В Італійському дворику відкрили фотовиставку про українські національні традиції Вербної неділі та Великодня

21 квітня 2022р, Новини. Департамент з питань культури, національностей та релігій, Прес-служба ОДА

В Італійському дворику Львівського історичного музею відкрили фотовиставку «Великдень», на якій представили близько 30 робіт фотохудожників Львівського відділення Національної спілки фотохудожників України. Куратором виставки виступив Роман Геринович – львівський фотохудожник, працівник Львівського історичного музею.

Тематика робіт – великодня. Роботи представляють українські національні традиції  від Вербної неділі до Великодня: освячення лози та великодніх кошиків, гаївки, церковні служби тощо.

У відкритті виставки взяли участь заступник начальника Львівської ОВА Іван Собко, директорка департаменту з питань культури, національностей та релігій ЛОВА Ірина Гаврилюк та заступниця директорки Тетяна Плугатор.

«У цій виставці відображені наші звичаї і традиції, частинка нашої самобутності, за яку ми зараз платимо велику ціну. Але я впевнений, що цей похід москалів на нашу землю буде останнім.

Наші воїни світла і добра зараз знищують все зле і недобре, ми ж маємо молитися за них, за перемогу. Війна – це дуже страшно. Але треба хотіти жити! Ми маємо мати бажання хотіти жити і надалі втілювати у життя цікаві мистецькі і культурні проєкти!», - зазначив Іван Собко.

Виставка розташована на балконі другого поверху італійського дворику і доступна для огляду упродовж місяця.

Як розповів директор Львівського історичного музею Роман Чмелик, виставка відображає те, що нас чекає – перемогу, Воскресіння Христове, наше відтворення.

«Цією виставкою ми хотіли також засигналізувати, що ми вертаємося до своєї експозиційної діяльності. Ми відкрили перший поверх у Чорній кам’яниці, оновлені діораму, археологічну експозицію, яку оновили завдяки департаменту з питань культури, національностей та релігій обласної адміністрації, а також виставку про нашу державність, яку ми відкрили завдяки підтримці Українського культурного фонду», - додав Роман Чмелик.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook