Уряд убезпечив аграріїв від штрафів щодо переміщення великогабаритної сільськогосподарської техніки
З початком сезону проведення польових робіт у департаменті агропромислового розвитку облдержадміністрації повідомляють і ще раз нагадують аграріям, що Постановою Кабінету Міністрів України від 26.02.2020 №196 «Про внесення змін до Правил дорожнього руху» скасовано необхідність отримання дозволу для переміщення дорогами великогабаритної сільськогосподарської техніки. Тепер аграріям не потрібно отримувати дозвіл на переміщення сільськогосподарської техніки шириною до 3,75 метрів.
Відповідно до цієї Постанови:
- у Правила дорожнього руху вводиться термін «сільськогосподарська техніка»;
- для сільськогосподарської техніки, яка рухається за межами населених пунктів, дорогами сіл, селищ, міст районного значення, збільшено габаритну ширину з 2,6 м до 3,75 м;
- визначаються додаткові умови руху сільськогосподарської техніки з габаритною шириною, яка перевищує габарити 2,6 м, а саме:
- обладнання техніки знаком «Розпізнавальний знак транспортного засобу»;
- супровід сільськогосподарської техніки автомобілем прикриття з проблисковими маячками та додатковими знаками;
- встановлення габаритних вогнів по ширині сільськогосподарської техніки зліва та справа;
- забороняється рух сільськогосподарської техніки в колоніта в умовах недостатньої видимості.
«Відміна отримання дозволів на переміщення великогабаритної сільськогосподарської техніки для аграріїв є вагомою складовою при проведенні польових робіт у стислі терміни погожих днів. Адже сільськогосподарське виробництво - це «фабрика під відкритим небом», і часто зі змінами погодних умов аграрії не завжди могли чітко спланувати час і маршрути переміщення їх техніки. Змінити умови природного середовища ми не можемо, проте ми можемо організовано і злагоджено провести польові роботи в оптимальні терміни - посіяти, обробити, зібрати, доставити на елеватори і реалізувати якісну продукцію сільськогосподарських культур. Дотепер отримання відповідних дозволів потребувало приблизно щонайменше шість днів до початку руху техніки із зазначення маршруту і дати переміщення техніки. Тепер не треба чекати на отримання дозволів на кожний окремий виїзд по кожній одиниці техніки, а проведення сезону польових робіт зі значним спрощенням тільки на користь сільгосптоваровиробникам», - зазначила директор департаменту агропромислового розвитку Львівської обласної державної адміністрації Тетяна Гетьман.
Новини за темою
Спіймали на «гарячому»: за добу на Львівщині затримали 10 паліїв сухої трави
31 березня 2022
На Львівщині щодня працюють спеціальні рейдові групи, які виявляють порушників-паліїв. Під час рейду на Львівщині, 30 березня, спіймали на «гарячому» 10 паліїв сухої трави. На них склали адміністративні протоколи. У ДСНС області нагадують, що спалювання сухої рослинності та сміття карається законом у вигляді штрафу: для громадян від 3 060 тисяч до 6 120 тисяч гривень; для посадових осіб від 15 300 тисяч до 21 420 тисяч гривень. Читайте також: Львівщина посилюватиме контроль за несанкціонованими спаленнями сухостою на теренах області. Рятувальники говорять, що попри заборону жителі Львівщини продовжують палити суху траву. Галичан не зупиняють ані штрафи, ані загроза перекидання пожеж на житлові будівлі, чи те, що така пожежа може забрати власне життя. Майте здоровий глузд і зрозумійте, що таке господарювання приносить тільки біду.
До уваги аграріїв: на період воєнного стану можна не реєструвати сільгосптехніку
10 березня 2022
Департамент агропромислового розвитку Львівської обласної військової адміністрації інформує, що на період воєнного стану можна не реєструвати сільгосптехніку. Міністр аграрної політики та продовольства України підписав наказ № 154 «Про технічне забезпечення комплексу польових робіт в умовах воєнного стану 2022 року» відповідно до якого дозволяється експлуатація с/г техніки без реєстрації. Це стосується, зокрема: тракторів; самохідних шасі; самохідних с/г, дорожньо-будівельними та меліоративними машинами; інших с/г машин та їх складових вітчизняного й іноземного виробництва. Однак, після того, як буде припинено воєнний стан на всій території України або в її окремих місцевостях, аграрії будуть зобов’язані зареєструвати (перереєструвати) машину протягом 90 днів. Метою прийняття такого рішення є забезпечити безперебійну роботу агропромислового комплексу та проведення весняно-польових робіт.
На Львівщині за спалювання сухостою накладено штрафів на 26 010 грн
13 квітня 2021
Працівниками Державної екологічної інспекції у Львівській області спільно із представниками управління ДСНС України у Львівській області та працівниками Національної Поліції проведено заходи державного нагляду (контролю) на території Львівської області з метою запобігання спалювання сухої рослинності. Під час проведення держконтролю на території Львівського, Яворівського, Стрийського та Червоноградського районів працівникам Інспекції вдалося виявити осіб, що вчинили самовільне спалювання сухої рослинності чи її залишків, зокрема: - на території Мурованської ОТГ, правопорушника притягнуто до адміністративної відповідальності відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення із накладенням штрафу 3060 грн; - на території Підберізцівської ОТГ, правопорушника притягнуто до адмінвідповідальності із накладенням штрафу 3060 грн; - на території Солонківської ОТГ, правопорушника притягнуто до адмінвідповідальності із накладенням штрафу 3060 грн; - на території Глинянської ОТГ, правопорушника притягнуто до адмінвідповідальності із накладенням штрафу 3060 грн; - на території Івано-Франківської ТГ, правопорушника притягнуто до адмінвідповідальності відповідно до статті 77 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення із накладенням штрафу 1530 грн; - на території Стрийської ТГ, правопорушника притягнуто до адмінвідповідальності із накладенням штрафу 6120 грн; - на території Грабовецько-Дулібівської ОТГ, правопорушника притягнуто до адмінвідповідальності із накладенням штрафу 3060 грн; - на території Сокальської ОТГ, правопорушника притягнуто до адмінвідповідальності із накладенням штрафу 3060 грн. Крім цього, під час проведення держконтролю працівником Інспекції спільно із головою Стрийського ТМіР «Лісівник» в селі Грабівці Стрийського району із палаючої трави врятовано зайченя. Також зафіксовано 2 випадки спалювання відходів, за що порушників притягнуто до адмінвідповідальності за статтею 82 Кодексу України про адміністративні правопорушення із накладенням штрафу по 340 грн. У департаменті екології та природних ресурсів Львівської ОДА нагадують, що спалювання сухої рослинності – це злочин проти природи! Просимо запобігати фактам виникнення пожеж у природному середовищі!
За порушення норм трудового законодавства, одну із служб таксі оштрафували на 300 тисяч гривень
30 грудня 2020
Управління транспорту та зв’язку облдержадміністрації в період з 1 по 11 грудня ініціювало проведення спільних заходів державного контролю з Головним управлінням Держпраці у Львівській області, Західним міжрегіональним управлінням Укртрансбезпеки та за участі Управління патрульної поліції у Львівській області ДПП НП України на предмет дотримання суб’єктом господарювання ТзОВ «Експрес Таксі - 2020» автотранспортного законодавства України та законодавства України про працю. За результатами проведених заходів, встановлено порушення вимог ч. 1 та 3 ст. 24 КЗпП України, а саме допуску до виконання роботи без оформлення трудових відносин шести працівників. Зазначимо, абзацом 2 ч. 2 ст. 265 КЗпП України передбачено відповідальність за фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення. У грошовому еквіваленті це становить 50000 гривень за кожного працівника, стосовно якого скоєно порушення. Відповідно, суб’єкта господарювання ТзОВ «Експрес Таксі - 2020» буде притягнуто до адміністративної відповідальності на суму 300000 грн.
З початку року на Львівщині за порушення правил пожежної безпеки в лісах оштрафували 25 осіб
18 грудня 2020
З початку року працівники Держеконіспекції у Львівській області за порушення правил пожежної безпеки в лісах притягнули до відповідальності 25 громадян і наклали штрафів на суму понад три тисячі гривень. Про це повідомив очільник вищезгаданої установи Микола Маланич. Водночас, як зазначив голова ДЕІ Андрій Мальований, у державному лісовому фонді площа, знищена пожежами, зросла у 42 рази, склавши понад 44 тисячі гектарів. «Цьогоріч Україна, як ніколи раніше, постраждала внаслідок лісових пожеж. За даними Державної служби з надзвичайних ситуацій у 2020 році майже на 50% збільшилась кількість пожеж в природних екосистемах порівняно з минулим роком. Однією з причин загорянь у лісах є порушення вимог пожежної безпеки. Разом з цим, штрафи тут все ще залишаються на низькому рівні - від 255 до 850 гривень», - підкреслив Андрій Мальований. За його словами, Верховна Рада України у першому читанні прийняла законопроект №3755, який значно підвищує штрафи за недотримання вимог пожежної безпеки. Так, згідно зі змінами до статті 175 КУпАП покарання складає 1700-3400 гривень для громадян та 3400-5100 гривень для посадових осіб. «Це справді важливі зміни для протидії займанню в екосистемах. Однак, на жаль, необхідність збільшувати штрафи також і за недотримання вимог пожежної безпеки у лісах цього разу залишилась поза увагою парламентарів. Сподіваюсь, що до другого читання ця прогалина у проекті закону буде виправлена. Штрафи повинні відповідати реальній шкоді, яка наноситься довкіллю порушеннями», - підкреслив Андрій Мальований. Оксана Буй
Збережи ялинку в лісі: за рубку хвойних передбачені штрафи
14 грудня 2020
Напередодні новорічно-різдвяних свят лісові насадження Львівщини зазнають непоправної шкоди, адже попит на живі ялинки сприяє вирубуванню хвойних дерев. Департамент екології та природних ресурсів звертається до мешканців Львівщини з проханням не вирубувати зелених красунь, а знаходити альтернативні рішення під час святкування зимових свят, що дозволять зменшити випадки несанкціонованої вирубки ялинок. “У торгових центрах, супермаркетах та на ринках уже можна придбати штучні ялинки, які не поступаються красою і пишністю справжнім і до того ж їх можна встановлювати впродовж багатьох років. Що ж стосується запаху хвої, то можна використовувати для ароматизації приміщень натуральні ефірні олії хвойних рослин, які, окрім гарного запаху у домівці, позитивно впливають на здоров’я людей”, - зазначив директор департаменту екології та природних ресурсів Руслан Гречаник. Нагадаємо, щороку у грудні, напередодні Нового року та Різдва, з метою попередження незаконної рубки хвойних насаджень, безконтрольного перевезення та реалізації новорічних ялинок, а також притягнення до відповідальності за самовільну заготівлю і реалізацію незаконно зрубаних дерев проводиться екологічна акція «Новорічна ялинка». Щоб вберегти насадження від самовільних рубок, проводитимуться спеціальні рейди-перевірки в лісах, особливо на територіях природно-заповідного фонду, на автодорогах, залізничних вокзалах і ринках області. Рейдові групи перевірятимуть законність заготівлі, перевезення та реалізацію ялинок. “Громадяни, які незаконно торгуватимуть ялинками, притягуватимуться до адміністративної чи кримінальної відповідальності у встановленому законом порядку Відтак, за рубку та реалізацію ялинок передбачені штрафи, відповідно до статті 65 та 88-1 КУпАП, штраф для громадян становить в розмірі від 510 до 1700 грн з конфіскацією насаджень, а на посадових осіб - від 2550 до 5100 грн з конфіскацією. Якщо ці правопорушення скоєні особою віком від 16 до 18 років та ця особа не має самостійного заробітку, тоді штраф стягується з батьків або осіб, які їх заміняють (ст. 307 КУпАП)”, - додав Руслан Гречаник. Також відповідно до Постанови КМУ від 23.07.2008 № 665 діє такса для обчислення розміру шкоди, заподіяної лісу незаконним вирубуванням та пошкодженням дерев до ступеня припинення росту становить від 42 грн (діаметр дерева у корі біля шийки кореня 10 і менше см) до 3109 грн (діаметр 46,1-50см) за кожне дерево. У грудні - січні розмір шкоди обчислюється за цією таксою, збільшеною у 3 рази. Також розмір шкоди підлягає показнику індексації такс для обчислення розміру шкоди. Оксана Буй
Штрафи за підпали полів зростуть, а відповідальність стане кримінальною, - Парламент підтримав проєкт Закону
13 квітня 2020
Сьогодні Парламент підтримав проєкт Закону №2339, який передбачає зростання штрафів та криміналізацію статтей за підпали сухостою, зумисні підпали лісів та забруднення повітря. Законопроєкт прийнятий за основу і вцілому. За це проголосували 328 депутатів. Також Рада підтримала пропозицію, аби спікер та Президент підписали документ найближчим часом. Перед публікацією до нього мають внести кілька техніко-юридичних правок. Новий закон передбачає: За знищення або пошкодження лісів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем - кримінальна відповідальність і штраф від 91800 до 153000 гривень, обмеженням або позбавленням волі від 2 до 5 років. За спалювання трави і листя в населеному пункті - адміністративна відповідальність і штраф від 3060 до 6120 гривень. У межах заповідного фонду ця сума зростає до 12240 гривень. За провокування пожежі в лісі через необережне поводження з вогнем - адміністративна відповідальність і штраф від 4590 грн до 15 300 грн. За забруднення повітря (нелегальні сміттєспалювальні виробництва) - кримінальна відповідальність і штраф від 30600 до 61200 гривень. Нагадаємо, Львівська ОДА подала два тижні тому власний проєкт закону, де передбачала збільшити штрафи за випалювання сухої рослинності від 42 тисячі гривень, розширити коло органів, які можуть штрафувати, а також передбачити відповідальність за неналежний догляд земельних ділянок власникам і орендарям. “Я сам боровся за це підвищення штрафів. Горить вся Україна! Понад тиждень горять ліси у Чорнобильській зоні. На Львівщині тиждень тому щодня було понад 100 пожеж. Але штрафи були критично низькі - 170 гривень. Їх не боялися. А місцеві голови не старалися виписувати. Всім було байдуже, бо сильно тим бюджет не наповниш. Ми створили десятки мобільних груп, які на вихідних працювали в кожному районі, об’їздили всі поля. За минулі вихідні склали таким чином 27 протоколів, 4-5 квітня - 46. А від початку року до того часу - всього 43. Але порахуйте затрати на пальне і суму всіх штрафів! Це неспівмірно. Штрафи однозначно треба було підвищувати, бо люди не розуміють, коли їм кажеш, що самі шкодять здоров’ю своєму і своїх дітей”, - пояснює заступник голови Львівської ОДА Юрій Холод, який і був ініціатором створення мобільних груп у всіх районах області. Управлінець додає, що надалі працюватиме над тим, аби власники та орендарі земельних ділянок усвідомили свою відповідальність, селяни - нарешті зрозуміли шкоду від паління сухостою, а школярі змалку вчилися берегти довкілля. Закон №2339 набере чинності після підпису президента та публікації в офіційних ЗМІ.
Юрій Холод: Кабмін підтримав нашу пропозицію - штрафи за підпал трави можуть підвищити у 200 разів
8 квітня 2020
Сьогодні на своєму засіданні Кабінет міністрів України підтримав проєкт закону про внесення змін до Адміністративного кодексу України щодо посилення відповідальності за самовільне випалювання рослинності або її залишків. Цей документ напрацювали у Департаменті екології та природних ресурсів Львівської ОДА та запропонували Прем’єр-міністрові Денису Шмигалю і голові Верховної Ради Дмитру Разумкову наприкінці березня. Про суть законопроєкту на засіданні Кабміну доповів міністр юстиції Денис Малюська. Він зазначив, що питання збільшення штрафів за підпали сухої рослинності справді на часі і на днях про це говорив також президент Володимир Зеленський. “Суспільство давно ставило вимогу посилити відповідальність за подібні речі. Сьогодні ми бачимо є підпали зумисні, є ненавмисні, виключно з безвідповідальності. Вони шкодять природі, економіці України, ставлять під загрозу підприємства критичної інфраструктури, коли пожежа рухається швидким вітром в бік підприємств чи розподільчих електростанцій. Ці пожежі часом коштують нам десятки і сотні мільйонів гривень. Тому відповідальність має бути посилена. Впевнений, суспільство цього чекало”, - зазначив на засіданні уряду Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль. “Ми просили про підвищення штрафів - від 42 тисячі гривень, відповідальність для власників/орендарів, а також надати можливість складати протоколи поліції і рятувальникам. Під час нинішнього засідання уряду підняли питання і про криміналізацію цієї статті в законах. З приватних і публічних розмов, з коментарів у соцмережах, я можу сказати: люди будуть за. Бо так, як палять поля, ліси, смітники цього року, мабуть, не палили ніколи. Це другий Чорнобиль, який ми собі самі робимо”, - зазначив заступник голови Львівської ОДА Юрій Холод. Впродовж доби проєкт змін Адмінкодексу, який запропонувала Львівщина, мають доопрацювати у міністерстві фінансів та міністерстві економіки. Відтак його передадуть на розгляд відповідних комітетів та Верховної Ради України. Також прем’єр пообіцяв просити народних депутатів, щоб вони поставилися до цих змін відповідально і з розумінням. Також під час засідання Кабміну йшлося про потребу збільшення резерву пального для гасіння пожеж в екосистемах. Прем’єр доручив звернутися для цього з протокольним дорученням до комісії ТЕБ і НС. Нагадаємо, проєкт змін до Адмінкодексу від Львівської ОДА передбачає: Підвищення штрафів за самовільне спалювання сухої рослинності - від 42 тисячі для звичайних людей та від 84 тисячі для посадовців. Найбільший штраф для посадовців 102 тисячі грн. Дозволити складати протоколи і штрафувати палія на місці представникам ДСНС, поліції, спеціально уповноваженим від виконкому місцевих рад. Відповідальність за випалені поля мають нести також власники/орендарі, які неправильно, не добре доглядають свою ділянку. І також голови місцевого самоврядування. Зараз у селах якась кругова порука. З ініціативи заступника ЛОДА Юрія Холода у майже всіх районах Львівщини створені і здійснюють рейди спеціальні мобільні групи, які патрулюють поля на вихідних. За 4-5 квітня вони склали 46 протоколів. Від початку року разом на Львівщині палії заплатять усього 86 шрафів. Усе тому, що право складати протоколи і притягувати до відповідальності наразі мають лише Держекоінспекція та її громадські інспектори. Та й штрафи за підпали нікому не страшні - вони становлять від 170 до 340 гривень. Щодня на Львівщині виникає до сотні пожеж. На вихідних пожежники гасили 197 підпалів в екосистемах. Від початку року - понад 2 тисячі.
На Львівщині складено майже 100 протоколів за порушення карантину
1 квітня 2020
Працівники Національної поліції у Львівській області склали 99 протоколів за адміністративне правопорушення, передбачені ст. 44-3 КУпАП «Порушення правил щодо карантину». «Протидія вірусу - обов’язок не лише обласної влади, а й кожного мешканця Львівщини. Дотримання карантину та самоізоляції - не просто вимога, це реальний спосіб врятувати сотні життів - ваше, ваших рідних і близьких. Вкотре наголошую, карантин - не канікули, тому дотримання карантинних заходів, а також дотримання самоізоляції постійно контролюється поліцією та мобільними групами. Наше спільне завдання не допустити людських жертв та зробити все, щоб Україна не стала другою Італією», - наголосив очільник Львівшини Максим Козицький. Серед порушників: перевізники, особи, які повернулись з-за кордону та не дотримались зобов’язань та особи, які порушили правила карантину на ринках. Про це інформує заступник керівника Національної поліції Львівщини Дмитро Міхалець. За його словами, таких порушників зафіксували у місті Львові, а також в області. Нагадаємо, що штрафи за порушення карантину, санітарних правил і рішень місцевої влади з питань боротьби з інфекційними хворобами становлять від 17 до 34 тисяч грн для громадян і від 34 до 170 тисяч грн – для посадових осіб. Протоколи про адміністративні порушення уповноважені складати працівники поліції, саме ж стягнення накладає місцевий суд.
В області розглянули питання переміщення великогабаритної сільськогосподарської техніки автошляхами
15 березня 2019
У департаменті агропромислового розвитку Львівської ОДА за участі представників сільськогосподарських підприємств, управління патрульної поліції, Служби автомобільних доріг, ГУ Держпродспоживслужби та департаменту дорожнього господарства, транспорту та зв’язку облдержадміністрації відбулася нарада із проблемних питань переміщення великогабаритної сільськогосподарської техніки автошляхами загального призначення. Як зазначають у департаменті агропромислового розвитку сільськогосподарські підприємства та фермерські господарства області систематично оновлюють свій парк машин сучасною, більш продуктивною технікою. Габаритні розміри таких машин у багатьох випадках перевищують норми, визначені Правилами дорожнього руху. Переміщення такої техніки автошляхами загального користування регулюється спеціальними правилами, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 18 січня 2001 року № 30, спеціальний дозвіл для цього необхідно отримати в управлінні патрульної поліції. За твердженням сільськогосподарських виробників визначена процедура є тривалою у часі і не враховує всіх об’єктивних специфічних обставин та умов, в яких ведуть господарську діяльність сільськогосподарські підприємства, фермерські господарства. Сільське господарство є повністю залежним від погодних умов, потребує оперативного реагування на зміну метеорологічної обстановки, швидкого маневрування технічними засобами виробництва в широкому географічному діапазоні відповідно до розташування площ землекоритування. Окрім того, 70-100 % земельного ресурсу сільськогосподарські підприємства та фермерські господарства області використовують на правах оренди паїв громадян, що в умовах конкуренції за цей ресурс додатково зумовлює географічну віддаленість земельних ділянок. За таких обставин отримання одноразових дозволів на переміщення великогабаритної техніки робить його безкорисним для аграріїв, так як втрачається можливість та доцільність використання техніки чи проведення робіт по спливу агрономічних часових термінів. Учасники наради узгодили та скоординували процедурні питання надання дозволу на переміщення великогабаритної сільськогосподарської техніки, зокрема пов’язаних із державною реєстрацією сільськогосподарських машин та агрегатів, тривалістю дозволів та термінів їх видачі. Відтак, за підсумками наради погодили підготувати пропозиції змін до нормативних актів для врегулювання існуючих проблем із переміщенням великогабаритної сільськогосподарської техніки.
З січня зросли штрафи за неоформлених працівників
2 січня 2019
За порушення трудового законодавства у 2019 році роботодавцям загрожують чималі штрафи, а саме, за одного неоформленого працівника – штраф у розмірі 30 мінімальних зарплат – 125190 гривень. Головне управління ДФС у Львівській області продовжує роботу щодо реалізації розпорядження Кабінету Міністрів України від 5 вересня 2018 року № 649-р «Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення». У межах дії Розпорядження контролюючі органи проводяться перевірки щодо виявлення неоформлених найманих працівників, маскування трудових відносин під виглядом інших форм діяльності та інше. Розпорядженням передбачено посилення координації органів державної влади в питаннях проведення роз’яснювальної роботи, здійснення заходів щодо виявлення фактів застосування незадекларованої праці. Відповідно до норм трудового законодавства працівник не може бути допущений до роботи без укладання трудового договору та повідомлення органу фіскальної служби. Оформлюючи нового працівника на роботу, суб’єкту господарювання необхідно: - укласти в письмовій формі трудовий договір (п. 6 ч. 1 ст. 24 Кодексу законів про працю України від 10 грудня 1971 року № 322-VIII 2443-VIII із змінами та доповненнями). Форма трудового договору з фізичною особою затверджена наказом Міністерства праці та соціальної політики від 08 червня 2001 року № 260 «Про затвердження Форми трудового договору між працівником і фізичною особою, яка використовує найману працю, та Порядку реєстрації трудового договору між працівником і фізичною особою, яка використовує найману працю» із змінами, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 27 червня 2001 року за № 554/5745; - оформити наказ про прийняття на роботу (заповнюється типова форма № П-1 «Наказ (розпорядження) про прийняття на роботу», затверджена наказом Державного комітету статистики України від 05 грудня 2008 року № 489 із змінами та доповненнями); - повідомити орган ДФС про прийняття працівника на роботу (постанова КМУ від 17 червня 2015 року № 413 «Про порядок повідомлення Державній фіскальній службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу»). Після прийняття на роботу найманих працівників, роботодавці зобов'язані щомісяця подавати до фіскальних органів звітність з ЄСВ не пізніше 20-го числа місяця, що настає за базовим звітним періодом. Якщо останній день подання Звіту припадає на вихідний або святковий день, то строк подання переноситься на перший після вихідного робочий день.
За незаконну рубку і знищення лісових культур підвищили штрафи
11 жовтня 2018
Президент України Петро Порошенко підписав Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо збереження українських лісів та запобігання незаконному вивезенню необроблених лісоматеріалів». Згідно із Законом, в декілька разів підвищено штрафи за незаконну рубку і знищення лісових культур та молодняка. Відовідні зміни вносяться, зокрема до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального кодексу України, Кримінального процесуального кодексу України та Закону України «Про особливості державного регулювання діяльності суб'єктів підприємницької діяльності, пов'язаної з реалізацією та експортом лісоматеріалів». Водночас Уряду доручено розробити комплексну програму відновлення лісового фонду України та визначити першочергові обсяги робіт щодо відновлення лісів і лісорозведення, охорони лісів від пожеж, захисту від шкідників і хвороб, інших лісогосподарських заходів. Впровадження норм Закону дозволить зберегти екологічну безпеку України та створить дієвий механізм запобігання вчиненню злочинів, пов’язаних з незаконною порубкою.