Вміння педагогів використовувати дистанційні платформи навчання вдосконалюватимуть на курсах та семінарах

22 квітня 2021р, Новини. Департамент освіти і науки, Прес-служба ОДА

В області триває робота із реалізації Програми розвитку освіти. Відтак, уже стартувало виконання окремих проектів, зокрема тих, що стосуються навчання технологіям дистанційного навчання. Деталі реалізації проектів днями обговорили із представниками відділів освіти територіальних громад.

Уже розпочалось навчання педагогів у межах пілотного проекту «Moоdle це про100», окрім того, триває процес зголошення вчителів до участі у проекті з використання технологій дистанційного навчання.

«Є дві програми: пілотний проект із розгортання і підтримки освітнього середовища на базі Moоdle,  друга програма - використання технологій дистанційного навчання, в  межах якої будуть знайомити з різними платформами. Цей проект відбуватиметься на основах співфінансування із громадами. Частина педагогів пройшла подібне навчання торік, а ті, які не мали такої можливості можуть зголошуватись зараз», - акцентувала начальник відділу дошкільної, загальної середньої освіти та позашкільної роботи Ірина Сислюк.

На цей проект в обласному бюджеті передбачено 1 млн грн.

«На навчання педагогічних працівників передбачена субвенція на умовах співфінансування 50 на 50. До навчання дистанційним платформам можуть долучатись ті школи, які не беруть участь у пілотному проекті із впровадження Moоdle», - розтлумачила головний спеціаліст відділу планово-фінансової діяльності, бухгалтерського обліку і звітності Ольга Мусаковська.

Керівники шкіл мають проаналізувати потребу у такому навчанні та подати кількість педагогів, які братимуть у ньому участь.

«Ми врахували зауваження, що були після осіннього навчання, і підготували нові курси, які можна вибрати. Є 30 семінарів пов’язаних із ІКТ, змішаним та дистанційний навчанням без прив’язки до якоїсь конкретної платформи. Ми потрапляємо в нові умови навчання, і передбачити розвиток подій не може ніхто. Мусимо враховувати, що перехід від очного навчання до змішаного, а потім і до дистанційного відбуватимуться періодично. Тож варто скористатись можливостями навчання», - наголосила директор Центру інноваційних освітніх технологій Навчально-наукового інституту права, психології та інноваційної освіти «Львівської політехніки» Маргарита Носкова.

За її словами, курси та семінари розраховані на користувачів різного рівня: від нульового до високого. Також кожна школа може обрати собі цифрову платформу на свій розсуд, однак фахівці просять звертати увагу на відсутність перспективи комерціалізації пропозицій.

«Комерційна пропозиція буде завжди, вона ставить собі за мету залучити якнайбільшу кількість клієнтів та виставити за послуги ціну. Проаналізувавши ринок комерційних пропозицій, ми виявили, що 90% всіх проектів пропонують перший рік безкоштовного користування. Найдешевший проект, що працює в Україні вартує 80 грн з одного учня за рік. Найдорожчий - 250 грн з учня на рік. Ці проекти додають певну кількість сервісів, доволі непоганих, але все ж платних. Закладам освіти треба обирати платформи, які дозволять школам керувати процесом. Зрозуміло, що в навчання треба вкладати кошти, але це можна зробити на старті для якісного функціонування, а можна вкладати постійно. Від керівників буде залежати як у кожній окремій школі працюватиме ця система», - зазначив заступник керівника відділу технічного нагляду та комп’ютерного забезпечення Мирон Пацай.

Відділам освіти також рекомендували проаналізувати ситуацію у своїх громадах на предмет навчання дітей з особливими освітніми потребами.

«Дітей, які перебувають на інклюзивному навчанні, є небагато але вони теж потребують дистанційного навчання. В контексті підвищення кваліфікації вчителів, є можливість навчити педагогів віддаленому навчанню дітей з ООП. Для дітей з особливостями психофізичного розвитку дистанційне навчання є складним і потребує інших методик. Моніторинг якості надання дистанційного навчання для таких дітей має бути на особливому контролі», - акцентувала головний спеціаліст департаменту освіти і науки Марія Васюник-Кулієва.

Ключові слова:

дистанційне навчання

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook