Громади Львівщини - одні з найкращих в Україні з розвитку шахів

12 березня 2021р, Новини. Управління молоді та спорту, Прес-служба ОДА

Громади  Львівщини - одні з найкращих в Україні з підтримки розвитку шахів. Про це інформує Львівський регіональний офіс Програми «U-LEAD з Європою». Нещодавно офіс провів онлайн-форум, зосереджений навколо питань, що місцева влада може зробити для просування шахів і як це може впливати на розвиток громади загалом.

Під час панельної дискусії до обговорення приєдналися заступниця міського голови Ходорівської міської ради Ольга Мельник, яка розповіла про розвиток шахових клубів та гуртків у громаді.

«Громада, яка вкладає у розвиток інтелектуального начала дітей - багата громада», - переконана вона.

У Ходорівській громаді підтримувати шахову гру на рівні громади розпочали ще у 2002 році, коли в місті відкрили Дитячо-юнацьку спортивну школу, в якій почала діяти секція шахів. Загалом з 2003 року переможцями різноманітних обласних змагань стало 26 учнів з Ходорова, троє виступали на першостях України, а двоє - в декількох міжнародних турнірах, в тому числі і серед дорослих. Зараз в Ходорівській ДЮСШ займається 490 учнів, з них 76 є учасниками шахового клубу.

Пандемія не зупинила шахове життя у Ходорівській громаді - за минулий рік провели 10 онлайн турнірів, переможці яких були відзначені грамотами та призами.

Віцепрезидент Федерації шахів України Артем Сачук зауважив, що на Львівщині є 772 рейтингових шахістів, більше лише у Харківській області та Києві. А посилена увага шахової культури в громаді несе за собою вигоди для громади, зокрема, йдеться про розвиток інтелектуальної еліти, збільшення потоку туристів, зменшення дитячої наркоманії, покращення кадрового потенціалу ІТ та інших галузей економіки з високою доданою вартістю, збільшення пізнаваності та податкових надходжень, вищу якість життя мешканців.

В управлінні молоді та спорту Львівської ОДА додають, що розвитку цього виду спорту на Львівщині впродовж 4 останніх років приділяють особливу увагу. З 2017 року у регіоні діє Програма розвитку шахів. У її межах при спортивних школи створили шахові гуртки, закупили інвентар, провели ряд навчально-тренувальних зборів та обласних змагань. 

«Крім того, у нас на Львівщині є понад 20 міжнародних гросмейстерів, тому наш регіон по праву може,  вважатись шаховою столицею України, і, можливо, навіть Європи», — зауважив керівник управління Роман Хім‘як.

Запис форуму можна переглянути за посиланням.   

Ключові слова:

шахи

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook