До 20-річчя пастирського візиту в Україну Папи Римського Івана Павла II у Львові презентують банерну виставку
До 20-річчя пастирського візиту в Україну Папи Римського Івана Павла II у Львівському музеї історії релігії 24 червня о 12 годині 30 хвилин презентують банерну виставку «Вітаю тебе, Україно». Її розмістять на площі перед музеєм.
Організатори ставили перед собою мету нагадати львів’янам і розповісти гостям міста про хвилини, які переживав Львів, коли на нашій українській землі перебував Святий Іван Павло II. Створюючи виставк, вони використали світлини зі збірки Львівського музею історії релігії, авторами яких є фотограф Папи Артуро Марі, львівський фотохудожник Василь Пилип’юк і фотограф-любитель Богдан Салагай. Знимки супроводжують уривки проповідей і промов Івана Павла II, які він виголосив під час свого візиту в Україну.
До огляду представлять світлини Святійшого Отця зроблені у Львівському аеропорту, в папомобілі, у Катедральному соборі Внебовзяття Пресвятої Діви Марії з кардиналом Мар’яном Яворським, на іподромі під час Божественної Літургії у латинському і візантійському обрядах, в Архікатедральному соборі Святого Юра, на зустрічі з молоддю, та інші.
Окремий банер присвячений оцінці візиту Івана Павла II відомими особистостями. Серед них – Верховний Архієпископ Києво-Галицький УГКЦ Святослав Шевчук, українська письменниця Ліна Костенко, Блаженніший Любомир Кардинал Гузар, американський історик Джеймс Мейс. Цікавим є колаж газет, випуск яких був присвячений підготовці візиту і самому візитові в Україну Папи Римського.
Виставку можна оглянути до 20 серпня.
Автор виставки – Руслана Бубряк, завідувачка виставкового відділу Музею історії релігії.
Новини за темою
Папа Римський Франциск подарував автомобіль швидкої одній із дитячих лікарень Львівщини
29 березня 2022
Сьогодні відбулася урочиста процедура передачі карети швидкої допомоги для однієї із дитячих лікарень Львівщини. Автомобіль є подарунком Папи Римського Франциска та був освячений ним особисто. Карету швидкої привіз папський жертовник кардинал-диякон Конрад Краєвський, який особисто транспортував автомобіль з Ватикану до України. Начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький висловив подяку за переданий автомобіль. ''Дуже приємно, що весь світ долучається до допомоги українцям в цей складний для нашої країни час. Кардинал провів 22 години за кермом цієї швидкої допомоги, щоб доставити її сюди та щоб вона рятувала життя наших дітей. Дуже вдячний Папі Римському за те, що він пам'ятає за Україну та молиться за наш народ, адже це додає нам сил для нових перемог не лише на воєнному фронті, але й на духовному також'', - сказав очільник адміністрації. Папський кардинал Конрад Краєвський вказав на важливості подібних ініціатив. ''Ця швидка передана від Папи для допомоги тим, хто цього потребує найбільше. Вона є повністю укомплектованою та готовою до здійснення виїздів. Подолавши шлях у понад 2 тисячі кілометрів та майже добу в дорозі я відчуваю лише легку втому та велику вдячність українському народу, який став на захист не лише своєї країни, але й цілої Європи'', - сказав кардинал-диякон.
26 січня 2022 року – День молитви за мир в Україні
26 січня 2022
Папа Римський Франциск у контексті ситуації навколо України закликав усіх людей доброї волі молитися за те, щоб кожна політична дія служила загальнолюдському братерству, і запропонував, щоб середа, 26 січня 2022 року, була Днем молитви за мир. «З тривогою стежу за зростанням напруження, яке загрожує завдати нового удару по мирові в Україні та підважує безпеку на всьому Європейському континенті, що має ще ширші наслідки. Звертаюся із палким закликом до всіх людей доброї волі підносити молитви до всемогутнього Бога, щоб кожна політична дія та ініціатива більше служила загальнолюдському братерству, а не частковим інтересам. Той, хто прагне досягти своєї мети, завдаючи шкоди іншим, зневажає власне покликання людини, бо всі ми створені братами і сестрами», - сказав Папа Римський 23 січня. «Спільна молитва єднає нас у протистоянні брехні та тривозі, яка опановує серця багатьох. Спокій та взаємна підтримка мають залишатись незламним вектором нашого життя. Молитва разом не дозволить похитнути наш незламний дух єдності та віру, що все найкраще попереду. Тож закликю усіх вірних єднатися з цілим світом у молитві, до якої у своєму зверненні закликав Святіший Отець Папа Франциск», - зазначив голова облдержадміністрації Максим Козицький.
Максим Козицький долучився до Божественної Літургії в межах святкування 20-ї річниці приїзду Івана Павла ІІ в Україну
27 Червня 2021
Сьогодні у храмі Різдва Пресвятої Богородиці на Сихові відбулась Божественна Літургія в межах святкування 20-ї річниці приїзду Івана Павла ІІ в Україну. Літургію відслужив Блаженніший Святослав Шевчук. До богослужінь долучились представники влади, мешканці та гості міста. «Я доволі добре пам’ятаю той візит, двадцять років тому. В одній з промов Папа тоді сказав, що «Ви матимете таку Україну, яку самі собі збудуєте». Багато хто тоді не розумів цих слів. Але з погляду сьогоднішнього дня ми можемо направду сказати, що це були пророчі слова. Лише через три роки після візиту Папи відбулася Помаранчева революція. І наш народ взявся за розбудову країни. За створення демократичної держави, з прозорими правилами та рівними для всіх умовами. На жаль, з першого разу це не вийшло. Тоді терплячий, але наполегливий український через 10 років вдруге взявся міняти країну. Ми зараз продовжуємо шлях тих перетворень, які започаткували люди на Майдані», - зазначив голова Львівської ОДА Максим Козицький. Також очільник області підкреслив, що Папа, будучи поляком за походженням, зробив багато для історичного примирення наших народів. Від нього ніколи не було чути якоїсь культурної зверхності, навпаки він був абсолютно дружнім та привітним. «Багато хто зараз намагається розгадати секрет папи. У чому був рецепт його успіху? Я думаю, там немає ніяких загадок. Просто він був справжнім. Він не грав якоїсь чужої ролі, не намагався здаватися кращим, розумнішим чи вищим, а просто був самим собою. Живим, люблячим і безмежно добрим.Багато з присутніх були свідками того візиту. Були задіяні у підготовці, організації та забезпеченні візиту. Хочу побажати усім бути не тільки співучасниками історичної події, а й бути співучасниками його великого служіння. Щоби ми брали з нього приклад у своєму повсякденному житті. Так само були добрими працівниками, люблячими батьками та справжніми друзями”, - додав Максим Козицький. Нагадаємо, 26 червня 2001 року Іван Павло II відслужив у Львові на іподромі службу. У ті дні у Львові проповіді святого слухали понад півтора мільйона прочан.
До 20-річчя приїзду папи Івана Павла II у Соборі св. Юра проведуть концерт духовної музики
18 Червня 2021
У неділю, 20 червня, в Архикатедральному Соборі св. Юрія відбудеться Духовно-мистецький вечір «Молитва св. Івана Павла ІІ за Україну», присвячений пам’яті 20-річчя приїзду до України папи Івана Павла ІІ. «Двадцять років тому як у Києві, так і у Львові на Українську землю ступила нога Вселенського Архиєрея. Цей час був дуже тривожний не тільки для України, а й для всього світу. Уже в десяту річницю Незалежності Україна запросила Великого гостя, Наступника св. Петра. І це сталося, Дух Святий вів Івана Павла ІІ у віці 81 рік. Як Архиєрей, і як Глава Держави Ватикан, св. Іван Павло ІІ своїм візитом, глибоким і благородним словом, своєю скромною постаттю, потішив та обгорнув кожного з нас — звичайно, хто цього бажав і хотів. Ми Вас чекаємо так, як це було двадцять років тому. Пригадаймо один одному цей час, що так нас тішив, радував своїм візитом св. Іван Павло ІІ», - згадує про приїзд Понтифіка митрофорний протоієрей Роман Кравчик, адміністратор Собору. Духовне слово – молитву промовить Високопреосвященний владика Ігор, Архиєпископ і Митрополит Львівський, з благословення якого відбудеться цей Духовно-мистецький вечір. Духовна музика українських та європейських композиторів прозвучить у виконанні солістів, хору та камерного оркестру Заслуженої академічної капели України, Лауреата Національної премії України ім. Тараса Шевченка «Трембіта» під батутою Сергія Якобчука. Концертмейстер оркестру — Марта Бура. Ведуча програми — заслужений працівник культури України Марія Христинич. Мультимедіа — Святослав Козак. Проєкт реалізують під патронатом Львівської Архиєпархії УГКЦ, Департаменту з питань культури, національностей та релігій ЛОДА, Львівської обласної ради та Фундації «Андрей». Автор проєкту — Михайло Перун. Вхід вільний — з дотриманням усіх карантинних норм. Початок о 18:00 год.
На Львівщині відбудеться низка заходів з нагоди 20-ліття візиту в Україну Папи Римського Івана Павла II
15 Червня 2021
Папа Римський Іван Павло II відвідав Україну 20 років тому, у червні 2001 року. З цієї нагоди на Львівщині відбудуться чимало різноманітних заходів, що триматимуть упродовж тижня. Під час перебування у Львові Святіший Отець проживав у Митрополичих палатах Святоюрського комплексу. Він провів зустріч із молоддю та освятив місце під будівництво Духовної Семінарії Святого Духа УГКЦ та Українського Католицького Університету. Розпочнуть відзначати 20-ліття візиту в Україну Папи Римського у суботу, 19 червня, а закінчать в неділю 27 червня. Публікуємо програму заходів: Дата проведення Назва заходу Місце проведення (адреса, назва установи, орієнтовна кількість учасників заходу) 19.06 11.00 – велопробіг за маршрутом візиту святого Івана Павла ІІ до Львова Іподром – Собор Святого Юра – УКУ – Семінарія Святого Духа – Храм Різдва Пресвятої Богородиці – місце загибелі о Андрія Іщака 20.06 19.00 – духовно-мистецький вечір в Архікатедральному Соборі святого Юра за участі капели «Трембіта» Собор Святого Юра, площа Святого Юра, 5 21.06 8.00 – виставлення до почитання Ікони та мощей святого Івана Павла ІІ у храмі Різдва Пресвятої Богородиці УГКЦ; 11.00 – відкриття фотовиставки «Папа і Сихів» на честь св. Івана Павла ІІ на площі біля храму Різдва Пресвятої Богородиці УГКЦ; Храм Різдва Пресвятої Богородиці (Сихів), вул. Червоної Калини, 70 22.06 14.00 – лекторій на тему: «святий Іван Павло ІІ і його служіння» у храмі Різдва Пресвятої Богородиці УГКЦ; 18.00 – реколекції у храмі Різдва Пресвятої Богородиці УГКЦ, наука №1; Храм Різдва Пресвятої Богородиці (Сихів), вул. Червоної Калини, 70 23.06 о 14.00 – лекторій на тему: «Значення візиту папи Римського в Україну» в храмі Різдва Пресвятої Богородиці УГКЦ; 18.00 – реколекції у храмі Різдва Пресвятої Богородиці УГКЦ, наука №2; 22:00 показ фільму «Папа, який залишився людиною» на фасаді храму Різдва Пресвятої Богородиці УГКЦ; Храм Різдва Пресвятої Богородиці (Сихів), вул. Червоної Калини, 70 24.06 9.30 год – проведення урочистої академії до 20-ліття візиту святого Папи Івана Павла ІІ в Україну; 14.00 – лекторій на тему: «Блаженний Григорій Лакота та інші Новомученики УГКЦ» у храмі Різдва Пресвятої Богородиці УГКЦ; 15.30 – урочисте найменування «проспекту святого Івана Павла ІІ»; 15:00 - банерна виставка, присвячена 20-річчю візиту Папи Римського Івана Павла ІІ в Україну. 18.00 – реколекції у храмі Різдва Пресвятої Богородиці УГКЦ, наука №3; 19.00 – молебень перед мощами Блаженного Григорія Лакоти у храмі Різдва Пресвятої Богородиці УГКЦ; 19.30 – флешмоб «Папа – Львів – Сихів – Молодь» на площі біля храму Різдва Пресвятої Богородиці УГКЦ; 21.00 – вистава Львівського академічного духовного театру «Воскресіння» на площі біля храму Різдва Пресвятої Богородиці УГКЦ. Велика Сесійна зала Львівської міської ради, площа Ринок, 1 Львівський музей історії релігії, пл. Музейна, 1, м. Львів Храм Різдва Пресвятої Богородиці (Сихів), вул. Червоної Калини, 70 Храм Різдва Пресвятої Богородиці (Сихів), вул. Червоної Калини, 70 25.06 14:00 – Лекторій: Свідчення організаторів подій візиту папи Римського у храмі Різдва Пресвятої Богородиці УГКЦ (Сихів); 18:00 – молодіжні чування у храмі Різдва Пресвятої Богородиці УГКЦ; 19:00 – Хресна Хода в парку святого Івана Павла ІІ; 19:30 – святковий концерт в Митрополичій базиліці Внебовзяття Пресвятої Діви Марії РКЦ; 21:00 – молитовні чування у храмі. Храм Різдва Пресвятої Богородиці (Сихів), вул. Червоної Калини, 70 Митрополича базиліка (Латинська катедра), площа Катедральна, 1 26.06 10.00 – театральна вистава «Папа у Львові» (Театр «Еммануїл») на площі біля храму св. Івана Павла ІІ РКЦ; 11.00 – святкова Меса в храмі св. Івана Павла ІІ РКЦ та освячення пам’ятника святому Івану Павлу ІІ; 10:00 – Молебень до страдецьких блаженних; 11:00 – Божественна Літургія, яку очолить Блаженніший Святослав, Отець і Глава УГКЦ. Присяга зречення від алкоголю. Хресна дорога. 19.00 – архиєрейська Вечірня у храмі Різдва Пресвятої Богородиці УГКЦ, очолить Митрополит Львівський Ігор; 20.00 – зустріч молоді з Митрополитом Львівським Ігорем та вервиця навколо храму Різдва Пресвятої Богородиці УГКЦ із записами молитви святого Івана Павла ІІ; Храм св. Івана Павла ІІ, Сокільники, Стрийська, 6 Храм Успіння Пресвятої Богородиці, вул. Страдецька гора, 53, с. Страдч, Яворівський район Храм Різдва Пресвятої Богородиці (Сихів), вул. Червоної Калини, 70 27.06 09.00 – молодіжна програма на площі перед храмом Різдва Пресвятої Богородиці УГКЦ; 11.00 – святкова Архиєрейська Літургія на площі перед храмом Різдва Пресвятої Богородиці УГКЦ, богослужіння очолить Блаженніший Святослав; 19.00 – духовно-мистецький вечір в Архікатедральному Соборі святого Юра за участі капели «Трембіта» 20.00 – святковий вечір духовної музики (Псалми у папському гаю) у виконанні симфонічного оркестру «Віртуози Львова» в парку святого Івана Павла ІІ; Храм Різдва Пресвятої Богородиці (Сихів), вул. Червоної Калини, 70 Собор Святого Юра, площа Святого Юра, 5 Парк Івана Павла ІІ, просп. Червоної Калини, 70
До 100-річчя від дня народження святого Івана Павла ІІ у Львові відкрили виставку «Він змінював світ»
19 жовтня 2020
У Львівському музеї історії релігії відбулось відкриття виставки «Він змінював світ». Експозиція присвячена 100-річчю від дня народження святого Івана Павла ІІ. Відвідав виставку голова Львівської ОДА Максим Козицький. «Ми ніколи не забудемо те духовне піднесення, яке переживали під час візиту Івана Павла ІІ в Україну. Коли він поцілував українську землю, коли відбулася беатифікація мучеників комунізму. Це була неймовірна хвиля непереможної віри та оптимізму. Напевно, це те відчуття, якого нам дуже бракує сьогодні. Переживаємо непростий час – війна з Росією, пандемія коронавірусу. Дуже сильно потребуємо зараз таких слів, якими промовляв до нас Святіший Отець. Таких, що надихають, спонукають до дії, будять в нас віру, додають впевненості іти обраним шляхом. І ось ця виставка – це можливість відчути присутність Святішого між нами. Пережити знову ті миті піднесення і незвичайної радості . Хотів би, щоб цю виставку відвідав кожен житель області, щоб сюди приїздили молоді сім’ї з дітьми. Щоб відчули ту неймовірну енергетику, яка додає віри в заступництво Папи, в успішну, щасливу Україну. В таку нашу Україну, де на першому місці - християнські цінності, любов до ближнього і людиноцентризм. Дякую усім, хто долучився до створення цієї важливої та унікальної виставки», – сказав очільник області під час відкриття експозиції. Виставка «Він змінював світ» – це спільний проєкт Музею «Родинний дім Святого Отця Івана Павла II» у Вадовицях (Польща), Львівського музею історії релігії, за участі Курії Львівської Архідієцезії Римсько-Католицької Церкви в Україні, Львівської Митрополії УГКЦ. Експозицію розмістили у двох виставкових залах. Виставляються унікальні світлини, пов’язані з дитинством і юністю Кароля Войтили, з його родиною, які надасть музей у Вадовицях. Це фотографії з мамою, татом, як міністранта в костелі, з прогулянки у міському парку Планти, що у Кракові, інші. Цікаві портрети Івана Павла II, які виконали сучасні художники Польщі, Італії; скульптура Святого Кароля, пам’ятні медалі, монети, марки. Для експонування Мечислав Мокшицький, архієпископ Митрополит Львівський РКЦ в Україні, надав особисті речі Івана Павла II: сутани (червона, зелена, біла), туфлі, ціпок, орнат, мітру, пояс, білу прогулянкову куртку, інші речі. Привертають увагу велика шкіряна тека з гербом Папи, яка лежала на письмовому столі Івана Павла II і якою він користувався, коли підписував різні документи; справжній костюм швейцарського гвардійця, привезений з Ватикану, спеціально розроблений для охорони понтифіків. Значна частина виставки присвячена безпосередньо понтифікату, подорожам Папи Івана Павла II, апостольським візитам, екуменічній і проповідницькій діяльності. Представили світлини, які показують важливі моменти з життя Папи: зустрічі із Константинопольським Патріархом, верховним рабином Риму, Андрієм Сахаровим, Фіделем Кастро, матір’ю Алі Агджи, який здійснив замах на життя Папи, кардиналом Любомиром Гузаром, патріархом Йосипом Сліпим, фотографії з молоддю, з відвідин лікарень, інші. Знаковою є фотографія з Літургії в Соборі Святого Петра у Ватикані з нагоди 400-річчя Берестейської Унії 7 липня1996 року. Окремий розділ виставки присвячений візиту Папи Івана Павла II в Україну 23-27 червня 2001 року. Це – фотографії, зроблені Василем Пилип’юком, а також різноманітні поштівки, довідники, листівки, газети, журнали, прапорці, значки, медалі і монети. Будуть речі з приватних колекцій. Куратор виставки – завідувачка виставкового відділу Руслана Бубряк. Переглянути виставку можна до 31 січня 2021 року. Виставка відбулася за фінансової підтримки ЛОДА. В межах комплексної програми розвитку культури Львівщини було виділено 100 тис. грн. на реалізацію цього проєкту. Довідково. Кароль Юзеф Войтила народився у містечку Вадовиці біля Кракова у родині поручника польської армії і вчительки 18 травня 1920 року. 1938 року Кароль Войтила складає на «відмінно» випускні іспити в гімназії і разом з батьком переїжджає до Кракова. Тоді ж розпочинає навчання на факультеті філософії Ягеллонського університету. Він не тільки добре навчається, а й бере участь в авторських вечорах літераторів-початківців. Не забуває і про театр, адже в юності мріяв стати актором. Під час II Світової війни працює кур’єром у магазині, на каменоломні, хімічній фабриці. Коли відчуває поклик присвятити своє життя служінню Богу – вступає у Вищу духовну семінарію у Кракові. У 26 років приймає сан священника. Кароль Войтила вмів не тільки добре працювати, а й любив і вмів відпочивати. Він ходив у туристичні походи, спускався байдарками вниз по річках і перепливав озера, катався на лижах. 1958 року Кароля Войтилу призначають єпископом-помічником у Кракові, 1964 року – архієпископом-митрополитом Краківським і кавалером Ордену Білого Орла. З 16 жовтня 1978 до 2 квітня 2005 року Глава католицької церкви, Єпископ Рима. Він був першим Папою, який зайшов до синагоги, переступив поріг мечеті, першим, хто відвідав православні й мусульманські країни. Папа Іван Павло II – перший папа-поляк і перший папа-неіталієць за 455 років. Він перший з пап, хто побував з візитом у Незалежній Україні. Це людина великої покори і скромності. Від нього виходила якась дивна аура, неймовірна енергія, незвичайна сила. Іван Павло II помер 2 квітня 2005 року. 1 травня 2011 року Папа Бенедикт XVI беатифікував Івана Павла II, а 27 квітня 2014 року його оголошено святим.
До 100-річчя від дня народження святого Івана Павла ІІ у Львові відкрили виставку «Він змінював світ»
19 жовтня 2020
У Львівському музеї історії релігії відбулось відкриття виставки «Він змінював світ». Експозиція присвячена 100-річчю від дня народження святого Івана Павла ІІ. Відвідав виставку голова Львівської ОДА Максим Козицький. «Ми ніколи не забудемо те духовне піднесення, яке переживали під час візиту Івана Павла ІІ в Україну. Коли він поцілував українську землю, коли відбулася беатифікація мучеників комунізму. Це була неймовірна хвиля непереможної віри та оптимізму. Напевно, це те відчуття, якого нам дуже бракує сьогодні. Переживаємо непростий час – війна з Росією, пандемія коронавірусу. Дуже сильно потребуємо зараз таких слів, якими промовляв до нас Святіший Отець. Таких, що надихають, спонукають до дії, будять в нас віру, додають впевненості іти обраним шляхом. І ось ця виставка – це можливість відчути присутність Святішого між нами. Пережити знову ті миті піднесення і незвичайної радості . Хотів би, щоб цю виставку відвідав кожен житель області, щоб сюди приїздили молоді сім’ї з дітьми. Щоб відчули ту неймовірну енергетику, яка додає віри в заступництво Папи, в успішну, щасливу Україну. В таку нашу Україну, де на першому місці - християнські цінності, любов до ближнього і людиноцентризм. Дякую усім, хто долучився до створення цієї важливої та унікальної виставки», – сказав очільник області під час відкриття експозиції. Виставка «Він змінював світ» – це спільний проєкт Музею «Родинний дім Святого Отця Івана Павла II» у Вадовицях (Польща), Львівського музею історії релігії, за участі Курії Львівської Архідієцезії Римсько-Католицької Церкви в Україні, Львівської Митрополії УГКЦ. Експозицію розмістили у двох виставкових залах. Виставляються унікальні світлини, пов’язані з дитинством і юністю Кароля Войтили, з його родиною, які надасть музей у Вадовицях. Це фотографії з мамою, татом, як міністранта в костелі, з прогулянки у міському парку Планти, що у Кракові, інші. Цікаві портрети Івана Павла II, які виконали сучасні художники Польщі, Італії; скульптура Святого Кароля, пам’ятні медалі, монети, марки. Для експонування Мечислав Мокшицький, архієпископ Митрополит Львівський РКЦ в Україні, надав особисті речі Івана Павла II: сутани (червона, зелена, біла), туфлі, ціпок, орнат, мітру, пояс, білу прогулянкову куртку, інші речі. Привертають увагу велика шкіряна тека з гербом Папи, яка лежала на письмовому столі Івана Павла II і якою він користувався, коли підписував різні документи; справжній костюм швейцарського гвардійця, привезений з Ватикану, спеціально розроблений для охорони понтифіків. Значна частина виставки присвячена безпосередньо понтифікату, подорожам Папи Івана Павла II, апостольським візитам, екуменічній і проповідницькій діяльності. Представили світлини, які показують важливі моменти з життя Папи: зустрічі із Константинопольським Патріархом, верховним рабином Риму, Андрієм Сахаровим, Фіделем Кастро, матір’ю Алі Агджи, який здійснив замах на життя Папи, кардиналом Любомиром Гузаром, патріархом Йосипом Сліпим, фотографії з молоддю, з відвідин лікарень, інші. Знаковою є фотографія з Літургії в Соборі Святого Петра у Ватикані з нагоди 400-річчя Берестейської Унії 7 липня1996 року. Окремий розділ виставки присвячений візиту Папи Івана Павла II в Україну 23-27 червня 2001 року. Це – фотографії, зроблені Василем Пилип’юком, а також різноманітні поштівки, довідники, листівки, газети, журнали, прапорці, значки, медалі і монети. Будуть речі з приватних колекцій. Куратор виставки – завідувачка виставкового відділу Руслана Бубряк. Переглянути виставку можна до 31 січня 2021 року. Виставка відбулася за фінансової підтримки ЛОДА. В межах комплексної програми розвитку культури Львівщини було виділено 100 тис. грн. на реалізацію цього проєкту. Довідково. Кароль Юзеф Войтила народився у містечку Вадовиці біля Кракова у родині поручника польської армії і вчительки 18 травня 1920 року. 1938 року Кароль Войтила складає на «відмінно» випускні іспити в гімназії і разом з батьком переїжджає до Кракова. Тоді ж розпочинає навчання на факультеті філософії Ягеллонського університету. Він не тільки добре навчається, а й бере участь в авторських вечорах літераторів-початківців. Не забуває і про театр, адже в юності мріяв стати актором. Під час II Світової війни працює кур’єром у магазині, на каменоломні, хімічній фабриці. Коли відчуває поклик присвятити своє життя служінню Богу – вступає у Вищу духовну семінарію у Кракові. У 26 років приймає сан священника. Кароль Войтила вмів не тільки добре працювати, а й любив і вмів відпочивати. Він ходив у туристичні походи, спускався байдарками вниз по річках і перепливав озера, катався на лижах. 1958 року Кароля Войтилу призначають єпископом-помічником у Кракові, 1964 року – архієпископом-митрополитом Краківським і кавалером Ордену Білого Орла. З 16 жовтня 1978 до 2 квітня 2005 року Глава католицької церкви, Єпископ Рима. Він був першим Папою, який зайшов до синагоги, переступив поріг мечеті, першим, хто відвідав православні й мусульманські країни. Папа Іван Павло II – перший папа-поляк і перший папа-неіталієць за 455 років. Він перший з пап, хто побував з візитом у Незалежній Україні. Це людина великої покори і скромності. Від нього виходила якась дивна аура, неймовірна енергія, незвичайна сила. Іван Павло II помер 2 квітня 2005 року. 1 травня 2011 року Папа Бенедикт XVI беатифікував Івана Павла II, а 27 квітня 2014 року його оголошено святим.
У Львові відкрили виставку до 100-річчя з дня народження Івана Павла II
18 травня 2020
Сьогодні, 18 травня, біля Львівської Митрополичої Базиліки Внебовзяття Пресвятої Діви Марії відкрили виставку. Експозиція присвячена 100-річчю від дня народження святого Івана Павла ІІ. «Перший і єдиний візит Понтифіка в незалежну Україну відбувся у 2001 року, з апостольським візитом він прибув до Львова. Іван Павло ІІ почував духовну близькість до України. Саме він проголосив блаженними і священномучениками 28 українців. Під час візиту Понтифік зустрівся з представниками усіх християнських громад, руйнуючи мури між різними релігіями. Під час візиту папа римський виголошував промови українською. У своєму прощальному виступі він сказав: «Дякую тобі, Україно, що оборонила Європу своєю невтомною та героїчною боротьбою проти загарбницьких орд...». Слова Івана Павла ІІ актуальні і досі. Україна продовжує боронити Європу і ціною життів українських Героїв доводить свою незламність», - зазначив у вітальному слові з нагоди відкриття виставки голова Львівської ОДА Максим Козицький. Також серед учасників відкриття Львівський міський голова Андрій Садовий, Генеральний Консул Республіки Польща у Львові Еліза Дзвонкевич, представники духовенства. Присутні поклали квітів до барельєфу святого Івана Павла ІІ та спільно помолились. Опісля оглянули виставку. Виставка присвячена 100-річчю з дня народження Івана Павла II складається із 7-ми двосторонніх стендів, виконаних українською та польською мовами та розповідає про життя та служіння святого. Організатори: Генеральне Консульство Республіки Польща у Львові, Курія Львівської Архідієцезії Римсько-Католицької Церкви. Довідково Іван Павло ІІ (Кароль Юзеф Войтила) 18 травня 1920, Вадовиці, Польща — 2 квітня 2005, Ватикан (84 роки) 264-й Папа Римський. Римо-католицький польський єпископ, єпископ-помічник Кракова, а пізніше архієпископ-митрополит Краківський і кавалер Ордену Білого Орла; 6-й суверенний голова міста-держави Ватикан. Святий Католицької церкви, канонізований 2014 року. Іван Павло II перебував на чолі Католицької церкви протягом двадцяти шести з половиною років, що є другим за тривалістю понтифікатом після Папи Пія IX, який займав цю посаду 32 роки. Іван Павло II — перший в історії Папа-слов'янин, а також перший Папа-неіталієць з часів голландця Адріана VI, що служив з 1522 по 1523 роки. Поет і поліглот, також актор, драматург і педагог. Філософ історії, феноменолог, містик й представник християнського персоналізму. Вперше з 1523 року (понтифікат Адріана VI) на Апостольський престол піднявся не італієць, а іноземець. Особливе значення обранню Войтили надавав той факт, що новий понтифік походив із соціалістичної країни. На початку 1960-х років з'явилося багато нових тенденцій, що розвинулися впродовж 1970-х: використання та зловживання засобами масової інформації, матеріалізм і споживацтво, сексуальна революція та рухи проти приросту населення, проникнення комунізму в політичні і суспільні структури та утвердження секуляризму як панівної ідеології розвиненого світу. Іван Павло II, будучи Архієпископом Кракова, переконався на власному досвіді у складності втілення в життя постанов II Ватиканського Собору. Тому його понтифікат був позначений двома визначальними рисами: велика кількість опублікованих праць та постійні подорожі, протягом яких Святіший Отець відвідав із пастирським візитом майже усі країни, де є католики. Обрання Папою людини з комуністичної держави сприяло прискоренню процесів розпаду Радянського Союзу, визволення країн Східної та Центральної Європи і повернення релігійної свободи на всій пострадянській території. Уже після трьох місяців обрання Іван Павло II приймав у себе з візитом міністра закордонних справ Радянського Союзу А.Громика. Ця зустріч започаткувала низку контактів, які врешті допровадили до зустрічі з Генеральним секретарем ЦК КПРС Михайлом Горбачовим, що відбулася у Ватикані 1 грудня 1989 року. Це була перша в історії зустріч глави Ватикану з найвищим комуністичним достойником. ВІЗИТ ДО УКРАЇНИ. Візит Івана Павла II в Україну — державний візит Глави Держави Ватикан Папи Римського Івана Павла ІІ в Україну на запрошення українського уряду і католицьких ієрархів, відбувся 23—27 червня 2001 року, 94-й міжнародний візит Папи Івана Павла ІІ. Метою візиту була підтримка католиків у їхній вірі і допомога в налагодженні дружніх відносин між конфесіями в Україні. Згідно з програмою візиту, Іван Павло ІІ відвідав Київ та Львів. Папу Римського прийняв Президент України Леонід Кучма, який взяв також участь у церемоніях зустрічі та проводів Понтифіка, та в літургіях у Києві та Львові. Папа Римський також провів зустрічі з представниками політичних, ділових та культурних кіл України, учасниками засідання Всеукраїнської Ради Церков (окрім УПЦ МП). Папа Римський схилив коліна на Аскольдовій могилі (на вшанування пам'яті Аскольда - першого київського князя-християнина), поклав квіти до могили Невідомого солдата на Пагорбі Слави у Києві, до Меморіалів жертвам у Биківні, у Бабиному Яру. Під час перебування Папи Римського у Києві у різних заходах взяло участь понад 200 тис., у Львові — понад 2 млн прочан, а також Понтифіка радо вітали вздовж усіх маршрутів слідування. Папа Римський відслужив у Києві (на спорткомплексі «Чайка») та Львові (на іподромі) чотири служби (дві у латинському і дві у візантійському обряді), на месах були присутні понад 1,6 млн. прочан. Під час візиту він виголосив 11 проповідей і промов. Його промови характеризувалися винятковою виваженістю та доброзичливістю. Проповіді були виголошені українською мовою. Понтифік позитивно оцінив внесок України у забезпечення миру та стабільності в Європі та регіон. У Львові встановлено 3 пам’ятника на честь Понтифіка, названо парк та майдан.