«Важливо забезпечити сімейним вихованням дітей, позбавлених родини», - Віталій Загайний

2 квітня 2021р, Новини. Служба у справах дітей, Прес-служба ОДА

В межах робочої поїздки заступник голови Львівської ОДА Віталій Загайний відвідав дитячий будинок загального типу «Оріана» у Бориславі.

На сьогодні у дитячому будинку перебувають 9 дітей (2 з них – 6 років і молодші, 5 дітей – 7-15 років, 2 дітей – 16 років і старші). З них четверо – дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування.

«Основний принцип роботу – це розуміння дитини. За роки роботи тут сформувався дуже дружній колектив. Звичайно, йде мова про скерування на сімейні форми виховання, але тут важливо не робити різких рухів, все поступово», - зазначила Роксоляна Герасимів, заступниця міського голови Борислава.

Окрім того, у Бориславі Віталій Загайний відвідав дитячий будинок сімейного типу сім’ї Харченко. Тут батьки-вихователі Галина та Сергій виховують 11 дітей віком від 2 до 17 років (6 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківних батьківського виховання та 5 рідних дітей). Подружжя Харченків розповіли про своїх вихованців, кажуть, пишаються їхніми досягненнями.

За словами начальника Служби у справах дітей Львівської області Володимира Лиса, найближчим часом у Бориславі відкриється ще один дитячий будинок сімейного типу.

«Для дитини немає нічого кращого, аніж рости в дружній, люблячій сім’ї. Заклади сімейного типу відкривають великі можливості для дітей. Це підтримка дітей, які потребують допомоги. Важливо забезпечити сімейним вихованням дітей, позбавлених можливості виховуватися у своїй родині. Державна політика націлена на сімейне виховання та створює умови для його розвитку, надаючи сім’ям, які приймають на виховання  дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування матеріальну та соціальну підтримку», - наголосив Віталій Загайний.

Саме завдяки існуванню дитячих будинків сімейного типу діти-сироти або діти, позбавлені батьківського піклування, мають можливість виховуватись у родинному колі і отримувати досвід сімейного спілкування, а це важливо для їх подальшого життя та соціальної адаптації.

Якщо ви сім’я, або особа, маєте досвід виховання дітей і бажаєте подарувати своє тепло дітям, які залишились без батьківської опіки та стати батьками-вихователями звертайтеся до служби у справах дітей обласної державної адміністрації за телефоном (032) 235-44-56 та Львівського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (032) 261-09-42.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook