Учнівська та студентська молодь долучилась до онлайн-лекції з нагоди річниці бою під Крутами

29 січня 2021р, Новини. Департамент комунікацій та внутрішньої політики, Прес-служба ОДА

Сьогодні, 29 січня, департамент внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА провів онлайн-зустріч «Крути: боротьба триває…». Захід присвячений відзначенню 103-ї річниці бою під Крутами.

Як розповіли у департаменті, формат зумовлений карантинними обмеженнями, проте саме онлайн-зустріч дозволила залучити ма йже три сотні учасників.

Говорили про історію визначного протистояння, його передумови та наслідки для України.

Так, про історичний хід бою розповів кандидат історичних наук та доцент кафедри історії, музеєзнавства і культурної спадщини Національного університету «Львівська політехніка» Іван Хома.

«Молоді хлопці, які ще тиждень тому були студентами та сиділи в аудиторіях, як тільки почули, що є загроза української державності та столиці нашої країни, не задумуючись пішли добровольцями.  І саме вони, 29 січня 2021 року опинились на станції Крути» - зазначив він.

Розмовляли, також про те, як важливо пам’ятати героїчне минуле наших предків та саме їх здобутками гартувати бойовий дух військовослужбовців, які сьогодні на сході нашої країни захищають кордони.

«Втілювати пам’ять про Героїв, які боронили й боронять нашу країну необхідно називаючи на їхню честь  вулиці, парки, сквери, навчальні заклади, де вони навчались, формуючи так історичну пам’ять нашої нації», - зазначив  директор «Будинку воїна», старший лейтенант запасу, учасник російсько-української війни у 2014‑15 роках Олег Височанський.

Заступниця голови ГО «Апостольська Чота» та учасник благодійного фонду «Із янголом на плечі» Уляна Греділь поділилась власними думками щодо національно-патріотичного виховання дітей та молоді.

«Важливо зрозуміти, що нашу молодь необхідно зацікавити вивчати свою історію, розвивати власні патріотизм та духовність. Бо саме молодь, юні хлопці та дівчата, тоді пожертвували собою, виборюючи нашу незалежність. Чи готовий кожен з нас, зараз зробити те саме: кинути все і піти захищати свою країну? Подумайте…», - зазначила вона.

 Участь в онлайн-лекції взяли приблизно 300 осіб, зокрема шкільна та студентська молодь.

«Не може не тішити, що так багато учасників долучились до нашого заходу. Звісно, карантин вніс свої корективи. Разом з тим, завдяки сучасним засобам комунікації дуже багато людей змогли сьогодні почути важливі факти про бій під Крутами, його важливість в історії боротьби України за власну незалежність, патріотизм і національно-патріотичне виховання. Бій під Крутами - одна з найгероїчніших сторінок перших визвольних змагань, приклад незламності та мужності. І дуже важливо пам’ятати про цей подвиг», - зазначив керівник департаменту Андрій Ковальський.

Повну трансляцію лекції, можна переглянути на сторінці департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА у соціальній мережі Facebook за посиланням.

Нагадаємо, сьогодні, пам’ять Героїв Крут вшанували і на Личаківському кладовищі. Участь у заході взяв голова Львівської ОДА Максим Козицький.

 

Наталя Калакун

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook