Питання ціноутворення на газ та електроенергію розглянули в межах селектору з Мінрегіоном

20 січня 2021р, Новини. Прес-служба ОДА, Департамент паливно-енергетичного комплексу, енергоефективності та житлово-комунального господарства

Сьогодні, 20 січня, відбулась селекторна нарада з Міністерством розвитку громад та територій України. Області, серед них і Львівська, долучились онлайн. Серед розглянутих питань – ціни на природний газ та електроенергію для побутових споживачів, тариф на послугу з розподілу природного газу та надання державної підтримки населенню на оплату житлово-комунальних послуг.

Як наголосили під час наради, ціна на газ для побутових споживачів становитиме 6,99 гривні за метр кубічний. Вона буде одна для всіх, відтак, ніхто не повинен платити дорожче. Таке рішення днями прийняв Кабінет Міністрів за дорученням Президента України. Встановлена Урядом ціна є нижчою на 1,5 грн за куб від тієї, яка була у 2018-2019 роках. У зимові місяці тих років платіжки в середньому становили 2,5-3 тисячі гривень. Або 75% від тодішньої мінімальної зарплати.

На сьогодні це найнижча ціна на українській біржі. Фіксована ціна на газ почне діяти уже з 1 лютого. Завдяки цьому економія в платіжках буде на рівні 500-800 гривень. Зазначають, що залишатиметься ціна такою до завершення опалювального сезону або до завершення карантину.

За цей час Уряд та інші органи влади зможуть сформувати всі умови, аби ринкові правила запрацювали повною мірою. Такі правила означатимуть, що окремі газопостачальники більше не зможуть користуватися своїм монопольним становищем та захмарно підвищувати тарифи.

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) також прийняла рішення про обмеження максимального тарифу на розподіл газу. Він складатиме не більше ніж 1,79 грн за кубічний метр і також починає діяти з 1 лютого 2021 року. Це рішення дозволить знизити абонплату низці газзбутів.

Як раніше зазначав голова Львівської ОДА Максим Козицький: «Львівська обласна державна адміністрація ще в жовтні зверталася до АТ «Львівгаз» і була проти підвищення тарифів на розподіл газу для населення. Ми зазначали, що збитки підприємство має вирішувати у судовому порядку, а не за рахунок споживачів. Також ми додатково скерували листа до НКРЕКП щодо перегляду тарифу на розподіл блакитного палива для АТ «Львівгаз» та загалом перегляду методики при формуванні вказаного тарифу».

Окрім того, Міністерство соціальної політики та Міністерство енергетики вже розробили рішення щодо компенсації людям, які встановили електроопалення. Наразі завершується його обговорення. Відтак, люди, які встановили собі електроопалення, отримають монетизовану компенсацію.

В межах наради нагадали, що продовжує дію програма надання житлових субсидій. Більше про механізм та прийняті рішення Уряду щодо спрощення порядку надання житлових субсидій за посиланням. 

Нагадаємо, що сьогодні Президент України доручив провести аудит усіх тарифів в областях, зіставити ціноутворення за різні проміжки часу, а також отримати вичерпні роз’яснення від відповідних керівників на місцях щодо завищених тарифів та щодо тарифної політики в цілому. Більше тут.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook