У громадах Львівщини молодь навчають основ домедичної допомоги
15 Червня 2021р, Новини. Управління молоді та спорту, Управління туризму та курортів, Прес-служба ОДА
Управління молоді та спорту Львівської ОДА спільно з громадською організацією «Курси першої домедичної допомоги «САВ» навчає основ першої допомоги молодь Львівщини. Під час безпосередніх виїздів у громади інструктори пояснюють та показують, як врятувати життя людини у поширених критичних ситуаціях.
«Надавати домедичну допомогу повинні вміти всі, адже швидка допомога навіть у цивілізованих країнах світу не завжди може вчасно приїхати, коли йдеться про такі невідкладні стани як масивна кровотеча, зупинка дихання, зупинка серцебиття, удавлення, судоми тощо. Часто саме молодь перебуває у великих компаніях та закладах з великою кількістю людей, більше займається спортом та подорожує, тож саме молодих людей варто першочергово навчати, як правильно надати першу допомогу», - наголошує Василь Кашуба, керівник ГО "Курси першої домедичної допомоги "САВ", інструктор Європейської ради реанімації та Всеукраїнської ради реанімації та екстреної медичної допомоги.
Тренінги вже відбулись у п’яти громадах: Городоцькій, Дрогобицькій, Радехівській, Куликівській та Трускавецькій. Попереду візити у Заболотцівську, Ралівську, Золочівську, Новояричівську, Тростянецьку, Пустомитівську та Розвадівська громади.
«Одним із пріоритетних завдань стратегії національно-патріотичного виховання є уміння та комплексне навчання першої домедичної допомоги. Тому спільно з інструкторами організації САВ ми поставили собі амбітну ціль - максимально охопити проєктом громади області та надати рівний доступ і можливість молоді набувати ці вміння професійно, адже ніколи не знаєш коли тобі знадобиться врятувати чиєсь життя. Важливо бути до цього готовим» - зазначає Софія Курман, начальник відділу молодіжної політики управління молоді та спорту Львівської ОДА.
Новини за темою
TacticMedAid: додаток для надання першої допомоги, який працює навіть офлайн
28 березня 2022
В умовах війни, яку розв’язала росія проти України, знання про те, як надавати першу медичну допомогу стало потребою. Надання такої допомоги потерпілому вимагає навичок та знань. Не кожному вдається зорієнтуватися у стресовій ситуації, але завдяки сучасним технологіям зробити необхідні для врятування життя кроки тепер легко. Саме тому команди фахівців 42flows.tech, UniSafe (Дніпро), УКУ та організація STOP THE BLEED (US) створили додаток TacticMedAid, за допомогою якого можна дізнатися, як діяти у найпоширеніших на війні критичних ситуаціях. Додаток містить два розділи, цивільний та військовий. У першому описується, як допомогти при різних видах кровотеч, оскільки вони часто стають причиною смерті під час військових дій. Військовий розділ містить пояснення алгоритмів дій при різних поширених видах травм та поранень в умовах бойових дій. Додаток абсолютно безкоштовний і працює в офлайн режимі. Поки що він доступний тільки на операційній системі iOS. Завантажити застосунок можна за посиланням.
Що робити у разі кровотечі: працівники Львівської ОДА пройшли другий етап навчань з домедичної допомоги
22 лютого 2022
Завершився другий етап навчань для працівників Львівської облдержадміністрації основам першої медичної допомоги. Курс тривав близько двох годин, який містив теоретичну та практичну частини. Під час навчань медики Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф основну увагу приділили темі надання допомоги у разі кровотечі. Теоретичну частину присвятили тому, які бувають кровотечі та які способи зупинки існують. Водночас медики пояснювали, куди саме варто накладати джгут і як правильно це робити. А головне, скільки часу його необхідно тримати – до 2-х годин. Обов’язково потрібно зафіксувати час, коли його наклали, аби медики знали, що робити далі. «Сьогоднішня наша тема: рани, кровотечі, їхня зупинка та надання допомоги. За бажанням аудиторії ми розповідатимемо також як розрізнити інфаркт та інсульт і що необхідно зробити до приїзду медиків. З собою ми маємо практичні засоби, за допомогою яких показуватимемо, як правильно затягувати джгути, як самому собі, так і іншому потерпілому», - розповіла завідувачка навчально-тренувального відділу Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Людмила Гера. Нагадаємо, що тиждень тому відбулись перші такі навчання для працівників ЛОДА. Тоді ж охочі мали змогу на практиці навчитись робити базові медичні дії у випадку тих чи інших найпоширеніших ситуацій, зокрема штучне дихання та непрямий масаж серця. Детальніше читайте за посиланням. «Відгуки після перших навчань лише позитивні. Люди освоїли навички надання домедичної допомоги і готові розвивати їх надалі. Головне, чого ми навчаємо під час наших курсів – не панікувати, а допомагати!», - додала Людмила Гера. Як наголосили медики, на кожному підприємстві чи у великій компанії повинна бути аптечка. Особливо важливо забезпечити ними людні місця та громадський транспорт. В аптечці мають бути медикаменти та засоби для надання допомоги потерпілим. Для цивільного населення вміст базової аптечки складається з рукавичок, маски, джгута, бинтів, дезінфекційних засобів. Її укомплектування залежить й від потреб окремої людини.
