Більче-Волицько-Угерське газосховище є важливим для забезпечення безперебійного опалювального сезону
16 серпня 2021р, Новини. Прес-служба ОДА, Департамент паливно-енергетичного комплексу, енергоефективності та житлово-комунального господарства
Сьогодні із робочим візитом на Львівщині перебуває Голова правління НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко. В межах візиту разом з головою Львівської ОДА Максимом Козицьким він відвідав Більче-Волицько-Угерське підземне сховище газу АТ «Укртрансгаз» та зустрівся з колективом підприємства.
«Більче-Волицько-Угерське газосховище є найбільшим в Україні. Цей об’єкт є критично важливим для забезпечення безперебійного проходження опалювального сезону. Ми задоволені процесом підготовки та бачимо, що все працює як потрібно», - зазначив Юрій Вітренко.
Сьогодні Нафтогаз активно готується до старту опалювального сезону. Показник запасів газу у підземних сховищах наближається до 18 млрд куб м, при цьому обов’язковий показник визначений Урядом на старті – 17 млрд куб м газу. Запаси планують ще нарощувати, таким чином забезпечивши безперебійний прохід опалювального сезону.
Активно триває підготовка до опалювального сезону і в областях, зокрема на Львівщині. Вчасно подати тепло мають і в домівки мешканців Новояворівська та Нового Роздолу.
«Маю подякувати «Нафтогаз Україна» за допомогу з проблемними ТЕЦ в Новояворівську і Новому Роздолі у 2019-2020 роках. А також вірю, що цьогоріч компанії вдасться зробити все для того, щоб опалювальний сезон в обох цих містах стартував вчасно», - зазначив Максим Козицький.
Та додав, що Нафтогаз сьогодні - це не лише компанія, яка забезпечує енергетичну незалежність, але й є відповідальним працедавцем та сумлінним платником податків до бюджетів різних рівнів.
Зазначимо, що сьогодні Більче-Волицько-Угерське газосховище є найбільшим у Європі.
Сховище створене на базі виснажених газових родовищ.
«Приблизно на глибині 1 км є газ, який зберігається в пористому герметичному пласті. Далі через пробурену свердловину пласт з'єднується з газопроводом, по якому надходить на газозбірний пункт для його очищення. Після цього поступає на компресорну станцію, де проходить остаточне очищення та осушення, заміряється його кількість та подається в магістральні газопроводи», - розповів про роботу газосховища головний інженер Стрийського виробничого управління підземного зберігання газу Юрій Ільницький.
Станом на сьогодні газосховище вміщає 17,05 млрд куб м активного газу, тобто такого з яким підприємство може працювати: закачувати та відбирати.
Для забезпечення безпечної експлуатації проводять модернізацію та реконструкцію об’єктів газосховища. Відтак найближчим часом заплановані проведення заміни 5 двигунів, які проходять модернізацію. Вартість проєкту понад 80 млн грн.
На підприємстві працює майже 400 працівників.