З початку року на Львівщині за порушення правил пожежної безпеки в лісах оштрафували 25 осіб
З початку року працівники Держеконіспекції у Львівській області за порушення правил пожежної безпеки в лісах притягнули до відповідальності 25 громадян і наклали штрафів на суму понад три тисячі гривень.
Про це повідомив очільник вищезгаданої установи Микола Маланич.
Водночас, як зазначив голова ДЕІ Андрій Мальований, у державному лісовому фонді площа, знищена пожежами, зросла у 42 рази, склавши понад 44 тисячі гектарів.
«Цьогоріч Україна, як ніколи раніше, постраждала внаслідок лісових пожеж. За даними Державної служби з надзвичайних ситуацій у 2020 році майже на 50% збільшилась кількість пожеж в природних екосистемах порівняно з минулим роком. Однією з причин загорянь у лісах є порушення вимог пожежної безпеки. Разом з цим, штрафи тут все ще залишаються на низькому рівні - від 255 до 850 гривень», - підкреслив Андрій Мальований.
За його словами, Верховна Рада України у першому читанні прийняла законопроект №3755, який значно підвищує штрафи за недотримання вимог пожежної безпеки. Так, згідно зі змінами до статті 175 КУпАП покарання складає 1700-3400 гривень для громадян та 3400-5100 гривень для посадових осіб.
«Це справді важливі зміни для протидії займанню в екосистемах. Однак, на жаль, необхідність збільшувати штрафи також і за недотримання вимог пожежної безпеки у лісах цього разу залишилась поза увагою парламентарів. Сподіваюсь, що до другого читання ця прогалина у проекті закону буде виправлена. Штрафи повинні відповідати реальній шкоді, яка наноситься довкіллю порушеннями», - підкреслив Андрій Мальований.
Оксана Буй
Новини за темою
Рятувальники закликають дотримуватися правил пожежної безпеки під час великодніх свят
20 квітня 2022
У Головному управлінні Державної служби надзвичайних ситуацій України у Львівській області нагадують про головні правила пожежної безпеки, яких необхідно дотримуватися у період великодніх свят. Зокрема: ГУ ДСНС України у Львівській області закликає священнослужителів та парафіян дотримуватись правил пожежної безпеки у релігійних закладах, бути обережними при користуванні відкритим вогнем, по закінченню Богослужіння, вимикати електричні прилади, постійно слідкувати за справністю електричних мереж; Напередодні Великодніх свят багато вірян відвідуватимуть кладовища. Нагадуємо, що краще принести на могилу живі квiти, а штучної атрибутики з пластику краще уникати. При виборі свічок слід обирати якісні свічки, краще із скляним корпусом. Не залишайте запалені свічки без нагляду; Не забувайте контролювати дітей, які дуже цікаві до всього навколишнього; Ще одне правило, яке необхідне – це поділитись частинкою свята з людьми, які зараз далеко від своїх домівок, від своїх рідних, які вимушено переїхали, а також тими, хто героїчно захищає нашу країну від окупанта. Наша сила у єдності та спільній допомозі один одному. При виникненні пожежі негайно викликайте вогнеборців за номером 101. Будьте обережні, бережіть своє життя та життя своїх близьких! Дотримуйтеся правил пожежної безпеки! Даруйте добро ближнім!
Спіймали на «гарячому»: за добу на Львівщині затримали 10 паліїв сухої трави
31 березня 2022
На Львівщині щодня працюють спеціальні рейдові групи, які виявляють порушників-паліїв. Під час рейду на Львівщині, 30 березня, спіймали на «гарячому» 10 паліїв сухої трави. На них склали адміністративні протоколи. У ДСНС області нагадують, що спалювання сухої рослинності та сміття карається законом у вигляді штрафу: для громадян від 3 060 тисяч до 6 120 тисяч гривень; для посадових осіб від 15 300 тисяч до 21 420 тисяч гривень. Читайте також: Львівщина посилюватиме контроль за несанкціонованими спаленнями сухостою на теренах області. Рятувальники говорять, що попри заборону жителі Львівщини продовжують палити суху траву. Галичан не зупиняють ані штрафи, ані загроза перекидання пожеж на житлові будівлі, чи те, що така пожежа може забрати власне життя. Майте здоровий глузд і зрозумійте, що таке господарювання приносить тільки біду.