Понад 20 жителів області пройшли курс підготовки в прийомні батьки та усиновлювачі
19 лютого 2022
У приміщенні Благодійної організації «КАРІТАС» завершився курс підготовки кандидатів в усиновлювачі, опікуни/піклувальники та прийомні батьки. Навчання проводили фахівці Львівського обласного центру соціальних служб. У цьому році це перше таке навчання, участь у якому взяли 22 особи, які виявили бажання взяти у сім’ю на виховання дитину-сироту або дитину, позбавлену батьківського піклування. Читайте також: у Золочівському районі дитину без батьківського піклування влаштували у дитячий будинок сімейного типу. Тренінгові заняття сприяють підготовці кандидатів, активізації досвіду, почуттів, набуттю навичок, якими мають володіти потенційні батьки, які бажають всиновити дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Після проходження обов’язкового і безкоштовного курсу навчання всім батькам видають довідку з відповідними рекомендаціями. Нагадаємо, що за минулий ріку Львівській області усиновлено 38 дітей.
Андрій Васько про надання першої медичної допомоги в межах проєкту «Почуй лікаря»
8 лютого 2022
Керівник Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Андрій Васько розповідає про послідовність, принципи надання першої медичної допомоги, її міфи, а також про співпрацю з теробороною, навчання для мешканців області та інше. Як зазначає медичний експерт Андрій Васько, основним принципом надання першої медичної допомоги є безпека того, хто її надає. Перш ніж підійти до потерпілого потрібно оцінити місце події, аби не наразити себе на небезпеку. “Є дуже багато порад, які є неправдивими та навіть шкідливими. Щоб якісно надати першу медичну допомогу, потрібно пройти відповідні курси. Через відеоролики чи читання, без практики навчитися це робити буде дуже складно”, — розповідає Андрій Васько. Він також додає, що бувають випадки, коли домедична допомога може лише зашкодити потерпілому: «Послідовність надання першої меддопомоги така: перевірити дихання, серцебиття. Потім визначаємо наявні пошкодження та вид медичної допомоги. Якщо потерпілий у свідомості, є дихання і серцебиття, тоді можна нічого не робити та чекати на “швидку” допомогу», — пояснює медик. Також медексперт відповідає на питання: Що робити при нападі епілепсії? Якщо в тіло проник осколок, арматура чи щось інше. Варто самостійно його видаляти? Що треба знати, щоб накласти джгут? Послідовність надання першої допомоги ураженим електричним струмом? Мережа, люди та техніка Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф? Як співпрацюєте, або плануєте співпрацювати з теробороною? Кількість сертифікованих тренінгових центрів першої медичної допомоги? Переглянути відеоінтерв’ю можна за посиланням: https://youtu.be/PzG_HUj4PMU Додамо, в межах проєкту «Почуй лікаря» медичні експерти розповідають про поширені недуги, як їм запобігати та на які симптоми звертати увагу. Нагадаємо, проєкт є ініціативою Львівської ОДА, метою якого є профілактика та інформування, а також роз’яснення про важливі питання щодо здоров’я медичними експертами та волонтерами-медиками.
19 мешканців області пройшли курс підготовки до усиновлення
30 листопада 2021
У приміщенні Центру опіки сиріт завершився курс підготовки для тих, хто має намір усиновити дитину. Навчання проводили фахівці Львівського обласного центру соціальних служб. Інформують у Службі у справах дітей Львівської ОДА. Це вже дев’яте таке навчання у цьому році. Участь у ньому взяли 19 осіб, які виявили бажання взяти у сім’ю на виховання дитину-сироту або дитину, позбавлену батьківського піклування. «На курсах з потенційними усиновлювачами працюють психологи, медики, а також соціальні працівники. Відтак, учасникам розповідають про усі складові процесу усиновлення: від законодавчих до особистих, зокрема налагодження контакту між батьками та дітьми», - розповів начальник Служби у справах дітей Львівської ОДА Володимир Лис. Зазначимо, що цьогоріч вже 183 особи взяли участь у таких навчаннях. Після проходження обов’язкового і безкоштовного курсу навчання всім батькам видають довідку з відповідними рекомендаціями. Нагадаємо, що з початку року мешканці Львівщини усиновили 35 дітей.
Молодих жінок запрошують до участі у Школі молодих лідерок за мир
19 жовтня 2021
4-7 листопада на Львівщині проходитиме Школа молодих лідерок за мир. Захід організовує ГО «Центр - Розвиток демократії» у межах проєкту «Синергія міжнародних зобов’язань у місцевих стратегіях та планах дій як інструмент підтримки миру», який підтримується Канадським Фондом Місцевих Ініціатив Посольства Канади в Україні. Даним проєктом передбачено проведення Школи молодих лідерок за мир для Львівської, Волинської, Закарпатської, Івано-Франківської, Рівненської, Тернопільської, Чернівецької та Хмельницької областей. Захід проходитиме у Львівській області, в смт Східниця. До участі у школі запрошуються молоді лідерки 18-30 років, представниці молодіжних громадських організацій, що представлені в молодіжних координаційно-консультативних органах обласного та місцевого рівнів зазначених областей. Метою проведення школи молодих лідерок за мир є: • підвищити обізнаність молодих українських дівчат, жінок про Порядок денний «Жінки, мир та безпека» та «Молодь, мир та безпека»; • підвищити лідерські можливості та потенціал миробудування молодих жінок, щоб вони могли виступати за впровадження програм ЖМБ та ММБ в Україні; • підвищити здатність молоді залучати засоби масової інформації та онлайн-медіа для адвокації та побудови миру з метою просування гендерної рівності, сталого миру та прав людини; • розширити мережу молодих жінок, які займатимуться миробудуванням на рівні своїх громад та відстоюватимуть гендерну рівність, права жінок та права людини. Усіх, хто бажає взяти участь у школі, запрошуємо заповнити анкету за посиланням. Витрати на проживання, проїзд, харчування учасниць забезпечуватимуться коштом реалізації проєкту ГО «Центр - Розвиток демократії».
Наживо та онлайн: цього місяця у Львові стартують декілька курсів гідів та екскурсоводів
4 жовтня 2021
Подати заявку на ліцензовані курси від туроператора «Відвідай», центру «Мандри-Плюс» та Львівської асоціації розвитку туризму ще не пізно, а вже навесні при успішному навчанні ви отримаєте бажаний сертифікатпро присвоєння кваліфікації гіда, екскурсовода та нову, цікаву і популярну професію. Туроператор «Відвідай» розпочинає курси за напрямком Карпати та Закарпаття і запевняє після їхнього навчання, професійним гідом може стати кожен, головне – бажання. У програмі: теоретичні заняття від кращих гідів Львова,акторська майстерність,заняття з ораторського мистецтва та з успішного запам’ятовування, майстер-класи з надання першої домедичної допомогита інші цікавинки. За спостереженням працівників, понад 70% випускників перетворили хобі подорожувати в роботу мрії. Старт курсів у жовтні, випускний – травень 2022 року. Дати проведення занять: щовівторка та щочетверга. Час: 19:00-21:00. Вартість одного заняття – 85 грн. Телефонуйте вже зараз: (096)5106360,(066)5404037. З 4 жовтня стартують курси від Львівської асоціації розвитку туризму. Організатори гарантують високу професійність, незабутні враження та спогади, унікальні мандрівки, неоцінимі знання. Асоціація щоденно працює над розвитком туризму Львівщини та допомагає зберігати архітектурну, сакральну і багатокультурну спадщину вже, як 20 років. Основні теми навчання: «Пішохідна екскурсія – старе місто», «Оглядова автобусна екскурсія», «Оперний театр», «Личаківський цвинтар». Слухачі курсів забезпечуються роздатковими матеріалами.Після закінчення курсу та успішного складання іспитів студенти отримають: ліцензоване свідоцтво і бейдж екскурсовода і гіда перекладача. Запис за телефоном:(098)3046938 За словами керівниці управління туризму та курортів облдержадміністрації Наталі Табаки, профільна галузь потребує кваліфікованих фахівців туристичного супроводу, зокрема англомовних. «На Львівщині відновлюється потік іноземних туристів, для яких гід стає місцевим другом, який знайомить з історією, культурою та гастрономією регіону. Важливо аби це були й справді фахівці, що пройшли відповідні курси навчання та мають відповідні навики в супроводі і в наших гостей залишилось бажання повернутись та подорожувати Львівщиною», – зазначає Наталя Табака. З 15 жовтня на 22 ліцензовані Курси екскурсоводів містом Львовом запрошує Центр «Мандри-Плюс». Після закінчення навчання випускники зможуть супроводжувати до Львова і по Львову туристів, які відпочивають та лікуються у місті, прослухають цікаві лекції з історії, архітектури, мистецтва, пам’яток і легенд міста Львова. Зокрема від викладачки Наталії Зубик. У 2008 жінка записалась на курси, а з 2012 почала викладати у школі і цьогоріч вже готується до зустрічі з 10-м потоком майбутніх гідів Львовом. «Впевнена, кожен, хто сюди потрапить, стане фанатом Львова,а ще отримає нових друзів,а ще перестане нарікати на львівську погоду,а ще... більше ніколи не буде нудьгувати», – каже пані Наталія. Початок курсів – 15 жовтня. Більшість лекцій буде проводитися онлайн у вечірній час, частина – буде записана на відео. Довідки за номерами:(067)3380947, (067)6731546.
«Вмію рятувати життя»: львівські школярі освоїли навички надання першої медичної допомоги за європейським протоколом
11 вересня 2021
Сьогодні, 11 вересня, в багатьох країнах світу відзначають Всесвітній день надання першої допомоги (World First Aid Day). До цієї дати Всеукраїнська рада реанімації (ресусцитації) та екстреної медичної допомоги (ВРР) організувала безоплатні навчальні курси з домедичної допомоги BLS для учнів від 12 до 17 років у 12 регіонах України. Зокрема у Львівській області таке навчання провели у ліцеї ім. Івана Пулюя та ЗОШ «Берегиня», що у Винниках. Школярі відпрацьовували практичні навики у невеликих групах з дотриманням карантинних норм. Загалом навчанням охопили біля сотні дітей. Учні освоїли: - практичні навички надання домедичної допомоги постраждалому: - навчались перевіряти свідомість та дихання; - проводити серцево-легеневу реанімацію; - звільняти дихальні шляхи від стороннього тіла; - користуватися автоматичним зовнішнім дефібрилятором (АЗД). Учні, які успішно пройшли курс, отримають сертифікати від European Resuscitation Council (ERC) і це, як зазначають організатори, вперше в практиці України, коли діти отримають сертифікати за міжнародними стандартами. Навчали першої медичної допомоги школярів інструктори «Всеукраїнської Ради Реанімації», які мають відповідну сертифікацію ERC. «Даним заходом ми привертаємо увагу молоді до тематики медичної допомоги, як соціально значущої теми в суспільстві, також навчання дасть можливість дітям правильно реагувати на екстрену ситуацію та не розгубитися у критичний момент»,- зазначають організатори. За один день інструктори Всеукраїнської Ради Реанімації проведуть 100 курсів у школах в кожному регіоні України та навчать рятувати життя 1000 учнів віком від 12 до 17 років. Довідково Всеукраїнська громадська організація «Всеукраїнська рада реанімації (ресусцитації) та екстреної медичної допомоги» (далі – ВРР), заснована в 2011 році та є професійною медичною Організацією, яка проводить свою діяльність у сфері екстреної медичної допомоги. Основною метою є сприяння створенню дієвої та ефективної системи екстреної медичної допомоги в Україні. ВРР є єдиним в Україні провайдером курсів Європейської Ради Реанімації (ERC) та Національним органом Європейського товариства з екстреної медицини (EUSEM) в Україні. Члени ВРР є позаштатними експертами МОЗ за напрямком «медицина невідкладних станів».
Обережно змії: жителів Львівщини закликають бути обачнішими, щоб уникнути укусів плазунів
4 серпня 2021
Від початку цього року у Львівській області зареєстрували 30 випадків госпіталізації людей з діагнозом укус змії, з них - 9 дітей. Останній випадок трапився напередодні, 3 серпня, повідомили у департаменті з питань цивільного захисту. Близько 17:00 год, в стані середнього ступеня важкості у Турківську Центральну районну лікарню доставили 60-річну пацієнтку, яку в праве передпліччя вкусила змія. Відомо, що жінка - мешканка села Верхнє Гусине, що на Самбірщині. До слова, на Львівщині поширена небезпечна отруйна змія - гадюка звичайна. Найбільшу кількість гадюк можна зустріти в Карпатах. Зазвичай змії втікають від людей, а кусають лише для свого захисту. У плазунів поганий зір та слух, але своїм тілом вони дуже добре відчувають коливання землі на відстані 1015 метрів. Проте у спеку це відчуття у змій притуплюється, вони стають лінивими, малорухливими, тому люди можуть легко на них наступати. Для власної безпеки під час перебування на природі, насамперед збираючи ягоди або гриби, необхідно палицею розсунути зарослі, розгребти листя, обстежити ущелини, щоби ненароком не потурбувати плазуна. Взути надійне взуття, одягнути широкі штани та заправити їх у черевики так, щоб утворився напуск. Якщо змія кусатиме, то прокусить тільки тканину штанів, а не шкіру. Вираженими симптомами після укусу змії є загальна слабкість, зниження тиску, задишка, запаморочення, набряк та запалення лімфатичних вузлів. Медики наголошують на важливості домедичної допомоги. Насамперед потрібно зберігати спокій та якомога менше рухатись. Місце укусу необхідно звільнити від одягу чи взуття та прикласти стерильну пов’язку з антисептиком. В такій ситуації потерпілому варто спожити велику кількість води і при наявності випити протиалергічні препарати. Також, при можливості, до ураженої ділянки тіла потрібно прикласти лід.
Майже два десятки випускників Центру «Мандри-Плюс» отримали кваліфікацію екскурсоводів та гідів-перекладачів
29 жовтня 2020
27 жовтня відбувся Ювілейний вечір та урочисте вручення посвідчень випускникам 2020 року, що закінчили курси екскурсоводів та гідів- перекладачів Центру «Мандри-Плюс». Гостей заходу привітала директор курсів та Заслужений працівник туризму України Наталія Гладілова. «Туризм не існує без людей, які передають свої емоції мандрівникам. Проте для того, щоб стати кваліфікованим екскурсоводом необхідно багато вчитись. Відтак вже 20 років люди різних професій, студенти, пенсіонери, люди закохані в історію, мистецтво та подорожі приходять до нашого Центру і отримують нову спеціальність», - зазначила Наталія Гладілова. Зазначимо, що Центр займається підготовкою та перепідготовкою кадрів для туристичної галузі 20 років. Цьогоріч, 19 випускників Центру «Мандри-Плюс» отримали кваліфікацію екскурсоводів та гідів-перекладачів. Загалом, на Львівщині здійснюють свою діяльність 6 курсів екскурсоводів і гідів-перекладачів та 2 курсів гірських провідників і гідів пішохідного туризму «Саме гіди та екскурсоводи відкривають Львівщину для туристів, знайомлять гостей з історією, культурною спадщиною, традиціями регіону. Від професіоналізму представників туристичної галузі залежить позитивний імідж країни та області, що особливо важливо сьогодні. В нас є спільна мета – збільшення туристичних потоків, ми прагнемо, щоб туристи, які вже бачили Львів та область, вертались за новими враженнями, відкриваючи для себе нові туристичні локації та позитивні емоції. На Львівщині функціонують фахові та професійні курси з підготовки фахівців туристичного супроводу, а спеціалісти з багаторічним досвідом, знавці з іноземних мов та екскурсійного матеріалу займаються підготовкою гідів-перекладачів, екскурсоводів, гірських провідників», – зазначив заступник голови Львівської облдержадміністрації Юрій Холод.