''Штам Омікрон на Львівщині допоки не виявили, але ймовірність є досить високою'' - Марія Озірковська

21 грудня 2021р, Новини. Департамент охорони здоров’я, Прес-служба ОДА

Упродовж останніх декількох тижнів спостерігається тенденція до зниження рівня захворюваності на коронавірусну хворобу.

Про це заявила на брифінгу заступниця генерального директора Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ Марія Озірковська.

Вона повідомила, що за увесь час пандемії на Львівщині виявили 217444 випадків захворювання на COVID-19, померло - 5868 осіб. За всіма індикаторними показниками Львівщина відповідає жовтому рівню епідемічної небезпеки.

''Найбільший пік захворюваності був у листопаді, коли на Львівщині фіксували до 10 тисяч випадків захворювань за тиждень. Цього тижня спостерігають суттєве зниження захворюваності -  2043 випадки проти 3125 за попередній тиждень  - зниження на 34,62 %'', - сказала Марія Озірковська.

Заступниця директора центру контролю та профілактики хвороб зазначила, що попри покращення епідеміологічної ситуації щоденно фіксують в середньому близько 10- 20 смертельних випадків, пов'язаних із захворюванням на ковід.

Більше тисячі людей з COVID-19 знаходяться на стаціонарному лікуванні у лікарнях Львівщини – на сьогодні 1287. У реанімаціях області перебувають 135 осіб та 45 людей знаходяться під апаратами ШВЛ.

''Від коронавірусної хвороби помирають не лише старші люди, але й молодша вікова категорія та породіллі. На жаль, зареєстровані  смерті серед породіль, які не були вакциновані.  Саме тому, ситуацію не можна вважати спокійною'', - наголосила Марія Озірковська.

Вона додала, що віднедавна в Україні виявили перші випадки циркуляції штаму Омікрон. На Львівщині ця мутація виявленою допоки не була, але ймовірність його наявності є досить високою. Цей штам характеризується особливою заразністю, адже він в 4 рази заразніший за штам Дельта. Допоки він є недостатньо дослідженим, тому потрібно надалі дотримуватися карантинних правил та вакцинуватися.

''Нагадаю, що в Україні діє локдаун для невакцинованих, тобто обмеження не застосовуються до тієї групи людей, які є вакцинованими. Також розширили перелік осіб, які підлягають обов'язковій вакцинації, зокрема додали працівників закладів охорони здоров'я та співробітників комунальних підприємств'', - зазначила Марія Озірковська.

Ключові слова:

брифінг ковід

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook