Зі скарбниці області на ремонт доріг місцевого значення виділили 200 мільйонів гривень
18 лютого 2021р, Новини. Департамент дорожнього господарства, транспорту та зв’язку, Прес-служба ОДА
Сьогодні депутати затвердили Програму розвитку мережі й утримання автомобільних доріг, організації та безпеки дорожнього руху на 2021 – 2025 роки.
Відтак, проголосували за виділення 200 мільйонів гривень на ремонт автомобільних доріг місцевого значення, об’єктів комунальної власності на умовах співфінансування, а також на співфінансування проектів МТД.
“Департамент дорожнього господарства напрацює перелік доріг, які ремонтуватимуть за обласні кошти і представить його на наступному засіданні сесії для затвердження”, - наголосив заступник директора департаменту дорожнього господарства Львівської ОДА Микола Одиноцький.
Зазначимо, з державного бюджету на ремонт автошляхів місцевого значення на Львівщині у 2021 році сумарно з перехідними коштами виділять 1, 1 млрд гривень.
“За кошти з держбюджету продовжимо капітальний ремонт доріг Мшанець -Стрілки, Хильчиці – Ясенівці та моста на дорозі Східниця – Верхнє Синьовидне. Також завершимо Ясенів – Золочів, Золочів – Красне, Перемишляни – Чемеринці, Рава-Руська – Гайок, Сокаль – Стоянів, Турка – Лопушанка, Дрогобич – Довголука, Кологори – Лучани, Стрілки – Новий Кропивник. Окрім того, плануємо відремонтувати дорогу Садковичі – Чернихів, Загір’я – Суха Долина, Ясениця – Новий Кропивник”, - прокоментував Микола Одиноцький.
Нагадаємо, торік на ремонт автомобільних доріг місцевого значення Львівщина отримала загальний фінансовий ресурс з обласного та державного бюджету у сумі понад 1,7 млрд гривень. За ці кошти відремонтували 250 кілометрів доріг, серед яких – Мшанець – Стрілки, Ясенів – Золочів, Східниця – Верхнє Синьовидне, Боберка – Бориня, Славське – Хащованя, Турка – Східниця, Славське – Вигода. Також відновили 10 мостових переходів, наймасштабніший об’єкт – міст у Крушельниці.
Для забезпечення безпеки дорожнього руху на автомобільних дорогах загального користування місцевого значення торік встановили майже 800 дорожніх знаків, горизонтальну дорожню розмітку на протяжності 350 кілометрів, металеве бар’єрне огородження протяжністю понад 5500 метрів, а також пішохідних переходів - 2700 м. кв.
Новини за темою
Дорожники ліквідовують деформації дорожнього покриття на напрямку Зимна Вода – Холодновідка
11 травня 2022
Дорожники ліквідовують деформації дорожнього покриття на одній із найбільш завантажених доріг Львівщини. Йдеться про Західний обхід Львова. Станом на зараз важка техніка працює на відтинку Зимна Вода – Холодновідка. Керівник Служби автомобільних доріг у Львівській області Олег Береза зазначив, що війна внесла свої корективи у плани щодо розбудови дорожньої інфраструктури по всій території України. Однак, проїзд основними автошляхами має бути забезпечений. Адже дороги – це артерії, які забезпечують транспортний зв’язок для громадян нашої держави. «Ще з початку війни ми спостерігали значне збільшення інтенсивності руху транспорту автомобільними дорогами західний областей України, особливо, в напрямках міжнародних пунктів пропуску. Адже вимушено переселені громадяни із східної, південної та центральної частин нашої держави залишали свої домівки, щоб врятуватися від війни. Станом на зараз ситуація трохи стабілізувалася, однак потреба у належному сполученні залишилася». – Наголосив Олег Береза. Він додав, що на ділянках проведення ремонтних робіт організували реверсивний рух транспорту. «Прохання до водіїв, ставитися з розумінням до тимчасових незручностей на дорозі та звертати увагу на встановленні дорожні знаки». – Зазначив керівник Служби автомобільних доріг у Львівській області.
Підрядник отримав сертифікат на введення в експлуатацію дороги Дроговиж - Дубина
5 травня 2022
Державна інспекція архітектури та містобудування України (ДІАМ) видала сертифікати для введення в експлуатацію відремонтованих доріг. Як роз’яснили в департаменті дорожнього господарства, після завершення капітального ремонту автомобільної дороги згідно з чинним законодавством необхідно здійснити процедуру введення її в експлуатацію. Для цього Державна інспекція архітектури та містобудування України (ДІАМ) за результатами перевірки видає сертифікат, що засвідчує відповідність закінченого будівництвом об'єкта проектній документації та підтверджує його готовність до експлуатації. Відтак, на цьому тижні ДІАМ видали такий сертифікат для експлуатації автодороги Дроговиж - Дубина, якою здійснюють доїзд на озеро Задорожнє, що у Стрийському районі Львівської області. З цього моменту гарантійний термін експлуатації капітально відремонтованих доріг згідно з договором підряду становить 10 років - на земляне полотно та 8 років - на основу дорожнього одягу. Також за період від грудня 2021 року по квітень цього року ДІАМ видала сертифікати готовності до експлуатації таких об'єктів на території області: – автомобільної дороги загального користування місцевого значення Хильчиці - Ясенівці Золочівського району. Ця дорога є об’їзною Золочева та відіграє важливу логістичну складову для транспортної інфраструктури Золочівського району; – моста на автомобільній дорозі загального користування місцевого значення Судова Вишня - Комарно, Яворівського району Львівської області. Цей міст перебував в аварійному стані і створював загрозу життю людей; – вул. Шкільна (від буд. №1 до буд. № 44) в с. Викоти Самбірського району Львівської області. Дорогу капітально відремонтували задля безпечного руху мешканців села та учнів до школи у с. Викоти. «На цьому робота ЛОВА не зупиняється, продовжуємо підготовку документації для подальшого введення в експлуатацію відремонтованих автомобільних доріг в області». – Наголосив заступник директора департаменту дорожнього господарства Микола Одиноцький.
Оновлено: Першу тисячу аптечок для воїнів пошили при Львівському гуманітарному хабі
20 квітня 2022
А мають на меті пошити і відправити на передову 100 000 тисяч готових аптечок. Частину з них вже передали військовим. Сьогодні, 20 квітня, про це розповів заступник голови Львівської обласної ради Юрій Холод на прес-брифінгу у Гуманітарному штабі області. Відшивати військові аптечки на Львівщині почали майже 2 тижні тому. Ще понад тиждень до того шукали та закуповували тканину, фурнітуру, шукали волонтерів для пошиття. “За гроші благодійників ми придбали матеріали на першу партію аптечок - на 20 тисяч штук. Це кошти спеціального рахунку БФ “Крила надії”, зібрані на заклик усіх нас та голови Львівської ОВА Максима Козицького. Маємо пошиті перші 1000 аптечок. Шиють їх на волонтерських засадах підприємці та вісім закладів профтехосвіти. До пошиття задіяні лише майстри, але учні часом допомагають з власної ініціативи. Медикаменти ми зібрали з обласних складів, а також вдячні за ліки всім волонтерам та друзям, які ними діляться. Також ми готові закуповувати медикаменти за розумними цінами, просимо про контакти постачальників. І так само шукаємо кваліфікованих швачок-волонтерів”, - каже Юрій Холод. Готові аптечки волонтери та депутати звозять до Львова. Тут, в обласному штабі, під наглядом фармацевтів волонтери їх наповнюють за списком ліків, який затвердили військові медики. «Індивідуальні аптечки дуже важливі у перші хвилини після поранення. Наше військо зараз великою мірою забезпечене тактичними аптечками натівського зразка. Але ці нічим не поступаються. У 2014-2015 ми таких не мали», - каже волонтер, ветеран російсько-української війни, керівник управління житлово-комунального управління області Петро Назар. Він шукає, формує і передає аптечки для українського війська з перших днів війни. Тож добре знає, яке їх наповнення та як важливо пильнувати за якістю наповнення. Ліки, які потрібні для формування аптечки та які шукають і звозять до гуманітарного штабу, можна переглянути за посиланням. Серед найбільш дефіцитних медикаментів: турнікети, таблетки для знезараження води, гемостатики, набір для декомпресії, тактичні ножиці. У наповненні аптечок, каже депутат Львівської обласної ради Захар Миляник, який відповідає за логістику процесу, область також співпрацює з волонтерами: готовими підсумками діляться зі всіма, хто може і готовий наповнити їх ліками. Відшивають аптечки у різних містах області. Щоб долучитися до ініціативи та стати волонтером-швачкою/шевцем, просимо заповнити е-форму: https://forms.gle/CmwemvE93Y7wysr9A
Понад 260 мільйонів грн на армію зібрали через Дію
14 квітня 2022
Через Дію на армію вже зібрано понад 260 мільйонів грн, - повідомляє Міністерство цифрової трансформації. До збору коштів долучилися більше як 250 тисяч людей. Завдяки донатам фонд «Повернись живим» забезпечує усі військові підрозділи тепловізорами та приладами нічного бачення, мобільними комплексами спостереження, безпілотниками, комплектами для розмінування та іншою високоточною технікою. Лише за останній тиждень фонд передав нашим захисникам 3592 технічні засоби та обладнання. Серед них: 88 одиниць тепловізійної, нічної та іншої оптики; 558 засобів зв’язку; 424 ноутбуки, планшети, монітори; 96 квадрокоптерів; 906 бронежилетів; 201 шолом. Допомогти армії фінансово можна за кілька кліків у Дії. Потрібно лише зайти в застосунок, на головному екрані натиснути Допомогти армії, ввести суму внеску та реквізити картки.
Український культурний фонд скерує майже 600 млн грн на потреби Збройних сил України
14 березня 2022
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 10 березня 2022 року №245, кошти у сумі 583 281 млн грн, що були передбачені на реалізацію культурно-мистецьких проєктів у 2022 році, скерують на забезпечення потреб Збройних сил України для протидії агресії з боку російської федерації. Український культурний фонд повідомляє, грантовий сезон у 2022 році призупинено до остаточної перемоги над російськими окупаційними військами. Незабаром зв’яжуться з грантоотримувачами, проєкти яких пройшли технічний відбір, а також з експертами, які здійснюють оцінювання проєктів і роз’яснять подальші кроки нашої спільної роботи. «Водночас Український культурний фонд продовжує свою роботу щодо боротьби з російською агресією, підтримкою наших захисників. Тримаємося разом, нікого не кидаємо напризволяще та продовжуємо боронити країну кожен на своєму фронті», - зазначив Владислав Берковський, виконавчий директор УКФ.
У поточному році на Львівщині відремонтують майже 350 кілометрів доріг
22 лютого 2022
Цього року у межах Президентської програми «Велике будівництво» на Львівщині планують відремонтувати 336 кілометрів доріг державного та місцевого значення, а також відновити 52 мости. Про це сьогодні під час брифінгу розповів голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький. «У 2010 році на Львівщині відремонтували 0 кілометрів доріг. У 2017 – 179. І це найбільший показник до моєї каденції як голови ОДА. Минулоріч в області в межах «Великого будівництва» відремонтували понад 264 кілометри шляхів. А цього року маємо ще амбітнішу ціль – збудувати та відремонтувати 336 кілометрів доріг і 52 мости», – наголосив очільник області Максим Козицький. Серед пріоритетів на цей рік – ремонт доріг Київ – Чоп та Сколе – Славське, що у межах проєкту «Мале карпатське коло». «Також важливий проєкт - реконструкція Західного обходу Львова і влаштування там транспортних розв’язок на різних рівнях. Завершення капітального ремонту дороги Стрий – Ізварине. Ця дорога з’єднає усю Україну», – додав Максим Козицький. Щодо місцевих доріг, то на цей рік з державного бюджету виділили більше 1,2 млрд гривень. Також голова Львівської ОДА наголосив, що важливим є розвиток прикордонної інфраструктури і надалі розбудовуватимуть під’їзди до пунктів пропуску на українсько-польському кордоні. Зокрема, свого ремонту на всій протяжності дочекається дорога Червоноград – Рава-Руська. Працюватимуть дорожники також у Хирові та Нижанковичах. «Дороги потрібно не лише будувати і ремонтувати, а й берегти та належним чином обслуговувати. Тому в області з’явиться ще 5 майданчиків для зважування у русі. Два таких на Львівщині вже успішно працюють. За два роки, поки діє програма «Велике будівництво», на Львівщині збудували та відремонтували більше кілометрів доріг, ніж за усі попередні роки незалежності України. І виглядає так, що це лише початок. Наше завдання – робити свою справу, обороняти наші кордони, зберігати спокій і ми обов'язково переможемо», - акцентував Максим Козицький. Більше достовірної інформації про стан справ на Львівщині читайте на телеграм-каналі голови ЛОДА Максима Козицького.
Пенсії та соціальні виплати незахищеним будуть підвищені з 1 березня, - Мінсоцполітики
25 січня 2022
На виконання законів України щодо загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, пенсійного забезпечення військовослужбовців, учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та з метою здійснення додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2022 році Мінсоцполітики підготовлений проект постанови, який забезпечить з 1 березня 2022 року наступні кроки: Пропонується проіндексувати на 14 %: - страхові пенсії, призначені до 2019 року (при цьому сума підвищення буде не менше 100 грн, а середній розмір підвищення складатиме біля 500 грн); - пенсії військовим (середній розмір підвищення складатиме 700 грн); - мінімальні розміри пенсій по інвалідності внаслідок аварії на ЧАЕС (середній розмір підвищення складатиме 400 грн) та інші пенсії особам з інвалідністю з числа ліквідаторів аварії на ЧАЕС. Пропонується встановити доплату особам, на яких не поширюється порядок індексації пенсій, у сумі 135 грн на місяць. Пропонується підвищити мінімальну пенсійну виплату особам з інвалідністю І групи та особам з повним страховим стажем (30/35 років) з 2 200 до 2 300 грн, а для непрацюючих пенсіонерів з числа одержувачів мінімальних пенсій, які не мають повного стажу, збільшити на 166 грн до 2 100 грн. Також пропонується збільшити розмір державної допомоги на: - 400 грн (з 1 700 грн до 2 100 грн) для одержувачів допомоги на кожну дитину, яка виховується у багатодітній сім’ї; - 166 грн (з 1934 грн до 2 100 грн) для одержувачів державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства і дітям з інвалідністю, а також особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю, які одержують державну соціальну допомогу. Пропонується визначити індексацію на 14% розмірів щомісячних компенсаційних виплат до пенсії літніх людей. Після індексації виплати складуть для: - осіб віком 75 – 80 років – 456 грн; - осіб віком 80 + – 570 грн.
Понад 15 млн гривень скерували місцевим бюджетам на оплату за енергоносії
21 січня 2022
У межах Меморандуму про забезпечення належного проходження опалювального сезону 2021-2022 року, бюджетам територіальних громад скерували перший із п’яти траншів додаткової дотації з державного бюджету на розрахунки бюджетних установ за енергоносії в сумі 15,2 млн гривень. Як інформують, це дозволить органам місцевого самоврядування суттєво покращити в поточному місяці розрахунки за цей вид послуг. У департаменті фінансів інформують, що відповідно до Меморандуму про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері постачання теплової енергії та постачання гарячої води в опалювальному періоді 2021/2022рр, Уряд взяв на себе зобов’язання відшкодувати територіальним громадам із індексом податкоспроможності менше 0,9 і в яких додаткові надходження від податку на доходи фізичних осіб в розмірі 4% не покривають додаткові витрати на енергоносії, частину їх вартості, що споживають бюджетні установи. Зокрема, на цю мету в державному бюджеті на 2022 рік для Львівщини передбачена додаткова дотація в сумі 85,9 млн гривень.
Майже 250 кілометрів доріг оновили на Львівщині в межах “Великого будівництва”
21 січня 2022
За підсумками 2021 році на Львівщині в межах Президентської програми збудували і відремонтували 247 кілометрів доріг державного та місцевого значення. Про це повідомив під час брифінгу перший заступник голови Львівської ОДА Андрій Годик. “Ремонтом охопили майже 150 кілометрів автошляхів державного значення та понад 100 кілометрів місцевих доріг. Окрім того, відновили 36 мостів, найбільший об’єкт – це мостовий перехід у селі Крушельниця на дорозі Східниця – Верхнє Синьовидне”, - зазначив Андрій Годик. Наймасштабніші об’єкти дорожньої інфраструктури: М-30 Стрий – Ізварино на всій протяжності в межах Львівської області (км 0+000 км 44+230). “Це найкоротший шлях від Львівщини до Луганщини. Він з’єднає схід і захід країни. Цей маршрут є Дорогою Єдності. Капітальний ремонт проводили на 43 км дороги та 5 мостових переходів. Станом на сьогодні повністю змінено дорожній одяг та завершуємо капітальний ремонт усіх штучних споруд”, - додав перший заступник. Т-14-25 Миколаїв – Городок – Жовква – Кам’янка-Бузька – Бібрка, яка з’єднує між собою основні магістралі Львівщини. Активно відновлюючи автомобільну цю дорогу, поступово створюють Велике транзитне кільце навколо Львова, що дозволить суттєво розвантажити кільцеву дорогу Львова та його вуличну мережу. Р-15 Ковель – Володимир-Волинський – Червоноград – Жовква. Як зазначив Андрій Годик, ще весною автомобільна дорога регіонального значення Р-15 Ковель – Володимир-Волинський – Червоноград – Жовква, яка з’єднує Львівську область із Волинською, була не в найкращому стані. На дорожньому покритті спостерігалися різні деформації. Зокрема, напливи, колійність, тріщини, дрібна ямковість та інше. Цьогоріч ремонтом були охоплені дві ділянки загальною довжиною майже 50 км. Ще одним важливим об’єктом став міст на дорозі Львів – Радехів – Луцьк, який обвалився 3 травня минулого року. “Завдяки тому, що цю споруду ми планували реконструювати, на момент її руйнування в нас була готова проєктна документація. Впродовж кількох місяців ми отримали всі дозвільні документи на проведення будівельних робіт, забезпечили переправу для пішоходів, облаштували тимчасовий міст, провели демонтаж зруйнованих елементів та приступили до будівництва основного моста”, - наголосив перший заступник голови. Також він акцентував, що в межах реалізації проєкту «Розбудова прикордонної дорожньої інфраструктури на підходах до пунктів пропуску на українському кордоні» активно проводили ремонтні роботи на автомобільних дорогах Т-14-01 КПП «Смільниця» - Старий Самбір, (відремонтували 1,8 км дороги), Т-14-04 Червоноград – Рава-Руська (відремонтували 8,2 км дороги) та Т-14-18 Нижанковичі – Самбір – Дрогобич – Стрий (відремонтовано 27 км). Крім цього, цьогоріч завершили капітальний ремонт на автомобільній дорозі Т-14-20 Яворів – Грушів (відремонтували 19,2 км). “У цьому році на ремонт доріг місцевого значення плануємо залучили понад, 1,2 млрд гривень. Зокрема, продовжимо роботи на напрямках Мшанець – Стрілки, Бориня – Боберка, а також дорогах "Малого карпатського кола" - наголосив Андрій Годик.
Прем’єр-міністр: Цьогоріч плануємо оновлення не менше 5 тис. км доріг та запуск проектів державно-приватного партнерства в дорожній сфері
12 січня 2022
У 2022 році Уряд має амбітні цілі у сфері розвитку інфраструктури в межах програми Президента «Велике будівництво». Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання Кабінету Міністрів України 12 січня. «Цьогоріч передбачається будівництво та ремонт не менше 5 тис. км доріг та запуск проектів державно-приватного партнерства в дорожній сфері. Для їх збереження плануємо збільшити на автошляхах кількість WIM-систем (зважування-в-русі). Продовжимо також реалізацію ініціатив для покращення залізничного сполучення та інфраструктури. Зокрема, плануємо відремонтувати більше 600 км колій та електрифікувати нові ділянки, оновити рухомий склад «Укрзалізниці», — відзначив Денис Шмигаль. Як зауважив Прем’єр-міністр, цього року Уряд також дасть старт програмі «Велика термомодернізація». За його словами, очікується реалізація щонайменше 500 енергоефективних проектів за рахунок Фонду енергоефективності. А також у сумі з бюджетними коштами та кредитними коштами планується здійснити термомодернізацію 5 тисяч будинків. «Розвиток транспортних стратегічних хабів — невід’ємний елемент для розвитку держави та економічної спроможності регіонів. Це і проекти щодо розвитку прикордонної інфраструктури, це і будівництво аеропортів. Цього року готуємось до старту проектів з будівництва двох аеропортів на Сході України», — зазначив очільник Уряду. За словами Прем’єр-міністра, цього року також передбачається створення Фонду внутрішніх водних шляхів, кошти якого підуть на модернізацію річкової інфраструктури. Крім того, Міністерство інфраструктури спільно з Міністерством економіки мають запустити програму відродження суднобудування. Денис Шмигаль додав, що не менш очікуваним у 2022 році також є реалізація проекту «Велика реставрація», а також продовження програми Президента «Зелена країна».
641 мільйон гривень надійшов у держказну від приватизації державного майна на Львівщині
12 січня 2022
Торік у Львівській області приватизували 17 об’єктів, до державного бюджету від приватизації скерували понад 641, 3 млн грн. Серед об’єктів: Окреме майно «Львівської виправної колонії (№ 48)» по вул. Хуторівка, 2, продали 3 червня на аукціоні, (стартова ціна – 132,674 млн грн, зросла у майже 3 рази до 377,5 млн грн). Окреме майно «Львівської виправної колонії (№ 48)» по вул. Хуторівка, 4, продали 3 червня на аукціоні (стартова ціна – 3,386 млн грн зросла у понад 8 разів до 30 млн грн). Рава-Руський спиртзавод продали 14 травня (стартова ціна зросла з 27,7 млн грн до 31,7 млн грн). Як зазначив голова Львівської ОДА Максим Козицький, головна мета приватизації - перетворення непродуктивних активів на продуктивні шляхом залучення інвестицій в модернізацію активів. “Прозора приватизація непрофільних державних активів забезпечить державі фінансовий ресурс до бюджету та податкові надходження від діяльності успішних бізнес-проектів, а місцеві громади – ревіталізацію занедбаної території, пожвавлення економіки та нові робочі місця”, - наголосив Максим Козицький. Як повідомили у департаменті економічної політики, на сьогодні в Україні понад 3600 державних підприємств, якими керують 96 органів управління. Близько 1000 - непрацюючі, які вже можна лише ліквідувати, борги перевищують вартість. Зазначимо, найближчий аукціон об'єктів приватизації заплановано на 15 лютого. Це Окреме майно Вузлівського місця провадження діяльності та зберігання спирту ДП “Укрспирт зі стартовою ціною 10, 5 млн грн.
Володимир Зеленський: За два роки в межах програми «Велике будівництво» оновлено й побудовано понад 40% основної мережі доріг України
24 грудня 2021
Завдяки Національній програмі «Велике будівництво» за два роки в Україні вдалося оновити й побудувати понад 14 тис. км автомобільних доріг. Наступного року програма розшириться проектами модернізації міжнародних пунктів пропуску. Про це розповів Президент України Володимир Зеленський під час Всеукраїнського форуму «Велике будівництво: дороги і мости». Як зауважив Глава держави, попри те що Конституція України гарантує свободу пересування, це право в нашій країні роками обмежувалося розбитими шляхами та зруйнованими мостами. За словами Президента, попри скепсис деяких людей, з яким зустріли програму «Велике будівництво» (мовляв, не вистачить людей, фінансування й будівельних матеріалів), у 2020 році завдяки їй було оновлено або побудовано понад 6,5 тис. км автошляхів, а цьогоріч – понад 7 тис. км доріг різного значення. Володимир Зеленський зауважив, що влада перестала мислити категоріями одного бюджетного року, змінила підхід до державних інвестицій, закупівель та ціноутворення, об’єднала різні команди та органи навколо довгострокових цілей, змогла залучити державні й міжнародні кошти, підвищити якість і навіть знизити вартість будівництва одного кілометра доріг. «І результат – майже 14 тисяч кілометрів доріг за два роки програми «Велике будівництво». Оновлено й побудовано – те, що ми сьогодні бачимо згідно зі статистикою, – понад 40% основної мережі доріг України, які з’єднують великі та маленькі міста, всі важливі українські регіони», – зазначив Володимир Зеленський. Президент наголосив, що найвищу оцінку роботі влади дають результати соціологічних опитувань: кожен третій громадянин вважає будівництво доріг одним із найголовніших досягнень України у 2021 році, а позитивні зміни в інфраструктурі відзначають понад 60% громадян. «Висновок один: «Велике будівництво» має тривати й ставати ще більшим. Мова, зокрема, і про розвиток прикордонної інфраструктури. Тут уже зроблено чимало, а у 2022 році в межах програми розпочнеться модернізація міжнародних пунктів пропуску. Ми створимо комфортну інфраструктуру як для людей, так і для бізнесу, для наших громадян і гостей України – збільшимо пропускну спроможність завдяки електронній черзі. Тобто сучасній інфраструктурі», – розповів Глава держави.