У Червонограді планують провести урбан-хакатон, спрямований на оновлення економіки шахтарського краю

9 Червня 2021р, Новини. Прес-служба ОДА, Департамент паливно-енергетичного комплексу, енергоефективності та житлово-комунального господарства

Сьогодні, 9 червня, перший заступник голови Львівської ОДА Андрій Годик зустрівся з членами оргкомітету з проведення «ХАКАТОНУ ВУГЛЕВИДОБУВНИХ МІСТ. Видобувай нові ідеї».  

Це ініціатива Українського союзу промисловців і підприємців (УСПП) та хабу інновацій для українських міст «СІНХРО ПРОСТІР».

Урбан-хакатони – це командні змагання архітекторів, дизайнерів, урбаністів, інженерів, ІТ-розробників, екологів з метою створення інноваційних проєктів, спрямованих на оновлення (ревіталізацію) економіки шахтарського регіону на базі інфраструктури закритих вугільних шахт. Учасники хакатону розробляють урбаністичні і технологічні проєкти для міст, важливі сервіси для містян, а також рішення для актуальних екологічних проблем.

Такі заходи цього року УСПП запланував провести для мономіст Донецької та Львівської областей, де розташовані вугільні шахти, що підлягають ліквідації, та де, відповідно, має бути проведена справедлива трансформація вугільних регіонів.

В результаті урбан-хакатону кожне місто-учасник отримує декілька проєктів, що вирішують кожне з поставлених завдань та команди, які готові впроваджувати та розвивати ці проєкти. Найкращі проєкти оберуть для впровадження.

Як зазначили організатори, реалізація конкретних пілотних проєктів дозволить розпочати процес трансформації вугільних регіонів та створити нові робочі місця.

На Львівщині хакатон проведуть у Червонограді. Для цього проєкту розглядають два підприємства - ВП «Шахта «Великомостівська» ДП «Львіввугілля» та ПрАТ «Шахта «Надія».

Як йшлося під час зустрічі серед завдань хакатонів, зокрема створення центру вивчення і збереження промислової спадщини України та запровадження нових технологій – Музею історії промисловості України, як частини Європейського маршруту індустріальної спадщини та трансформації вугільних регіонів.

Своєю чергою Андрій Годик запевнив щодо підтримки проєкту і висловив сподівання, що його реалізація дасть нове життя шахтам та створить нові можливості для громад.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook