Теплопостачальним організаціям області надали можливість використати обсяг заборгованості з різниці в тарифах на суму понад 512,4 млн грн
9 грудня 2021р, Новини. Прес-служба ОДА, Департамент паливно-енергетичного комплексу, енергоефективності та житлово-комунального господарства
У межах засідання Територіальної комісії з питань узгодження заборгованості з різниці в тарифах (Територіальна комісія) прийнято рішення щодо переузгодження обсягів заборгованості з різниці в тарифах по трьох теплопостачальних організаціях Львівської області на загальну суму 748,9 млн гривень, з яких організації зможуть використати 512,4 млн грн.
При прийнятті Територіальною комісією вказаних рішень по двох теплопостачальних організаціях ЛМКП «Львівтеплоенерго» та ЛКП «Залізничнетеплоенерго») врахували висновки та зауваження, надані Західним офісом Держаудитслужби (ДАСУ), що на сьогодні проводить ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності цих організацій в частині завищення попередньо узгоджених Територіальною комісією обсягів заборгованості з різниці в тарифах на загальну суму 236,6 млн грн. Ці кошти організації зможуть використати виключно на підставі додаткового рішення Територіальної комісії, яке буде прийматись за результатами завершення ДАСУ вищевказаних ревізій.
Щодо третьої організації (КП «Червоноградтеплокомуненерго») в результаті завершення ревізії ДАСУ не підтверджено обсягу заборгованості з різниці в тарифах на суму 3,9 млн грн. У зв’язку з цим, Територіальна комісія прийняла рішення про переузгодження обсягів заборгованості в різниці в тарифах для вказаної організації в сумі 5,7 млн грн.
«Прийняття вказаного рішення дасть можливість використовувати даним теплопостачальним організаціям при виділенні у 2021 році з державного бюджету України субвенції на відшкодування заборгованості з різниці в тарифах, виключно сум, що були підтверджені ДАСУ, та відповідно не допустить завищення обсягів заборгованості з різниці в тарифах, що у разі їх фінансування призведе до перевитрат з держбюджету», - зазначив голова Територіальної комісії, перший заступник голови Львівської ОДА Андрій Годик.
Новини за темою
Делегація високопосадовців із Королівства Швеція з гуманітарних питань перебуває з візитом на Львівщині
26 квітня 2022
Сьогодні перший заступник начальника Львівської обласної військової адміністрації Андрій Годик разом з керівниками профільних департаментів зустрівся з делегацією високопосадовців із Королівства Швеція з гуманітарних питань. Делегація перебуває на Львівщині, щоб краще зрозуміти оцінку Україною гуманітарних потреб та поглядів на співпрацю з агенціями ООН у гуманітарній сфері напередодні донорської конференції у Варшаві. Першочергово Андрій Годик подякував Швеції, як за підтримку територіальної цілісності та суверенітету України на міжнародному дипломатичному фронті, так і за ту допомогу, яка надається для гуманітарних потреб нашої держави. Він окреслив ті виклики, які сьогодні стоять перед Україною, зокрема Львівщиною. Так, Львівська область за час війни стала логістичним і транспортним хабом, як для територій активних бойових дій, так і для партнерів з інших країн, які допомагають у боротьбі з агресором. Окрім цього, сьогодні Львівщина активно приймає релокований бізнес, а з перших днів війни – переміщених осіб, які вимушено покидають свої домівки. Відтак, як зазначив перший заступник, актуальним питанням є поселення переміщених українців, які знаходять прихисток в області. Це питання у довгостроковій перспективі, на думку, Андрія Годика, потрібно вирішувати комплексно, щоб люди не лише мали житло, а й змогли працевлаштуватись, влаштувати дітей у садки, школи тощо. Шведській делегації презентували пілотний проект інтерактивного мапінгу об’єктів, які можуть бути використані для розміщення внутрішньо переміщених осіб. Тут Львівщина у співпраці з USAID Говерла стане пілотною областю. Онлайн мапа міститиме об’єкти, які вже заселені та можуть бути розширені, а також земельні ділянки, які можуть використовуватись під будівництво тимчасового чи постійного житла. Інформація формується у співпраці з громадами. Андрій Годик також зупинився на обласній програмі підтримки бізнесу на час воєнного стану, а також компенсації часткового проживання переміщених осіб для тих об’єктів, які не охоплені державною підтримкою. Окремо проговорили питання співпраці з агенціями ООН у гуманітарній сфері. Довідково Швеція разом із Польщею організовує гуманітарну донорську конференцію для України у партнерстві з головою Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн та Президентом Європейської ради Шарлем Мішелем. Конференція відбудеться у Варшаві 5 травня. Швецію представлятиме прем’єр-міністр Швеції пані Магдалена Андерссон. Конференція слугуватиме платформою для надання вкрай необхідних додаткових коштів для підтримки негайної гуманітарної допомоги Україні на основі оновленого звернення ООН.
За минулу добу Львівщина поселила більше 5-ти тисяч українців, які втікають від війни
4 березня 2022
Львівщина продовжує приймати українців з інших областей, де ведуться жорстокі бої. Так, лише за минулу добу в області розселили більше 5-ти тисяч осіб, які були вимушені переїхати з інших областей. Про це розповів перший заступник начальника Львівської обласної військової адміністрації Андрій Годик. Загалом же з 24 лютого Львівщина прийняла вже понад 80 тисяч українців. «Ми зараз фактично розділили можливість прийняття громадян на різні етапи. Перший - це ті приміщення, які спеціалізовано призначені для проживання. Це санаторії, готелі хостели тощо. Другий – це вся можлива інфраструктура, яка може бути використана під тимчасове розміщення: школи, гуртожитки тощо», - зазначив Андрій Годик. Перший заступник зазначив, що використання другого типу приміщень це крайній захід. Проте, якщо ситуація буде потребувати, окрім цього, можуть розгорнути ще додаткові місця, зокрема в спортивних спорудах. «В нас ще є вільні ліжкомісця в достатній кількості, тому всім кому необхідно ми ці умови надамо»,- наголосив Андрій Годик. Він також нагадав, що на Арені Львів працює центр для прийняття та подальшої координації переселенців.
НСЗУ підвищила тарифи за лікування хворих на COVID-19
25 листопада 2021
З 1 листопада цього року Національна служба здоров’я України підвищила тарифи за лікування хворих на COVID-19 у стаціонарних медичних закладах до 634,3 тис грн на одну команду. У порівнянні з початком року тариф зріс на 14,5%. Інформують у департаменті фінансів Львівської ОДА. Відповідні зміни до Порядку реалізації програми державних гарантій медичного обслуговування населення затверджені постановою Кабінету Міністрів України № 1199 від 17 листопада 2021 року. Розмір оплати залежить від кількості медичних команд, які надають допомогу пацієнтам, інтенсивності роботи закладу та навантаження на медпрацівників. НСЗУ оплачує лікування хворих на коронавірус після звіту про зроблену роботу та кількість пролікованих пацієнтів медичними закладами. Таким чином медзаклади, в яких лікуються хворі на COVID-19, зможуть отримати підвищені виплати уже за листопад. За даними Національної служби здоров’я України договори про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій за напрямом послуг – надання стаціонарної допомоги пацієнтам з гострою респіраторною хворобою COVID-19, уклав 21 медичний заклад області на суму 802,6 млн грн, з яких оплачено – 709,9 млн гривень. Торік такі видатки становили 673 млн гривень. Додаткова інформація по темі за посиланнями: 1 та 2.
«Газ і тарифи для населення не зростають»,- Максим Козицький
12 жовтня 2021
Голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький пояснив ситуацію щодо тарифів на газ. «Газ і тарифи для населення не зростають. А паніка з надзвичайними ситуаціями по Україні «через відсутність газу» - лише маніпуляція. Не ведіться! Львівщина володіє 14% музейного фонду України. Але музеям вкрай важливо дотримуватися чіткого температурного режиму. Водночас, на вчора лише чверть закладів бюджетної сфери мали угоди з постачальником газу для опалення. Цей процес конче треба було пришвидшити! Тому вчора в області збиралася комісія ТЕБ і НС. Йдеться ЛИШЕ про подолання технічних моментів, щоб прискорити підписання договорів на постачання газу. Надзвичайна ситуація не передбачає НІЧОГО більше, ніяких інших обмежень, крім врегулювання цього моменту, і стосується лише бюджетних установ», - зазначив очільник області. До 15 жовтня НАК Газопостачальна компанія "Нафтогаз України" готова підписати всі договори зі споживачами соціальної сфери (школи, садочки, лікарні). «Газу в українських сховищах достатньо для потреб населення та соціальної сфери на весь сезон. Ціна на газ для населення – 7,42 грн. За такою ціною «Нафтогаз» продає паливо роздрібним постачальникам та теплогенерувальним компаніям для задоволення потреб населення. Ціна на газ для потреб соціальної сфери (школи, лікарні тощо) – 16,8 грн», - зазначив голова ЛОДА. За його словами, це вже повна ціна, з ПДВ та тарифом на транспортування. «Ми робимо все можливе, щоб жителі Нового Роздолу та Новояворівська, де позаторік ми мали проблеми з запуском опалювального сезону, також не мали проблем ані з опаленням, ані з суттєвим зростанням його ціни.І наостанок: не панікуймо. Ціна газу на ринку справді висока, проте, переконаний, державі вдасться допомогти місцевому самоврядуванню подолати цю кризу», - акцентував Максим Козицький.
В усіх областях мають створити комісії з питань узгодження заборгованості з різниці в тарифах
15 вересня 2021
Сьогодні відбулась нарада з Мінрегіоном щодо законодавчих змін до Закону України №1639 «Про заходи спрямовані на подолання кризових явищ та забезпечення фінансової стабільності на ринку природного газу». Так, Мінрегіон надав роз’яснення щодо реструктуризації заборгованості підприємствами за спожиті енергоносії, відшкодування заборгованості з різниці в тарифах. Зокрема, звернули увагу на необхідності якнайшвидшого створення територіальних комісій з питань узгодження заборгованості з різниці в тарифах по областях. За результатами їх роботи до Міністерства мають бути направлені відповідні протоколи на основі яких надаватимуть пропозиції до держбюджету на погашення вказаної заборгованості. Після відшкодування заборгованості з різниці в тарифах та внесення змін до відповідної нормативно-правової бази розпочнеться процедура реструктуризації заборгованості за спожиті енергоносії. Це дозволить значно покращити фінансово-господарський стан підприємств теплокомуненерго та водопровідно-каналізаційного господарства. Також, в межах наради зауважили, що було досягнуто домовленість з ГК «Нафтогаз Трейдинг» в частині зміни умов здійснення розрахунків за спожитий газ. Зокрема, підприємства теплокомуненерго не повинні будуть здійснювати передоплату, а кінцевий розрахунок повинен бути проведений упродовж 45 днів після споживання природного газу.
«До кінця тижня нас чекає або масова вакцинація персоналу закладів освіти, або дистанційне навчання», - Андрій Годик
7 вересня 2021
Керівникам громад та керівникам відділів освіти органів місцевого самоврядування Львівщини вкотре наголосили на необхідності пришвидшення темпів вакцинації освітян. Як зазначив перший заступник голови Львівської ОДА Андрій Годик, згідно із змінами від 28 липня до постанови Кабміну № 1236 від 09.12.2020 р. у разі запровадження «жовтої», «помаранчевої» або «червоної» зон, офлайн-навчання у навчальному закладі можливе лише за умови вакцинації від 80% його персоналу. «Нагадуємо, що Міністр охорони здоров’я заявив, що з понеділка в Україні можуть ввести адаптивний карантин – «жовту» зону. У такому випадку навчальні заклади, де менше 80 % персоналу вакциновані, працюватимуть онлайн. Тож до кінця тижня нас чекає або масова вакцинація персоналу закладів освіти, або з понеділка переходимо на дистанційне навчання»,– зазначив Андрій Годик. Він також наголосив, що згідно з постановою Головного санітарного лікаря України № 10 від 06.09.2021 р., відповідальність за організацію та виконання протиепідемічних заходів у закладах освіти покладається на засновника/власника та керівника закладу освіти. Як розповів директор департаменту освіти і науки ЛОДА Олег Паска, вже сьогодні райдержадміністрації повинні надати департаменту інформацію про вжиті заходи щодо вакцинації освітян. «Всі заходи, які будуть відбуватися в системі освіти, можуть проходити лише за участі вакцинованих людей. Наприклад, проходження практики студентами педагогічних закладів. При тому, що Львівщина була однією з перших областей, де запровадили дистанційне навчання, якість такого навчання є нижчою, ніж у очному форматі. Для того, щоб зберегти рівень якості освітніх послуг, який демонструє Львівщина, зокрема за рівнем ЗНО, закликаємо пройти вакцинацію. Це також наша відповідальність перед дітьми, які мають право на якісну освіту»», - зазначив Олег Паска. «Динаміка останніх двох тижнів йде до стійкого збільшення виявлених хворих на ковід. Як наслідок, збільшується кількість зайнятих «ковідних» ліжок. За останню добу госпіталізували 90 осіб. Якщо порівнювати з початком року, можливо ці цифри не такі страшні, але ми розуміємо, що ситуація погіршується. За словами Головного санітарного лікаря України Ігоря Кузіна, на листопад, можемо очікувати локдаун. Ми неодноразово наголошували, що попередити запровадження локдауну – у можливостях кожного з нас: у дотриманні елементарних карантинних обмеженнях і вакцинації», - резюмував Андрій Годик. Додамо, що як повідомив Олег Когут, регіональний координатор з питань вакцинаціії від коронавірусної інфекції у Львівській області, з 96 900 освітян Львівщини 31 579 – пройшли повний курс вакцинації, 39 452 – отримали першу дозу вакцини.
На Львівщині планують створити багатосторонню групу з Ініціативи прозорості видобувних галузей
3 вересня 2021
Сьогодні за круглим столом у Львівській облдержадміністрації визначили алгоритм дій щодо можливості створення багатосторонньої групи Ініціативи прозорості видобувних галузей (БГ ІПВГ, Ініціатива), яка здійснюватиме керівництво та контроль над виконанням вимог ІПВГ саме на Львівщині, як у пілотному регіоні. До групи увійдуть представники обласної влади, бізнесу та громадських організацій. Ініціатива прозорості видобувних галузей (ІПВГ) - міжнародний стандарт, призначення якого полягає у підвищенні прозорості управління доходами держави від діяльності в сфері видобування природних ресурсів. Такі стандарти запроваджені у 55-ти країнах світу, серед яких Норвегія, Великобританія, Німеччина, Казахстан, та ін. Вчасна та якісна підготовка Звіту ІПВГ є одним з важливих індикаторів впровадження економічних реформ в країні. У 2013 році Україна приєдналась до Ініціативи і, починаючи з 2015 року, публікує щорічні звіти, де показує, скільки компаній працює у видобувних галузях, а також скільки податків вони сплатили державі. «Саме Ініціатива прозорості видобувної галузі встановила глобальний стандарт на шляху до відкритості управління нафтовими, газовими, вугільними ресурсами. Мета нашого кругло столу – це поглибити і сформувати єдине бачення щодо наявного діалогу між бізнесом, громадськістю і владою. Тому що без ефективного бізнесу важко говорити про наповнення бюджетів, виконання, в тому числі, певної соціальної функції на тій території, де вони здійснюють свою діяльність. Важливими є зміни до законодавства щодо розщеплення рентної плати, частина якої надходить до місцевих бюджетів. Адже тепер вже орган місцевого самоврядування з метою наповнення дохідної частини місцевого бюджету сам шукає інвестора, представників бізнесу для спільної роботи. Результатом круглого столу має бути чітке бачення можливих форм, інструментів впровадження інституту прозорості видобувних галузей на регіональному рівні для встановлення ефективної комунікації», - зазначив перший заступник голови Львівської ОДА Андрій Годик. «Працюючи на території громади, видобувна компанія здійснює значний вплив на інфраструктуру, трудову зайнятість, екологічну ситуацію, що вимагає можливості діалогу між компанією та місцевими громадами для врегулювання усіх питань. Саме такий діалог дасть можливість кожному жителю села, селища чи міста знати і розуміти, як видобувні компанії працюють на території їх громади, що видобувають, які заходи вживаються для збереження навколишнього середовища тощо. Компанії, в свою чергу, зможуть брати участь у життєдіяльності територій, на яких здійснюють господарську діяльність, що стане основним підґрунтям довіри між бізнесом та громадою», - зазначив Орест Микита, голова Агенції місцевого економічного розвитку Яворівщини. Як розповів заступник директора західної філії компанії «Укргазвидобування» Олексій Сердюченко, звітність компанії формується на центральному рівні і подається до Міненерго відповідно до стандартів Ініціативи. «Компанія може поділитися досвідом із впровадження проєктів корпоративно-соціальної відповідальності, які ми реалізуємо у п’яти областях із врахуванням цілей сталого розвитку, задекларованих ООН. Наша компанія є відкритою для співпраці», - додав Олексій Сердюченко. До слова, захід провели в рамках проєкту ГО «Нова Енергія» - «Відповідність даних та пілотна інтеграція порталу ІПВГ в Україні» у партнерстві з Агенцією місцевого економічного розвитку Яворівщити та департаментом паливно-енергетичного комплексу, енергоефективності та житлово-комунального господарства ЛОДА. У зустрічі взяли участь керівниця Директорату з питань формування енерго та ресурсоефективної політики Міністерства енергетики України Вікторія Гнатовська, представники міжнародного фонду «Відродження», Асоціації «ЕнергоТранспарентність», Асоціації газовидобувних компаній України, науковці та представники громадськості.
Напередодні Дня митного брокера відзначили найкращі компанії митно-брокерської діяльності області
3 вересня 2021
4 вересня в Україні відзначають День митного брокера, адже в цей день у 1992 році Державний митний комітет прийняв указ, який регламентує діяльність митних брокерів. З цієї нагоди, напередодні професійного свята, перший заступник голови Львівської облдержадміністрації Андрій Годик вручив подяки за високий професіоналізм, сумлінну працю та високий внесок у наповнення бюджетів усіх рівнів представникам компаній: ПП «ГРІН ВЕЙ ЛОГІСТИК» ТзОВ «БРОК СВІФТ» ТзОВ «РІМЕКСОН» ТзОВ «КАСТОМ ЛОДЖІСТИК СЕРВІС» ТзОВ «КАРПАТИ-ЛОГІСТИК» ДП «САВСЕРВІС КАРПАТИ» «Митно-брокерська діяльність є важливою складовою здійснення зовнішньоекономічної діяльності, встановлення міжнародних торговельних відносин українських підприємств з іноземними партнерами та додержання учасниками ЗЕД законності при переміщенні товарів через митний кордон України. Професійні митні брокери виступають провідниками між своїми замовниками і державою при проходженні товарів через кордон. У їх обов'язки входить повний супровід вантажу, включно з підготовкою необхідної документації, контролем над оформленням товарів і оплатою мита. На ринку праці такі фахівці мають високий попит, оскільки митні брокери значно спрощують роботу компаній, пов'язаних із перевезенням вантажів через кордон. Вітаю вас із професійним святом! У вашій діяльності є речі, де потрібно докладати максимум часу, сил і приділити тим чи іншим процесам. Дякую, що є такі професіонали як ви, які завжди прийдуть на допомогу. Ви виступаєте містком у активній зовнішньоекономічній діяльності, де наша Львівщина бере велику і вагому участь. Саме завдяки вам область має можливість бути транзитом товарів, які рухаються в обидві сторони!», - зазначив Андрій Годик. Зазначимо, що відповідно до положень ст. 59 Митного кодексу України, митним брокером є фізична або юридична особа, що надає послуги з декларування товарів, транспортних засобів комерційного призначення, які переміщуються через митний кордон України.
День вшанування пам’яті захисників України: на Личакові відбулися урочисті заходи
29 серпня 2021
29 серпня в Україні відзначають День пам’яті захисників України, які загинули у боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність нашої держави. Дата приурочена до дня найбільших втрат української армії на Донбасі – дня виходу з оточення в Іловайську 29 серпня 2014 року. На Личаківському кладовищі, на полях поховань № 67 та 76, представники влади, громадськості та ЗМІ поклали квіти до могил захисників та долучилися до поминальної панахиди. Участь у пам’ятних заходах взяв перший заступник голови Львівської облдержадміністрації Андрій Годик. У серпні 2014 р. бої тривали у полях соняшника, саме тому цю квітку визначили символом Дня пам'яті згідно з розпорядженням Кабміну від 05.08.2020 р. Зазначимо, що сьогодні, о 15:00 біля пам’ятника Т. Шевченку на просп. Свободи у Львові, презентують фотодокументальну виставку, приурочену до героїчного виходу українських військових «зеленим коридором» поблизу Іловайська. Координатор виставки – керівник ВГО «Об’єднання Добровольців» Олена Живко. Довідково: День вшанування пам’яті захисників України запровадили згідно з Указом Президента від 23.08.2019 р. і приурочили до дня виходу українських військових з оточення в Іловайську 29 серпня 2014 року. У ніч з 28 на 29 серпня, українських військових, які рухалися попередньо обумовелними з російською стороною "коридорами", обстріляли російські силовики. У результаті обстрілу загинули 366 українських бійців.
Тариф на електроенергію для населення знизять: ініціатива Президента України
11 серпня 2021
За ініціативи Президента Володимира Зеленського, тариф на електроенергію для домогосподарств, які споживають менш як 250 кВт на місяць, буде знижено до 1,44 грн за кВт/год. Про це заявив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час чергового засідання Уряду 11 серпня. Очільник Уряду зазначив, що для домогосподарств з місячним рівнем споживання більше ніж 250 кіловатів тариф на електроенергію залишиться без змін, тобто 1 гривня 68 копійок. Прем’єр-міністр також зупинився на питаннях щодо тарифів на газ. За ним, НАК «Нафтогаз» запустив тарифний план «Комфортний сезон». За цим планом кубометр газу буде коштувати 7,96 грн з ПДВ незалежно від того, якою буде ринкова ціна на біржах. Тарифний план діє з 1 жовтня 2021 року до 30 квітня 2022 року. «Це дійсно дуже вигідна пропозиція, адже ми бачимо, що ціни на газ на європейських біржах майже досягли 20 гривень за кубічний метр блакитного палива», - заявив Прем’єр-міністр України. Денис Шмигаль також додав, що НАК «Нафтогаз» пропонує вигідний тариф для комунальних підприємств, які забезпечують населення теплом та гарячою водою. «Можна на рік зафіксувати тариф і платити по 7 гривень 42 копійки за кубометр газу. Закликаю місцевих керівників не гаяти час і скористатися вигідними пропозиціями, які дозволять їм збалансовано вирішити питання з тарифами на тепло, які вони тепер встановлюють», - підсумував очільник Уряду.
Місцева влада має скористатися наданими їй інструментами для стримування вартості послуг теплопостачання, — Денис Шмигаль
4 серпня 2021
Місцевій владі варто скористатися пропозицією Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» та забезпечити укладання комунальними тепловиробниками контрактів на закупівлю газу за фіксованою річною ціною. Про це заявив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль на засіданні Уряду 4 серпня. «Місцеві керівники тепер фактично визначають, які суми люди отримують за гарячу воду та тепло у своїх платіжках. Тому закликаю комунальні підприємства, якими опікується місцева влада, переходити на трирічний контракт із НАК «Нафтогаз України», у якому передбачена ціна 7,42 грн за куб. м (з ПДВ). Така ціна діятиме цілий рік, незалежно від коливань на газових ринках», — сказав він. Прем’єр-міністр підкреслив, що ціни на газ у Європі та світі перебувають на одній із найвищих позначок за останні 10 років. «Правильне управління підприємствами теплопостачання з боку місцевих керівників — це питання не лише енергетичної безпеки, а також соціальної підтримки громадян, які отримуватимуть менші платіжки», — підсумував Денис Шмигаль.
З 1 серпня тариф на електроенергію для населення залишиться без змін, — Денис Шмигаль
29 липня 2021
Ціни на електроенергію для населення з 1 серпня залишаються 1,68 грн за кВт-год. Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час чергового засідання Кабінету Міністрів 28 липня. «Сьогодні Уряд ухвалив відповідну постанову, ціни на електроенергію для населення залишаються без змін. Уряд разом з усіма зацікавленими сторонами працює над збалансуванням ринку електроенергії», — зазначив Денис Шмигаль. Прем’єр-міністр також підкреслив, що активно триває підготовка до опалювального сезону. За його словами, цьогоріч процес відбувається в нових умовах, адже відтепер тарифи на тепло та гарячу воду повністю встановлюють місцеві органи влади. «Це важлива частина реформи децентралізації, адже такі новації підштовхують місцевих керівників більше не заплющувати очі на неефективність комунальних підприємств, надійність їх роботи та якість постачання послуг мешканцям відповідних громад», — наголосив очільник Уряду.