На Львівщині створять науковий музей

20 квітня 2021р, Новини. Департамент освіти і науки, Прес-служба ОДА

Створення центрів наукової освіти в регіонах обговорили сьогодні під час Zoom наради за участі представників Мінрегіону, "Львівської політехніки", керівництвом Малої Академії наук та іншими учасниками наради.

Перший науковий музей відкрили торік у столиці. На Львівщині такий центр створять на базі Національного університету "Львівська політехніка".

«Центр наукової освіти на Львівщині буде розміщено на вулиці Січових Стрільців. Сподіваємося на його відкриття вже в цьому році. Музей не має бути територією минулого із запиленими експонатами. Сучасні наукові музеї - це територія, яка надихає на відкриття. Частина нової експозиції буде пересувною, аби до неї мали доступ сільські діти та школярі з невеликих містечок та селищ», - наголосив директор департаменту освіти і науки Львівської ОДА Олег Паска.

Ідею створення наукових музеїв у регіонах підтримав Президент України Володимир Зеленський. Відтак, реалізація проекту відбудеться у рамках президентської програми" Велике будівництво".

«В кожному регіоні має бути такий музей. Ми сфокусовані на розвитку кожного регіону. Наші плани мають бути реалізовані впродовж кількох наступний років. Це досяжна ціль. Україна уже має розуміння, що треба втілювати подібні проекти. Це точка входу в науку та освіту», - акцентував міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов.

Під час наради підписали відповідний меморандум про співпрацю між усіма сторонами проекту.

«Львівська політехніка працює над розвитком стартапів, інновацій, у нас є лабораторія прототипування. Усе це дає можливість створити добрий фундамент для співпраці із молоддю, і залучати її до науки та інновацій. Для реалізації проекту зі створення наукового центру ми виділили корпус у центрі міста. Цей музей стане не лише нашим надбанням, а всієї України. Важливо ці перші музеї зробити якісними, аби показати, що цей пілотний проект є вдалим. Цей музей - це початок формування еліт, які дозволять за принципом Парето отримувати 80% результату», - розповів керівник Tech StartUp School Назар Подольчак.

За його словами, наукове середовище Львівщини ставить перед собою амбітну мету – через кілька років стати центром інновацій Європи. Аби мати змогу досягати таких цілей, на думку заступниці міністра освіти Віри Рогової, необхідно розвивати мережу позашкільних закладів освіти.

«В регіонах майже не створюється позашкільних навчальних закладів. В умовах децентралізації треба створити сильну мережу позашкілля. На виховання національної еліти та формування цінностей має бути скерована увага держави. Малі академії наук мають запрацювати не лише в обласних центрах. На базі опорних закладів освіти можна створювати позашкільні установи. Якщо при старшій школі створювати малі академії наук, тоді запрацює мережа і будуть створюватись музеї», - резюмувала заступниця міністра освіти.

Розвивати позашкілля закликав також член парламентського комітету з питань освіти Сергій Бабак.

«Надзвичайно важливо, що такі питання підіймають на рівні держави. Сильний елемент позашкільної освіти дозволить популяризувати науку в Україні. Позашкілля найбільше залучає дітей до науки. Нововстворені сучасні музеї – також туристичні магніти. В нас критично знижується рівень абітурієнтів, які вступають на природничі спеціальності. Томі для збільшення потенціалу треба створювати такі музеї. Це дасть поштовх до розвитку», - наголосив Сергій Бабак.

Ключові слова:

музеїнаука

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook