Інформація про можливі відключення мобільного звʼязку та інтернету є фейковою – служба Держспецзв’язку
У мережі шириться інформація про можливі відключення мобільного звʼязку та інтернету – ця інформація не відповідає дійсності. Про це повідомили в офіційному телеграм-каналі Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України.
«Оператори та провайдери продовжуватимуть надавати послуги громадянам. Системи оперативно-технічного управління комунікаційними мережами переведені на надзвичайний режим управління. Звертаємо увагу, що можуть бути перебої зі звʼязком. Це перш за все повʼязане із тим, що мережі перенавантажені. Просимо здійснювати телефонні виклики та обмін повідомленнями у межах необхідності. Якщо не можете додзвонитись – здійснюйте обмін СМС-повідомленнями. Усю актуальну інформацію про роботу мереж публікуватимемо на офіційних інформаційних каналах Держспецзвʼязку у телеграмі, твіттері та фейсбуці», - зазначили у повідомленні.
Новини за темою
Нова інформаційна атака від окупантів: застосовують телефонні дзвінки
1 березня 2022
Окупанти почали інформаційну атаку на жителів України, здебільшого на жителів похилого віку, використовуючи при цьому телефонні дзвінки для поширення панічних настроїв. Про це повідомила Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації України у Facebook. «Просимо не брати слухавку від невідомих вам контактів, особливо, якщо вони часто повторюються та відображаються з різних географічних точок. Закликаємо всіх ігнорувати такий інформаційний тероризм та пояснювати близьким, що погрози та дезінформація не несуть загрози вашому життю, а призначаються винятково для розхитування психологічного стану», - зазначили у Службі. Зберігайте спокій, не ведіться на провокації ворога.
Українці будуть з інтернетом і мобільним зв’язком – Держспецзв’язку
1 березня 2022
Держспецзв’язку контактує з українськими операторами мобільного зв’язку, щоб українці мали доступ до дзвінків та інтернету, ворогу відключити український сигнал буде непросто. Про це повідомила Державна служба спецзв'язку та захисту інформації у Facebook. У мережі поширюється повідомлення про те, що російські окупаційні війська планують заглушити український мобільний зв’язок та інтернет, щоб замінити його своїм сигналом значно більшої потужності, до якого приєднаються телефони українських користувачів. Але чи це дійсно так? Ворожі війська можуть відключити український зв’язок на захоплених територіях, відключивши або зруйнувавши базові станції. Щоб транслювати на українську територію свій сигнал, їм потрібен достатньо сильний передавач, завдяки якому можна забезпечити покриття сигналом на кількадесят кілометрів. Однак те, що такими чином може бути замінено сигнал українських операторів на всій території — неправда! Якщо ваш телефон «захоче» приєднатися до цієї мережі — ви одразу отримаєте повідомлення про роумінг. ''Планових відключень українців від мобільного зв’язку не буде. Ми це гарантуємо'', - наголосили у Держспецзв'язку Держспецзв’язку на постійному контакті з українськими операторами мобільного зв’язку та слідкує за тим, щоб українці могли отримати доступ до дзвінків та інтернету. Від аварій, дій диверсантів чи пошкодження обладнання ворожим вогнем ніхто не застрахований. Однак оператори разом із представниками органів державної влади забезпечують оперативне відновлення пошкодженої техніки та відновлення доступу громадян до мереж. У Службі повідомили, що наші військові і керівництво держави користуються спеціальним захищеним зв’язком гарантованої стійкості, про який ми неодноразово розповідали. Він створювався саме для того, що за будь-яких обставин, в тому чисті й воєнних дій, і в будь-який момент забезпечити можливість захищеного спілкування. Ці розмови ніхто не прослухає завдяки засобами криптографічного шифрування та технічного захисту інформації. ''Війна триває і ми маємо заздалегідь подбати про резервні канали комунікації. Ними можуть стати стаціонарний телефон, оптиковолоконне підключення до мережі інтернет та навіть рація, якщо йдеться про підтримання контактів із сусідами'', - додали у Держспецзв'язку.
Мобільні оператори та інтернет–провайдери працюють стабільно: служба Держспецзв’язку
25 лютого 2022
Мобільні оператори та інтернет – провайдери працюють стабільно. Про це інформують у Державній службі спеціального зв’язку та транспорту. Однак попереджають, що можливі збої через перенавантаженість мереж. У Службі також зазначають, що в разі не можливості зідзвонитися - обмінюйтесь смс-повідомленнями. Важливо: якщо вам надіслали повідомлення або зателефонували з незнайомого номеру і просять надати якісь дані, або пропонують перейти на якісь посилання — не робіть цього. Це може бути вішингова або фішингова атака. Застереження: «Не встановлюйте застосунки та їх оновлення із сумнівних джерел. Використовуйте застосунки тільки з App Store або Google Play. Окрім цього, останнім часом поширюється інформація про месенджери, які працюють без мережі. Ми не можемо рекомендувати їх використання, оскільки не маємо інформації щодо їх надійності», - повідомили у Службі.
Оператори та провайдери продовжуватимуть надавати послуги громадянам
24 лютого 2022
Всі мобільні оператори та Інтернет на Львівщині продовжують працювати. Тимчасові технічні збої можуть виникати від перевантаження мереж. “Системи оперативно-технічного управління комунікаційними мережами переведені на надзвичайний режим управління. Прошу телефонувати у межах необхідності. Якщо не можете додзвонитись, використовуйте, будь ласка, СМС-повідомлення та месенджери. Будьте на зв’язку з рідними! Будьмо єдині! Зберігаймо спокій! І використовуймо лише перевірені джерела інформації!”, - зазначив голова Львівської ОДА Максим Козицький. Нагадаємо, Львівська ОДА звернулася до провайдерів щодо забезпечення зв'язком всіх клієнтів.
Департамент освіти, ІТ-компанії та провайдери Львівщині запускають спільний пілот щодо безпеки дітей в інтернеті
20 грудня 2021
Заступник голови Львівської ОДА Іван Собко та директор департаменту освіти Олег Паска днями підписали Меморандуми про співпрацю з інтернет-провайдером RadioNetwork (в особі директора Андрія Брунарського) та ІТ-компанією «Технології для бізнесу» (директор Валерій Миколайчук). Співпраця у такому форматі покликана створити умови проекту «Безпечний інтернет» задля безпеки дітей у цифровому просторі в закладах освіти Львівщини. В межах проекту у 20 пілотних школах відбудеться моніторинг доступу до глобальної мережі інтернет, а також реалізація заходів безпечного інтернету. «Цифрове середовище в наші дні – уже не стільки спосіб черпати інформацію, як інструмент комунікації. Відомо, що діти все більше часу проводять у віртуальному світі, тому перед нами постали нові виклики. Підписані меморандуми про співпрацю дозволять у різний спосіб фільтрувати контент при постачанні інтернету в заклади освіти Львівської області», - розповів Іван Собко. Згідно із дослідженням медіаграмотності та інформаційної безпеки підлітків, проведеного лабораторією психології масової комунікації та медіаосвіти Інституту соціальної та політичної психології НАПН України в травні-червні 2018 р. у регіонах України, 14% старшокласників повідомили, що стикалися зі спрямованими на себе знущаннями в Інтернеті. Опитані зазначають такі відомі їм інтернет-небезпеки: 59,7% опитаних відзначили нав’язування непотрібної інформації; 57,1% - втручання в роботу пристрою, зараження вірусами тощо; 21,4% - розповсюдження неправдивої інформації тощо. Зазначимо, 54,18% використовують інтернет до 6 год на день. До того ж 54,8% опитаних підлітків зазначили, що не отримують жодної підтримки від батьків щодо безпечного користування Інтернетом.
#stop_sexтинг: на Львівщині стартували Дні безпечного інтернету
9 грудня 2021
96% дітей у віці 10-17 років постійно користуються інтернетом, з них - третина проводить в мережі до 5 годин щодня. Разом із тим, щоденно діти стикаються з небезпекою в мережі. Так, кожна п’ята дитина в середній школі отримувала питання в інтернеті про свої інтимні частини тіла і приблизно 40% дітей в старшій школі. При тому, 73% опитаних дітей не готові нікому про це розповісти. Саме на захист дітей від сексуального насильства та експлуатації в інтернеті спрямований освітній проєкт #stop_sexтинг. Минулого місяця проєкт розпочав всеукраїнську освітню кампанію «Рік безпечного інтернету». Сьогодні вона, за підтримки Львівської ОДА, стартувала у Львівській області. «У сучасному світі важко уявити життя без інтернету як дорослим, так і дітям. Ми працюємо, навчаємося, спілкуємось з друзями та рідними, отримуємо інформацію та багато іншого. Але якщо дорослі можуть за себе постояти, то діти, коли потрапляють на злочинців в інтернеті, дуже лякаються та замикаються в собі. Уявіть, 75% дітей, згідно з українською статистикою, не розкажуть батькам про небезпечні ситуації, в які вони потрапили в інтернеті. Саме для того, щоб навчити дітей захищатися від злочинців в мережі, ми розпочинаємо Рік безпечного інтернету»,- зазначила засновниця #stop_sexтинг Анастасія Дьякова. На Львівщині освітня кампанія об’єднає зусилля різних дотичних структур і охопить, як уроки щодо безпеки в інтернеті для учнів навчальних закладів, так і міжсекторальне спілкування для вчителів, поліції та соціальних працівників. Відбудеться міжсекторальна конференція 15 грудня. «Цифровий світ створює чимало переваг, але також це переваги і для тих, хто може скористатись ними зі злим умислом. Живши в інший час, коли діти не мали гаджетів, ми часто не відчуваємо ризиків з якими стикаються сьогодні наші діти в інтернеті. Ми маємо ресурс для комунікації процесу безпечної поведінки в інтернеті. В першу чергу це стосується батьків, які не мають відкладати розмови на тему сексуальної освіти та безпеки до повноліття дітей. Також це механізми, де ми можемо інструментально допомагати тим самим школам фільтрувати трафік та контент, який діти переглядають. Сьогодні, в межах цифрової освіти, ми хочемо об’єднати всі громади області у спільній комунікації, де розповідатимемо людям про певні критичні речі, в тому числі безпеку молодого покоління в інтернеті»,- зазначив заступник голови Львівської ОДА Олександр Кулепін. В межах кампанії у Центрі Митрополита Андрея Шептицького УКУ також презентували освітню виставку-квест з використанням сучасних технологій-віртуальної реальності - «(Не) дитячі онлайн –стосунки». Це перша в світі віртуальна реальність щодо захисту дітей від сексуального насильства в інтернеті. У цій реальності є дитина, яка стикнулась з ризиками в інтернеті і приймає рішення, чи вона розкаже батькам про цю ситуацію чи ні. Упродовж тижня всі охочі матимуть змогу її безкоштовно переглянути. Освітня кампанія щодо безпеки дітей в інтернеті триватиме до 22 грудня.
Проєкт безбар’єрності: віддалені українські села отримають доступ до інтернету
21 липня 2021
Понад шість тисяч освітніх, медичних і культурних закладів, ЦНАПів та органів місцевого самоврядування, які розташовані у сільській місцевості, будуть підключені до інтернету. Про це у ході засідання Ради безбар’єрності заявив заступник Міністра цифрової трансформації з розвитку цифрової інфраструктури Олександр Шелест. Зокрема, вже до кінця 2022 року доступ до всесвітньої мережі стане можливим для 15 тисяч українських сіл. За інформацією Мінцифри, наразі 23% громадян України, які мешкають у селах та селищах, не мають доступу до інтернету через відсутність операторів швидкісного фіксованого зв’язку. Це створює бар'єри не лише для спілкування, а й у доступі до цифрових послуг, дистанційної роботи, освіти тощо. У межах проєкту Міністерства цифрової трансформації України «Доступ до інтернету в українських селах» до кінця 2021 року доступ до швидкісного інтернету отримають понад 1 млн українських громадян, які живуть у сільській місцевості. «Вже виділили та розподілили кошти на місцеві громади. Цього тижня ми очікуємо, що завдяки нашим колегам з Міністерства фінансів гроші надійдуть на рахунки місцевих громад і, відповідно, вже розпочнуться тендери на підключення до інтернету в селах соціальних об'єктів, лікарень, шкіл тощо», - повідомив Олександр Шелест. У 2021 році на реалізацію проєкту виділили 500 мільйонів гривень. На наступний рік, за підрахунками Мінцифри, необхідне фінансування становить 950 мільйонів гривень. Проєкт «Доступ до інтернету в українських селах» – це один із 7 флагманських проєктів, які увійшли до Плану заходів з реалізації Національної стратегії зі створення безбар'єрного простору в Україні, розробленої в межах ініціативи першої леді Олени Зеленської. Всього План заходів включає понад 250 ініціатив, які було напрацьовано 15 міністерствами.
Львівщина отримала субвенцію на розвиток мережі ЦНАП та швидкісного інтернету
4 Червня 2021
Закінчились два важливих державних конкурси – на отримання коштів для розвитку мережі ЦНАП та швидкісного Інтернету. Так за результатами відбору заявок на отримання субвенції на розвиток мережі ЦНАПів області у 2021 році з державного бюджету спрямують 21 млн 703 тис гривень. На прокладання мережі високошвидкісного Інтернету – 5 млн 526 тис грн. Про це розповів голова Львівської ОДА Максим Козицький. «В цілому за напрямком цифровізація на Львівщину буде додатково залучено 27 млн 229 тис грн державних коштів. За них громади здійснять підведення оптоволоконного високошвидкісного Інтернету до сільських населених пунктів, а також здійснять реконструкцію приміщень ЦНАПів, закуплять меблі, комп’ютерну техніку, обладнають установами для видачі паспортних документів, посвідчення водія та реєстрації транспортних засобів. Вдячний представникам територіальних громад за дійсно хорошу роботу, адже, цей результат було досягнуто завдяки спільній злагодженій роботі та постійній комунікації ЛОДА та громад», - зазначив очільник області. Длдамо, що детальніше про те, які саме населені пункти області отримають державні субвенції від Мінцифри представники ЗМІ можуть дізнатися на брифінгу департаменту економічної політики ЛОДА у вівторок 8 червня об 11:30 год.
85% населених пунктів Львівщини покриті мережею 4G
29 квітня 2021
Львівська область стала однією з перших в Україні, де зв’язок 4G покрив територію ще й шляхом використання частоти LTE900. Це дозволило суттєво розширити покриття 4G і підключити його навіть у малих населених пунктах. Таким чином, ще понад 39 000 жителів Львівської області тепер можуть користуватися перевагами сучасних мобільних технологій для підприємництва, здобуття освіти, інтернет-спілкування тощо. У зв’язку з отриманням ліцензій на впровадження в Україні 4 G зв’язку, відповідно до умов ліцензій, оператори стільникового зв’язку інтенсивно розгортали цю мережу. Тому минулого року і по теперішній час розвиток мережі відбувається у стандарті 4G. За цей час підключили до неї ще 223 населених пунктів. На сьогодні зона покриття мережею 4G становить 85% населених пунктів області. Учора, 28 квітня, за ініціативи заступника голови облдержадміністрації Юрія Бучка відбулася нарада щодо розширення покриття мобільним зв’язком та інтернетом якомога більшої території Львівської області. Уній взяли участь т.в.о начальника управління транспорту та зв'язку Роман Жук та представники ПрАТ «Київстар», ПрАТ «ВФ Україна», ТзОВ «Lifecell» та ТОВ «УКРТАУЕР». «Мобільний зв’язок вже давно став однією з базових потреб людини, — зазначив Юрій Бучко. — Все більше послуг у сучасному суспільстві можна отримати через інтернет. Вони мають бути максимально наближеними до людей і надаватися онлайн. Таке завдання ставить перед нами керівництво держави. Тобто все більше комунікація громадян із державними структурами має перейти в інтернет-простір. Але про яку диджиталізацію може йти мова, коли значна кількість населених пунктів області не має якісного покриття мобільним та інтернет-зв'язком – прийом невпевнений, а подекуди взагалі відсутній». На нараді обговорили плани розвитку щодо покращення мобільної мережі в області, а також проблемні питання, що виникають в процесі розвитку її інфраструктури. Кожен з учасників висловив готовність до співпраці, спрямованої на максимальне покриття області якісним мобільним та інтернет-зв’язком. Адже на 2021 рік оператори мобільного зв’язку мають виконати завдання уряду щодо надання послуг не менш ніж для 90% населення з відповідним збільшенням до 95% у 2022-2023 роках. Зі свого боку обласна державна адміністрація готова сприяти операторам, у межах повноважень, щоб вирішити проблемні питання і забезпечити жителів Львівщини якісним зв’язком.
За державний кошт проведуть інтернет до трьох тисяч сіл
22 квітня 2021
Цьогоріч у Держбюджеті України передбачено 500 мільйонів гривень на під’єднання до оптичного інтернету сільських громад. Насамперед йдеться про інтернетизацію соціально важливих закладів - шкіл, лікарень, ЦНАПів, бібліотек та будинків культури. Цих грошей вистачить, аби охопити якісним інтернетом три тисячі віддалених населених пунктів по всій Україні. Реалізація проєкту передбачає такі етапи: попередній відбір заявок, який триває (подати заявку можна, заповнивши онлайн-форму за посиланням https://thedigital.gov.ua/broadband2021), офіційний збір заявок (після того, як Уряд затвердить відповідну Постанову), розподіл коштів, проведення закупівель. “Важливо й те, що попередньо подати заявку на під’єднання до оптичного інтернету мають самі громади. Попередній збір заявок для отримання фінансування в межах державної “інтернет-субвенції” проводять на спеціально розробленій платформі Мінцифри. Наразі до участі у проєкті вже зголосилися 28 громад із Львівщини, які планують провести швидкісний інтернет до 362 соціально важливих закладів у 124 селах. Інтернет і доступ до інформації в сучасному світі є запорукою розвитку громад, області та держави загалом. Тому ми закликаємо всіх керівників активно відстежувати такі можливості і не проґавити шансу”, - каже голова Львівської ОДА Максим Козицький. Перевірити, чи ваша громада подала заявку на отримання державної “інтернет-субвенції”, можна на спеціальному даш-борді Мінцифри за посиланням https://cutt.ly/jvPriY0. За словами директора департаменту економічної політики ЛОДА Степана Куйбіди, наразі дуже важливо, щоб у Мінцифри була точна інформація про наявність покриття волоконно-оптичними мережами на Львівщині. Тому що наразі є випадки, коли в даному Міністерстві є інформація про наявність оптоволокна в населеному пункті, а насправді його немає. Якщо такі дані будуть не співпадати, село чи громада, через помилку, можуть не отримати фінансування. Тому Львівська облдержадміністрація створить спеціальні виїзні комісії, які перевірять наявність оптичних інтернет-мереж там, де громади просять про їх проведення. Щоб дані на місцях та у Києві співпадали. “Дані, які є в Києві, потрібно верифікувати, щоб передати точну інформацію про наявність швидкісного інтернету та убезпечити наші громади від помилкового виключення з проєкту. Вже зараз ціна питання - 362 соціально важливі заклади на Львівщині з попередньо зареєстрованих 28 сіл”, - пояснює Степан Куйбіда. "Наразі Львівщина є в четвірці областей з найкращим доступом сільського населення до швидкісного інтернету. Проте це не привід не використати добру можливість наблизитися до 100-відсоткового покриття сіл нашої області", - зазначає голова Львівської ОДА Максим Козицький. Довідково: За дослідженнями Світового банку, зростання проникнення швидкісним інтернетом на 10% може призвести до зростання ВВП території на 2%. Проєкт постанови Кабінету Міністрів, якою врегульовується порядок та умови надання субвенції, уже на розгляді в Уряді. Переглянути його і типовий договір можна за посиланням https://cutt.ly/AvSQiF0.
Школи області забезпечені інтернетом на 100%
20 січня 2021
Станом на кінець грудня 75% закладів освіти мали швидкість доступу до інтернету від 30 до 100 Мбіт/с, 16% - більше 100 Мбіт/с, і лише 9% закладів користуються інтернетом зі швидкістю доступу менше 30 Мбіт/с. Відтак, усі 1157 шкіл області маю доступ до всесвітньої павутини. Упродовж року послуги з доступу до мережі інтернет придбали 208 шкіл. «У сучасному світі інтернет — це потужне джерело інформації та альтернатива довідникам, словникам, картам і навіть книгам та підручникам. Міністерство освіти і науки йде шляхом підключення кожної школи до інтернету. Знаходити, аналізувати й ефективно використовувати отриману інформацію – одне із завдань сучасних педагогів. Тим паче в умовах дистанційного навчання мусимо розуміти, що комп’ютеризація закладів стало необхідністю, а не примхою», - акцентував директор департаменту освіти та науки Львівської ОДА Олег Паска. Окрім того, для більше п’яти сотень шкіл придбали понад 1800 одиниць комп’ютерної техніки, серед яких комп’ютери, ноутбуки та планшети. На це скерували кошти освітньої субвенції при співфінансуванні із місцевими бюджетами. Наступного року також триватиме робота щодо оновлення комп’ютерного забезпечення у школах області.
У Миколаївському районі триває ремонт автомобільної дороги
22 серпня 2019
На Львівщині триває ремонт автомобільних доріг загального користування місцевого значення. Про це інформують у департаменті дорожнього господарства, транспорту та зв’язку Львівської ОДА. Відтак, у Миколаївському районі триває ремонт автомобільної дороги загального користування місцевого значення С140908 Крупське – Розділ. Роботи виконуються підрядною організацією ДП ЕКРАНБУД ТзОВ "Екран". Ремонт здійснюють за рахунок коштів обласного бюджету та коштів місцевих бюджетів.