«Фінансування позашкілля – це інвестиція у людяність та відповідальність нашої молоді», - Олег Паска

2 квітня 2021р, Новини. Департамент освіти і науки, Прес-служба ОДА

Представники департаменту освіти і науки Львівської облдержадміністрації та обласної комісії з питань освіти відвідали із робочим візитом «Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді». Кілька місяців тому  у центрі призначили нового керівника, тож установа взяла курс на оновлення та розвиток.

В Центрі організовано роботу 70 творчих учнівських об’єднань за різними напрямами – біологічним, екологічним,  зоолого-тваринницький, декоративно-ужитковий, квітково-декоративний, клуб інтелектуального дозвілля. Працюють також гуртки для дітей з особливими потребами.

У період пандемії свою роботу центр частково перевів у режим дистанційного навчання, відтак заняття із дітьми проводять в онлайн форматі.

«Центр подавався на конкурс місцевих ініціатив, щоб придбати інтерактивне мультимедійне обладнання  і комп’ютерну техніки. Це особливо актуально зараз, коли діти не можуть відвідувати центр. Ми  писали також запити на фінансування із фонду захисту навколишнього природного середовища. Отримали можливість здійснити покращення екологічної освіти у нашому закладі. Хочемо також оновити постійно діючу виставку: придбати нові клітки, запас корму, налагодити ветеринарний нагляд. Цей проект важливий для нас. Мешканцями виставки є понад 90 видів та порід різноманітних тварин», - наголосив директор екоцентру, кандидат сільськогосподарських наук Михайло Казимир.

У планах керівництва закладу облаштувати надійну огорожу, оновити фасад після затікання, підсилити роботу фахівця із озеленення. У найближчих планах екоцентру також оновити теплицю. Із неї висаджують на ділянки нові рослини.

«Впродовж тривалого часу ніхто як слід не фінансував позашкілля. Зараз ми свідомі того, що потрібно вкладати кошти і розвивати такі заклади як еколого- натуралістичні  центри. Що більше ми вкладемо коштів у позашкільні установи, то краще, адже мати загальні знання про довкілля і розуміти природу допомагає виховувати у дітях ті людські якості, які потрібні для відповідального життя суспільства. Вкладаючи достатні кошти в позашкілля щороку, за кілька років в усіх закладах буде порядок і можливість розвитку», - зазначив директор департаменту освіти і науки Львівської ОДА Олег Паска.

За словами керівника центру, старовинна будівля також потребує оновлення електричної проводки. Пожежники уже кілька разів давали приписи щодо пожежної безпеки, тож ці роботи мусять виконати уже невдовзі.

«Важливо поставити собі пріоритетом розвиток цього екоцентру. Треба розрахувати на два-три роки проект оновлення закладу. Позашкілля дозволяє розвиватися дитині  у тому напрямі, який їй близький. Це не є обов’язкова програма, тому діти мають можливість самостійно обрати, що їм до душі. Таким чином можна визначити до чого та чи інша дитина схильна, до чого має терпіння та в якому руслі скеровувати її таланти», - переконана начальник відділу дошкільної, загальної середньої освіти та позашкільної роботи Ірина Сислюк.

Голова обласної комісії з питань освіти Іванна Герус наголосила на тому, що за підсумками шести місяців варто подати на розгляд пропозиції щодо можливого дофінансування деяких проектів екоцентру.

«Обласні заклади позашкілля потрібно підтримувати, бо вони працюють на всю освіту. Треба поміркувати яким чином їх розвивати. Схему фінансування таких закладів за залишковим принципом треба міняти», - наголосила Іванна Герус.

На практику до центру також приходитимуть студенти Лісотехнічного університету. Така взаємна допомога буде корисна для обох сторін.

До співпраці зголосився й Університет ветеринарної медицини. Відтак, молоді ветеринари зможуть пройти виробничу практику впродовж шести тижнів, а підопічні центру матимуть фахове медичне обслуговування.

Ключові слова:

екоцентр

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook