Львівщина готується до проведення теренової гри «Сокіл» («Джура»)

29 квітня 2021р, Новини. Департамент освіти і науки, Прес-служба ОДА

Військово-патріотична гра для учнів цього року обов’язково відбудеться. Про це йшлося сьогодні під час засідання обласного штабу з проведення II (обласного) етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької гри «Сокіл» («Джура»).

До участі у II етапі зголосились 27 роїв старшої вікової групи та 16 команд середньої вікової групи. Відтак, під час засідання порушили питання стану готовності до проведення гри та обговорили деталі, пов’язані з епідситуацією.

Обласний етап у середній віковій групі через ситуацію із поширенням коронавірусу проведуть у дещо зміненому режимі, аби зменшити потенційне скупчення людей.

«Ми вирішили замінити його таборуванням. Воно вимагається як основний елемент роботи. На цьому таборуванні мають провести всі етапи і подати звіт. Це була рекомендація Державного центру національно-патріотичного виховання. За результатами звіту визначатимемо переможців. Найкращу команду скеруємо на Всеукраїнський етап. Кожна громада, яка бере участь, сама визначає місце таборування, з умовою, що це буде поза межами населеного пункту», - розповів заступник директора з виховної роботи та національно-патріотичного виховання Львівського обласного центру краєзнавства, екскурсій і туризму учнівської молоді Михайло Набитович.

Таборування має відбутись впродовж 1 травня – 15 червня. До 25 червня має бути визначено переможця, який представлятиме область на загальнодержавному етапі, що відбудеться у Кропивницькій області.

Обласний етап серед старшої вікової групи відбудеться у звичному форматі.

«Важливо визначились із місцем проведення. Згідно з умовами проведення таборування для старшої групи, нам потрібні умови полігону. Альтернативний варіант – турбаза у селі Кам’янці. Команди, які готові брати участь можуть починати підготовку. Так чи інакше, гра на Львівщині обов’язково відбудеться», - наголосив головний суддя обласного етапу гри  «Сокіл» («Джура») Євген Нестеренко.

До гри готуватиметься рій у складі восьми осіб, при погіршенні епідситуації кількість людей можуть зменшити.

«Варто продумати варіанти проведення гри для різних зон епідеміологічної  небезпеки. Можливо, варто розглянути варіант зробити не один табір, а кілька, на різних локаціях, аби зменшити скупчення людей. В залежності від розвитку ситуації із поширенням, ми зможемо впроваджувати ті чи інші зміни», - зазначив директор департаменту освіти і науки Олег Паска. 

Учні професійно-технічних закладів освіти цьогоріч участі в обласному етапі не братимуть, однак учасники штабу зійшлись на думці про доцільність організувати індивідуальне таборування на кшталт середньої вікової групи.

«Згідно з мовами проведення гри, річний цикл «Джури» завершується підсумковим таборуванням рою. Кожен навчальний заклад може провести індивідуальне таборування, яке це відбудеться у середній віковій групі. Таборування з виїздом на місцевість із вишкільною програмою не є проблемою. Таборування малою групою до 10 осіб дозволяється правилами проведення. В такому ракурсі і професійно-технічна освіта може взяти участь у грі», - пояснив Євген Нестеренко.

Під час засідання штабу також узгодили терміни та формат проведення школи виховників. Її організують після завершення навчального року впродовж трьох днів на початку червня, на турбазі «Карпати». Планується участь 24 учасників.

Зазначимо, Всеукраїнська дитячо-юнацька військово-патріотична гра «Сокіл» («Джура») на загальнонаціональному рівні проводиться з 2009 року. Новий поштовх у розвитку гра отримала 2015 року, коли вона була включена до Стратегії національно-патріотичного виховання дітей та молоді.

Ключові слова:

джураштаб

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook