«Підтримка структурних змін у вугільних регіонах України»: делегація з Німеччини відвідала Червоноград
8 липня 2021р, Новини. Прес-служба ОДА, Департамент паливно-енергетичного комплексу, енергоефективності та житлово-комунального господарства
Сьогодні, 8 липня, на Львівщину завітав спеціальний уповноважений Федерального Уряду Німеччини з питань структурних перетворень в українських вугільних регіонах Станіслав Тілліх. Про це інформують у департаменті паливно-енергетичного комплексу, енергоефективності та житлово-комунального господарства Львівської ОДА.
У межах візиту німецька делегація відвідала м. Червоноград та ознайомилась з інфраструктурою ВП «Шахта «Великомостівська» ДП «Львіввугілля» та ПрАТ «Шахта «Надія», які найближчим часом плануються до закриття.
Німецькі партнери презентували проєкт «Підтримка структурних змін у вугільних регіонах України» та основні напрямки його реалізації на найближчі роки. План проєкту стосується справедливої трансформації вугільних регіонів, зокрема й на Львівщині. Основну увагу зосередили на тому, щоб створити нові можливості для жителів вугільних громад та працівників вугільних підприємств.
«В межах реалізації цього проєкту облдержадміністрація пропонує на базі шахти «Великомостівська» створити нове промислове виробництво з використанням існуючої інфраструктури (залізничні колії, трансформаторна підстанція, електромережі, мережі водопостачання та водовідведення), ПрАТ «Шахта «Надія» перетворити на об’єкт промислового туризму, зважаючи на існуючу інфраструктуру шахти та навколишні природні умови. Разом з тим, будемо використовувати досвід Німеччини для вирішення питань екологічного характеру вугільного регіону Львівщини» – зазначив директор департаменту паливно-енергетичного комплексу, енергоефективності та житлово-комунального господарства Богдан Кейван.
Новини за темою
30 важкопоранених українців зі східних областей евакуювали у Німеччину для продовження лікування
9 травня 2022
30 важкопоранених українців зі східних областей України евакуювали у Німеччину для продовження лікування. Про це повідомили у Львівському обласному центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Це дорослі та діти зі складними мінно-вибуховими пораненнями, які постраждали внаслідок військової агресії російської федерації, а також хворі, що потребують спеціалізованого лікування. На Львівщину людей доставили потягом, а далі пацієнти каретами екстреної медичної допомоги вирушили у Польщу, де для них організували авіарейс «Жешув – Кельн». Для цього задіяли «летючий шпиталь» – спеціальний медичний авіарейс «Luftwaffe» Збройних сил Німеччини. На його борту є 38 ліжок для пацієнтів, крім того, борт обладнано шістьма модулями інтенсивної терапії. Скерування пацієнтів до Німеччини стало можливим завдяки спільним зусиллям Міністерства охорони здоров’я та Європейської Комісії.
Львівська ОВА співпрацюватиме з німецькою БО «H.O.P.E. We help children» щодо надання Україні гуманітарної допомоги
23 квітня 2022
Німецька благодійна організація «H.O.P.E. We help children», яка допомагає дітям, доставлятиме на Львівщину гуманітарну допомогу. В подальшому цю допомогу централізовано за координації Львівської ОВА відправлятимуть в інші області України для дітей, що постраждали від війни і найбільше потребують підтримки. Так, засновник та керівник організації Вольфґанґ Понто сьогодні зустрівся з начальником Львівської ОВА Максимом Козицьким та заступником голови Львівської облради Юрієм Холодом. Пан Понто зазначив, що його організація функціонує з 2015 року і співпрацює в основному з дитячими лікарнями та дитячими організаціями, а допомога дітям є пріоритетом у її діяльності. «Ми це робимо як організатори, координатори. Різні люди звертаються до нас, ми отримуємо від них пожертви і можемо координувати розподіл цієї допомоги між потребуючими. В Україні я був вже кілька десятків разів, тож багато організацій Європи звертаються до мене, як до того, хто бачив і знає, яка тут ситуація». – Зазначив Вольфґанґ Понто. Від 24 лютого організація доставила в Україну близько 130 тонн гуманітарних вантажів, серед яких переважно медикаменти, засоби гігієни, а також постільна білизна і ліжка. Гуманітарну допомогу, яку надає організація, збирають спільними зусиллями з іншими європейськими організаціями, які співпрацюють з БО «Hope. We help children».
Актуальні питання трансформації вугільних регіонів розглянули під час Форуму у Києві: серед учасників представники вугільних громад
6 жовтня 2021
Сьогодні, 6 жовтня у Києві відбувся Форум «Справедлива трансформація вугільних регіонів: від планів до дій!». Серед його учасників - представники вугільних громад України, національних та регіональних органів державної влади, міжнародних організацій та донорської спільноти. Зокрема, участь у форумі взяв Спеціальний уповноважений Федерального Уряду Німеччини з питань трансформації вугільних регіонів України Станіслав Тілліх. Львівську обласну державну адміністрацію на Форумі представив заступник директора департаменту - начальник управління паливно-енергетичного комплексу департаменту паливно-енергетичного комплексу, енергоефективності та житлово-комунального господарства Мар’ян Мороз. Як зазначили в межах заходу Україна є невіддільною частиною загальносвітового тренду декарбонізації, відтак, повна відмова від вугілля все частіше з’являється на порядку денному. Про це свідчать ратифікація Україною Паризької угоди в 2016 році, підписання енергетичного партнерства між Україною та Німеччиною у серпні 2020 року, державні концепції та стратегії щодо трансформації та реструктуризації вугільної галузі. Зокрема, 22 вересня 2021 року постановою Кабінету Міністрів України № 1024 схвалена Концепція Державної цільової програми справедливої трансформації вугільних регіонів України на період до 2030 року. Відповідно до цієї Концепції прогнозована щорічна потреба у фінансуванні Програми з держбюджету оцінюється у 400 млн гривень. Відтак, орієнтовний обсяг фінансування трансформації вугільних регіонів до 2030 року становить 15,7 млрд грн, з яких 3,6 млрд грн – кошти держбюджету. Головною метою Форуму стало забезпечення якісного, сфокусованого та ефективного обміну думками і досвідом між різними суб’єктами трансформації вугільних регіонів за трьома тематичними напрямами – економічна диверсифікація, кадровий потенціал та енергетичний перехід. Наразі в українських вугільних громадах вже є низка підходів, концепцій та конкретних проєктних напрацювань в цій сфері, які ґрунтуються на світовому та європейському досвіді. Зокрема, в області в межах проєкту «Підтримка структурних змін у вугільних регіонах України» напрацювали ідею щодо створення нового промислового виробництва з використанням існуючої інфраструктури (залізничні колії, трансформаторна підстанція, електромережі, мережі водопостачання та водовідведення) на базі шахти «Великомостівська», а також перетворити ПрАТ «Шахта «Надія» на об’єкт промислового туризму.
8-ма міська клінічна лікарня отримала хірургічні інструменти та медичний інвентар з Німеччини
11 серпня 2021
Комунальне некомерційне підприємство «8-ма міська клінічна лікарня м. Львова» отримала благодійну допомогу у вигляді хірургічних інструментів, медичного інвентарю, різних засобів догляду за хворими з Німеччини. «Керівництву лікарні вдалося залучити гуманітарну допомогу від медичної служби збройних сил Німеччини через благодійний фонд «З повною довірою». Львівська облдержадміністрація, в свою чергу, неодноразово зверталася до Бундесверу щодо підтримки ініціативи колективу 8-ї клінічної лікарні та сприянні у процесах оформлення та перевезення медичного обладнання. Львівська ОДА завжди підтримує ініціативи закладів охорони здоров’я та інших установ в залученні гуманітарної допомоги з-за кордону. Дякуємо волонтеру Євгену Мацієвському та завідувачу центру термічної травми і пластичної хірургії 8-ї клінічної лікарні Василю Савчину за ініціативу та за те, що звернулися до адміністрації за підтримкою для отримання необхідних медичних засобі», - зазначив директор міжнародної технічної діяльності Львівської облдержадміністрації Роман Шепеляк. Зокрема, лікарня отримала набори хірургічних інструментів, шини, компреси, пульсоксиметри, прилади для перегляду рентгенологічних знімків, зажими для артерій тощо.
Денис Шмигаль: Україна має розробити універсальну модель перепрофілювання вугільних регіонів, яка створить нові можливості для їхніх мешканців
14 липня 2021
Справедлива трансформація вугільних регіонів — це не про закриття шахт, а про соціальну відповідальність, нові інвестиції, нові можливості та розвиток інноваційних галузей економіки. Про це зазначив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час виступу на IV Міжнародній вугільній конференції «Вугільні регіони України: справедлива трансформація та видобуток вугілля. Український та міжнародний досвід». Як відзначив очільник Уряду, відмова від викопного палива та перехід до кліматичної нейтральності — процес довготривалий, а тому справедлива трансформація вугільних регіонів має бути спланованою та всеохопною. «Вже цього року за підтримки наших міжнародних партнерів ми почнемо два пілотних проекти — у Червонограді та Мирнограді. Паралельно ми також плануємо дати старт ще декількох проектах по тих шахтах, які технологічно підлягають закриттю та подальшій трансформації», — зазначив Денис Шмигаль. Прем’єр-міністр підкреслив, що за підтримки Світового банку та Уряду Німеччини Україна отримає найкращий досвід та технології для проведення справедливої трансформації вугільних регіонів. «Успішність трансформації вугільних регіонів нашої країни безпосередньо залежить від залученості всіх учасників процесу: від місцевої влади до міжнародних партнерів. Разом ми маємо розробити універсальну модель перепрофілювання та відновлення шахтарських регіонів, яка створить нові можливості для їхніх мешканців та інвесторів», — резюмував Глава Уряду.
У Червонограді реалізують проєкт з трансформації вугільної галузі за підтримки Німецького уряду
8 липня 2021
Сьогодні, 8 липня, на Львівщину завітав спеціальний уповноважений Федерального Уряду Німеччини з питань структурних перетворень в українських вугільних регіонах Станіслав Тілліх. У межах візиту відбулась робоча зустріч, участь у якій взяв голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький. Німецькі партнери презентували проєкт «Підтримка структурних змін у вугільних регіонах України» та основні напрямки його реалізації на найближчі роки. План проєкту стосується справедливої трансформації вугільних регіонів, зокрема й на Львівщині. Основну увагу зосередили на тому, щоб створити нові можливості для жителів вугільних громад та працівників вугільних підприємств. «Львівщина, як і інші вугільні регіони України, сьогодні на старті трансформації. У вугледобувній галузі області сьогодні працює близько 9 тисяч людей. Це наші мешканці, які мають сім’ї та повинні їх забезпечувати. Саме тому трансформація має бути в першу чергу з думкою про людей. Зараз мова йде про створення нових виробництв, розвиток соціальної сфери, інфраструктури. Це може бути як на базі старих виробництв, так і створення нових із залученням інвестицій. Цим процесам передує значна робота із мешканцями територій, бізнесом, який би міг інвестувати у розвиток територій. Це складний процес. І саме тому нам дуже цікаво почути досвід німецьких колег у цьому питанні», - наголосив Максим Козицький. Зокрема, трансформація вугільних регіонів стосуватиметься двох шахтарських міст – м. Червоноград (Львівщина) та м. Мирноград (Донеччина). «Україна зацікавлена стати частиною Європейського Союзу. Для цього потрібно здійснити суттєві перетворення в країні, провести реформи. Це стосується також вугільної галузі. Зі свого боку, для реалізації проєкту ми пропонуємо спершу визначити потенціал та перспективи розвитку цих вугільних регіонів, розробити програму перекваліфікації працівників галузі, визначити усі ризики, які можуть виникнути у результаті трансформації. Зробити це потрібно з урахуванням людського фактора. До прикладу, можна обговорити види нових інвестицій, які можна вкласти в території двох вугільних регіонів, та забезпечити людей новими робочими місцями», - розповів Станіслав Тілліх. За словами німецької сторони, проєкт розрахований на 5 років, а його загальна вартість складає приблизно 35 млн євро. Ілона Орнат
Відбулось засідання Координаційного центру з питань трансформації вугільних регіонів України
6 липня 2021
Сьогодні, 6 липня відбулося засідання Координаційного центру з питань трансформації вугільних регіонів України за участю Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля. Львівщина взяла участь онлайн. Як відзначив Прем’єр-міністр, важливою умовою поступового «зеленого переходу» є впровадження політики справедливої трансформації вугільних регіонів із одночасним створенням нових можливостей для жителів вугільних громад та працівників вугільних підприємств. «Розпочати ми плануємо з розроблення та імплементації пілотних проектів у двох шахтарських містах. Але географія програми справедливої трансформації досить широка — це 5 регіонів України або більш ніж 60 населених пунктів, в яких проживає майже мільйон людей. Трансформація вугільних регіонів — це не про закриття шахт. Ми говоримо про створення нових виробництв, розвиток соціальної сфери, інфраструктури та перехід до декарбонізованої економіки», — зазначив Денис Шмигаль. Прем’єр-міністр підкреслив, що Уряд враховуватиме досвід інших країн, які вже пройшли або перебувають на завершальних етапах трансформації, при розробленні та впровадженні проектів на території України. Під час засідання Міністр розвитку громад та територій України представив комплексне бачення Уряду політики справедливої трансформації. Міністерством запропоновано для першого етапу справедливої трансформації пріоритетні громади, які розташовані у всіх регіонах України. Прем'єр-міністру повідомили, що ключовими критеріями для вибору цих громад був рівень залежності локальних економік, бюджетів та сфери житлово-комунального господарства від вугільної галузі, стан вугільної промисловості на цих територіях, готовність громад до здійснення заходів зі справедливого переходу. До переліку цих громад також входять міста Червоноград на Львівщині та Мирноград у Донецькій області, пілотні проекти в яких реалізують за підтримки Уряду Федеративної Республіки Німеччини.
У Червонограді планують провести урбан-хакатон, спрямований на оновлення економіки шахтарського краю
9 Червня 2021
Сьогодні, 9 червня, перший заступник голови Львівської ОДА Андрій Годик зустрівся з членами оргкомітету з проведення «ХАКАТОНУ ВУГЛЕВИДОБУВНИХ МІСТ. Видобувай нові ідеї». Це ініціатива Українського союзу промисловців і підприємців (УСПП) та хабу інновацій для українських міст «СІНХРО ПРОСТІР». Урбан-хакатони – це командні змагання архітекторів, дизайнерів, урбаністів, інженерів, ІТ-розробників, екологів з метою створення інноваційних проєктів, спрямованих на оновлення (ревіталізацію) економіки шахтарського регіону на базі інфраструктури закритих вугільних шахт. Учасники хакатону розробляють урбаністичні і технологічні проєкти для міст, важливі сервіси для містян, а також рішення для актуальних екологічних проблем. Такі заходи цього року УСПП запланував провести для мономіст Донецької та Львівської областей, де розташовані вугільні шахти, що підлягають ліквідації, та де, відповідно, має бути проведена справедлива трансформація вугільних регіонів. В результаті урбан-хакатону кожне місто-учасник отримує декілька проєктів, що вирішують кожне з поставлених завдань та команди, які готові впроваджувати та розвивати ці проєкти. Найкращі проєкти оберуть для впровадження. Як зазначили організатори, реалізація конкретних пілотних проєктів дозволить розпочати процес трансформації вугільних регіонів та створити нові робочі місця. На Львівщині хакатон проведуть у Червонограді. Для цього проєкту розглядають два підприємства - ВП «Шахта «Великомостівська» ДП «Львіввугілля» та ПрАТ «Шахта «Надія». Як йшлося під час зустрічі серед завдань хакатонів, зокрема створення центру вивчення і збереження промислової спадщини України та запровадження нових технологій – Музею історії промисловості України, як частини Європейського маршруту індустріальної спадщини та трансформації вугільних регіонів. Своєю чергою Андрій Годик запевнив щодо підтримки проєкту і висловив сподівання, що його реалізація дасть нове життя шахтам та створить нові можливості для громад.
Максим Козицький зустрівся з Надзвичайним і Повноважним Послом Німеччини в Україні Анкою Фельдгузен
27 січня 2021
Голова Львівської обласної державної адміністрації Максим Козицький зустрівся із Надзвичайним і Повноважним Послом Федеративної республіки Німеччина в Україні Анкою Фельдгузен. «Я щиро дякую Вам за підтримку. Ми відчуваємо, що вона йде від душі німецького народу. Наша держава не стоїть на місці. Ми впевнено рухаємось уперед, до Європейського Союзу та європейської якості життя», - зазначив Максим Козицький. Своєю чергою Анка Фельдгузен відмітила позитивні зміни в Україні. «Я переконана, що Ваша держава обов’язково стане членом Європейського Союзу. Я бачу прогрес, який відбувається упродовж років незалежності, ті зміни і покращення, які ви демонструєте», - додала Надзвичайний і Повноважний Посол. У межах зустрічі присутні поспілкувалися про боротьбу з коронавірусною інфекцією на території Львівської області. «Ми зрозуміли, що маємо об’єднати усі наші зусилля та стати єдиною стіною у боротьбі з недугою. Тому ми одразу об’їхали лікарні і почали готувати їх до прийому пацієнтів із повідом, готували кисневі точки. Тож сьогодні на Львівщині кисневе забезпечення становить понад 90%, а наповненість ліжкомісць понад 30%», - наголосив очільник Львівщини. Також Максим Козицький подякував пані Посол за надання високоточного медичного ангіографа для Військово-медичного клінічного центру Західного регіону у Львові. Окрім того, сторони поспілкувалися про інтенсифікацію економічної співпраці. Так, голова облдержадміністрації підкреслив успішну роботу підприємств з німецькими інвестиціями на території регіону, зокрема «Бадер Україна», «Леоні Ваерінгсистемс», «Електроконтакт Україна». Максим Козицький зазначив, що цей досвід є додатковим показником для залучення нових інвестицій на Львівщину. Христина Дмитрик
Інвестиції, навчання, центри креативної економіки: що буде в основі Концепції трансформації вугільних регіонів
27 листопада 2020
Цьогоріч мають затвердити Концепцію трансформації вугільних регіонів. Вона визначатиме ключові напрямки, які будуть підтверджені у документі Державної стратегії справедливої трансформації вугільних територій до 2030 року. Про це йшлося сьогодні під час зустрічі заступника Міністра розвитку громад та територій України Івана Лукері з представниками органів місцевого самоврядування. Зустріч провели у Червоноградській міській раді. Концепція визначатиме декілька ключових засад. Питання інвестиційного розвитку вугільних регіонів Воно передбачатиме законодавчі зміни, зокрема зміни до податкового кодексу та створення вільних економічних зон навколо конкретних територій. Диверсифікація локальної економіки Це робота спрямована на стимулювання розвитку малого та середнього бізнесу. Серед інструментів - кредитна програма «5-7-9 %». Також - створення центрів креативної економіки. «На засадах державно-приватного партнерства формується такий хаб для стартапів для підтримки малого та середнього бізнесу з мікровиробництвом, навчанням. До прикладу людину навчатимуть як підготувати проект на грант, кредитну заявку тощо»,- розповів Іван Лукеря. Таку ініціативу планують реалізувати вже наступного року. Профтехосвіта, перекваліфікація, навчання Тут Міністерство наразі розглядає декілька міст-пілотів по оновленню бази профтехучилищ. «Питання освіти буде розглядатись комплексно. Це також створення опорних закладів, нові освітні простори в школах, курси перекваліфікації, дуальна освіта», - додав Іван Лукеря. Оновлення інфраструктури Мова йде про благоустрій в школах, садочках, стадіонах. Соціальна підтримка населення «Державна програма буде прописувати, які закони нам необхідні, які конкретні податкові стимули необхідно закласти. Також це конкретні технічні завдання під які будуть розроблятися проекти. Третє завдання -це спільно з німецькими партнерами, Європейським Союзом зробити проєкти, щоб залучити приватні інвестиції в ці території»,- підсумував Іван Лукеря.
Підприємців запрошують до співпраці з Німеччиною
18 вересня 2019
Управління енергозбереження департаменту паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження облдержадміністрації запрошує підприємців до співпраці з Німеччиною. З метою налагодження контактів, обміну досвідом та взаємовигідної співпраці з підприємствами Німеччини пропонується взяти участь у відборі на бізнес сесію у Німеччину. 8 жовтня 2019 року у м.Львові відбудеться бізнес-майстерня для зацікавлених розвивати співпрацю з Німеччиною "Готуємося до партнерства з Німеччиною" Зацікавлених просимо реєструватися. 9 жовтня 2019 року в м. Львові в офісі ЦПБ НюБізнет (площа Галицька 7, 2 поверх) представники програми «Fit for partnership with Germany» проводять чергові інтерв’ю серед кандидатів на участь у Програмі Федерального міністерства економіки та енергетики в Німеччині. Українським менеджерам пропонуються коопераційні сесії за напрямами: 1. Економічна кооперація (без галузевої специфіки) 2. Економічна кооперація у харчовій промисловості 3. Industry 4.0 4. Економічна кооперація в секторі охорони здоров’я 5. Економічна кооперація в сфері енергоефективності Вимоги до кандидатів програми у Німеччині: • наявність вищої освіти; • досвід роботи в сфері економіки та підприємництва щонайменше 5 років; • наявний потенціал компанії для розвитку економічної кооперації з німецькими партнерами •добре знання англійської мови; Для участі у відборах необхідно заповнити попередню заявку до 24 вересня 2019 року. Заявка Більше інформації про програму та анкети для кандидатів.
Сьогодні на «Арені Львів» українські футболістки змагатимуться зі збірною Німеччини
3 вересня 2019
Сьогодні о 17.00 розпочнеться кваліфікаційний матч чемпіонату Європи-2021 з футболу за участю жіночих національних збірних команд України та Німеччини. Збірна України розпочне шлях до чемпіонату Європи поєдинком із чинним олімпійським чемпіоном, дворазовим чемпіоном світу та восьмиразовим чемпіоном Європи — збірною Німеччини. Для прямого виходу до фінального турніру збірній України потрібно стати переможцем групи або потрапити до числа трьох кращих команд із дев'яти, що посядуть другі місця. У разі здобуття другого місця, але не в чільній трійці, на українок чекатимуть стикові матчі з однією з п'яти інших збірних, які опинилися в такій самій ситуації. У цих поєдинках будуть розіграні останні три путівки на Євро-2021. Стикові матчі відбудуться 19—27 жовтня 2020 року.