У Львівському історичному музеї розпочали ремонтно-реставраційні роботи

23 липня 2021р, Новини. Департамент з питань культури, національностей та релігій, Прес-служба ОДА

У Львівському історичному музеї триває капітальний ремонт опалювальної системи, яка вийшла з ладу і вже давно потребує проведення ремонтних робіт. Станом на сьогодні усі старі радіатори демонтували і найближчим часом проведуть закупівлю і встановлення нової опалювальної системи. На ці ремонтні роботи з обласного бюджету виділено 1 857,39358 тис. грн.

«Цьогоріч завдяки зусиллям Львівської обласної адміністрації за підтримки депутатського корпусу Львівської обласної ради на капітальні ремонти музейних установ з обласного бюджету вперше скерували таку значну  суму  - 5 млн гривень. Хочу наголосити, що Львівська ОДА і надалі буде підтримувати наші заклади культури, бо ми добре знаємо їх проблеми і усвідомлюємо їх важливу роль у суспільстві», - зазначив заступник голови Львівської ОДА Іван Собко.

Львівський історичний музей – це один із культурних магнітів нашого регіону, який щорічно відвідують 400 тис осіб — львів’ян і гостей міста. Історія одного із найстаріших та найбагатших музеїв України бере початок з кінця ХІХ ст., коли у 1893 році було засновано Історичний музей міста Львова.  А сьогодні у колекціях Львівського історичного музею понад 370 тисяч музейних предметів, що представлені у 10 експозиційних відділах та секторах.

«Львівський історичний музей є важливою установою не тільки для Львова і області, але й для цілої України. Це скарбниця національної культурної спадщини і багатьох європейських народів. Наше завдання - усіляко сприяти збереженню і відновленню такої цінної історичної та архітектурної пам’ятки»,наголосила директор департаменту з питань культури національностей та релігій  ОДА Ірина Гаврилюк.

"Можна багато говорити про важливе культурне значення нашого музею, але оскільки він заснований 128 років тому, то усі ми прекрасно розуміємо потребу, чи, радше, необхідність проведення капітальних ремонтних робіт. Тому ці інвестиції у ремонт – це також дуже важливий внесок у збереження та розвиток нашої культури.  Висловлюємо щиру вдячність обласній державній адміністрації і обласній раді за системну підтримку та допомогу", - сказав директор музею Роман Чмелик.

Зазначимо, що проведення реставраційно-капітальних робіт цьогоріч заплановано також і в інших музейних установах Львівської області, зокрема кошти з обласного бюджету виділено

  • на реставрацію даху Державного  меморіального музею Михайла Грушевського у Львові
  • на реставрацію Палацу Потоцьких у м. Червоноград (відділ Львівського музею історії релігії) ;
  • на капітальний ремонт фасаду, сходової клітки та приміщення «Будинку літератора» Комунального закладу Львівської обласної ради «Адміністрація державного історико-культурного заповідника «Нагуєвичі».

 

 

 

Ключові слова:

історичний музей

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook