Школи області забезпечені інтернетом на 100%
Станом на кінець грудня 75% закладів освіти мали швидкість доступу до інтернету від 30 до 100 Мбіт/с, 16% - більше 100 Мбіт/с, і лише 9% закладів користуються інтернетом зі швидкістю доступу менше 30 Мбіт/с. Відтак, усі 1157 шкіл області маю доступ до всесвітньої павутини.
Упродовж року послуги з доступу до мережі інтернет придбали 208 шкіл.
«У сучасному світі інтернет — це потужне джерело інформації та альтернатива довідникам, словникам, картам і навіть книгам та підручникам. Міністерство освіти і науки йде шляхом підключення кожної школи до інтернету. Знаходити, аналізувати й ефективно використовувати отриману інформацію – одне із завдань сучасних педагогів. Тим паче в умовах дистанційного навчання мусимо розуміти, що комп’ютеризація закладів стало необхідністю, а не примхою», - акцентував директор департаменту освіти та науки Львівської ОДА Олег Паска.
Окрім того, для більше п’яти сотень шкіл придбали понад 1800 одиниць комп’ютерної техніки, серед яких комп’ютери, ноутбуки та планшети. На це скерували кошти освітньої субвенції при співфінансуванні із місцевими бюджетами.
Наступного року також триватиме робота щодо оновлення комп’ютерного забезпечення у школах області.
Новини за темою
Мобільні оператори та інтернет–провайдери працюють стабільно: служба Держспецзв’язку
25 лютого 2022
Мобільні оператори та інтернет – провайдери працюють стабільно. Про це інформують у Державній службі спеціального зв’язку та транспорту. Однак попереджають, що можливі збої через перенавантаженість мереж. У Службі також зазначають, що в разі не можливості зідзвонитися - обмінюйтесь смс-повідомленнями. Важливо: якщо вам надіслали повідомлення або зателефонували з незнайомого номеру і просять надати якісь дані, або пропонують перейти на якісь посилання — не робіть цього. Це може бути вішингова або фішингова атака. Застереження: «Не встановлюйте застосунки та їх оновлення із сумнівних джерел. Використовуйте застосунки тільки з App Store або Google Play. Окрім цього, останнім часом поширюється інформація про месенджери, які працюють без мережі. Ми не можемо рекомендувати їх використання, оскільки не маємо інформації щодо їх надійності», - повідомили у Службі.
Інформація про можливі відключення мобільного звʼязку та інтернету є фейковою – служба Держспецзв’язку
24 лютого 2022
У мережі шириться інформація про можливі відключення мобільного звʼязку та інтернету – ця інформація не відповідає дійсності. Про це повідомили в офіційному телеграм-каналі Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України. «Оператори та провайдери продовжуватимуть надавати послуги громадянам. Системи оперативно-технічного управління комунікаційними мережами переведені на надзвичайний режим управління. Звертаємо увагу, що можуть бути перебої зі звʼязком. Це перш за все повʼязане із тим, що мережі перенавантажені. Просимо здійснювати телефонні виклики та обмін повідомленнями у межах необхідності. Якщо не можете додзвонитись – здійснюйте обмін СМС-повідомленнями. Усю актуальну інформацію про роботу мереж публікуватимемо на офіційних інформаційних каналах Держспецзвʼязку у телеграмі, твіттері та фейсбуці», - зазначили у повідомленні.
“Завдяки програмі президента у 2021 році на Львівщині створили 652 місця у школах і садку”, - Андрій Годик
21 січня 2022
У межах програми «Велике будівництво» у 2021 році завершили та відкрили три школи та один дошкільний навчальний заклад, створили нових 652 навчальних місця. Як повідомив перший заступник голови Львівської ОДА Андрій Годик, це школа у селі Гніздичів, вартість проєкту – 68 млн гривень і, що важливо, у минулому році вдалось залучити найбільшу суму – це 51 млн гривень. “Це нівелює усі стереотипи про те, що фінансуються державні кошти тільки в обласні та районні центри. Ця школа є у сільській місцевості і ми вважаємо, що саме у селах важливо забезпечувати якісну освіту. Цей об’єкт є одним із найсучасніших у Стрийському районі і 430 дітей мають хороші умови для навчання”, - наголосив Андрій Годик. Інший об'єкт – школа у Братковичах у Львівському районі. Загальна вартість – 104 млн гривень, цього року скерували 61 млн гривень. з них 46 млн коштів з ДФРР профінансували. Новозбудована школа розрахована на 180 учнівських місць. Третій освітній об’єкт – реконструкція школи у Прилбичах Яворівського району. Реалізація проєкту дала можливість покращити умови для навчання для 382 учнів, оснастити школу сучасними інформаційними технологіями, підвищити енергоефективність та зменшити відповідні бюджетні витрати шляхом заходів енергоощадження (металопластикові вікна, термоізоляція даху та стелі). «Відкриваючи освітні об'єкти, важливо акцентувати на кількості школярів, які навчатимуться в сучасних комфортних приміщеннях. Переконаний, хороші умови сприятимуть покращенню навчального процесу та успішності школярів”,- додав Андрій Годик. Щодо дошкільної освіти, то торік відкрили садок у Воля-Висоцька Жовківського району. Загальна вартість ремонтних робіт склала майже 18,5 млн грн, з яких майже 4 млн грн скерували з обласного бюджету. Окрім того, 8,5 млн грн виділили з державного бюджету та 6 млн – з бюджету громади. Також Андрій Годик акцентував, що перехідними на цей рік є три освітні об’єкти. Це школа у смт Гірник Червоноградського району, НВК І-ІІІ ст у селі Новий Кропивник та дитячий садок у селі В’язова Жовківського району,який планують завершити до середини літа 2022 року.
Департамент освіти, ІТ-компанії та провайдери Львівщині запускають спільний пілот щодо безпеки дітей в інтернеті
20 грудня 2021
Заступник голови Львівської ОДА Іван Собко та директор департаменту освіти Олег Паска днями підписали Меморандуми про співпрацю з інтернет-провайдером RadioNetwork (в особі директора Андрія Брунарського) та ІТ-компанією «Технології для бізнесу» (директор Валерій Миколайчук). Співпраця у такому форматі покликана створити умови проекту «Безпечний інтернет» задля безпеки дітей у цифровому просторі в закладах освіти Львівщини. В межах проекту у 20 пілотних школах відбудеться моніторинг доступу до глобальної мережі інтернет, а також реалізація заходів безпечного інтернету. «Цифрове середовище в наші дні – уже не стільки спосіб черпати інформацію, як інструмент комунікації. Відомо, що діти все більше часу проводять у віртуальному світі, тому перед нами постали нові виклики. Підписані меморандуми про співпрацю дозволять у різний спосіб фільтрувати контент при постачанні інтернету в заклади освіти Львівської області», - розповів Іван Собко. Згідно із дослідженням медіаграмотності та інформаційної безпеки підлітків, проведеного лабораторією психології масової комунікації та медіаосвіти Інституту соціальної та політичної психології НАПН України в травні-червні 2018 р. у регіонах України, 14% старшокласників повідомили, що стикалися зі спрямованими на себе знущаннями в Інтернеті. Опитані зазначають такі відомі їм інтернет-небезпеки: 59,7% опитаних відзначили нав’язування непотрібної інформації; 57,1% - втручання в роботу пристрою, зараження вірусами тощо; 21,4% - розповсюдження неправдивої інформації тощо. Зазначимо, 54,18% використовують інтернет до 6 год на день. До того ж 54,8% опитаних підлітків зазначили, що не отримують жодної підтримки від батьків щодо безпечного користування Інтернетом.
Розпочала роботу платформа про здорове харчування у школах «Знаїмо»
16 грудня 2021
В Україні розпочала роботу платформа про здорове харчування у школах «Знаїмо» –znaimo.gov.ua. Вона є частиною реформи системи шкільного харчування, яка відбувається в Україні за ініціативи першої леді Олени Зеленської. Платформа містить всю ключову інформацію про реформу, нормативно-правову базу, навчальні матеріали, підказки про реформу тощо. Основне завдання платформи – інформувати освітніх управлінців, керівників закладів освіти, педагогів та батьків про зміни в системі харчування та найкращі практики організації харчування у школах. Назва «Знаїмо» розшифровується як «знаємо, що їмо». «Наша мета стала більшою, ніж просто змінити шкільне меню. Ми хочемо змінити харчові звички українців. Це, звичайно, не робиться за день чи навіть за рік. Та хтось має розпочати. Нехай це будемо ми», – зазначила перша леді Олена Зеленська. На платформі зібрано інформацію для освітніх управлінців та керівників закладів освіти про нормативно-правові акти, які стосуються реформи шкільного харчування, роз’яснення з організації харчування у школах, закупівель продуктів та обладнання, приклади успішних практик тощо. Ці матеріали допоможуть проводити зміни на місцях і забезпечувати школярів здоровим харчуванням. На платформі розміщено, зокрема, рекомендовані меню для шкіл і технологічні картки приготування страв, інформацію про харчування для дітей з особливими дієтичними потребами, відеоінструкції щодо сучасних форм організації шкільного харчування та впровадження системи HACCP. Окремий розділ для батьків учнів містить матеріали, які допоможуть краще зрозуміти особливості здорового харчування, ролі різноманітного раціону й ризики, спричинені нездоровим харчуванням та ожирінням. Розділ також містить поради, як допомогти дітям призвичаїтись їсти корисно. Розділ із навчальними та інформаційними матеріалами стане в нагоді учням та педагогам. Такі матеріали допоможуть учням більше дізнаватись про здорове харчування, вивчаючи різні предмети у школі. Крім того, у відповідному розділі платформи розміщено матеріали, які допоможуть бізнесу зрозуміти доцільність і переваги допомоги школам, що змінюють систему харчування. Інформація на порталі регулярно оновлюватиметься і доповнюватиметься новими матеріалами. «Портал "Знаїмо" – унікальна платформа, яка допомагатиме управлінцям департаментів освіти в регіонах, керівникам шкіл, педагогам, кухарям у школах впроваджувати реформу шкільного харчування. Адже зараз саме на цих людей покладено відповідальність щодо того, як саме організовується харчування у школах. Водночас платформа допоможе дізнаватись про здорове харчування і учням та їхнім батькам. Створення платформи – це важливий крок у процесі реформування шкільного харчування, за допомогою якого ми зможемо поглибити знання щодо культури та основних принципів здорового харчування не лише у школах, а й у всій країні», – зазначив Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет. Платформа «Знаїмо» – спільний проєкт державних органів України, міжнародних партнерів, українських громадських організацій і компаній, який є частиною реформи системи шкільного харчування. Сайт спільно розробили Міністерство освіти і науки, Міністерство охорони здоров’я, Міністерство економіки, Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, експерти з підтримки реформ МОН, Центр громадського здоров’я України. Підтримку в розробці сайту надали Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) в Україні, Швейцарсько-українські проєкти DECIDE та «Діємо для здоров'я», Асоціація дієтологів України, команда Євгена Клопотенка. IT-партнером виступила компанія SoftServe. Нагадаємо, у 2019 році за ініціативою першої леді Олени Зеленської розпочато реформу системи шкільного харчування. Протягом 2020 року було проведено необхідні зміни законодавчих норм, зокрема – затверджено оновлений Санітарний регламент і нові гігієнічні вимоги до виробництва та обігу харчових продуктів у школах, розроблено методичні рекомендації щодо закупівель і методичні настанови для використання системи НАССР. Протягом 2021 року також було проведено серію регіональних форумів «Реформа шкільного харчування». П’ять форумів, проведених впродовж серпня-листопада, зібрали 3 000 учасників, з поміж яких – голови/заступники ОДА, директори департаментів освіти і науки, директори департаментів економічного розвитку, голови територіальних громад, керівники органів управління освітою територіальних громад, керівники територіальних управлінь Держпродспоживслужби, керівники територіальних управлінь Державної служби якості освіти цих областей тощо. Довідково: Платформа про реформу шкільного харчування «Знаїмо» розроблена за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні, швейцарсько-українського проєкту DECIDE («Децентралізація для розвитку демократичної освіти»), який впроваджує консорціум ГО DOCCU («Розвиток громадянських компетентностей в Україні») та Цюрихського педагогічного університету (PH Zurich, Швейцарія), а також українсько-швейцарського проєкту «Діємо для здоров’я» («Скорочення поширеності факторів ризику неінфекційних захворювань в Україні», який впроваджується консорціумом організацій – GFA Consulting Group, Університетськими клініками Женеви/Hôpitaux Universitaires de Genève, Благодійним фондом «Здоров’я жінки і планування сім’ї» та компанією One Health за підтримки Швейцарської Конфедерації. Технічний розробник – компанія SoftServe.
#stop_sexтинг: на Львівщині стартували Дні безпечного інтернету
9 грудня 2021
96% дітей у віці 10-17 років постійно користуються інтернетом, з них - третина проводить в мережі до 5 годин щодня. Разом із тим, щоденно діти стикаються з небезпекою в мережі. Так, кожна п’ята дитина в середній школі отримувала питання в інтернеті про свої інтимні частини тіла і приблизно 40% дітей в старшій школі. При тому, 73% опитаних дітей не готові нікому про це розповісти. Саме на захист дітей від сексуального насильства та експлуатації в інтернеті спрямований освітній проєкт #stop_sexтинг. Минулого місяця проєкт розпочав всеукраїнську освітню кампанію «Рік безпечного інтернету». Сьогодні вона, за підтримки Львівської ОДА, стартувала у Львівській області. «У сучасному світі важко уявити життя без інтернету як дорослим, так і дітям. Ми працюємо, навчаємося, спілкуємось з друзями та рідними, отримуємо інформацію та багато іншого. Але якщо дорослі можуть за себе постояти, то діти, коли потрапляють на злочинців в інтернеті, дуже лякаються та замикаються в собі. Уявіть, 75% дітей, згідно з українською статистикою, не розкажуть батькам про небезпечні ситуації, в які вони потрапили в інтернеті. Саме для того, щоб навчити дітей захищатися від злочинців в мережі, ми розпочинаємо Рік безпечного інтернету»,- зазначила засновниця #stop_sexтинг Анастасія Дьякова. На Львівщині освітня кампанія об’єднає зусилля різних дотичних структур і охопить, як уроки щодо безпеки в інтернеті для учнів навчальних закладів, так і міжсекторальне спілкування для вчителів, поліції та соціальних працівників. Відбудеться міжсекторальна конференція 15 грудня. «Цифровий світ створює чимало переваг, але також це переваги і для тих, хто може скористатись ними зі злим умислом. Живши в інший час, коли діти не мали гаджетів, ми часто не відчуваємо ризиків з якими стикаються сьогодні наші діти в інтернеті. Ми маємо ресурс для комунікації процесу безпечної поведінки в інтернеті. В першу чергу це стосується батьків, які не мають відкладати розмови на тему сексуальної освіти та безпеки до повноліття дітей. Також це механізми, де ми можемо інструментально допомагати тим самим школам фільтрувати трафік та контент, який діти переглядають. Сьогодні, в межах цифрової освіти, ми хочемо об’єднати всі громади області у спільній комунікації, де розповідатимемо людям про певні критичні речі, в тому числі безпеку молодого покоління в інтернеті»,- зазначив заступник голови Львівської ОДА Олександр Кулепін. В межах кампанії у Центрі Митрополита Андрея Шептицького УКУ також презентували освітню виставку-квест з використанням сучасних технологій-віртуальної реальності - «(Не) дитячі онлайн –стосунки». Це перша в світі віртуальна реальність щодо захисту дітей від сексуального насильства в інтернеті. У цій реальності є дитина, яка стикнулась з ризиками в інтернеті і приймає рішення, чи вона розкаже батькам про цю ситуацію чи ні. Упродовж тижня всі охочі матимуть змогу її безкоштовно переглянути. Освітня кампанія щодо безпеки дітей в інтернеті триватиме до 22 грудня.
Понад 90% закладів освіти працюють в очному форматі
12 жовтня 2021
На Львівщині триває вакцинація працівників освіти. Найбільше вакцинованих освітян у Яворівському, Стрийському та Золочівському районах. Загалом по області уже щеплено майже 80% освітян. 95% відсотків закладів працюють очно. Спостерігається також покращення динаміки вакцинації працівників дошкільних закладів. «Відомо, що до дошкільних закладів не було вимоги необхідного показника вакцинації, але ми здійснили заходи спільно з громадами, тож станом на сьогодні 60% працівників дошкілля вакицновано. Найкраще до червоної зони підготовлена спеціальна освіта», - розповів сьогодні під час брифінгу директор департаменту освіти і науки Львівської ОДА Олег Паска. За словами медиків, динаміка захворювання на коронавірус в області погіршується, відтак перехід Львівщини у червону зону – це питання кількох днів. «Кожна друга особа з обстежених є ПЛР-позитивна, також різко зростає показник госпіталізації пацієнтів. Область рухається до червоного рівня епіднебезпеки. Обмеження можуть вступити в дію уже найближчими днями. Серед загальної кількості госпіталізованих лише 2,5 % пацієнтів щеплені проти ковіду, але вони в реанімацію не попадають. Важких випадків серед вакцинованих нема», - наголосив директор департаменту охорони здоров’я Орест Чемерис. Аби запобігти поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, Міністерство охорони здоров’я видало наказ щодо обов’язкової вакцинації працівників певних категорій. «Наказ набуде чинності із 7 листопада, тому маємо ще час на те, аби пожвавити темпи вакцинації. Після вступу наказу в дію, керівники установ та закладів зможуть відстороняти від роботи невакцинованих працівників без збереження зарплати. Обов’язковій вакцинації згідно із документом підлягають працівники усіх тих категорій, які в силу виконання службових обов’язків мають контакти з великою кількістю людей. Перелік ще не остаточний і однозначно буде розширений найближчим часом», - акцентував Орест Чемерис. Працювати у червоній зоні зможуть лише ті заклади освіти, в яких буде 100% вакцинованого колективу. «Такі школи в області є, і вони зможуть працювати очно під час червоної зони. Іншим доведеться перейти на онлайн навчання. Львівщина з усіх регіонів України чи не найкраще готова до онлайн навчання, адже впродовж довго часу ми працювали над тим, аби навчати наших вчителів організовувати навчання на дистанційних платформам. І таке навчання триває надалі. Однак рівень дистанційної освіти все ще не є таким, яким би ми хотіли його бачити. Тому вкотре закликаємо освітня вакцинуватись, аби забезпечити якісне навчання усім дітям», - резюмував Олег Паска. Медики також відзначають підвищення рівня інфікування серед дітей, адже кожна наступна хвиля зумовлена мутацією вірусу. Проте вакцинувати дітей можна лише після 12 років за певними показаннями.
«Лише трохи більше 10% шкіл Львівщини зможуть працювати офлайн у випадку запровадження жовтої зони епіднебезпеки», - Орест Чемерис
21 вересня 2021
На Львівщині функціонують понад 1000 шкіл, з них лише трохи більше 10 % зможуть продовжувати офлайн-навчання при запровадженні «жовтої» зони епіднебезпеки. Про це повідомив директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Орест Чемерис. «Відповідно до положень постанови Кабміну № 1236, навчальний заклад при «жовтому» рівні епіднебезпеки може працювати у звичному режимі у разі, якщо 80% персоналу (і педагогів, і допоміжного) отримали хоча би одну дозу вакцини від ковіду. На Львівщині є майже 1100 шкіл і з них, на жаль, лише трохи більше 10 % зможуть продовжувати навчання офлайн. У інших ж шкіл будуть вимушені канікули», - зазначив Орест Чемерис. Він також додав, що щодня в області збільшується кількість випадків захворювання на ковід. Динаміка госпіталізацій складає понад 65 %. Вже більше як протягом тижня перевищений показник «зеленої» зони епіднебезпеки по кількості госпіталізацій на тиждень - 75%, а подекуди і 80%, при гранично допустимому показнику «зеленої» зони 50%. «Від сьогодні хворих на ковід прийматимуть Сокальська центральна і Рудківська лікарні, які певний час перебували у запасі. Ще цього тижня до роботи з ковідними пацієнтами залучаємо інші три заклади із переліку ковідних – Пустомитівська, Перемишлянська і Жидачівська лікарні. Наголошую, що від 93 до 98% госпіталізованих з коронавірусом людей не є вакцинованими. Ми повинні бути соціально відповідальними один перед одним. Вакцин на Львівщині є у достатній кількості, робота центрів вакцинації організована так, щоб мешканці могли максимально зручно і комфортно отримати щеплення», - зазначив директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА. Окрім того, як повідомили у департаменті освіти і науки Львівської ОДА на 80% вакцинований персонал у 165 школах області. Відсоток шкіл, що досягли необхідного для офлайн-навчання рівня вакцинації працівників у розрізі районів виглядає наступним чином: 1. Стрийський район - 22, 3 % 2. Червоноградський район - 21,4% 3. Дрогобицький район - 20 % 4. Яворівський район - 15,3% 5. Золочівський район - 14,4% 6. Самбірський район - 6,2 % 7. Львівський район - 2,6 % Нагадаємо, сьогодні Державна комісія ТЕБ і НС прийняла рішення про запровадження «жовтої» зони епіднебезпеки в Україні.
Проєкт безбар’єрності: віддалені українські села отримають доступ до інтернету
21 липня 2021
Понад шість тисяч освітніх, медичних і культурних закладів, ЦНАПів та органів місцевого самоврядування, які розташовані у сільській місцевості, будуть підключені до інтернету. Про це у ході засідання Ради безбар’єрності заявив заступник Міністра цифрової трансформації з розвитку цифрової інфраструктури Олександр Шелест. Зокрема, вже до кінця 2022 року доступ до всесвітньої мережі стане можливим для 15 тисяч українських сіл. За інформацією Мінцифри, наразі 23% громадян України, які мешкають у селах та селищах, не мають доступу до інтернету через відсутність операторів швидкісного фіксованого зв’язку. Це створює бар'єри не лише для спілкування, а й у доступі до цифрових послуг, дистанційної роботи, освіти тощо. У межах проєкту Міністерства цифрової трансформації України «Доступ до інтернету в українських селах» до кінця 2021 року доступ до швидкісного інтернету отримають понад 1 млн українських громадян, які живуть у сільській місцевості. «Вже виділили та розподілили кошти на місцеві громади. Цього тижня ми очікуємо, що завдяки нашим колегам з Міністерства фінансів гроші надійдуть на рахунки місцевих громад і, відповідно, вже розпочнуться тендери на підключення до інтернету в селах соціальних об'єктів, лікарень, шкіл тощо», - повідомив Олександр Шелест. У 2021 році на реалізацію проєкту виділили 500 мільйонів гривень. На наступний рік, за підрахунками Мінцифри, необхідне фінансування становить 950 мільйонів гривень. Проєкт «Доступ до інтернету в українських селах» – це один із 7 флагманських проєктів, які увійшли до Плану заходів з реалізації Національної стратегії зі створення безбар'єрного простору в Україні, розробленої в межах ініціативи першої леді Олени Зеленської. Всього План заходів включає понад 250 ініціатив, які було напрацьовано 15 міністерствами.
Дітям – безпеку: вісім шкіл Львівщини безплатно отримають комплекти світловідбивальних жилетів
29 Червня 2021
Завдяки активності своїх учнів, 101 школа з 24 областей України отримує комплекти світловідбивальних жилетів. Про таке рішення оголосили організатори Національної програми з попередження дорожньо-транспортного травматизму дітей та молоді Traffic Challenge. Загалом планують забезпечити 150 українських дитячих навчальних закладів — так будуть розподілені 4,5 тисячі жилетів. Цьогоріч ГО «Traffic Challenge» та Благодійний фонд «Демократичний розвиток» змінили умови отримання школами комплектів світловідбивальних жилетів. «Цьогоріч захисні комплекти отримають найактивніші заклади, оскільки наш досвід показує, що саме школи, які приділяють увагу питанням безпеки руху будуть якнайкраще використовувати ці матеріали. І, навпаки, якщо адміністрація навчального закладу ставиться до проблеми безпеки руху поверхнево (а у нас, на жаль, таких досить багато), то подаровані матеріали десь лежатимуть та не приноситимуть очікуваної користі», - розповіла Ольга Дробишева, голова громадської організації «Traffic Challenge». Отож, 101 комплект жилетів вже отримують школи, що проявили себе найбільш активними у діяльності з протидії дорожньо-транспортному травматизму цього року та посіли перші 100 місць у Всеукраїнському змаганні «Хештег-Марафон» #SafetyChallenge. Так трапилося, що 100-те та 101-ше місце набрали однакову кількість балів, тому – загалом 101 школа отримує комплект жилетів у подарунок за результатом активності. За підсумками адресати представляють всі 24 області України. А найбільшу кількість комплектів отримали Харківська, Вінницька, Миколаївська та Львівська області. До ТОП - 100 потрапили вісім шкіл Львівщини: Яворівський заклад загальної середньої освіти І-III ступенів №2 Яворівської міської ради Львівської області; Самбірська гімназія; Рудниківський навчально-виховний комплекс «ЗНЗ І-III ст. - ДНЗ»; Рихтицька середня загальноосвітня школа І-III ступенів Дрогобицької міської ради Львівської області; Ременівський ЗЗСО І-III ст. Жовтанецької сільської ради; Бродівський ОЗЗСО |-||| ст. №4; Долішньолужецька СЗШ I - II ст.; Перемишлянський ОЗЗСО І-III ст. ім. О. Ковча
Львівщина отримала субвенцію на розвиток мережі ЦНАП та швидкісного інтернету
4 Червня 2021
Закінчились два важливих державних конкурси – на отримання коштів для розвитку мережі ЦНАП та швидкісного Інтернету. Так за результатами відбору заявок на отримання субвенції на розвиток мережі ЦНАПів області у 2021 році з державного бюджету спрямують 21 млн 703 тис гривень. На прокладання мережі високошвидкісного Інтернету – 5 млн 526 тис грн. Про це розповів голова Львівської ОДА Максим Козицький. «В цілому за напрямком цифровізація на Львівщину буде додатково залучено 27 млн 229 тис грн державних коштів. За них громади здійснять підведення оптоволоконного високошвидкісного Інтернету до сільських населених пунктів, а також здійснять реконструкцію приміщень ЦНАПів, закуплять меблі, комп’ютерну техніку, обладнають установами для видачі паспортних документів, посвідчення водія та реєстрації транспортних засобів. Вдячний представникам територіальних громад за дійсно хорошу роботу, адже, цей результат було досягнуто завдяки спільній злагодженій роботі та постійній комунікації ЛОДА та громад», - зазначив очільник області. Длдамо, що детальніше про те, які саме населені пункти області отримають державні субвенції від Мінцифри представники ЗМІ можуть дізнатися на брифінгу департаменту економічної політики ЛОДА у вівторок 8 червня об 11:30 год.
85% населених пунктів Львівщини покриті мережею 4G
29 квітня 2021
Львівська область стала однією з перших в Україні, де зв’язок 4G покрив територію ще й шляхом використання частоти LTE900. Це дозволило суттєво розширити покриття 4G і підключити його навіть у малих населених пунктах. Таким чином, ще понад 39 000 жителів Львівської області тепер можуть користуватися перевагами сучасних мобільних технологій для підприємництва, здобуття освіти, інтернет-спілкування тощо. У зв’язку з отриманням ліцензій на впровадження в Україні 4 G зв’язку, відповідно до умов ліцензій, оператори стільникового зв’язку інтенсивно розгортали цю мережу. Тому минулого року і по теперішній час розвиток мережі відбувається у стандарті 4G. За цей час підключили до неї ще 223 населених пунктів. На сьогодні зона покриття мережею 4G становить 85% населених пунктів області. Учора, 28 квітня, за ініціативи заступника голови облдержадміністрації Юрія Бучка відбулася нарада щодо розширення покриття мобільним зв’язком та інтернетом якомога більшої території Львівської області. Уній взяли участь т.в.о начальника управління транспорту та зв'язку Роман Жук та представники ПрАТ «Київстар», ПрАТ «ВФ Україна», ТзОВ «Lifecell» та ТОВ «УКРТАУЕР». «Мобільний зв’язок вже давно став однією з базових потреб людини, — зазначив Юрій Бучко. — Все більше послуг у сучасному суспільстві можна отримати через інтернет. Вони мають бути максимально наближеними до людей і надаватися онлайн. Таке завдання ставить перед нами керівництво держави. Тобто все більше комунікація громадян із державними структурами має перейти в інтернет-простір. Але про яку диджиталізацію може йти мова, коли значна кількість населених пунктів області не має якісного покриття мобільним та інтернет-зв'язком – прийом невпевнений, а подекуди взагалі відсутній». На нараді обговорили плани розвитку щодо покращення мобільної мережі в області, а також проблемні питання, що виникають в процесі розвитку її інфраструктури. Кожен з учасників висловив готовність до співпраці, спрямованої на максимальне покриття області якісним мобільним та інтернет-зв’язком. Адже на 2021 рік оператори мобільного зв’язку мають виконати завдання уряду щодо надання послуг не менш ніж для 90% населення з відповідним збільшенням до 95% у 2022-2023 роках. Зі свого боку обласна державна адміністрація готова сприяти операторам, у межах повноважень, щоб вирішити проблемні питання і забезпечити жителів Львівщини якісним зв’язком.