У Львові відкрили соціальне ательє, де працюватимуть жінки, які постраждали від насильства
Вчора у Львові відкрили соціальне ательє «Butterfly». Підприємство надаватиме послуги у сфері пошиття одягу, текстилю, в’язаних та вишитих виробів.
«В ательє створені можливості для саморозвитку жінок, зокрема, для працівниць підприємства організовуються тренінги, особисті супервізії і частину прибутку ательє спрямовуватиме на заходи благодійного фонду «Батерфлай» щодо підтримки жінок та дітей, які постраждали від домашнього насильства», - розповідає Уляна Дорош, начальниця управління з питань сімейної політики та комунікації з громадським середовищем департаменту соціального захисту населення Львівської ОДА та засновниця соціального ательє.
Під час відкриття соціального ательє відбулась презентація моделей одягу – 2 дефіле: показ білих ділових сорочок та вишитих строїв. Гості мали нагоду обмінятись думками й досвідом щодо посилення професійної та економічної спроможності жінок і дівчат, які постраждали від гендерно зумовленого, у тому числі домашнього насильства.
«Соціальне підприємництво дозволяє вирішувати проблеми тих категорій населення, що цього потребують. Це ательє – гарний приклад соціально орієнтованого бізнесу. Ми безумовно націлені на збільшення кількості соціальних підприємств та готові підтримувати тих, хто вже працює. Підтримуючи такі ініціативи, ми покращуємо стан інституцій, які вже працюють із соціально вразливими категоріями населення», - наголосив під час відкриття заступник голови Львівської ОДА Віталій Загайний.
Ательє також співпрацює з центром зайнятості, який допомагає знайти жінок, які хотіли б працевлаштуватися.
Зазначимо, що проєкт зі створення соціального підприємства «Соціальне ательє «Butterfly» отримав підтримку в межах компоненту «Посилення національних і регіональних механізмів побудови адаптивної, підзвітної та економічно ефективної протидії та запобігання насильству за ознакою статі». Цей проєкт реалізується Фондом Народонаселення ООН в Україні – UNFPA Ukraine за імплементації МБФ «Українська фундація громадського здоров’я» при фінансовій підтримці Посольства Великої Британії в Україні.
У межах проєкту за фінансової підтримки Фонду ООН придбали спеціальне сучасне професійне швейне обладнання, також працівниці соціального ательє пройшли спеціалізоване навчання.
«Соціальне ательє «Butterfly» - це приклад соціального підприємництва, місією якого є створення робочих місць для жінок, які постраждали від домашнього насильства. Адже часто жінка не йде від кривдника саме через матеріальну залежність від нього. Тобто основний акцент у роботі соціального ательє робимо саме на профорієнтацію та працевлаштування таких жінок», - зазначає Наталія Корчинська, співзасновниця соціального ательє «Butterfly», головний спеціаліст відділу сімейної політики управління з питань праці та сімейної політики.
Перед запуском першої колекції, жінки, які постраждали від домашнього насильства взяли участь в арттерапії. Вони малювали картини про людські цінності, ці картини лягли в основу принту для виготовлення шовкових хустин. Усі гості у подарунок отримали маленьку хустину з символічним принтом.
Ательє працює за адресою: м. Львів, вул. Дорога Кривчицька, 17А. Надає такі послуги: індивідуальне пошиття одягу, ремонт одягу, пошиття текстилю, машинна вишивка, машинна в’язка.
Для довідки:
За даними Міністерства соціальної політики України, кожна 5 жінка у нашій державі стикається з тією чи іншою формою насильства. Йдеться про фізичний, психологічний, релігійний, економічний або репродуктивний тиск. Торік на Львівщині зафіксовано 19033 звернення від постраждалих осіб. З них: 18134 – від жінок, 709 – від чоловіків, 190 – від дітей.