Львівщина протидіє виникненню пожеж в лісових масивах: підсумки обласної комісії ТЕБ і НС
5 серпня 2021
Під очільництвом заступника голови Львівської облдержадміністрації Віталія Загайного сьогодні, 5 серпня, провели засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Члени Комісії основну увагу зосередили на питанні протидії масових пожеж лісів, торфовищ та сільгоспугідь на період загрози виникнення високої пожежонебезпечної ситуації в області. «Протидія пожеж в екосистемах це справа не лише державних органів влади, обласних та районних адміністрацій, територіальних громад, це також активна участь громадян. Адже збитки, які може завдати бодай одна пожежа вимірюється сотнями тисяч гривень, призводить до нищення екосистеми, та й зрештою має негативний вплив на здоров’я людей. Саме тому до цієї проблеми прикута значна увага як державної Комісії ТЕБ і НС, так і відповідно регіональної. Ключове наше завдання на сьогодні визначити перелік об’єктів для здійснення водозабору, а це: відкриті джерела, спеціальні протипожежні водойми, гідранти, колодязі з відповідним рівнем води. А далі забезпечимо доступ до інформації про ці джерела керівників територіальних громад, райдержадміністрацій, установ, організацій, підприємств, які залучені до ліквідації пожеж в екосистемі», - зазначив Віталій Загайний. Окремо на розгляд Комісії винесли питання виникнення пожеж на територіях сміттєзвалищ Львівської області. Як приклад, неналежне утримання Бродівського сміттєзвалища, призвело до виникнення пожеж на території смітника наприкінці квітня цьогоріч. Для ефективної протидії пожеж Львівська адміністрація спільно з Держекоінспекцією проводить рекрутинг та навчання громадських екологічних інспекторів. Це допоможе зупиняти пожежі на самому початку її виникнення. За інформацією начальника Держекоінспекції у Львівській області Романа Дасюка, станом на зараз сім громад Львівщини вже мають громадських інспекторів. До їхніх обов’язків входить контроль за браконьєрством та спалюванням сухої рослинності. Громадський інспектор на рівні з державним стежить за випадками порушення законодавства, складає протоколи на порушників, яких можуть притягнути до відповідальності. До слова, за одиничний підпал сухої трави загрожує мінімальний штраф у розмірі 3060 гривень. Загалом по Львівській області кількість громадських екоінспекторів складає майже 50 людей, а це найвищий показник в Україні. Ілона Орнат
Добровольці місцевих пожежних команд тренуватимуться на полігоні державного університету безпеки життєдіяльності
22 квітня 2021
Сьогодні заступник голови Львівської ОДА Віталій Загайний відвідав навчально-тренувальний полігон Львівського державного університету безпеки життєдіяльності. Тут зможуть навчатись та здобувати практичні навики, у тому числі, учасники добровільних пожежних команд. «Ми плануємо використовувати цей полігон для підготовки місцевих та добровільних пожежних команд. Боротьба з вогнем – не може бути справою аматорів. Відповідно, усі задіяні мають пройти обов'язковий вишкіл. У нас є добра науково-практична та навчальна база, зосереджена в університеті безпеки життєдіяльності. Університет задекларував готовність проводити потрібні навчання, своєю чергою ми допомагаємо навчальному закладу в рамках обласної програми «Безпечна Львівщина». Сьогоднішнє знайомство з матеріально-технічною базою закріплює наші попередні домовленості. Це максимально корисні взаємовідносини, націлені на покращення ситуації в громадах у частині створенням пожежних команд на місцях», - наголосив Віталій Загайний. В області є 26 громад, де доцільно створити місцеві пожежні команди, аби час доїзду до можливого місця пожежі складав не більше 20 хвилин. Навчально-тренувальний полігон дозволяє майбутнім рятувальникам здобути практичні навички із застосування пожежної, аварійно-рятувальної та спеціальної техніки, пожежно-рятувального оснащення. Тут навчають проводити оперативні дії з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій та гасіння пожеж. З курсантами, студентами та слухачами проводять практичні заняття з організації аварійно-рятувальних робіт (при розливі хімічно-небезпечних речовин, при руйнуванні будівель, при розливі металевої ртуті, при дорожньо-транспортних пригодах); пожежної тактики (гасіння пожеж у підвалах, на поверхах та на горищах будівель); а також використання пожежної та аварійно-рятувальної техніки (експлуатація засобів малої механізації та аварійно-рятувального обладнання). Окрім того, на навчально-тренувальному полігоні змонтована імітаційна установка для відпрацювання практичних занять з ліквідації аварій в разі виливу небезпечно-хімічних речовин (зріджених аміаку, хлору) з залізничної чи автоцистерни під час транспортування. Така технологія ліквідації подібних аварій запозичена у рятувальників Швеції. На території полігону також передбачені належні умови для проживання курсантів, студентів та слухачів, що дозволяє підвищити продуктивність навчального процесу.
На Львівщині за спалювання сухостою накладено штрафів на 26 010 грн
13 квітня 2021
Працівниками Державної екологічної інспекції у Львівській області спільно із представниками управління ДСНС України у Львівській області та працівниками Національної Поліції проведено заходи державного нагляду (контролю) на території Львівської області з метою запобігання спалювання сухої рослинності. Під час проведення держконтролю на території Львівського, Яворівського, Стрийського та Червоноградського районів працівникам Інспекції вдалося виявити осіб, що вчинили самовільне спалювання сухої рослинності чи її залишків, зокрема: - на території Мурованської ОТГ, правопорушника притягнуто до адміністративної відповідальності відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення із накладенням штрафу 3060 грн; - на території Підберізцівської ОТГ, правопорушника притягнуто до адмінвідповідальності із накладенням штрафу 3060 грн; - на території Солонківської ОТГ, правопорушника притягнуто до адмінвідповідальності із накладенням штрафу 3060 грн; - на території Глинянської ОТГ, правопорушника притягнуто до адмінвідповідальності із накладенням штрафу 3060 грн; - на території Івано-Франківської ТГ, правопорушника притягнуто до адмінвідповідальності відповідно до статті 77 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення із накладенням штрафу 1530 грн; - на території Стрийської ТГ, правопорушника притягнуто до адмінвідповідальності із накладенням штрафу 6120 грн; - на території Грабовецько-Дулібівської ОТГ, правопорушника притягнуто до адмінвідповідальності із накладенням штрафу 3060 грн; - на території Сокальської ОТГ, правопорушника притягнуто до адмінвідповідальності із накладенням штрафу 3060 грн. Крім цього, під час проведення держконтролю працівником Інспекції спільно із головою Стрийського ТМіР «Лісівник» в селі Грабівці Стрийського району із палаючої трави врятовано зайченя. Також зафіксовано 2 випадки спалювання відходів, за що порушників притягнуто до адмінвідповідальності за статтею 82 Кодексу України про адміністративні правопорушення із накладенням штрафу по 340 грн. У департаменті екології та природних ресурсів Львівської ОДА нагадують, що спалювання сухої рослинності – це злочин проти природи! Просимо запобігати фактам виникнення пожеж у природному середовищі!
Уряд убезпечив аграріїв від штрафів щодо переміщення великогабаритної сільськогосподарської техніки
12 квітня 2021
З початком сезону проведення польових робіт у департаменті агропромислового розвитку облдержадміністрації повідомляють і ще раз нагадують аграріям, що Постановою Кабінету Міністрів України від 26.02.2020 №196 «Про внесення змін до Правил дорожнього руху» скасовано необхідність отримання дозволу для переміщення дорогами великогабаритної сільськогосподарської техніки. Тепер аграріям не потрібно отримувати дозвіл на переміщення сільськогосподарської техніки шириною до 3,75 метрів. Відповідно до цієї Постанови: - у Правила дорожнього руху вводиться термін «сільськогосподарська техніка»; - для сільськогосподарської техніки, яка рухається за межами населених пунктів, дорогами сіл, селищ, міст районного значення, збільшено габаритну ширину з 2,6 м до 3,75 м; - визначаються додаткові умови руху сільськогосподарської техніки з габаритною шириною, яка перевищує габарити 2,6 м, а саме: обладнання техніки знаком «Розпізнавальний знак транспортного засобу»; супровід сільськогосподарської техніки автомобілем прикриття з проблисковими маячками та додатковими знаками; встановлення габаритних вогнів по ширині сільськогосподарської техніки зліва та справа; забороняється рух сільськогосподарської техніки в колоніта в умовах недостатньої видимості. «Відміна отримання дозволів на переміщення великогабаритної сільськогосподарської техніки для аграріїв є вагомою складовою при проведенні польових робіт у стислі терміни погожих днів. Адже сільськогосподарське виробництво - це «фабрика під відкритим небом», і часто зі змінами погодних умов аграрії не завжди могли чітко спланувати час і маршрути переміщення їх техніки. Змінити умови природного середовища ми не можемо, проте ми можемо організовано і злагоджено провести польові роботи в оптимальні терміни - посіяти, обробити, зібрати, доставити на елеватори і реалізувати якісну продукцію сільськогосподарських культур. Дотепер отримання відповідних дозволів потребувало приблизно щонайменше шість днів до початку руху техніки із зазначення маршруту і дати переміщення техніки. Тепер не треба чекати на отримання дозволів на кожний окремий виїзд по кожній одиниці техніки, а проведення сезону польових робіт зі значним спрощенням тільки на користь сільгосптоваровиробникам», - зазначила директор департаменту агропромислового розвитку Львівської обласної державної адміністрації Тетяна Гетьман.
За добу вогнеборці ліквідували 107 пожеж сухої трави
12 квітня 2021
За інформацією Головного управління ДСНС України у Львівській області, за минулу добу горіння сухої рослинності зафіксували у всіх районах Львівської області. Всього виникло 107 пожеж. Зокрема, в с. Мужиловичі (Новояворівська МТГ) Яворівського району рятувальники 53-ої державної пожежно-рятувальної частини м. Новояворівськ ліквідували пожежу сухої трави на площі 20 000 кв.м. Ще одну масштабна пожежа виникла у Львові на вул. Білогорща. Надзвичайники ліквідували пожежу сухої трави та чагарнику на площі 8 000 кв.м. Вкотре звертаємось до мешканців з проханням дотримуватись заходів пожежної безпеки! В жодному разі не розводьте багаття поблизу будівель і не залишайте його без нагляду. Також не розпалюйте багаття в лісі - це дуже небезпечно. Не дозволяйте дітям підпалювати суху траву! Не кидайте недопалки на землю – нерідко загоряння відбуваються і з цієї причини. Пам'ятайте, що спалювання сміття та сухої трави на території і поблизу населених пунктів, заборонено.
«Наше спільне завдання – працювати на випередження», - Віталій Загайний ознайомився з готовністю організацій Львівського району до пожежонебезпечного періоду
9 квітня 2021
Пожежонебезпечний період лише розпочався, а на території Львівської області вже зафіксовано майже 500 пожеж в екосистемах – це приблизно 100 га випаленої землі. За минулий рік зафіксовано 3000 пожеж, ще 65 - в лісогосподарствах різної форми власності. Від початку року складено 36 протоколів за спалювання сухої рослинності та сміття на загальну суму 47 000 грн. Сьогодні заступник голови Львівської ОДА Віталій Загайний в межах робочої поїздки промоніторив стан готовності місцевих пожежних команд та лісогосподарських підприємств Львівського району до запобігання пожежам та реагуванню на пожежі в екосистемах. Зокрема, заступник очільника області відвідав та поспілкувався із особовим складом місцевих пожежних команд у смт. Куликів, с. Добросин та державних і комунальних лісогосподарських підприємств Жовкви та Рава-Руської. Віталій Загайний наголосив, що задля попередження пожеж в екосистемах, необхідна співпраця лісівників, підрозділів ДСНС, місцевої влади та громадськості. Відтак, разом із головами громад, обговорили запровадження громадських еко-інспекторів у громадах. «Наше спільне завдання – не тільки накладати штрафи на винуватців, а перш за все, працювати на випередження. Протидія масовим пожежам в екосистемах – одне з першочергових питань у роботі обласної влади, органів місцевого самоврядування, профільних структурних підрозділів адміністрації, екологічної інспекції, управління лісового та мисливського господарства, ДСНС - зауважив заступник голови облдержадміністрації. - Значну роль у ліквідації надзвичайних ситуацій та аварій відіграють створені місцеві пожежні команди. Вони – запорука безпеки в громадах. Сьогодні діє понад 30 таких утворень в громадах Львівщини. За три роки плануємо створити ще 20 місцевих та добровільних пожежних команд спільними силами обласного бюджету територіальних громад та ДСНС». Він також наголосив на важливості налагодження обміну оперативною інформацією між пожежно-рятувальними підрозділами, підрозділами територіальних громад, підприємствами лісового господарства: «Важливе налагодження оперативного виявлення загоряння. Для цього використовується наземне патрулювання та, у цілодобово режимі, через відеоспостереження. Також, патрулювання безпілотниками, які особливо добре зарекомендували себе ще й під час гасіння пожеж у лісових масивах та сільгоспугіддях». В межах поїздки Віталій Загайний також, ознайомився із оперативно-мобілізаційними планами та оглянув лісопожежні станції лісгосподарських підприємств, техніку, що використовується при пожежогасінні: автомобілі, повітродувки, моторозбризкувачі. Лісівники Жовківсткого та Рава-Руського ДЛГ продемонстрували процес створення мінералізованих смуг, які широко застосовуються для захисту лісів та полів. До слова, жовківські лісівники від початку року вже створили нових мінсмуг загальною протяжністю понад 30 кілометрів. Зазначимо, причиною абсолютної більшості виникнення загорянь в екосистемах є людський фактор. Вкотре закликаємо мешканців області дотримуватись правил пожежної безпеки в екосистемах та не спалювати суху траву та сміття на відкритих територіях. Попередити значно легше, ніж ліквідовувати.
За порушення вимог пожежної безпеки каратимуть більшими штрафами: прийнято Закон
4 лютого 2021
315 народних депутатів Верховної Ради у другому читанні підтримали проект Закону № 3755 «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за порушення законодавства у сфері захисту природних екосистем від пожеж». Він передбачає збільшення штрафів за порушення вимог пожежної безпеки. «Законом передбачається підвищення штрафів за дії, що можуть призвести до загоряння у навколишньому природному середовищі, а саме за: - порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки (стаття 175 КУпАП) – до 1700-3400 гривень для громадян та 3400-5100 гривень для посадових осіб; - порушення правил пожежної безпеки на залізничному, морському, річковому транспорті (стаття 120 КУпАП) – до 1700-3400 гривень для громадян і 3400-5100 гривень для посадових осіб, а на повітряному транспорті відповідно 2250-4250 та 3400-5100 гривень; -здійснення підприємством господарської діяльності без декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства у сфері пожежної безпеки (стаття 175-2) – до 1700-5100 гривень для суб’єктів підприємницької діяльності; - порушення вимог нормативних документів з питань технічної експлуатації електричних станцій і мереж, енергетичного обладнання (стаття 95-1) – до 1700-3400 гривень для громадян та 3400-5100 гривень для посадових осіб», - деталізував нововведення Закону голова Держекоінспекції Андрій Мальований. Прийнятий законопроект дозволить підвищити відповідальність громадян та суб’єктів господарювання за утворення пожежонебезпечних ситуацій і, відповідно, забезпечить бездоганне дотримання вимог пожежної безпеки. «Своєю чергою це дасть змогу не допустити пожеж у лісах, лісосмугах, у прибережних смугах та інших екосистемах», - додав Андрій Мальований.
В області посилюватимуть контроль за станом пожежної безпеки у закладах соціальної сфери
25 січня 2021
Сьогодні у Львівській ОДА відбулась нарада щодо належного дотримання протипожежних заходів у закладах соціальної сфери. Перший заступник голови Львівської ОДА Андрій Годик, заступник голови ОДА Тарас Грень та представники ГУ ДСНС та ГУ Нацполіції в області обговорили питання дотримання заходів протипожежної безпеки на об’єктах підвищеного ризику. Це, зокрема, установи соціального захисту, охорони здоров’я, навчальні заклади. Перший заступник голови адміністрації Андрій Годик наголосив на необхідності здійснити перевірки протипожежного стану і системи протипожежної безпеки в таких установах. Також необхідно перевірити стан систем газопостачання, електричних приладів, наявності дозвільної документації в місцях з масовим перебуванням людей. Керівникам закладів та установ області необхідно провести з персоналом додаткові інструктажі щодо дотримання пожежної безпеки та планів евакуації. «Ми повинні донести інформацію до всіх відповідальних осіб і забезпечити виконання протипожежних заходів, аби не допустити загибелі людей», - підсумував Андрій Годик. Нагадаємо, у Харкові під час пожежі у будинку для літніх людей загинуло 15 осіб.
За порушення норм трудового законодавства, одну із служб таксі оштрафували на 300 тисяч гривень
30 грудня 2020
Управління транспорту та зв’язку облдержадміністрації в період з 1 по 11 грудня ініціювало проведення спільних заходів державного контролю з Головним управлінням Держпраці у Львівській області, Західним міжрегіональним управлінням Укртрансбезпеки та за участі Управління патрульної поліції у Львівській області ДПП НП України на предмет дотримання суб’єктом господарювання ТзОВ «Експрес Таксі - 2020» автотранспортного законодавства України та законодавства України про працю. За результатами проведених заходів, встановлено порушення вимог ч. 1 та 3 ст. 24 КЗпП України, а саме допуску до виконання роботи без оформлення трудових відносин шести працівників. Зазначимо, абзацом 2 ч. 2 ст. 265 КЗпП України передбачено відповідальність за фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення. У грошовому еквіваленті це становить 50000 гривень за кожного працівника, стосовно якого скоєно порушення. Відповідно, суб’єкта господарювання ТзОВ «Експрес Таксі - 2020» буде притягнуто до адміністративної відповідальності на суму 300000 грн.
Збережи ялинку в лісі: за рубку хвойних передбачені штрафи
14 грудня 2020
Напередодні новорічно-різдвяних свят лісові насадження Львівщини зазнають непоправної шкоди, адже попит на живі ялинки сприяє вирубуванню хвойних дерев. Департамент екології та природних ресурсів звертається до мешканців Львівщини з проханням не вирубувати зелених красунь, а знаходити альтернативні рішення під час святкування зимових свят, що дозволять зменшити випадки несанкціонованої вирубки ялинок. “У торгових центрах, супермаркетах та на ринках уже можна придбати штучні ялинки, які не поступаються красою і пишністю справжнім і до того ж їх можна встановлювати впродовж багатьох років. Що ж стосується запаху хвої, то можна використовувати для ароматизації приміщень натуральні ефірні олії хвойних рослин, які, окрім гарного запаху у домівці, позитивно впливають на здоров’я людей”, - зазначив директор департаменту екології та природних ресурсів Руслан Гречаник. Нагадаємо, щороку у грудні, напередодні Нового року та Різдва, з метою попередження незаконної рубки хвойних насаджень, безконтрольного перевезення та реалізації новорічних ялинок, а також притягнення до відповідальності за самовільну заготівлю і реалізацію незаконно зрубаних дерев проводиться екологічна акція «Новорічна ялинка». Щоб вберегти насадження від самовільних рубок, проводитимуться спеціальні рейди-перевірки в лісах, особливо на територіях природно-заповідного фонду, на автодорогах, залізничних вокзалах і ринках області. Рейдові групи перевірятимуть законність заготівлі, перевезення та реалізацію ялинок. “Громадяни, які незаконно торгуватимуть ялинками, притягуватимуться до адміністративної чи кримінальної відповідальності у встановленому законом порядку Відтак, за рубку та реалізацію ялинок передбачені штрафи, відповідно до статті 65 та 88-1 КУпАП, штраф для громадян становить в розмірі від 510 до 1700 грн з конфіскацією насаджень, а на посадових осіб - від 2550 до 5100 грн з конфіскацією. Якщо ці правопорушення скоєні особою віком від 16 до 18 років та ця особа не має самостійного заробітку, тоді штраф стягується з батьків або осіб, які їх заміняють (ст. 307 КУпАП)”, - додав Руслан Гречаник. Також відповідно до Постанови КМУ від 23.07.2008 № 665 діє такса для обчислення розміру шкоди, заподіяної лісу незаконним вирубуванням та пошкодженням дерев до ступеня припинення росту становить від 42 грн (діаметр дерева у корі біля шийки кореня 10 і менше см) до 3109 грн (діаметр 46,1-50см) за кожне дерево. У грудні - січні розмір шкоди обчислюється за цією таксою, збільшеною у 3 рази. Також розмір шкоди підлягає показнику індексації такс для обчислення розміру шкоди. Оксана Буй