Отруєння чадним газом – врятувати життя може газоаналізатор

15 лютого 2021р, Новини. Департамент з питань цивільного захисту, Прес-служба ОДА

У неділю, 14 лютого, у квартирі будинку на вул. Виговського у Львові отруїлися чадним газом дві особи.  У стані середньої важкості їх госпіталізували до обласної клінічної лікарні. Обставини події встановлюються.

Львівська облдержадміністрація вкотре закликає мешканців дотримуватись правил безпеки користування газовим та пічним опаленням, не легковажити своїм життям та здоров’ям.

У департаменті цивільного захисту ЛОДА нагадують: у приміщенні, де працюють газові прилади, повинні бути дотримані головні умови – постійний доступ свіжого повітря та безперешкодний витік відпрацьованих газів через вентиляційний канал.

«Контроль за вмістом оксиду вуглецю у приміщенні можливий при встановленні чутливого приладу – газоаналізатора. Він контролює концентрацію чадного газу та сигналізує, якщо рівень СО перевищує певний заданий рівень», - зазначив директор департаменту Ігор Туз.

Правила, які потрібно пам’ятати під час використання для опалення газових приладів:

- у сильний вітер не рекомендується користуватися газовими опалювальними приладами та колонками, які мають відвід продуктів згоряння в димоходи, оскільки є загроза виникнення зворотної тяги, при цьому продукти згоряння попадають у приміщення;

- у період різких похолодань власники житлових будинків повинні проводити огляд оголовків димоходів та вживати заходи щодо запобігання їх обмерзання та закупорювання димоходів;

- не використовувати для обігріву приміщень несертифіковані та саморобні нагрівальні прилади, газові кухонні плити.

Якщо все-таки не вдалось уникнути отруєння чадним газом, треба негайно викликати швидку. До приїзду медиків потерпілого треба вивести на свіже повітря  полегшити дихання та напоїти міцною кавою.

Ключові слова:

чадний газ

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook