У найближчий понеділок стартує теренова гра «Джура»
Майже тридцять роїв із різних навчальних закладів області візьмуть участь в обласному етапі Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри “Сокіл” (“Джура”). Свої вміння та навички юнаки та дівчата старшої вікової групи зможуть продемонструвати впродовж 14-18 червня.
У департаменті освіти і науки Львівської ОДА відбулось засідання обласного штабу щодо останніх приготувань на території туристичної бази “Карпати” у селі Кам’янка Сколівської ТГ, де відбуватиметься гра.
«До участі в обласному етапі допустили переможців першого етапу, відтак кожен рій складатиметься із восьми осіб та двох керівників. Ми також допускаємо, що рій може залучати до участі школярів з інших шкіл своєї територіальної громади. Це дозволить підстрахувати команду, у разі хвороби чи відсутності когось з учасників», - розповів заступник голови штабу Роман Пастушенко.
Під час гри для команд передбачили змагання в інтелектуально-мистецькому, фізкультурно-спортивному, військово-прикладному, туристському та суспільно-державницькому комплексах.
Кілька днів тому організували також першу школу виховників джур, аби вдосконалити форму, зміст та засоби роботи із національно-патріотичного виховання. До навчального семінару залучили вчителів фізичної культури, історії, трудового навчання та директорів.
«У триденному вишколі виховників взяли участь 24 педагоги. На Львівщині така школа відбулась вперше, але в інших регіонах подібні заходи - не рідкість, тому маємо надію, що і в нас така школа набуде системного характеру. Завдяки належній підготовці до проведення вишколу та майстерності інструкторів, вдалось на високому рівні підготувати виховників. «Джура» набирає обертів, тому важливо мати підготовлених і досвідчених наставників», - зазначив заступник директора з виховної роботи та національно-патріотичного виховання Львівського обласного центру краєзнавства, екскурсій і туризму учнівської молоді Михайло Набитович.
Під час вишколу, виховники написали Гімн школи та створили її емблему.
Цьогорічну теренову гру “Сокіл” (“Джура”) присвятили 400-річчю Хотинської битви. Нагадаємо, битва між військами Речі Посполитої та Османської імперії біля міста Хотина у 1621 році завершилася перемогою об'єднаних сил Речі Посполитої та українського козацтва. Величезний внесок у знищення османської армії під Хотином зробили запорізькі козаки на чолі з гетьманом Петром Сагайдачним.
Ключові слова:
джураНовини за темою
18 команд взяли участь у Вишколі виховників та джур Львівщини
19 жовтня 2021
З нагоди Дня захисників і захисниць України цими днями на Жовківщині на території дитячого центру оздоровлення, відпочинку та туризму «Росинка» відбувся «Вишкіл виховників та джур Львівської області». Захід організувала громадська організація «Жовківська асоціація розвитку туризму» за підтримки управління молоді та спорту Львівської облдержадміністрації в межах обласної програми «Молодь Львівщини». Цьогоріч у вишколі взяли участь 18 команд з різних куточків області. Під час нього молодь мала можливість отримати теоретичні та практичні навички проживання в польових умовах та познайомитись з військовою справою. Упродовж трьох днів сотня юнаків та дівчат вправлялися в різноманітних командних змаганнях: лазертагу, смузі перешкод, козацьких перегонах, перетягуванні линви. Визначали найкращих і в знанні історії українського війська, саперній підготовці, стрільбі з пневматичної гвинтівки, метанні макета гранати на точність. Кожна команда представила свою візитівку. Окрім цього, відбулися майстер-класи з туристичної техніки, тактичної медицини, розбирання та збирання ММГ АК. Команди випробували себе у нічній стійці, співали пісень біля ватри, готували їжу на багатті, знайомилися та гуртувалися у своїх чотах.
У Великих Мостах стартував вишкіл для молоді «Джура - Прикордонник»
14 вересня 2021
13 вересня на Львівщині стартував Всеукраїнський вишкіл «Джура - Прикордонник». Участь у заході вберуть 330 молодих людей з всієї України. Вишкіл триватиме п’ять днів у Великих Мостах. Учасниками вишколу «Джура-Прикордонник» 2021 року є команди (рої) гри «Сокіл (Джура)» від прикордонних міст, районів, громад, або таких, що знаходяться на лінії розмежування з окупованими територіями України, а також команди від клубів «Юні друзі прикордонників». Учасники вишколу ознайомляться з роботою прикордонників (огляд транспортних засобів, перевірка документів, робота прикордонного патруля тощо), дізнаються про правила стрільби зі стрілецької зброї, надання домедичної допомоги та ін. Рої (команди) складаються з учнів віком від 14 до 17 років. Склад рою – 10 осіб: 8 учнів, з яких не менше 3 дівчат та 2 керівники. Вишкіл проходитиме на 4 локаціях: Кінологічний навчальний центр; військове стрільбище Кінологічного навчального центру; відділ прикордонної служби «Рава-Руська» Львівського прикордонного загону; відділення інспекторів прикордонної служби «Рава-Руська» Львівського прикордонного загону. Також на учасників вишколу чекатиме розважально-пізнавальна програма з виїздом у місто Жовква, різноманітні конкурси, змагання тощо. Організаторами «Джури-Прикордонника» є Міністерство молоді та спорту України, Державна прикордонна служба України, Львівська обласна державна адміністрація, а також громадські організації національно-патріотичного спрямування. Нагадаємо, що вишкіл має на меті виховання справжніх патріотів України, фізичне, моральне загартування та підготовку молоді до захисту Батьківщини, а також популяризацію прикордонної служби. Завершиться захід 17 вересня.
На Львівщині проведуть Всеукраїнський вишкіл «Джура-Прикордонник»
20 серпня 2021
Всеукраїнський вишкіл «Джура - Прикордонник» вперше відбувся у 2017 році на Черкащині, відтоді проходить щороку. Мета вишколу – популяризація прикордонної служби, фізичне, моральне загартування та підготовка молоді до захисту Батьківщини. Цього року захід проведуть на базі Кінологічного навчального центру Державної прикордонної служби у Великих Мостах Червоноградського району. Учасниками вишколу «Джура-Прикордонник» 2021 року є команди (рої) від прикордонних міст (районів, ОТГ), або таких, що знаходяться на лінії розмежування з окупованими (неконтрольованими) територіями України. Рій (команда) складається з учнів (хлопців та дівчат) віком від 14 до 17 років. Як зазначив заступник голови Львівської облдержадміністрації Іван Собко, проведення вишколу сприяє вихованню патріотів України та знайомить дітей із бойовими традиціями охоронців кордону. «Джура» - унікальний захід, який дозволяє молоді більше дізнатися про роботу прикордонників та популяризувати її, збільшити чисельність молоді, готової до виконання обов’язку із захисту незалежності та територіальної цілісності України. У ньому беруть участь старшокласники з 16 областей України – виключно з прикордонних територій або учасники клубів «Джура-Прикордонник», що діють при школах. Всього відібрали 30 команд. Особливу увагу організаторам заходу на місцях звертаю на харчування учасників. Враховуючи непоодинокі випадки харчового отруєння, які фіксували в області, просимо прослідкувати за дотриманням санітарних норм при підготовці до вишколу, який триватиме кілька днів, і в якому беруть участь 330 осіб», - наголосив Іван Собко. «Подання заявок на участь у вишколі оголошує Міністерство молоді та спорту, кандидати повинні виконати низку завдань. Цього року з понад 50 команд, які подавали заяви на участь, відібрали 30», - зазначив начальник управління молоді та спорту Львівської ОДА Роман Хім’як. Вишкіл проходитиме на 4-х локаціях: Кінологічний навчальний центр; військове стрільбище Кінологічного навчального центру; відділ прикордонної служби «Рава-Руська» Львівського прикордонного загону; відділення інспекторів прикордонної служби «Рава-Руська» (тип А) Львівського прикордонного загону. Також на учасників вишколу чекатиме розважально-пізнавальна програма з виїздом у м. Жовква, різноманітні конкурси, змагання тощо. Організаторами заходу є Міністерство молоді та спорту України, Державна прикордонна служба України, Кінологічний навчальний центр ДПС, Львівська ОДА, громадські організації національно-патріотичного спрямування. Львівщина приймає вишкіл вдруге – у 2018 році захід проходив також у Великих Мостах. Учасники вишколу ознайомляться з роботою прикордонників (огляд транспортних засобів, перевірка документів, робота прикордонного патруля тощо), дізнаються про правила стрільби зі стрілецької зброї, надання домедичної допомоги та ін.
На Львівщині відбудеться Всеукраїнський вишкіл «Джура-Прикордонник»
1 липня 2021
Цьогоріч Всеукраїнський вишкіл «Джура-Прикордонник» відбудеться у Великих Мостах Червоноградського району на базі Кінологічного навчального центру Державної прикордонної служби України. Проведення вишколу запланували на 12-17 вересня. Взяти участь у вишколі може молодь від 14 до 17 років. До участі запрошуються по одній команді від прикордонного міста, району чи громади або таких, що знаходяться на лінії розмежування з окупованими і неконтрольованими територіями України. Змаганнями відбуваються між роями – командами, що налічують 8 учнів та 2 вчителів. У складі однієї команди має бути щонайменше троє дівчат. Сьогодні керівник управління молоді та спорту Львівської ОДА Роман Хім‘як та фахівець відділу молодіжної політики Тарас Назарків провели робочу зустріч з представниками Державної прикордонної служби та навчального центру. «Львівщина прийматиме Всеукраїнський вишкіл вже вдруге, є досвід, є бажання зробити ці 5 днів для молоді насиченими різноманітними практичними навчаннями, тож переконаний, що команди, які завітають на вишкіл, повернуться додому з найкращими враженнями», – зауважив керівник управління молоді та спорту Роман Хім‘як. Кінологічний навчальний центр приймав вишкіл у 2018 році. Тоді на Львівщину завітали 460 осіб з прикордонних районів 18 областей. На вишколі навчали стрільби, військового вишколу, спортивного орієнтування, домедичної та медичної допомоги, стройової підготовки, слідознавства, дресування собак, несення служби з охорони кордону, контроль пасажирів при перетині кордону на пропускному пункті, тощо. Над програмою цьогорічного вишколу вже розпочали роботу.
Переможцем гри «Сокіл» («Джура») стала команда із Пустомит
22 Червня 2021
На Сколівщині завершився обласний етап дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»), метою якої є військово-спортивне й національно-патріотичне виховання української молоді на основі традицій українського козацтва. Перше місце серед 24 команд виборов рій імені Назара Пеприка із Пустомитівської територіальної громади. Призові місця також здобули "Леви" із Франківського району Львова та рій "Легіон" із Гниздичівської ТГ. Обласний етап гри тривав упродовж 14 – 18 червня на турбазі «Карпати». П’ять днів вишколу зібрали в наметовому таборі більше двох сотень юних патріотів з різних куточків області. Школярі, доводячи свою кмітливість, спритність та хоробрість, наполегливо й завзято проходили випробування. Програма була різноманітною та насиченою, включала демонстрацію фізичних, інтелектуальних, моральних навиків, передбачала розважальну та відпочинкову складову, в межах якої відбувся концерт військової пісні та дискотека в українському стилі. Цьогорічну теренову гру “Сокіл” (“Джура”) присвятили 400-річчю Хотинської битви. Переможці обласного етапу представлять Львівзину на Всеукраїнському етапі гри, що відбудеться у Хотині за кілька тижнів.
На Сколівщині розпочалась військово-патріотична гра «Сокіл» («Джура»)
15 Червня 2021
У селі Кам’янка стартував ІІ обласний етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри “Сокіл” (“Джура”), участь у якому беруть хлопці та дівчата до 17 років. Попри дощову погоду, до участі у вишколі зголосилось 25 роїв із різних громад області. «Цього року участь роїв відбулась в експериментальному варіанті, тут присутні команди тих громад, які зголосились. Деякі щойно сформовані громади ще не встигли укомплектувати свої рої. Торік гри не було через пандемію, а наступного року, сподіваємось, буде інший алгоритм формування учасників. Ставимо собі завдання згуртувати дітей, спонукати до активного способу життя та патріотизму. На восьмому році війни таке виховання актуальне. Ми маємо навчатись захищати свою землю, бо крім нас цього ніхто не зробить. Таке розуміння треба плекати саме в такому віці, та навіть молодшому», - розповів отаман обласного етапу гри Ігор Дзюба. Упродовж п’яти днів триватимуть змагання зі строєвої підготовки, метання гранат, долання смуги перешкод, підтягування, конкурс зі знання історії українського війська та держави. Також буде конкурс із надання долікарської допомоги та тактичної медицини. «Діти матимуть не лише змагання, а й відпочинок. Заплановано гутірки, за участю запрошених гостей, має також відбутись концерт учасників АТО та дискотека в українському стилі. Під час змагань молодь повинна показати усе, чого вони навчились у своїх закладах. Заплановано багато питань про Хотинську битву, адже цей етап приурочений саме їй», - акцентував заступник директора з виховної роботи та національно-патріотичного виховання Львівського обласного центру краєзнавства, екскурсій і туризму учнівської молоді Михайло Набитович. Проведення обласного етапу гри відбувається на виконання Стратегії національно-патріотичного виховання, згідно із указом Президента. «Кожна громада, кожен заклад освіти працювали над тим, аби сюди приїхали найкращі, найсильніші команди. За результатами змагань та конкурсів буде обрано команду-переможця, що представить Львівську область на Всеукраїнському етапі у Хотині», - наголосила головний спеціаліст відділу дошкільної, загальної середньої освіти та позашкільної роботи Лідія Ільків. Всеукраїнський етап у Чернівецький області відбудеться наприкінці липня. Найкращі рої об’єднають у чоти, з яких буде створено курінь імені Петра Сагайдачного. Саме він представлятиме нашу область на змаганнях у Хотині.
Львівщина готується до проведення теренової гри «Сокіл» («Джура»)
29 квітня 2021
Військово-патріотична гра для учнів цього року обов’язково відбудеться. Про це йшлося сьогодні під час засідання обласного штабу з проведення II (обласного) етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької гри «Сокіл» («Джура»). До участі у II етапі зголосились 27 роїв старшої вікової групи та 16 команд середньої вікової групи. Відтак, під час засідання порушили питання стану готовності до проведення гри та обговорили деталі, пов’язані з епідситуацією. Обласний етап у середній віковій групі через ситуацію із поширенням коронавірусу проведуть у дещо зміненому режимі, аби зменшити потенційне скупчення людей. «Ми вирішили замінити його таборуванням. Воно вимагається як основний елемент роботи. На цьому таборуванні мають провести всі етапи і подати звіт. Це була рекомендація Державного центру національно-патріотичного виховання. За результатами звіту визначатимемо переможців. Найкращу команду скеруємо на Всеукраїнський етап. Кожна громада, яка бере участь, сама визначає місце таборування, з умовою, що це буде поза межами населеного пункту», - розповів заступник директора з виховної роботи та національно-патріотичного виховання Львівського обласного центру краєзнавства, екскурсій і туризму учнівської молоді Михайло Набитович. Таборування має відбутись впродовж 1 травня – 15 червня. До 25 червня має бути визначено переможця, який представлятиме область на загальнодержавному етапі, що відбудеться у Кропивницькій області. Обласний етап серед старшої вікової групи відбудеться у звичному форматі. «Важливо визначились із місцем проведення. Згідно з умовами проведення таборування для старшої групи, нам потрібні умови полігону. Альтернативний варіант – турбаза у селі Кам’янці. Команди, які готові брати участь можуть починати підготовку. Так чи інакше, гра на Львівщині обов’язково відбудеться», - наголосив головний суддя обласного етапу гри «Сокіл» («Джура») Євген Нестеренко. До гри готуватиметься рій у складі восьми осіб, при погіршенні епідситуації кількість людей можуть зменшити. «Варто продумати варіанти проведення гри для різних зон епідеміологічної небезпеки. Можливо, варто розглянути варіант зробити не один табір, а кілька, на різних локаціях, аби зменшити скупчення людей. В залежності від розвитку ситуації із поширенням, ми зможемо впроваджувати ті чи інші зміни», - зазначив директор департаменту освіти і науки Олег Паска. Учні професійно-технічних закладів освіти цьогоріч участі в обласному етапі не братимуть, однак учасники штабу зійшлись на думці про доцільність організувати індивідуальне таборування на кшталт середньої вікової групи. «Згідно з мовами проведення гри, річний цикл «Джури» завершується підсумковим таборуванням рою. Кожен навчальний заклад може провести індивідуальне таборування, яке це відбудеться у середній віковій групі. Таборування з виїздом на місцевість із вишкільною програмою не є проблемою. Таборування малою групою до 10 осіб дозволяється правилами проведення. В такому ракурсі і професійно-технічна освіта може взяти участь у грі», - пояснив Євген Нестеренко. Під час засідання штабу також узгодили терміни та формат проведення школи виховників. Її організують після завершення навчального року впродовж трьох днів на початку червня, на турбазі «Карпати». Планується участь 24 учасників. Зазначимо, Всеукраїнська дитячо-юнацька військово-патріотична гра «Сокіл» («Джура») на загальнонаціональному рівні проводиться з 2009 року. Новий поштовх у розвитку гра отримала 2015 року, коли вона була включена до Стратегії національно-патріотичного виховання дітей та молоді.
У Львові розкажуть, як навчати школярів керувати безпілотниками
3 жовтня 2019
Упродовж 4-5 жовтня у Львові відбудеться семінар-інтенсив «Джура 2.0», мета якого – модернізація національно-патріотичної гри “Сокіл” (“Джура”), позашкільної та гурткової роботи, а також покращення національно-патріотичного виховання. У межах семінару відбудеться воркшоп «Як ввести в школу безпілотники» та хакатон з українських настільних патріотичних ігор. Про це розповіли організатори сьогодні, 3 жовтня, під час брифінгу. В заході візьмуть участь громадські активісти, вчителі, учасники та організатори гри "Сокіл" ("Джура"), експерти із робототехніки, безпілотних літальних апаратів, 3D-принтерів та настільних ігор з 14 областей України. Учасники зможуть політати на дронах, протестувати авіамоделі та дізнатись як можна бюджетно організувати гурток авіамоделювання на базі звичайної школи. Разом з експертами в області ігрофікації, буде розроблено прототип настільної гри для популяризації патріотичного виховання молоді. «Основна мета цього семінару – зібрати усіх дотичних до втілення цього задуму, обговорити проблемні питання, напрацювати дорожні карти та методологію – тобто підійти системно», - розповів Андрій Мочурад – учасник АТО, ініціатор проєкту "Джура 2.0". «Національно-патріотичне виховання є одним із ключових в нашій країні, зважаючи на усі події що відбуваються навколо нас останні 5 років. І коли такий напрямок буде рухатись в ногу з часом, з новими технологіями, тоді ми зможемо набагато більше, як для себе, так і для держави», - наголосив Тарас Назарків, головний спеціаліст відділу молодіжної політики. «Ми поєднаємо науки й у підсумку отримаємо освітній продукт, який буде цікавий дітям і корисний суспільству. Особливо країні, у якій триває війна. Діти відчуватимуть, що те, у що вони вкладають свої сили та енергію приносить користь нашим воїнам, або може це робити», - додав Олександр Козловський, директор школи східних мов та бойових мистецтв Будокан. Проект організовує ЛММГО «Молодіжне Об’єднання «ГРАНІТ», за підтримки Львівської ІТ Школи та фінансової підтримки Міністерства молоді та спорту України. Контактна особа – Бакулін Олег, bacsbox@gmail.com
На Львівщині відбулося закриття Всеукраїнської військово-патріотичної гри «Сокіл» («Дружа»)
18 Червня 2019
15 червня на базі Міжнародного центру миротворчості та безпеки Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного відбулося урочисте закриття ІІ етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»). За результатами змагань, переможцями цьогорічної гри став рій Рава-Руського професійного ліцею. Друге місце здобув рій м. Борислава, а третє - рій Миколаївського району. «Ви всі є достойними представниками нашої української молоді. Незважаючи на спеку, Ви кожен день змагались і показували хороші результати. Я вважаю, що кожен із вас є переможцями, бо як співається у гімні української армії, - «хто борець, той здобуває світ». Бажаю Вам в надалі, не вертатися назад, не стояти, а йти вперед і боротися!», - зазначила директор департаменту освіти і науки Львівської ОДА Любомира Мандзій. Загалом участь у грі взяло 360 учасників. Окрім учнів у кожному рої були також представники педагогічного персоналу, які супроводжували учасників та надавали методичну допомогу, а також майже 50 старшин, які відповідали за проведення гри. У межах ІІ етапу «Джури – 2019» провели низку залікових змагань. Зокрема, «Перетягування линви», «Смуга перешкод», «Стрільба», «Рятівник», інтелектуальну гру-вікторину «Відун», «Пластун». Також в межах заходу учасники спілкувалися із воїнами АТО та оглядали військову техніку.
На Львівщині стартував ІІ етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»)
10 Червня 2019
Сьогодні, 10 червня, на базі Міжнародного центру миротворчості та безпеки Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного стартував ІІ етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»). Привітав учасників гри перший заступник голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський. «Сьогодні тут ви представляєте різні куточки нашої області, ви вибороли це право. Тут в Центрі миротворчості та безпеки, де готуються українські воїни, де наші воїни спільно з військовослужбовцями Збройних сил інших країн членів Північноатлантичного альянсу здобувають нові знання і борються на тактиці і в операційних планах щодо російської агресії і інших загроз, які несуть виклики сьогодення. Тут ви будете мати можливість упродовж кількох днів разом здобувати знання і досвід. Ви – майбутнє України, без молоді немає майбутнього в жодної держави, без такої національно-патріотичної молоді немає майбутньої України. Від вас залежить, якою буде наша держава. Виборюйте своє право бути кращими з кращих. Ви вже переможці. Одна з команд поїде представляти Львівщину і я знаю, що ви достойно її представите. Навчайтеся і здобувайте. Дякую всім наставникам і вихователям, організаторам. Ви також приклад для наслідування. Я впевнений, що наступного року цей захід буде ще масштабнішим, адже ми на своєму прикладі тут на Західній Україні, Львівщині зокрема, повинні показати, що ми готові боронити нашу землю і розвивати наш людський потенціал», – зазначив Ростислав Замлинський. Загалом участь у грі візьме 360 учасників. Окрім учнів у кожному рої є також представники педагогічного персоналу, які супроводжують учасників та надають методичну допомогу, а також майже 50 старшин, які відповідають за проведення гри. В межах «Джури» представлені усі адміністративні територіальні одиниці області, є команди, які представляють райони та міста. Також цьогоріч вперше до гри приєдналися учні професійно-технічної освіти. У межах ІІ етапу «Джури – 2019» проведуть низку залікових змагань. Зокрема, «Перетягування линви», «Смуга перешкод», «Стрільба», «Рятівник», інтелектуальну гру-вікторину «Відун», «Пластун». Початок заходу о 15:00 год. Також в межах заходу учасники зможуть поспілкуватися із воїнами АТО та побачити військову техніку.
На Львівщині стартує ІІ етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»)
7 Червня 2019
10 червня на базі Міжнародного центру миротворчості та безпеки Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного стартує ІІ етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»). Про це повідомили сьогодні під час брифінгу. “Загалом участь у грі візьме 360 учасників, у кожному рої крім восьми учнів є ще двоє осіб педагогічного персоналу, які супроводжують та надають методичну допомогу. Окрім того, буде ще майже 50 старшин, це люди які відповідають за проведення гри. Представлені усі адміністративні територіальні одиниці області, є команди, які представляють райони та міста”, – зазначила директор департаменту освіти і науки Львівської ОДА Любомира Мандзій. Також Любомира Мандзій наголосила, що цьогоріч вперше до гри приєднаються учні професійно-технічної освіти. “Учні Рава-Руського професійного ліцею як переможці відбіркового етапу представлятимуть заклади професійної освіти на обласному етапі Всеукраїнської гри. Окрім того, цьогоріч ми залучили один заклад І-ІІ рівня акредитації, це Львівський коледж архітектури будівництва та дизайну які самі проявили ініціативу щодо участі в грі. Загалом під час проведення районних етапів гри було залучено понад 300 команд та 3000 тисячі учасників, що свідчить про ініціативу учнів та працівників”, - додала Любомира Мандзій. У межах ІІ етапу “Джури – 2019” буде проведено низку залікових змагань. Зокрема, “Перетягування линви”, “Смуга перешкод”, “Стрільба”,”Рятівник”, інтелектуальна гра –вікторина “Відун”, “Пластун”. Початок заходу о 15:00 год. “Також учасники зможуть поспілкуватися із воїнами АТО та побачити військову техніку” – зазначив в. о директора Львівського обласного центру краєзнавства, екскурсії та туризму Андріан Кліщ.
Львівщина готується до теренової гри «Сокіл» («Джура»)
5 Червня 2019
Сьогодні, 5 червня, відбулося засідання обласного штабу з проведення ІІ (обласного) етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»). Під час засідання порушили питання стану готовності до проведення гри та узгодили часові рамки остаточного формування списків учасників. Свою участь у вишколі уже підтвердили 28 роїв, іще 8 мають надіслати заявки до четверга. Загалом очікується участь понад трьох сотень дітей віком 15 – 17 років. Цьогоріч вперше до гри приєднаються учні професійно-технічної освіти. Офіційне відкриття теренової гри відбудеться у понеділок, 10 червня, о 15:00 на Яворівському полігоні. Першого дня діти презентуватимуть себе та свої команди біля ватри, в межах проведення гри передбачено показ військової техніки та озброєння.