Львівщина готується до проведення теренової гри «Сокіл» («Джура»)
Військово-патріотична гра для учнів цього року обов’язково відбудеться. Про це йшлося сьогодні під час засідання обласного штабу з проведення II (обласного) етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької гри «Сокіл» («Джура»).
До участі у II етапі зголосились 27 роїв старшої вікової групи та 16 команд середньої вікової групи. Відтак, під час засідання порушили питання стану готовності до проведення гри та обговорили деталі, пов’язані з епідситуацією.
Обласний етап у середній віковій групі через ситуацію із поширенням коронавірусу проведуть у дещо зміненому режимі, аби зменшити потенційне скупчення людей.
«Ми вирішили замінити його таборуванням. Воно вимагається як основний елемент роботи. На цьому таборуванні мають провести всі етапи і подати звіт. Це була рекомендація Державного центру національно-патріотичного виховання. За результатами звіту визначатимемо переможців. Найкращу команду скеруємо на Всеукраїнський етап. Кожна громада, яка бере участь, сама визначає місце таборування, з умовою, що це буде поза межами населеного пункту», - розповів заступник директора з виховної роботи та національно-патріотичного виховання Львівського обласного центру краєзнавства, екскурсій і туризму учнівської молоді Михайло Набитович.
Таборування має відбутись впродовж 1 травня – 15 червня. До 25 червня має бути визначено переможця, який представлятиме область на загальнодержавному етапі, що відбудеться у Кропивницькій області.
Обласний етап серед старшої вікової групи відбудеться у звичному форматі.
«Важливо визначились із місцем проведення. Згідно з умовами проведення таборування для старшої групи, нам потрібні умови полігону. Альтернативний варіант – турбаза у селі Кам’янці. Команди, які готові брати участь можуть починати підготовку. Так чи інакше, гра на Львівщині обов’язково відбудеться», - наголосив головний суддя обласного етапу гри «Сокіл» («Джура») Євген Нестеренко.
До гри готуватиметься рій у складі восьми осіб, при погіршенні епідситуації кількість людей можуть зменшити.
«Варто продумати варіанти проведення гри для різних зон епідеміологічної небезпеки. Можливо, варто розглянути варіант зробити не один табір, а кілька, на різних локаціях, аби зменшити скупчення людей. В залежності від розвитку ситуації із поширенням, ми зможемо впроваджувати ті чи інші зміни», - зазначив директор департаменту освіти і науки Олег Паска.
Учні професійно-технічних закладів освіти цьогоріч участі в обласному етапі не братимуть, однак учасники штабу зійшлись на думці про доцільність організувати індивідуальне таборування на кшталт середньої вікової групи.
«Згідно з мовами проведення гри, річний цикл «Джури» завершується підсумковим таборуванням рою. Кожен навчальний заклад може провести індивідуальне таборування, яке це відбудеться у середній віковій групі. Таборування з виїздом на місцевість із вишкільною програмою не є проблемою. Таборування малою групою до 10 осіб дозволяється правилами проведення. В такому ракурсі і професійно-технічна освіта може взяти участь у грі», - пояснив Євген Нестеренко.
Під час засідання штабу також узгодили терміни та формат проведення школи виховників. Її організують після завершення навчального року впродовж трьох днів на початку червня, на турбазі «Карпати». Планується участь 24 учасників.
Зазначимо, Всеукраїнська дитячо-юнацька військово-патріотична гра «Сокіл» («Джура») на загальнонаціональному рівні проводиться з 2009 року. Новий поштовх у розвитку гра отримала 2015 року, коли вона була включена до Стратегії національно-патріотичного виховання дітей та молоді.
Новини за темою
Львівський молодіжний центр організував три штаби і зібрав пів мільйона гривень для допомоги ЗСУ
12 квітня 2022
Ще з перших днів війни Львівський обласний молодіжний центр організував три гуманітарні штаби, які працюють у тісній координації між собою. Так, вже для допомоги ЗСУ зібрали понад пів мільйона гривень. Про це повідомив т.в.о. директора вищезгаданої установи Іван Сапса. “Перший штаб працює на базі молодіжного центру, де команда з близько 30 волонтерів працює над сортуванням гуманітарної допомоги, прийому вантажу з-за кордону тощо. Ми вже відправили у зону бойових дій – північні, східні та південні регіони України більше 170 тонн гуманітарного вантажу. Прийняли вантаж з Америки і у дорозі кораблем прямує ще один вантаж. Прийняли допомогу з Польщі, Італії, Німеччини, Іспанії. Наша команда на базі центру формує забезпечення військових амуніцією, спорядженням, збирає фінансові ресурси. Більше за місяць зібрали пів мільйона гривень і витратили на закупівлю машини для бійців полку “Азов”, дрону та іншої військової амуніції. За адресою Винниченка, 18 ми і надалі приймаємо гуманітарний вантаж, тож кожен може долучитись. Окрім того, можна надсилати кошти на картку, реквізити доступні на сторінці Львівського молодіжного центру у Фейсбуці”, - зазначив Іван Сапса. Останнім часом активно відправляють допомогу у Бучу, Гостомель, Ірпінь, Чернігівську, Херсонську. Харківську, Донецьку та Луганську області. Іван Сапса зазначив, що минулого року запрацював мобільний молодіжний центр Львівщини. Його місія була навчати молодь, їдучи по районах області. "У цей непростий час мобільний центр проїхав вже більше 5 тисяч кілометрів Львівщиною, Житомирщиною, перевозячи гуманітарні вантажі та доставляючи до людей, які цього потребують", - додав т.в.о. директора Львівського молодіжного центу. Другий штаб працює на базі Порохової вежі. За останній місяць більше, ніж 500 молодих людей, які є львів’янами чи внутрішньо переміщеними плели маскувальні сітки для бійців, сплели одну величезну сітку для літака. "Надалі цю роботу продовжують і хто хоче теж долучитись – приходьте у штаб з 10 до 18 год та допомагайте нашим воїнам. На сьогодні є гостра потреба у маскувальній тканині темно-зеленого, чорного, жовтого кольорів", - зазначив Іван Сапса. Третій штаб теж працює на базі молодіжного центру, його запустили у координації з Офісом президента України та іншими міністерствами. Це "CпівДія хаб", і, важливо, що головний офіс саме у Львові. "Минулого тижня розпочали роботу. "СпівДія хаб" працює лише з цивільними, забезпечує людей як внутрішньо переміщених, так і тих, хто тут потребує допомоги. За номером 15-45 можна дізнатись детальніше про роботу цього хабу і повідомити яку допомогу потребуєте. Якщо є охочі стати вантажниками, то звертайтесь до нашої команди і ми залучимо вас у цей процес", - додав Іван Сапса. Окрім того, він повідомив, що спільно з командою Франкового університету запустили інформаційний тил – це переклад актуальних новин, які надсилають у засоби масової інформації та організації, що працюють за кордоном. Усі охочі перекладачі можуть допомагати та долучатись до роботи.
У всіх районах Львівської області працюють штаби, куди можна приносити гуманітарну допомогу
25 лютого 2022
Ми зобов‘язані допомогти вимушено переміщеним землякам у цей складний період. У семи районах області розгорнули гуманітарні штаби. Вони працюватимуть цілодобово. Які речі необхідні першочергово? ▪️ Матраци, каремати, розкладачки, термозберігальні ковдри, спальні мішки, ковдри, подушки, постільна білизна, рушники, одяг та дощовики; ▪️ Відра господарські, бочки на 20/30/40/60 літрів; ▪️ Миючі засоби для тіла, зубні пасти та щітки, підгузки та прокладки, паперові рушники; ▪️ Антисептики, маски багаторазові та одноразові, спирт; ▪️ Гребінці, жіноча, чоловіча та дитяча спідня білизна, рушники з мікрофібри, багаторазові набори посуду; ▪️ Батарейки, свічки, ліхтарики; ▪️ Вода, їжа швидкого приготування, енергетичні батончики, сухофрукти, горіхи, консерви, вермішель, крупи швидкого приготування. Куди приносити? • Львівський район: Місто Львів – вулиця Коперника, 17 Контактні особи: Юрій Візняк – 067 672 06 06 Марія Гіщинська – 068 327 70 72 Андрій Ситар – 097 967 88 30 • Дрогобицький район Місто Трускавець – вулиця Бориславська, 1 (Народний Дім) Контактні особи: Надія Козар – 066 725 37 20 Олег Чернявий – 097 581 57 81 • Золочівський район Місто Золочів – вулиця Чорновола, 3 (Золочівський РДА, актова зала) Контактні особи: Марія Ференц – 097 478 36 44 Тарас Дума – 068 006 47 71 • Стрийський район Село Слобідка – вулиця Колеси, 6 Контактна особа: Ігор Олянін – 068 378 39 32 • Самбірський район Місто Самбір – вулиця Мазепи, 8 (перший поверх) Контактні особи: Зоряна Войтович – 098 260 17 99 Мирослава Здреник – 068 547 26 72 • Червоноградський район Руслана Антонюк – 066 514 79 78 Галина Ложовська – 063 409 61 95 Місто Сокаль – вул. Шептицького, 24 (приміщення Народного дому) Контактна особа: Мамулалдзе Ольга – 0936531046 Місто Сокаль, БО «Карітас Сокаль» вул. Г.УПА 11 Контактна особа: Яремчук Мар‘яна – 0503376023 • Яворівський район Місто Яворів – вулиця Львівська, 54а (спортивна школа ДЮСШ) Контактна особа: Олег Мурин – 098 446 61 78 Ви також можете підтримати наших воїнів фінансово. Благодійний фонд «КРИЛА НАДІЇ» Реквізити для допомоги: UA733052990000026007011001168 – для переказів у гривнях. https://www.liqpay.ua/checkout/i92692777102 – для переказів з будь-якої точки світу і по Україні. Реквізити у валюті: МФО 305299 ЄДРПОУ 35620901 USD - IBAN UA823052990000026000021013778 EUR - IBAN UA503052990000026006021006875 Призначення платежу – «допомога армії» Разом ми переможемо!
18 команд взяли участь у Вишколі виховників та джур Львівщини
19 жовтня 2021
З нагоди Дня захисників і захисниць України цими днями на Жовківщині на території дитячого центру оздоровлення, відпочинку та туризму «Росинка» відбувся «Вишкіл виховників та джур Львівської області». Захід організувала громадська організація «Жовківська асоціація розвитку туризму» за підтримки управління молоді та спорту Львівської облдержадміністрації в межах обласної програми «Молодь Львівщини». Цьогоріч у вишколі взяли участь 18 команд з різних куточків області. Під час нього молодь мала можливість отримати теоретичні та практичні навички проживання в польових умовах та познайомитись з військовою справою. Упродовж трьох днів сотня юнаків та дівчат вправлялися в різноманітних командних змаганнях: лазертагу, смузі перешкод, козацьких перегонах, перетягуванні линви. Визначали найкращих і в знанні історії українського війська, саперній підготовці, стрільбі з пневматичної гвинтівки, метанні макета гранати на точність. Кожна команда представила свою візитівку. Окрім цього, відбулися майстер-класи з туристичної техніки, тактичної медицини, розбирання та збирання ММГ АК. Команди випробували себе у нічній стійці, співали пісень біля ватри, готували їжу на багатті, знайомилися та гуртувалися у своїх чотах.
У Великих Мостах стартував вишкіл для молоді «Джура - Прикордонник»
14 вересня 2021
13 вересня на Львівщині стартував Всеукраїнський вишкіл «Джура - Прикордонник». Участь у заході вберуть 330 молодих людей з всієї України. Вишкіл триватиме п’ять днів у Великих Мостах. Учасниками вишколу «Джура-Прикордонник» 2021 року є команди (рої) гри «Сокіл (Джура)» від прикордонних міст, районів, громад, або таких, що знаходяться на лінії розмежування з окупованими територіями України, а також команди від клубів «Юні друзі прикордонників». Учасники вишколу ознайомляться з роботою прикордонників (огляд транспортних засобів, перевірка документів, робота прикордонного патруля тощо), дізнаються про правила стрільби зі стрілецької зброї, надання домедичної допомоги та ін. Рої (команди) складаються з учнів віком від 14 до 17 років. Склад рою – 10 осіб: 8 учнів, з яких не менше 3 дівчат та 2 керівники. Вишкіл проходитиме на 4 локаціях: Кінологічний навчальний центр; військове стрільбище Кінологічного навчального центру; відділ прикордонної служби «Рава-Руська» Львівського прикордонного загону; відділення інспекторів прикордонної служби «Рава-Руська» Львівського прикордонного загону. Також на учасників вишколу чекатиме розважально-пізнавальна програма з виїздом у місто Жовква, різноманітні конкурси, змагання тощо. Організаторами «Джури-Прикордонника» є Міністерство молоді та спорту України, Державна прикордонна служба України, Львівська обласна державна адміністрація, а також громадські організації національно-патріотичного спрямування. Нагадаємо, що вишкіл має на меті виховання справжніх патріотів України, фізичне, моральне загартування та підготовку молоді до захисту Батьківщини, а також популяризацію прикордонної служби. Завершиться захід 17 вересня.
На Львівщині проведуть Всеукраїнський вишкіл «Джура-Прикордонник»
20 серпня 2021
Всеукраїнський вишкіл «Джура - Прикордонник» вперше відбувся у 2017 році на Черкащині, відтоді проходить щороку. Мета вишколу – популяризація прикордонної служби, фізичне, моральне загартування та підготовка молоді до захисту Батьківщини. Цього року захід проведуть на базі Кінологічного навчального центру Державної прикордонної служби у Великих Мостах Червоноградського району. Учасниками вишколу «Джура-Прикордонник» 2021 року є команди (рої) від прикордонних міст (районів, ОТГ), або таких, що знаходяться на лінії розмежування з окупованими (неконтрольованими) територіями України. Рій (команда) складається з учнів (хлопців та дівчат) віком від 14 до 17 років. Як зазначив заступник голови Львівської облдержадміністрації Іван Собко, проведення вишколу сприяє вихованню патріотів України та знайомить дітей із бойовими традиціями охоронців кордону. «Джура» - унікальний захід, який дозволяє молоді більше дізнатися про роботу прикордонників та популяризувати її, збільшити чисельність молоді, готової до виконання обов’язку із захисту незалежності та територіальної цілісності України. У ньому беруть участь старшокласники з 16 областей України – виключно з прикордонних територій або учасники клубів «Джура-Прикордонник», що діють при школах. Всього відібрали 30 команд. Особливу увагу організаторам заходу на місцях звертаю на харчування учасників. Враховуючи непоодинокі випадки харчового отруєння, які фіксували в області, просимо прослідкувати за дотриманням санітарних норм при підготовці до вишколу, який триватиме кілька днів, і в якому беруть участь 330 осіб», - наголосив Іван Собко. «Подання заявок на участь у вишколі оголошує Міністерство молоді та спорту, кандидати повинні виконати низку завдань. Цього року з понад 50 команд, які подавали заяви на участь, відібрали 30», - зазначив начальник управління молоді та спорту Львівської ОДА Роман Хім’як. Вишкіл проходитиме на 4-х локаціях: Кінологічний навчальний центр; військове стрільбище Кінологічного навчального центру; відділ прикордонної служби «Рава-Руська» Львівського прикордонного загону; відділення інспекторів прикордонної служби «Рава-Руська» (тип А) Львівського прикордонного загону. Також на учасників вишколу чекатиме розважально-пізнавальна програма з виїздом у м. Жовква, різноманітні конкурси, змагання тощо. Організаторами заходу є Міністерство молоді та спорту України, Державна прикордонна служба України, Кінологічний навчальний центр ДПС, Львівська ОДА, громадські організації національно-патріотичного спрямування. Львівщина приймає вишкіл вдруге – у 2018 році захід проходив також у Великих Мостах. Учасники вишколу ознайомляться з роботою прикордонників (огляд транспортних засобів, перевірка документів, робота прикордонного патруля тощо), дізнаються про правила стрільби зі стрілецької зброї, надання домедичної допомоги та ін.
На Львівщині відбудеться Всеукраїнський вишкіл «Джура-Прикордонник»
1 липня 2021
Цьогоріч Всеукраїнський вишкіл «Джура-Прикордонник» відбудеться у Великих Мостах Червоноградського району на базі Кінологічного навчального центру Державної прикордонної служби України. Проведення вишколу запланували на 12-17 вересня. Взяти участь у вишколі може молодь від 14 до 17 років. До участі запрошуються по одній команді від прикордонного міста, району чи громади або таких, що знаходяться на лінії розмежування з окупованими і неконтрольованими територіями України. Змаганнями відбуваються між роями – командами, що налічують 8 учнів та 2 вчителів. У складі однієї команди має бути щонайменше троє дівчат. Сьогодні керівник управління молоді та спорту Львівської ОДА Роман Хім‘як та фахівець відділу молодіжної політики Тарас Назарків провели робочу зустріч з представниками Державної прикордонної служби та навчального центру. «Львівщина прийматиме Всеукраїнський вишкіл вже вдруге, є досвід, є бажання зробити ці 5 днів для молоді насиченими різноманітними практичними навчаннями, тож переконаний, що команди, які завітають на вишкіл, повернуться додому з найкращими враженнями», – зауважив керівник управління молоді та спорту Роман Хім‘як. Кінологічний навчальний центр приймав вишкіл у 2018 році. Тоді на Львівщину завітали 460 осіб з прикордонних районів 18 областей. На вишколі навчали стрільби, військового вишколу, спортивного орієнтування, домедичної та медичної допомоги, стройової підготовки, слідознавства, дресування собак, несення служби з охорони кордону, контроль пасажирів при перетині кордону на пропускному пункті, тощо. Над програмою цьогорічного вишколу вже розпочали роботу.
Переможцем гри «Сокіл» («Джура») стала команда із Пустомит
22 Червня 2021
На Сколівщині завершився обласний етап дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»), метою якої є військово-спортивне й національно-патріотичне виховання української молоді на основі традицій українського козацтва. Перше місце серед 24 команд виборов рій імені Назара Пеприка із Пустомитівської територіальної громади. Призові місця також здобули "Леви" із Франківського району Львова та рій "Легіон" із Гниздичівської ТГ. Обласний етап гри тривав упродовж 14 – 18 червня на турбазі «Карпати». П’ять днів вишколу зібрали в наметовому таборі більше двох сотень юних патріотів з різних куточків області. Школярі, доводячи свою кмітливість, спритність та хоробрість, наполегливо й завзято проходили випробування. Програма була різноманітною та насиченою, включала демонстрацію фізичних, інтелектуальних, моральних навиків, передбачала розважальну та відпочинкову складову, в межах якої відбувся концерт військової пісні та дискотека в українському стилі. Цьогорічну теренову гру “Сокіл” (“Джура”) присвятили 400-річчю Хотинської битви. Переможці обласного етапу представлять Львівзину на Всеукраїнському етапі гри, що відбудеться у Хотині за кілька тижнів.
На Сколівщині розпочалась військово-патріотична гра «Сокіл» («Джура»)
15 Червня 2021
У селі Кам’янка стартував ІІ обласний етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри “Сокіл” (“Джура”), участь у якому беруть хлопці та дівчата до 17 років. Попри дощову погоду, до участі у вишколі зголосилось 25 роїв із різних громад області. «Цього року участь роїв відбулась в експериментальному варіанті, тут присутні команди тих громад, які зголосились. Деякі щойно сформовані громади ще не встигли укомплектувати свої рої. Торік гри не було через пандемію, а наступного року, сподіваємось, буде інший алгоритм формування учасників. Ставимо собі завдання згуртувати дітей, спонукати до активного способу життя та патріотизму. На восьмому році війни таке виховання актуальне. Ми маємо навчатись захищати свою землю, бо крім нас цього ніхто не зробить. Таке розуміння треба плекати саме в такому віці, та навіть молодшому», - розповів отаман обласного етапу гри Ігор Дзюба. Упродовж п’яти днів триватимуть змагання зі строєвої підготовки, метання гранат, долання смуги перешкод, підтягування, конкурс зі знання історії українського війська та держави. Також буде конкурс із надання долікарської допомоги та тактичної медицини. «Діти матимуть не лише змагання, а й відпочинок. Заплановано гутірки, за участю запрошених гостей, має також відбутись концерт учасників АТО та дискотека в українському стилі. Під час змагань молодь повинна показати усе, чого вони навчились у своїх закладах. Заплановано багато питань про Хотинську битву, адже цей етап приурочений саме їй», - акцентував заступник директора з виховної роботи та національно-патріотичного виховання Львівського обласного центру краєзнавства, екскурсій і туризму учнівської молоді Михайло Набитович. Проведення обласного етапу гри відбувається на виконання Стратегії національно-патріотичного виховання, згідно із указом Президента. «Кожна громада, кожен заклад освіти працювали над тим, аби сюди приїхали найкращі, найсильніші команди. За результатами змагань та конкурсів буде обрано команду-переможця, що представить Львівську область на Всеукраїнському етапі у Хотині», - наголосила головний спеціаліст відділу дошкільної, загальної середньої освіти та позашкільної роботи Лідія Ільків. Всеукраїнський етап у Чернівецький області відбудеться наприкінці липня. Найкращі рої об’єднають у чоти, з яких буде створено курінь імені Петра Сагайдачного. Саме він представлятиме нашу область на змаганнях у Хотині.
У найближчий понеділок стартує теренова гра «Джура»
11 Червня 2021
Майже тридцять роїв із різних навчальних закладів області візьмуть участь в обласному етапі Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри “Сокіл” (“Джура”). Свої вміння та навички юнаки та дівчата старшої вікової групи зможуть продемонструвати впродовж 14-18 червня. У департаменті освіти і науки Львівської ОДА відбулось засідання обласного штабу щодо останніх приготувань на території туристичної бази “Карпати” у селі Кам’янка Сколівської ТГ, де відбуватиметься гра. «До участі в обласному етапі допустили переможців першого етапу, відтак кожен рій складатиметься із восьми осіб та двох керівників. Ми також допускаємо, що рій може залучати до участі школярів з інших шкіл своєї територіальної громади. Це дозволить підстрахувати команду, у разі хвороби чи відсутності когось з учасників», - розповів заступник голови штабу Роман Пастушенко. Під час гри для команд передбачили змагання в інтелектуально-мистецькому, фізкультурно-спортивному, військово-прикладному, туристському та суспільно-державницькому комплексах. Кілька днів тому організували також першу школу виховників джур, аби вдосконалити форму, зміст та засоби роботи із національно-патріотичного виховання. До навчального семінару залучили вчителів фізичної культури, історії, трудового навчання та директорів. «У триденному вишколі виховників взяли участь 24 педагоги. На Львівщині така школа відбулась вперше, але в інших регіонах подібні заходи - не рідкість, тому маємо надію, що і в нас така школа набуде системного характеру. Завдяки належній підготовці до проведення вишколу та майстерності інструкторів, вдалось на високому рівні підготувати виховників. «Джура» набирає обертів, тому важливо мати підготовлених і досвідчених наставників», - зазначив заступник директора з виховної роботи та національно-патріотичного виховання Львівського обласного центру краєзнавства, екскурсій і туризму учнівської молоді Михайло Набитович. Під час вишколу, виховники написали Гімн школи та створили її емблему. Цьогорічну теренову гру “Сокіл” (“Джура”) присвятили 400-річчю Хотинської битви. Нагадаємо, битва між військами Речі Посполитої та Османської імперії біля міста Хотина у 1621 році завершилася перемогою об'єднаних сил Речі Посполитої та українського козацтва. Величезний внесок у знищення османської армії під Хотином зробили запорізькі козаки на чолі з гетьманом Петром Сагайдачним.
В області планують збільшити кількість ліжкомісць в опорних ковідних закладах
16 березня 2021
У зв’язку зі складною ситуацію захворюваності на коронавірус планують збільшити кількість ліжкомісць в опорних лікарнях області Про це йшлося сьогодні під час засідання обласного Штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації. “На жаль, епідеміологічна ситуація в області погіршується. Щодо кількості госпіталізованих осіб ми перевищили показники жовтня. На сьогодні нам необхідно забезпечити додаткових 600 ліжкомісць, щоб у випадку збільшення кількості хворих бути готовими надати належну допомогу і врятувати людські життя. Тому маємо працювати синхронно і запропонувати комісії ТЕБ і НС конкретні пропозиції”, – зазначив керівник робіт з ліквідації надзвичайної ситуації, заступник голови Львівської ОДА Іван Собко. У межах засідання штабу директор департаменту охорони здоров’я Орест Чемерис проінформував, що у порівнянні з лютим, заповненість ліжкомісць в медзакладах зросла втричі. “Cтаном на ранок в стаціонарах перебуває 2295 хворих, ліжкова мережа заповнена на 58%. Ще минулого тижня цей показник становив 50%. Щоденно у стаціонари ми госпіталізуємо від 240 до 270 пацієнтів. Якщо порівнювати з жовтнем, то такого не спостерігалось, наш “рекорд” становив – 250. Також, якщо у період трьохтижневої давності швидка виїжджала на добу 35 разів до пацієнтів із підозрою на коронавірус, то сьогодні понад 100 викликів”, - зазначив Орест Черемерис. Медики застерігають, хворі на Львівщині є носіями різновиду коронавірусу, який відрізняється від тих, що був раніше. “Це не британський штам, не південноафриканський, а новий із зміненим антигеном. Це може свідчить про одну з причин зростання кількості захворювань. Тенденція приросту хворих за останніх 14 днів в порівнянні з попередніми двома тижнями є невтішною, загалом по області приріст на 21 %. Вище середньообласних показників – Львівський та Дрогобицький райони, у той же час Яворівський виходить на темпи приросту хворих. Щоб запобігти зростанню ковідних пацієнтів, контактних з хворими необхідно вносити у додаток “Дія”. Питання переходу на онлайн навчання теж є пріоритетним. Щодо роботи громадських закладів, то їх роботу необхідно обмежити, щоб не допустити колапсу медичної системи. Окрім того, за державні кошти є доставлені швидкі тести, важливо їх максимально використати. Якщо ми сьогодні будемо вживати необхідні заходи, то зможемо уникнути епідеміологічного піку”, – наголосила епідеміолог, керівник лабораторного центру Наталія Іванченко. За підсумками засідання, Іван Собко доручив профільному департаменту пропрацювати спільно з міською владою та керівниками районів механізм збільшення кількість ліжкомісць в опорних лікарнях та відповідне рішення винести для затвердження комісією ТЕБ І НС. Оксана Буй
Епідситуація у області погіршується, - засідання штабу
13 жовтня 2020
Сьогодні відбулось чергове засідання Штабу з ліквідації надзвичайної ситуації медико-біологічного характеру регіонального рівня, яка виникла внаслідок розповсюдження територією Львівщини гострої респіраторної хвороби COVID – 19. Засідання очолив керівник робіт із ліквідації надзвичайної ситуації, заступник голови Львівської ОДА Іван Собко. За словами директора департаменту охорони здоров’я ЛОДА Ореста Чемериса, епідситуація в області погіршилась: «Ситуація на сьогодні є найгіршою від початку епідемії. Останніми днями ми відзначаємо негативні тенденції за кількістю первинних захворювань та пацієнтів, які потребують стаціонарної допомоги. За минулу добу підтверджено 341 випадок захворювання, усього проведено тисячу ПЛР-досліджень. Ми щодня фіксуємо більше позитивних результатів із тієї ж кількості проведених тестувань. Щодня госпіталізуємо близько 130 хворих, кількість викликів «швидкої допомоги» до пацієнтів з підозрами збільшилась із 30-40 на добу до 60-70». Водночас він відзначив, що черг на тестування немає, всі проби, які поступають на дослідження, обробляють оперативно. Директор Львівського обласного лабораторного Центру МОЗ України Роман Павлів підтвердив, що кількість підтверджених тестами випадків захворювання зростає, тому дотримання карантинних обмежень є обов’язковим для всіх. Під час засідання штабу обговорили дотримання карантинних норм під час місцевих виборів 25 жовтня. Також порушили питання організації освітнього процесу. Зокрема, штаб рекомендуватиме провести осінні канікули з 19 жовтня. «Ми рекомендуємо провести осінні канікули у області з 19 жовтня до 30 жовтня включно, з можливим переходом на змішану форму навчання, внісши для цього необхідні зміни до структури навчального року. На нашу думку, доцільніше починати канікули з понеділка, а не з четверга, як рекомендує нам МОН. Рішення з цього питання прийматиме обласна комісія ТЕБ та НС, тому ми скеруємо відповідне звернення», - зазначив Іван Собко. Закладам профтехосвіти та вищої освіти штаб рекомендуватиме, за прийняття відповідного рішення комісією ТЕБ та НС, з 19 жовтня і до покращення епідситуації перейти на дистанційну форму навчання. Такі додаткові заходи необхідні, щоб мінімізувати безпосередні фізичні контакти між учасниками освітнього процесу в умовах стрімкого підвищення рівня захворюваності на COVID-19. За словами Івана Собка, заклади дошкільної освіти продовжують працювати у звичному режимі. Вони повинні організувати роботу із неухильним дотриманням правил гігієни, використання засобів індивідуального захисту та уникнення масових скупчень. Марта Кудляк
Вимагаю від керівників штабів з запобігання поширенню Covid-19 активізувати роботу щодо дотримання карантину, - Іван Собко під час засідання штабу
31 липня 2020
Під час засідання заступник голови Львівської ОДА Іван Собко наголосив на важливості стримування поширення інфекції шляхом ретельного дотримання карантинних заходів за рекомендаціями Міністерства охорони здоров’я. «Якщо кілька тижнів тому ми мали локалізовані спалахи, переважно у Львові та інших містах, то тепер статистика свідчить про рівномірне поширення інфекції територією всієї області. Завантаженість ліжкової системи в медичних закладах викликає занепокоєння. Поки що медична мережа справляється із навантаженнями, але ми не можемо допустити до критичної точки», - наголосив Іван Собко. Обласний Лабораторний центр щодня проводить понад тисячу тестувань. «За увесь час від початку пандемії ми зробили майже 60 тисяч ПЛР тестувань. Наша робота підкріплена роботою кількох приватних центрів, тож щодня ми маємо результати понад тисячі проб», - зазначив керівник центру Роман Павлів. Збільшення кількості звернень до медиків фіксують протягом останніх трьох тижнів. Відтак, керівникам районних штабів із протидії інфекції рекомендували активніше залучати до роботи первинну ланку медицини. «Впродовж останніх тижнів ми фіксуємо збільшення кількості звернень до медиків, і переважну більшість із них доводиться госпіталізувати, адже кількість важких пневмоній також зросла. Якщо хворого будуть вчасно діагностувати на первинному рівні, це перш за все дозволить надати вчасну допомогу самому хворому та не допустити поширення інфекції шляхом ізоляції», - розповів директор департаменту охорони здоров’я Орест Чемерис. За словами Ореста Чемериса, сімейним лікарям треба бути уважнішим до пацієнтів, адже вони також відповідальні за рівень наповненості лікарень. Під час штабу також обговорили питання дотримання дистанцій та інших засобів безпеки під час богослужінь та релігійних обрядів.