У Львівському історичному музеї тривають ремонтно-реставраційні роботи

9 листопада 2021р, Новини. Департамент з питань культури, національностей та релігій, Прес-служба ОДА

У Львівському історичному музеї триває капітальний ремонт опалювальної системи, яка вийшла з ладу і вже давно потребує проведення ремонтних робіт. Станом на сьогодні усі старі батареї демонтували і вже встановили нові радіатори та провели труби опалення. Зараз триває підготовка приміщення під котельню.

На ці ремонтні роботи з обласного бюджету виділили 1 901,7 тис. грн.

Станом на зараз ремонтні роботи профінансували на 150 407 грн.

«Вкрай важливо сьогодні підтримувати заклади культури області, особливо коли мова йде про таку важливу установу як Львівський історичний музей. Нагадаю, що це вперше за багато років завдяки зусиллям Львівської обласної адміністрації при підтримці депутатського корпусу Львівської обласної ради на капітальні ремонти музейних установ з обласного бюджету скерували таку значну  суму  - 5 млн гривень». І ми не збираємося на цьому зупинятися», - зазначив заступник голови Львівської ОДА Іван Собко.

Львівський історичний музей – це один із культурних магнітів нашого регіону, який щорічно відвідують 400 тис осіб — львів’ян і гостей міста. Історія одного із найстаріших та найбагатших музеїв України бере початок з кінця ХІХ ст., коли у 1893 році було засновано Історичний музей міста Львова.  А сьогодні у колекціях Львівського історичного музею понад 370 тисяч музейних предметів, що представлені у 10 експозиційних відділах та секторах.

«Львівський історичний музей є важливою установою не тільки для Львова і області, але й для цілої України. І ми пишаємося тим, що наші установи стають все кращі і кращі. Бо  наше завдання - усіляко сприяти збереженню і відновленню таких цінних історичних та архітектурних пам’яток, дбати про комфорт працівників та відвідувачів», – наголосила директорка департаменту з питань культури національностей та релігій  ОДА Ірина Гаврилюк.

"Можна багато говорити про важливе культурне значення нашого музею, але оскільки він заснований 128 років тому, то усі ми прекрасно розуміємо потребу, чи, радше, необхідність проведення капітальних ремонтних робіт. Тому ці інвестиції у ремонт – це також дуже важливий внесок у збереження та розвиток нашої культури.  Висловлюємо щиру вдячність обласній державній адміністрації і обласній раді за системну підтримку та допомогу", - сказав директор музею Роман Чмелик.

Зазначимо, що реставраційно-ремонтні роботи  проводять і в інших музейних установах Львівської області, зокрема кошти з обласного бюджету виділено:

  • на реставрацію даху Державного  меморіального музею Михайла Грушевського у Львові
  • на капітальний ремонт фасаду, сходової клітки та приміщення «Будинку літератора» та «Літературно-меморіального музею Івана Франка»  Комунального закладу Львівської обласної ради «Адміністрація державного історико-культурного заповідника «Нагуєвичі».
  •  здійснюється виготовлення проєктно-кошторисної документації для реставрації Палацу Потоцьких у м. Червоноград (відділ Львівського музею історії релігії).

Також зазначимо, що у межах програми «Велика реставрація» незабаром розпочнеться реставрація експозиційних залів Львівського музею історії релігії.

Ключові слова:

історичний музей

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook