Природні об’єкти й бойківський колорит: головні локації Сколівської туристичної експедиції

26 липня 2021р, Новини. Управління туризму та курортів, Прес-служба ОДА

Проєкт Львівської ОДА «Експедиція громад: фокус на туризм» стає щораз популярнішим. Відтак, відбувся вже восьмий виїзд. Представники туристичної галузі відвідали місто Сколе, села Крушельниця, Підгородці, Коростів. Це територія Сколівської територіальної громади.

Приблизно дві години часу зі Львова і учасники експедиції опинилися на Сколівщині. А тут - недоторкана природа і бойківська гостинність.

Їх зустріли у Крушельницькому лісництві та пригостили ароматним чаєм з лікарських рослин. Їх, до слова, вирощують на цій території. Представники лісництва розповідають, що з радістю чекають в гості туристичні групи. Адже тут, окрім частування та споглядання природної краси усі охочі можуть взяти участь у майстер-класі із збирання, висушування та пакування чайних інгредієнтів.

Окрім цього, мандрівники можуть ознайомитися з роботою еколого-просвітницького центру, де навчають як поводитися з відходами та відвідати тварин, які перебувають у реабілітаційному вольєрі на території центру.  

Крушельницьке лісництво належить до НПП «Сколівські Бескиди, керівником якого є Василь Приндак. Він розповів учасникам експедиції, що нацпарк має дуже велику територію. На ній прокладені 19 туристичних шляхів і 2 екологічні стежки, які є ознаковані та вже працюють. Більше інформації про парк можна дізнатись на новому туристичному сайті за посиланням http://skole.space/ua/home.html.

Після спільного фото біля найбільшого герба України з кипарисовика у Крушельницькому лісництві, гості переїхали до села Підгородці. Тут активно розвиває туризм Любов Кузик. Жінка створила етно комплекс «У дворі» і відкрила інтерактивний музей культури і побуту, де популяризує Бойківщину.

Наступною локацією став історико-краєзнавчий музей «Сколівщина». Тут учасників експедиції зустріли карпатські музики. Музею лише 2 роки, проте він вже має багату експозицію, про яку бойківською говіркою розповідає його керівниця Тетяна Зінкевич. Гостей пригостили смачними ощипками з домашнім варенням, а працівниця музею Марта Шиян провела майстер-клас з хусткування.

Відвідали представники туристичної галузі і церкву великомученика Пантелеймона, збудовану за принципом «без жодного цвяха». Її вважають найдавнішою у Сколівській громаді.

А також - Палац Гредлів – один з символів Сколівської громади, який, як зазначив голова постійної комісії з питань історико-культурної спадщини та туризму ЛОР Іван Щурко, у майбутньому потрібно перетворити на туристичний хаб.  

На підсумковій зустрічі у розважально-оздоровчому комплексі «Золота форель» представники бізнесу наголосили на необхідності побудови чіткої стратегії розвитку туристичного потенціалу Сколівської громади. Озвучили план заходів з розвитку туризму в громаді, зокрема йшлося і про можливість з’єднання дорожнім покриттям села Кам’янка з Болеховом.

Віталій Загайний заступник голови Львівської облдержадміністрації зазначив, що прокладання такого шляху є гарною перспективою і це справді пожвавить туристичний рух в межах Сколівської ТГ, яка може запропонувати туристу те, чого немає в інших громадах.

«Зокрема, це, так званий, дикий відпочинок, де є родзинки, які неможливо побачити в урбаністичному середовищі. Це є тут завдяки наявності великої кількості природніх об’єктів, які досі залишаються привабливими і разом з тим є досить доступними. Тобто, це якраз таке дуже гарне поєднання первинної краси природи і доступності до неї. У Сколівській громаді варто робити ставку на зелені садиби. Вони дадуть можливість людям самозайнятості, внаслідок створення малих бізнесів, і не зроблять значного тиску на природні об’єкти. Мені видається, це якраз і є правильний шлях для розвитку туристичного потенціалу Сколівської ТГ», - зазначив заступник голови Львівської ОДА.

Ключові слова:

туристичні маршрути

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook