«Фінансування інфраструктурних об’єктів можливе лише після повного перекриття дефіциту на заробітну плату», - Іван Собко

2 Червня 2021р, Новини. Департамент фінансів, Прес-служба ОДА

Питання дефіциту заробітної плати в місцевих бюджетах дуже тісно пов’язане з фінансуванням об’єктів інфраструктури. І, відповідно до вимог бюджетного законодавства, фінансування видатків незахищених статей за наявності дефіциту на заробітну плату є порушенням закону, адже такі видатки будуть незаконними. Тому для збалансування місцевих бюджетів необхідним є затвердження реальних заходів з їх оптимізації.

Про це на нараді з головами районів та територіальних громад Львівщини зазначив заступник голови Львівської ОДА Іван Собко.

«180 млн грн – це прогнозований дефіцит місцевих бюджетів із заробітної плати у бюджетній сфері. З них 102 млн – кошти освітньої субвенції. Так, щодо неї необхідним є внесення змін до державного бюджету, проте щодо решти 78 млн грн, вважаємо, цілком можливим є напрацювання переліку заходів, які дозволять ліквідувати дефіцит бюджетів. До 4 червня голови територіальних громад повинні надати відповідні напрацювання  департаменту фінансів Львівської облдержадміністрації, після чого зможемо співфінансувати видатки з місцевих і обласного бюджетів», - сказав Іван Собко. 

Окрім того, як доповів директор департаменту фінансів Львівської ОДА Олег Демків, у деяких громадах збільшився дефіцит на заробітну плату. Зокрема, у Козівській, Комарнівській та Сокальській громадах, що спричинено нераціональним розподілом коштів. Він зазначив, що за наявності дефіциту неприпустимим є виділення коштів на необов’язкові видатки. Жодних напрацювань в цьому напрямку досі не підготували у Підкамінській, Золочівській та Яворівській територіальних громадах.

«За січень-травень цього року маємо перевиконання загального фонду місцевих бюджетів на 1,6 % або додатково 126 млн грн до плану. Це значно краще ніж у минулому році. За попередній місяць перевиконання становить 186 млн грн. Також прошу звернути увагу, що із 73-х територіальних громад лише у 18-ти наразі  прогнозуємо невиконання бюджетних показників. Тому слід активізувати надходження податків і зборів на місцях. Там, де є перевиконання, кошти потрібно скеровувати, перш за все, на захищені статті (заробітну плату, енергоносії, харчування). Решта спрямовується на розвиткові видатки в межах співфінансування капітальних програм», - пояснив Олег Демків.

 

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook