вокзалі розгорнули штаб медико-психологічної допомоги. За добу близько 150 осіб звертаються і отримують як консультацію психолога, так і необхідне лікування. У цих  напрямах роботи важливою була б також  допомога та активна участь  гуманітарних організацій теж.  

Окрім цього, керівник області підкреслив, що з перших днів війни Львівщина забезпечила житлом майже 400 тисяч переселенців. Але жодна європейська громадська організація не долучилась до допомоги людям, які змушені покинути рідні домівки.

“Четвертий тиждень війни, багато організацій приїжджали до мене у перші  дні бойових дій, обіцяли допомогу. Але ми чомусь не бачимо їхньої активної роботи зараз”, - підкреслив Максим Козицький.

У відповідь комісар ЄС з питань навколишнього середовища, океанів та рибальства Віргініюс Сінкявічюс наголосив, що обов’язково поспілкується з президентом “Червоного Хреста”, а також пропрацює питання щодо можливості активізації роботи інших гуманітарних місій.

Ключові слова:

Єврокомісарекологія

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook