Для «Великого будівництва в культурі» ЛОДА з громадами разом готують документи

29 січня 2021р, Новини. Прес-служба ОДА

Львівщина ще восени 2020 року запропонувала для участі у конкурсі «Велика реставрація в культурі»  список з 24 пам’яток архітектури.

На початку грудня з Постанови Кабінету міністрів стало зрозуміло, як має виглядати заявка учасника цього конкурсу. Щоб підготувати максимально якісні заявки і дати шанс для порятунку розвитку культурної спадщини області, департамент архітектури та розвитку містобудування Львівської обласної державної адміністрації об’єднав фахівців, користувачів і громади. Сьогодні відбулася чергова нарада у департаменті. Її головною темою стала підготовка якісної документації на об’єкти.

«Вперше ми зібрали представників громад, на території яких перебувають заанонсовані до Великого будівництва пам’ятки, управлінців цих об’єктів та активних пам’яткоохоронців на початку січня. До спільної роботи залучили заступника голови Львівської обласної ради Юрія Холода, голову комісії культурної спадщини і туризму Івана Щурка, директорку заповідника «Давній Звенигород» та координаторку проєкту «Культурна спадщина Львівщини. Перезавантаження», який фінансує УКФ, Наталю Войцещук. Роботи багато, адже в стислий термін ми маємо підготувати, зібрати та затвердити багато документів щодо пам’яток, створити стратегії ревіталізації», - зазначила директорка департаменту архітектури та розвитку містобудування Олена Василько.

Метою співпраці представників громад, фахівців депаптаменту та пам’яткоохоронців є якісне спільне заповнення заявок на конкурс Велике будівництво в культурі. До навчання громад, як заповнити правильно грантову заявку та консультування в частині візії і стратегії долучилася також виконавчий директор Асоціації органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати – Україна» Галина Литвин. 

“Наші пам’ятки найбільше потрібні тільки нам. Ніхто, крім нас, їх не буде рятувати. Але кожна частина заявки є пов’язана з іншою. Щоб добре підготувати їх, мусимо працювати і над збором документів, і над стратегіями розвитку/ревіталізації, які і визначають, якими мають бути проектні документи, наприклад. Тому проєкт від Культурного фонду нам зараз дуже і дуже актуальний. Ми маємо нагоду, команду і можливість активно включитися в комплексну роботу», - розповіла координаторка проєкту від УКФ Наталія Войцещук.

Від того моменту, коли Міністерство культури оголосить про збір заявок на конкурс, у кожної області буде 30 календарних днів, щоб подати свої пропозиції. Щоб подати понад 20 таких документів, дуже важлива є співпраця. 

«Зі співпраці починається справжня відповідальність за спадщину області. - Вважає заступник голови Львівської обласної ради Юрій Холод. - Тому ми мусимо налагодити якісну комунікацію між управлінцями та громадами. І це не тільки в контексті Великого будівництва. На Львівщині понад 6 тисяч пам’яток архітектури. Мусимо їх берегти, рятувати і відновлювати разом. Бо без комунікації часто стається навіть так, що, через незнання або байдужість, громада сама нищить культурне багатство”, - наголосив Юрій Холод. 

Ключові слова:

громади

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook