Новостворений ДБСТ у Великих Мостах подарував сімейне тепло чотирьом сестричкам

29 вересня 2021р, Новини. Служба у справах дітей, Прес-служба ОДА

У місті Великі Мости, що на Червоноградщині з’явився дитячий будинок сімейного типу (ДБСТ). Урочисте відкриття відбулось напередодні за участі керівництва області, району та міста.

На подвір’ї біля будинку зібралась велика сім’я подружжя Миколи та Надії. У родину влаштували на спільне проживання та виховання 4 дітей, які були позбавлені батьківського піклування. Усі вони – рідні сестри. Найстаршій Лілії – 16 років, Вікторії – 12, Есмеральді – 11, а наймолодшій Асі – 7 рочків. Також сім’я виховує рідного сина Артема.

«Вражають Люди, котрі знаходять у собі сили та мотивацію, займаються вихованням й піклуються про своїх дітей, та дітей, яким ця турбота необхідна трохи більше. Їхні вчинки безумовно заслуговують на повагу з боку суспільства і підтримки з боку держави та громади, адже виховання – це дійсно складний процес, що потребує значних духовних та фінансових ресурсів. Дитячі будинки сімейного типу – це сучасна здорова альтернатива старим радянським інтернатам. Обласна державна адміністрація робить усе необхідне, аби подібного роду будинки, як заклади сімейного виховання дітей, домінували на Львівщині. Адже ця альтернатива напрацьована й широко розповсюджена по всьому світу і сприяє тому, щоб діти мали комфортні умови для свого зростання», - сказав заступник голови ЛОДА Віталій Загайний.

ДБСТ будувався упродовж останніх двох років. Плануванням та дизайном інтер’єру займалось подружжя самостійно. Будинок має два поверхи. Він облаштований комфортними кімнатами з окремими санвузлами, усім необхідним приладдям для навчання та дозвілля дітей. Також є простора кімната для занять спортом та ігор.

«У Львівській області залишилось понад 160 дітей без батьківського піклування, які поки не влаштовані у сім’ї. Що більше ми докладатимемо зусиль до створення подібного роду закладів  на Львівщині, то швидше зможемо вирішити проблему сирітства на території області», - відзначив начальник Служби у справах дітей Львівської ОДА Володимир Лис.

Слід зазначити, що батьки-вихователі пройшли курс підготовки кандидатів у прийомні батьки, батьки-вихователі, опікуни, піклувальники, організований Львівським обласним центром соціальних служб. Директор установи Ярослав Бордіян відмітив, що створення дитячих будинків сімейного типу є важливим етапом у проведені реформи деінституціалізації.

Це вже третій відкритий дитячий будинок сімейного типу на території області у поточному році. Інші два створили у селі Мокротин Львівського району та в місті Борислав Дрогобицького району.

«Мене часто запитують, а як я справляюся з усіма дітьми і хто мені допомагає. А я щиро відповідаю, що діти – це і є моя головна підтримка і опора. Вони довго чекали на об’єднання, тому радо допомагали готуватись до переїзду: прибирали, облаштовували свої кімнати. Зараз дівчата мої головні помічниці по господарству», - поділилась мати Надія.

Мета створення ДБСТ - забезпечити належні умови для виховання в сімейному оточенні дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.

Дитячий будинок сімейного типу -  це окрема сім'я, що створюється за бажанням подружжя або окремої особи, яка не перебуває у шлюбі, які беруть на виховання та спільне проживання від 5 до 10 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.

Держава забезпечує пріоритет сімейного виховання та створює умови для їх розвитку, надаючи сім’ям, які приймають на виховання  дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування матеріальну та соціальну підтримку.

До слова, в області функціонує 38 дитячих будинків сімейного типу та 80 прийомних сімей в яких виховуються та проживають 417 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування.

Ілона Орнат

Ключові слова:

діти-сиротиДБСТ

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook