Концепцію програми «Мандруй Україною» до 2026 року обговорили в онлайн режимі
22 березня відбулось засідання міжвідомчої робочої групи з розвитку сфери туризму та курортів. Під час онлайн-зустрічі обговорювали концепцію Державної цільової програми розвитку туризму «Мандруй Україною» до 2026 року.
Захід відбувся під патронатом Міністерства культури та інформаційної політики України у партнерстві з Державним агентством розвитку туризму України. До обговорення долучилися представники регіонів України відповідальні за туризм.
У дискусії взяв участь заступник начальника управління туризму та курортів облдержадміністрації Тарас Лозинський. За словами управлінця, повинна бути плідна співпраця культурних установ з туризмом, щоб вони, як то кажуть, працювали нога в ногу, бо на сьогодні є ряд зауважень від туристичного бізнесу до закладів культури. Зокрема, йдеться і про часовий проміжок роботи.
Тарас Лозинський в обговоренні звернув увагу і на лібералізацію візового режиму для певних клієнтів в частині медичного оздоровчого туризму.
«Ми покладаємо великі надії на те, щоб цей напрямок запрацював і щоб ми могли через наші дипломатичні установи, корпуси максимально розповсюдити інформацію про унікальні можливості санаторно-курортних закладів Львівщини. Цей вид туризму насправді є досить вагомим і оплачуваним. Тому він приносив би хороший прибуток до місцевих бюджетів ОТГ», - наголосиві він.
Також відрекомендував Національний природний парк «Сколівські Бескиди» як один з найбільш яскравих туристичних магнітів в регіоні. Минулого року у ньому провели ряд робіт і по ознакуванню туристичних шляхів, і по промоції, тому варто продовжувати роботу по цьому напрямку і надалі.
На засіданні Тарас Лозинський зазначив, про часткове виключення України з міжнародного туристичного шляху E8. Тому заступник начальника управління туризму та курортів облдержадміністрації висловив прохання підняти це питання на національному рівні для швидкого врегулювання.
Відтак концепція Державної цільової програми розвитку очікує громадського обговорення та подальшого схвалення її завдань та заходів. Сподіваємось, що Львівщина стане одним із стратегічних регіонів.
Новини за темою
Уряд розширив доступ аграрних підприємств до пільгового кредитування
6 квітня 2022
Для вчасного старту посівної кампанії та успішного її проведення Уряд активував додаткові механізми кредитування аграріїв. Зокрема, йдеться про розширення програми “5-7-9%”, за якою будь-яке українське підприємство може отримати кредит до 60 млн грн під 0%. З початку війни позики від державних банків на загальну суму 1,1 млрд грн отримали 826 бізнесів. З усіх виданих кредитних коштів за програмою “5-7-9%” 42% припадало саме на аграрний сектор. Ними скористалися 12 тис. фермерських господарств. Отримані кошти йдуть на закупівлю добрив, пального, ззр. “В час війни комерційні та державні банки повинні активізувати свою кредитну діяльність, адже ці кошти потрібні тисячам підприємців для налагодження виробництв. Уряд та Нацбанк проводять з банківським сектором відповідну роботу. Зокрема, 10 найбільших банків заявили про виділені ліміти на суму 40 млрд грн. 2,3 млрд грн держбанки вже видали фермерам”, – додала Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економіки України Юлія Свириденко. Загалом же, починаючи з 24 лютого, державні банки сумарно наростили кредитні портфелі на 12,5 млрд грн, що еквівалентно 15% приросту за 2021 рік.
Німецький туроператор вперше завітав на Львівщину, щоб розробити нові туристичні програми
18 лютого 2022
Представник туристичного оператора «Tour mit Schanz» Йоахим Анц з Німеччини вперше відвідав Львівщину та поділився враженнями від перебування з працівниками управління туризму та курортів ЛОДА. Візит Йоахима Анца до України був запланований у межах проєкту «Greentour Ukraine», що фінансується Європейським Союзом. Його мета – створити нові можливості для бізнесу у сфері сталого туризму. Перші зустрічі учасників «Greentour Ukraine», де українські та німецькі компанії мали можливість познайомитись один з одним, відбувались онлайн. Наступний крок передбачав приїзд представників туристичних операторів з Німеччини до України. Але в минулу суботу візит делегації скасували, через рекомендації МЗС утриматись від поїздок до України. Йоахим Анц вирішив самостійно прилетіти до Львова для налагодження співпраці у туристичній сфері. «У понеділок показали Йоахиму Львів та познайомили з представниками туристичної галузі області. Наступного дня їздили в Дрогобич і Тустань. Оскільки він більше зацікавлений у культурному туризмі, то ми вибрали саме ці пункти. Дрогобич – це церква ЮНЕСКО, солеварня, єврейська тематика, ну а Тустань – це поєднання природи та історії одночасно, тому теж було йому цікаво», – зазначила засновниця та генеральний директор компанії «Карпати.інфо» та туристичного оператора «Karpaty.travel» Ганна Сидоренко, яка також є учасницею проєкту «Greentour Ukraine». Під час візиту поспілкувались про розробку нових туристичних програм для німецьких туристів в Україні. Також йшла мова про організацію інфотурів. «Львівський аеропорт нарощує географію авіасполучень і наш регіон має цікаві туристичні пропозиції для іноземних, в тому числі і німецьких туристів. Туристичні напрямки, на яких спеціалізується Йоахим, для нас є в пріоритеті. Це той змістовний турист, який приїжджає і готовий пізнавати культуру та витрачати у нас кошти. Під час зустрічі ми домовились про промоційний візит німецьких турагентів до України, для того, щоб максимально донести інформацію про туристичні можливості і щоби туроператори на особистому досвіді пересвідчилися в якості, сервісі та безпеці», - зазначила керівниця управління туризму та курортів ЛОДА Наталя Табака. Своєю чергою, Анц розповів, що має хороші враження від перебування на Львівщині і зацікавлений привозити сюди туристів. «Я є представником компанії, яка вивчає культуру, історію, політичні речі, активний туризм. Вперше прилетів до Львова. Дуже зворушений з приводу того, що побачив. У Львівського регіону є дуже велика культурна різноманітність. Не можу виділити щось одне, тут є багато об’єктів ЮНЕСКО, вразили дерев’яні церкви, пейзажі, люди, їжа. Ми насолоджувались смакуванням кави в центрі міста. Тут люди з відкритим серцем та душею», – поділився Анц Йоахим. Читайте також: Представників туристичної галузі Львівщини закликають долучитися до порталу discover.ua
Представників туристичної галузі Львівщини закликають долучитися до порталу discover.ua
16 лютого 2022
Управління туризму та курортів Львівської облдержадміністрації запрошує представників сфери гостинності заявити про себе на порталі discover.ua. Сайт створений для всіх охочих подорожувати Україною та відпочивати на вихідні в нових місцях. «Розробники сайту відкриті до співпраці та готові безкоштовно розмістити інформацію про туристичні об’єкти, заклади та атракції. То ж закликаємо представників туристичної галузі зголошуватись, щоб Львівщина була більш відкритою для туристів та кожен міг знайти інформацію відповідно до свого запиту», – зазначає керівниця управління туризму та курортів ЛОДА Наталя Табака. Завдяки порталу туристи з України та всього світу можуть здійснити віртуальну подорож найцікавішими місцями нашої країни. «Звичайно, ми розуміємо, що наскільки б не прогресували сучасні технології, віртуальні мандрівки ніколи не замінять вражень від реальних подорожей. Але іноді так хочеться, кудись чкурнути, хоча б віртуально. Тому у співпраці з професійними фотографами Google Local Guides ми створили розділ з 3D-турами Україною. Для мандрівників – це чудовий інструмент для натхнення, а для власників туристичних бізнесів можливість показати себе краще і масштабніше», – зазначають засновники сайту. Додамо, що discover.ua – це популярний туристичний портал для пошуку найцікавіших місць в Україні, екскурсій та турів, місцевих гідів. На сайті вже можна ознайомитись з майже сотнею туристичних об’єктів Львівської області. Поруч з ними можна знайти кафе, ресторан або готель, переглянути їх рейтинги і відгуки відвідувачів, забронювати столик або номер. Розробники сайту також передбачили додаткові фільтри, завдяки яким можна дізнатися, обладнане певне місце чи будівля для людей в інвалідних візках, а також таких, які мають проблеми зі слухом або зором. А головне, на сайті ви можете спланувати всю поїздку, натиснувши кнопку «додати до подорожі», а інструменти Google Maps автоматично розрахують протяжність маршруту і приблизний час у дорозі. Проєкт реалізували у співпраці з Google в межах кампанії «Цифрове перетворення України».
Представників туристичного бізнесу запрошують до наглядових рад при закладах профтехосвіти
27 січня 2022
Вчора відбулася онлайн-зустріч щодо створення наглядових рад при закладах професійної (професійно-технічної) освіти Львівської області за спеціальностями туризм та готельно-ресторанний бізнес, під час якої учасникам зустрічі розповіли про основні аспекти участі представників бізнесу у наглядових радах. Як зазначила керівниця управління туризму та курортів Львівської ОДА Наталя Табака, за результатами туристичної стратегічної сесії, яка відбулась наприкінці 2021 року, одним із проблемних питань галузі є кадри - їх підготовка, навчання у відповідності до потреб ринку, а також втримання кадрів після навчань на місцях. «Тож запрошуємо представників галузі долучатись до наглядових рад при навчальних закладах та спільно впливати на необхідні зміни в підготовці кадрів та їх професійної кваліфікації у відповідності до сучасних тенденцій» - наголосила Наталя Табака. Окрім того, радниця голови Львівської ОДА Галина Бордун ознайомила учасників зустрічі з покроковою інструкцією створення наглядових рад. «Є певний розрив між запитами від бізнесу і навченістю випускників, підготовкою кадрів закладами професійно-технічної освіти. Зважаючи на це, пропонуємо створити наглядові ради при таких навчальних закладах з представників бізнесу (туризму, готельно-ресторанної справи, легкої промисловості, харчової, будівництва тощо), аби виокремити найзатребуваніші професії. Наша мета – зробити усе можливе, аби молодь не виїжджала за кордон, а залишалась працювати на Львівщині й отримувала легальну заробітну плату та можливості для розвитку і професійного зростання», - зазначила Галина Бордун. Детальніше про проєкт: https://loda.gov.ua/news?id=64142 Реєстрація для участі у проєкті - за посиланням: https://forms.gle/MF1HU8JQEp9otAuG7 Нагадаємо, що методичні рекомендації щодо створення наглядової (піклувальної) ради закладів професійної (професійно-технічної) освіти затвердили в червні 2021 року, згідно з наказом Міністерства освіти і науки України.
Програму охорони навколишнього природного середовища у 2021 році виконали на понад 97%
30 грудня 2021
Програма розроблена з метою реалізації екологічної політики, спрямованої на стабілізацію та поліпшення стану навколишнього природного середовища на території області, створення належних умов для досягнення безпечного для життя населення стану навколишнього природного середовища, а також забезпечення реалізації на обласному рівні організаційно-технічних і фінансово-економічних заходів, націлених на забезпечення діяльності регіональних ландшафтних парків. Завдання Програми охорони навколишнього природного середовища на 2021-2025 роки у 2021 році виконали на 97,5 %. Про це повідомив відділ біоресурсів та заповідної справи департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОДА. Із затвердженої суми на виконання заходів Програми обсягом 35,2 млн. гривень використали 34,3 млн. гривень. Цьогорічною програмою забезпечено виконання 21 природоохоронних та ресурсозберігаючих заходів, а також утримання спеціальних адміністрацій 4 регіональних ландшафтних парків «Равське Розточчя», «Надсянський», «Верхньодністровські Бескиди» і «Стільське Горбогір’я». Нагадуємо, на виконання заходів Програми охорони навколишнього природного середовища на 2021-2025 роки у 2022 році затверджено фінансування на суму 50,115 млн. гривень.
У Львові обговорили створення нового екологічного ландшафтного рекреаційного парку на території області
25 грудня 2021
Напередодні відбулась перша нарада щодо створення громадської спілки (об’єднання) кластеру «Екологічний ландшафтний рекреаційний парк Раковець». У межах наради учасникам зустрічі презентували вже існуючий об’єкт. Також для усіх присутніх відбулось соціально-економічне обґрунтування створення кластеру та пропозиції щодо його структури. Нагадаємо, що в червні під час виїзного засідання у відпочинковий комплекс «Козацька слобода Раковець», що в селі Воля Якубова керівництво Львівської ОДА спільно з представниками місцевої влади та бізнесу обговорили стратегічний розвиток туристичної інфраструктури Львівщини. На території передкарпатського регіону багато туристично-привабливих об’єктів поруч з відпочинковими комплексами. Їхні власники, а також представники місцевої влади зацікавлені, щоб туризм у краї розвивався. Тож за підсумками зустрічі виникла ідея створити на території комплексу кластеру «Екологічного ландшафтного рекреаційного парку «Раковець». «Розвиток туристичної сфери на Львівщині передбачає створення об’єктів природоохоронного значення, їх інтеграцію до туристичних маршрутів. Такий підхід дає можливість реалізовувати концепцію з промоції Львівщини, як регіону активного та здорового відпочинку. Сьогоднішня зустріч стосувалася питань розвитку туристично-рекреаційного комплексу з включенням природоохоронних територій та створення нового об’єкту з вдалим поєднанням таких компонентів: історико-культурного, природо-рекреаційного, туристичного. Сучасний турист найбільше цінує їх гармонійне поєднання», - зауважив заступник голови Львівської ОДА Віталій Загайний. Головні завдання, які має вирішити створення парку є: зберегти цінні історико-культурні комплекси та об’єкти; створити умови для ефективного туризму, відпочинку та інших видів рекреаційної діяльності в природних умовах з додержанням режиму охорони заповідних природних комплексів і об’єктів; сприяти екологічній та освітньо-виховній роботі. До переліку потенційних учасників Кластеру увійшли: готельно-курортний комплекс «Карпати», фермерське господарство «Лаванда Раковенць». Управління туризму та курортів Львівської ОДА, департамент екології та природних ресурсів, власники земельних ділянок (ФОП/ФО), Дрогобицька ОТГ, кафедра фармакогнозії Львівського національного медичного університету , Міжнародний центр Європейської інтеграції України тощо. Проєкт організації території Парку потрібно розробити відповідно до законодавства України, з метою провадження діяльності з охорони та використання історичних комплексів, ландшафтного парку та об’єктів, а також розвитку регіонального та внутрішньодержавного туризму.
Для реалізації трьох програм департаменту архітектури та містобудування скерували 32 млн гривень
23 грудня 2021
На виконання трьох обласних програм департаменту архітектури та містобудівництва Львівської ОДА виділено близько 32 мільйонів гривень Львівська обласна рада затвердила бюджети трьох обласних програм департаменту архітектури та містобудівництва Львівської ОДА на загальну суму у 31 мільйон 215 тисяч гривень. На Програму охорони, збереження і популяризації історико-культурної спадщини у Львівській області виділили 22 мільйони гривень. Серед завдань програми на наступний рік: збереження, дослідження та реставраційні роботи на об’єктах культурної спадщини Львівщини (18 мільйонів гривень); комплексна реставрація пам’яток Львівщини, внесених до Списку об’єктів Світової спадщини ЮНЕСКО (3 мільйони гривень); популяризація культурної спадщини Львівщини (550 тисяч гривень); збереження, охорона та дослідження археологічної спадщини (450 тисяч гривень). Програма розвитку містобудівного кадастру та просторового планування виконуватиметься у рамках 6 мільйонів гривень. Вона передбачає виготовлення містобудівної документації, отримання ліцензій для введення містобудівного кадастру, розроблення нормативної грошової оцінки та інвентаризацію земель. Комплексну програму надання житлових кредитів окремим категоріям громадян профінансували у розмірі 3 мільйонів 215 тисяч гривень. З яких: 2 мільйони скерують на підтримку індивідуального житлового будівництва на селі «Власний дім»; 1 мільйон 215 тисяч — забезпечення молоді житлом у Львівській області
5 млн гривень скерували з обласного бюджету на Програму підтримки та розвитку транспорту Львівської області
23 грудня 2021
Депутати Львівської обласної затвердили фінансовий ресурс Програми підтримки та розвитку транспорту Львівської області на 2022-й рік у сумі 5 млн гривень. Як зазначив керівник управління транспорту та зв'язку Степан Рудницький, у Львівській області пасажирські перевезення здійснюють 55 перевізників, які обслуговують 707 маршрутів, в тому числі 409 приміських і 298 міжміських внутрішньообласних. Загальна кількість автобусів, залучених до бслуговування маршрутів становить 1359 одиниць. Основними напрямами реалізації Програми є: Компенсація пільгового перевезення окремих категорій громадян транспортом загального користування та залізничним транспортом. Підтримка реалізації проєктів, спрямованих на розвиток залізничного транспорту (із залученням МТД, державного і місцевих бюджетів). Підтримка впровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду (АСООП) на приміських та міжміських автобусних маршрутах загального користування в Львівській області. Підтримка впровадження заходів щодо покращення покриття мобільного зв’язку та швидкісного Інтернету. Стимулювання оновлення рухомого складу в сфері пасажирських автомобільних перевезень. “Метою Програми є забезпечення реалізації прав і задоволення потреб соціально вразливих верств населення області нарівні з іншими громадянами отримувати транспортні послуги, визначення перспектив розвитку пасажирсько-транспортної системи Львівської області на 2022 – 2025 роки і планування комплексу заходів, спрямованих на вдосконалення організації пасажирських перевезень у Львівській області і маршрутної мережі, забезпечення розбудови транспортної інфраструктури й оновлення транспортних засобів”, - прокоментував Степан Рудницький.
За рішенням сесії обласної ради Програму «Безпечна Львівщина» в наступному році профінансують на 20 мільйонів
23 грудня 2021
На сесії обласної ради підтримали рішення щодо внесення змін до Комплексної програми «Безпечна Львівщина» на 2021-2025 роки. Зокрема, в наступному році в межах Програми планують створити в територіальних громадах області Центри безпеки громадян та підрозділи місцевої пожежної охорони. У 2022 році фінансовий ресурс на виконання Програми складає 20 млн гривень. Його використовуватимуть на такі заходи: Накопичення Львівського регіонального резерву матеріально-технічних ресурсів (1,6 млн гривень); Забезпечення готовності систем оповіщення і зв’язку цивільного захисту області (3 млн 650 тис. грн); Організація рятування на водах Львівської області (10 млн 550 тис. грн); Забезпечення функціонування пунктів управління цивільного захисту області (2, 2 млн гривень); Створення та забезпечення функціонування пожежно-рятувальних підрозділів (2 млн). Окрім цього, Програма передбачає сприяти матеріально-технічному забезпеченню окремих військових формувань та правоохоронних органів, покращити технічне оснащення пожежно-рятувальних підрозділів ГУ ДСНС у Львівській області, 2 Спеціального центру швидкого реагування ДСНС України. Також до основних заходів належить протидія тероризму та забезпечення кібербезпеки в області. Важливим пунктом Програми залишається організація та підтримка на території області системи територіальної оборони (ТРО). Нагадаємо, що з 1 січня 2022 року набуває чинності Закон України «Про основи національно спротиву», за яким в районах Львівщини та Львова передбачено створити підрозділи ТРО.
На заходи з охорони навколишнього природного середовища виділили понад 50 млн гривень
23 грудня 2021
На виконання заходів Програми охорони навколишнього природного середовища Львівської області на 2021 – 2025 роки у 2022 році затвердили фінансування в сумі 50 млн 115 тис гривень. З них: 38,0 млн гривень – кошти обласного фонду охорони навколишнього природного середовища на реалізацію природоохоронних заходів. 2,115 млн гривень – кошти загального фонду обласного бюджету на утримання спеціальних адміністрації 4 регіональних ландшафтних парків. 10,0 млн гривень – кошти обласного бюджету (бюджету розвитку) на створення, облаштування парків дозвілля. Захід здійснюється на виконання доручень Офісу Президента України у рамках президентських програм «Велике будівництво» та «Здорова Україна». Кошти передбачено для забезпечення фінансової підтримки ініціатив органів місцевого самоврядування, спрямованих на будівництво нових чи реконструкцію/ремонт існуючих парків/скверів (які не є об’єктами природно-заповідного фонду
Програма UNEW: запрошують долучатись до навчання цифровим навичкам
22 грудня 2021
Триває набір учасниць на програму для жінок-лідерок місцевого самоврядування та представниць громадських організацій, які прагнуть покращити знання та опанувати цифрові рішення для громад. Програма включає: онлайн навчання з цифрової трансформації та навичок лідерства; менторська підтримка провідних спеціалістів в області Digital та IT; створення плану розвитку власної цифрової ініціативи; участь у спільноті лідерок цифрових змін в країні. Реєстрація за посиланням: https://cutt.ly/iUuMscU до 15.01.2022, проте кількість місць є обмеженою. Сама ж участь безкоштовна. Навчання проходитиме в період з 19.01.2022 по 16.03.2022. Детальніше про програму можна дізнатися комюніті менеджерки проєкту Наталії Некрутенко за номером телефону 09980296508 або написавши на електронну пошту we@unew.digital Проєкт реалізується Програмою EGAP, що виконується Фондом Східна Європа та фінансується Швейцарією, в партнерстві з Міністерством цифрової трансформації України та Digital Transformation Institute
Керівників та землевпорядників запрошують на навчальний курс щодо управління землями
15 листопада 2021
Термін подачі заявок для участі у навчальній програмі «Нові можливості громад в управлінні землями» подовжили для керівників та землевпорядників територіальних громад до 28 листопада включно, - повідомляють в департаменті агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації. Навчальна програма стартувала в межах проєкту «Підтримка громад в управлінні землями», який реалізується Громадською спілкою "УкрГео" за договором субгранту з компанією Кімонікс Інтернешнл Інк., за сприяння Програми USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО). Основними тематичними напрямками програми є землеустрій, містобудування, топографія, ГІС та практичне застосування, що розроблені з урахуванням визначальних змін, які відбулися в земельному та містобудівному законодавстві. Метою проєкту є підтримка органів місцевого самоврядування територіальних громад в імплементації новітніх вимог законодавства та впровадженні сучасних методологій у сфері управління земельними ресурсами. Керівництво громад дізнається: - як сформувати стратегічне бачення розвитку території громади та визначити її інвестиційну привабливість; - які джерела геопросторових даних необхідні для прийняття обґрунтованих рішень; - які документи потребує громада для якісного управління ресурсами громади; - як збільшити доходи до місцевого бюджету; - як залучити ресурси для планування розвитку своєї території. Землевпорядники громад здобудуть практичний досвід: - впровадження вимог новітнього земельного законодавства; - ефективного виконання повноважень ОМС у сфері управління земельними ресурсами; - застосування рішень комплексного плану громади в управлінні землями; - використання сучасних геоінформаційних технологій для прийняття рішень. Відтак, запрошують очільників та фахівців з управління земельними ресурсами територіальних громад області, які ще не долучилися до проєкту, подати заявку на конкурс для участі в проєкті, попередньо: - зареєструвавшись за посиланням: https://education.geoportalua.com/ -долучившись до профільного чату для керівників: https://invite.viber.com/?g2=AQBdrv2zNuMB6k4kp%2B%2FLQNDJ%2B5Pe6iaRO7uq%2FBOnVEiO7D%2Fd5xI7A%2FrJkbwzxON5&lang=uk та землевпорядників: https://invite.viber.com/?g2=AQBU3pKvgvD2Xk4o0AI3y2OLbVu8xTFQWCCIKf1gQwRybbwZXyeoB8hfEk0xEft2&lang=uk. У разі виникнення питань звертайтесь за номером 067-167-67-17 та електронною адресою project@ukrgeo.ua.