Цьогорічні надходження до держбюджету з Львівщини склали 30 мільярдів гривень
30 мільярдів гривень податків сплатила Львівщина до державного бюджету України станом на сьогодні, що на 8 мільярдів гривень або на 37 % більше порівняно з відповідним періодом минулого року.
«Завдяки цьому ми спромоглися подолати планку цьогорічних надходжень до держбюджету в 30 мільярдів гривень. Торік такого обсягу було досягнуто лише 20 жовтня!
Окрім цього, до загального фонду бюджету області поступило вже 12 мільярдів гривень. Зазначимо, що милого року такий обсяг досягли лише 01 жовтня.
Чому це важливо? Така позитивна динаміка дає змогу очікувати виконання річних планових показників за доходами та профінансувати заплановані видатки в повному обсязі», – зазначив заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Іван Собко.
Новини за темою
Трансферти з державного бюджету надходять на Львівщину відповідно до плану: Іван Собко
3 березня 2022
Впродовж перших днів березня ритмічно, відповідно до плану, надходять трансферти з державного бюджету. Про це повідомив заступник начальника Львівської ОВА Іван Собко. "У повному обсязі надійшли дотації на здійснення переданих видатків з утримання установ освіти і охорони здоров’я (14,6 млн грн), проведення розрахунків протягом опалювального періоду за комунальні послуги та енергоносії (17,2 млн грн); освітня субвенція (23 млн грн) та субвенції для надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами (1,7 млн грн), підтримку окремих закладів та заходів у системі охорони здоров’я (6 млн грн). Під час воєнного стану з держбюджету продовжується фінансування видатків відповідно до узгоджених напрямів для забезпечення повного функціонування області", - зазначив Іван Собко.
Майже 1,5 млрд грн податкових платежів надійшло до місцевих бюджетів Львівщини упродовж січня 2022 року
14 лютого 2022
Надходження податкових платежів до місцевих бюджетів Львівщини у січні 2022 року становить майже 1,5 млрд грн, що на понад 25% більше, ніж у січні 2021 року. З них понад 898 млн грн – податок на доходи фізичних осіб. Це додатково 151,4 млн гривень, або на 20,3% більше, ніж у січні 2021 року. Надходження єдиного податку становлять 357,5 млн грн, що у порівнянні з січнем 2021 року на 48,2% або на 116,2 млн грн більше. Надходження податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки становлять 69,5 млн грн, що на 32,9% або на 17,2 млн грн більше, ніж у 2021 році. Надходження плати за землю у січні 2022 року становлять 92,5 млн грн, що на 4,8 млн грн або на 5,5% більше. Про це повідомив в.о. начальника Головного управління ДПС у Львівській області Андрій Щербак.
13,5 млрд грн перерахували до держбюджету великі платники податків Західного регіону у 2021 році
27 січня 2022
У січні-грудні 2021 року великі платники податків, які обслуговуються в Західному міжрегіональному управлінні Державної податкової служби по роботі з великими платниками податків, перерахували до загального фонду Державного бюджету 13,5 млрд гривень. У розрізі основних податків до Держбюджету надійшло: податку на додану вартість – 7,5 млрд гривень. Так, платники податків забезпечили приріст надходжень в порівнянні з відповідним періодом 2020 року на суму 910 млн гривень. Великий бізнес перерахував до Державного бюджету 3,7 млрд гривень податку на прибуток, акцизного податку – 1,2 млрд гривень, військового збору – 518 млн гривень. Щодо відрахувань на соціальні потреби населення, то з початку року великими підприємствами Західного регіону сплачено 6 мільярдів гривень. «Сплата податків - це інвестиція в добробут кожного з нас, запорука сильної держави», - зазначила начальниця Управління Ірина Короткова. Нагадаємо, у Західному міжрегіональному управлінні ДПС по роботі з великими платниками податків перебувають на обліку 150 платників з одинадцяти областей України та м. Києва (Львівська, Івано-Франківська, Волинська, Житомирська, Закарпатська, Рівненська, Тернопільська, Херсонська, Хмельницька, Черкаська, Чернігівська). Великий платник податку - юридична особа, дохід якої з усіх видів її діяльності перевищує 500 мільйонів гривень за чотири останні звітні періоди.
Понад 150 млн гривень надійшло до бюджету області за результатами податкових перевірок
17 січня 2022
Упродовж січня-грудня 2021 року податкові органи Львівщини провели 2 856 перевірок, з яких 150 планових та 2 706 позапланових перевірок. За результатами перевірок донарахували узгоджених податкових зобов'язань в сумі майже 626 млн гривень. З донарахованих сум сплачено до бюджету 153,5 млн гривень. За період січень-грудень 2021 року зменшили від’ємне значення об’єкта оподаткування податком на прибуток майже на 1 541 млн грн, що дозволило упередити несплату цього податку в наступних податкових періодах на понад 277 млн грн. Також зменшено від'ємне значення різниці між податковими зобов'язаннями та податковим кредитом з ПДВ майже на 180 млн грн та суму ПДВ, заявлену до відшкодування з бюджету, на понад 160 млн гривень. Крім цього, провели 2 802 фактичних перевірок, застосували та узгодили фінансові санкції на суму 15 млн грн. З них сплатили до бюджету понад 9 млн гривень.
За поступленнями до загального фонду держбюджету Львівщина забезпечила приріст на 35,8 %
6 січня 2022
У 2021 році Львівщила сплатила до державного бюджету податків на суму 53,4 млрд грн. Це на 12,6 млрд грн більше порівняно з надходженнями 2020 року. Таким чином відсоток зростання найвищий за останні шість років – 30,8. При цьому, за поступленнями до загального фонду держбюджету область забезпечила приріст на 35,8 %. Помітної позитивної динаміки Львівщина досягнула і за всіма основними податками і платежами: податок на прибуток підприємств – на 61 % рентні платежі за природні ресурси – на 53 % податок на доходи фізичних осіб – на 32 % податок на додану вартість – у 2,8 рази У 2,7 рази зросло й бюджетне відшкодування ПДВ.
В ЛОДА розглянули звернення від трьох суб’єктів господарювання Львівщини про зупинення реєстрації податкових накладних
9 грудня 2021
Відбулось засідання обласної робочої групи з оперативного вирішення проблемних питань, пов’язаних із реєстрацією податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, зупиненням, відмовою в їх реєстрації сільськогосподарським товаровиробникам. Під час засідання розглянули звернення трьох суб’єктів господарювання Львівської області про зупинення реєстрації податкових накладних та звернення сімейних фермерських господарств Львівської області щодо можливості відновлення одержувати доплату єдиного соціального внеску на голову та членів сімейного фермерського господарства. Спільно з ДПС заявникам роз’яснили причини зупинення реєстрації податкових накладних в Єдиному державному реєстрі податкових накладних та щодо сплати ЄСВ для сімейних фермерських господарств, які перебувають на 4 групі єдиного податку. «З метою уникнення проблем із зупинкою реєстрації податкових накладних та підвищенням обізнаності сімейних фермерських господарств плануємо з наступного року провести ряд навчальних семінарів щодо правил ведення обліку, сплати податків і зборів, дотримання вимог для перебування на 4 групі єдиного податку»- зазначив голова робочої групи Віталій Загайний. Заступник начальника Головного управління ДПС у Львівській області Ігор Лазорко наголосив, що при ДПС у Львівській області функціонує Центр інформаційного обслуговування платників податків, куди можуть звертатись сільськогосподарські виробники для отримання роз’яснень та консультацій. За результатами проведеного засідання вирішили повторно звернутись до Міністерства аграрної політики України з пропозицією внести зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 22.05.2019 №565 «Порядок надання сімейним фермерським господарствам додаткової фінансової підтримки через механізм доплати на користь застрахованих осіб - членів/голови сімейного фермерського господарства єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» в частині доповнення постанови можливістю повторно реєструвати СФГ одержувачами доплати ЄСВ через рік після сплати заборгованості.
Надходження податків з Львівщини до Держбюджету продовжують зростати
7 грудня 2021
Так, у листопаді цього року у порівнянні з листопадом минулого зросли надходження коштів на 43%. По ПДВ на 29%, по податку на прибуток – на 63%, акцизному податку з вироблених товарів – на 36%, ПДФО – на 28%, рентні платежі – на 116%. Інформують у Головному управлінні ДПС у Львівській області. Всього за 11 місяців 2021 року у порівнянні з відповідним періодом 2020 року надходження до Державного бюджету зросли на 39% і перевищили 16 млрд грн. Це на 4,5 млрд грн більше, аніж минулого року. За 11 місяців цього року надходження єдиного соціального внеску склали 15,3 млрд грн, що на 26%, або на 3,2 млрд грн, більше, ані торік.
Надходження до Державного бюджету зросли на 39 %
15 листопада 2021
За 10 місяців 2021 року, у порівнянні з відповідним періодом 2020 року, надходження до Державного бюджету зросли на 39 % (на 3,9 млрд грн) і досягли 14,1 млрд грн. Про це повідомив Ігор Комендат, начальник ГУ ДПС у Львівській області. "Окрім того, збір ПДВ склав 5,8 млрд. грн - це на 32,7 % або на 1.4 млрд грн більше у порівнянні з минулорічним періодом. Надходження податку на прибуток зросли на 42 % (плюс 800 млн.грн), ПДФО – на 28% (плюс 720 млн. грн.). Також за 10 місяців цього року надходження єдиного соціального внеску склали 13,9 млрд. грн., що на 27 % або на 2,9 млрд грн більше, ніж у минулому році", - зазначив Ігор Комендат.
У понад 60-ти громадах Львівщини виконали планові завдання з надходження податків
2 листопада 2021
За підсумками десяти місяців цього року планові завдання з надходження податків і платежів до загального фонду бюджету не виконали 12 територіальних громад Львівщини із 73-х. Як інформують у департаменті фінансів Львівської ОДА, не забезпечили виконання плану у: Рудківській, Бібрській, Белзькій, Добросинсько-Магерівській, Добротвірській, Козівській, Львівській, Моршинській, Перемишлянській, Самбірській, Червоноградській і Яворівській ТГ. Окрім того, у Великомостівській та Стрілківській громадах, незважаючи на виконання планових показників січня-жовтня, фіксують недостатньо високий рівень виконання річного плану, що свідчить про нерівномірність помісячному розпису бюджетів. «Безумовно, зважаючи на переведення Львівщини до „червоної” карантинної зони, найближчим часом може мати місце помітне зменшення надходжень податків до бюджету. З метою вжиття оперативних заходів для забезпечення виконання бюджетів за доходами за підсумками року (у тому числі з коригування планових показників) територіальним громадам слід постійно контролювати рівень поступлень до бюджетів», - наголосив директор департаменту фінансів Львівської ОДА Олег Демків. Нагадаємо, загалом по області план надходження податкових платежів виконано на 102,9 %.
39 громад Львівщини отримають додатково майже 90 мільйонів з держбюджету
30 жовтня 2021
Фінансовий ресурс для 113 об’єктів на суму 89,5 мільйонів гривень скерують відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України на здійснення заходів з соціально-економічного розвитку. Про це поінформував голова Львівської ОДА Максим Козицький. Зокрема, кошти передбачені таким громадам: - Городоцька територіальна громада – 10 000 тис грн - Гніздичівська селищна громада – 1 913 тис грн - Тростянецька сільська громада – 700 тис грн - Давидівська сільська громада – 118 тис грн - Жовтанецька сільська громада – 490 тис грн - Розвадівська сільська громада – 590 тис грн - Великомостівська міська громада – 697,768 тис грн - Кам’янка-Бузька міська громада – 4400 тис грн - Бібрська міська громада – 1289 тис грн - Лопатинська селищна громада – 1038,067 тис грн - Меденицька селищна громада – 2400 тис грн - Белзька міська громада – 580 тис грн - Бориславська міська громада – 2817 тис грн - Буська міська громада – 600 тис грн - Грабовецько-Дулібівська сільська громада – 2128 тис грн - Добротвірська селищна громада – 650 тис грн - Жидачівська міська громади – 1461 тис грн - Жовківська міська громади – 6650 тис грн - Журавненська селищна громада – 2998 тис грн - Золочівська міська громада – 2680 тис грн - Івано-Франківська селищна громада – 4000 тис грн - Красненська селищноа громада – 500 тис грн - Куликівська селищна громада – 1350 тис грн - Львівська міська громада – 2299 тис грн - Миколаївська міська громада – 2030 тис грн - Новороздільська міська громада – 500 тис грн - Новояворівська міська громада – 2800 тис грн - Новояричівська селищна громада – 1928 тис грн - Перемишлянська міська громада – 4950 тис грн - Поморянська селищна громада – 605 тис грн - Рава-Руська міська громада – 1000 тис грн - Сколівська міська громада – 300 тис грн - Сокальська міська громада – 2200 тис грн - Старосамбірська міська громада – 5753,9 тис грн - Східницька селищна громада – 2470 тис грн - Трускавецька міська громада – 2683 тис грн - Хирівська міська громада – 1100 тис грн - Червоноградська міська громада – 3856,089 тис грн - Яворівська міська громада – 3000 тис грн - Обласному бюджету – 2020 тис грн. Серед об’єктів, які профінансують - два проєкти програми «Велике будівництво». Це Гніздичівська школа та садок у Волі - Висоцькій Жовківської громади. «Освітні проєкти дуже важливі для нашої області. Світлі просторі класи, доступні приміщення, нове сучасне обладнання, спортивна інфраструктура - це те, що ми маємо дати всім дітям області у всіх районах. Саме на це скерована Національна стратегія зі створення безбар’єрного простору. Адже цей простір не тільки фізичний, це також рівний доступ до якісної освіти та всіх соціальних послуг. Багато з пунктів цієї субвенції направлені саме на це», - наголосив очільник області. Детальніше про те, на які об’єкти скерують кошти за посиланням.
Львівщина отримала фінансування з державного бюджету на реалізацію 11 об’єктів соціальної інфраструктури
30 жовтня 2021
Розпорядженням Кабміну від 28.10.2021 №1311-р, внесли зміни в розподіл у 2021 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію інфраструктурних проектів та розвиток об’єктів соціально-культурної сфери. Інформують у департаменті економічної політики Львівської ОДА. Відтак, затвердили фінансування 2 загальнообласних об’єктів в сумі 20 млн гривень, а саме: 11 млн грн - на об’єкт «Будівництво злітно-посадкового майданчика гвинтокрилів у КНП «Клінічна лікарня швидкої медичної допомоги м. Львова», на вул. І. Миколайчука, 9»; 9 млн грн - на об’єкт «Капітальний ремонт їдальні із заміною технічного обладнання КЗ ЛОР «Львівський державний ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Крут» на вул. Пасічній, 68 у м. Львові». На завершення 3 об’єктів «Великого будівництва» у поточному році додатково спрямують 10 млн грн: «Реконструкція будівлі басейну ДЮСШ «Тризуб плюс» на вул. Галицькій,1 в с. Давидів» – 5 млн грн; «Реконструкція площі Вічевої (М. Шашкевича), вул. М. Шашкевича та прилеглих вулиць м. Золочева» – 3 млн грн; «Будівництво ЗОШ І-ІІ ступенів в с. Братковичі» – 3 млн грн. Ще 55 млн гривень скерують шести територіальним громадам для реалізації наступних об’єктів: Реконструкція стадіону «Галичина» на вул. Спортивній, 2 у м. Дрогобич Львівської області під спортивно-тренувальний молодіжний комплекс (Коригування) – 20 млн грн; Реконструкція площі Ринок в м. Броди Львівської області (коригування) – 2 млн грн; Реставраційно-ремонтні роботи памʼятки архітектури місцевого значення 1904р. (ох. № 2523-м) Народного дому на вул. Коперника, 6 в м. Самбір Львівської області – 5 млн грн; Реконструкція головної каналізаційної насосної станції в с. Добряни Стрийського району Львівської області – 10 млн грн; Капітальний ремонт дороги та вулиці Героїв Євромайдану та вулиці І. Франка в місті Ходорові Львівської області – 10 млн грн; Капітальний ремонт дороги по вул. Промислова в с. Бердихів (від автотраси М10 Львів-Краковець до початку с. Бердихів) Яворівського району Львівської області – 7 млн грн.
20,5 млрд грн - очікувані надходження до бюджету області у 2021 році
6 жовтня 2021
У департаменті фінансів Львівської ОДА підрахували очікувані надходження податків і платежів до загального фонду бюджетів Львівщини до кінця цього року. Загалом очікується поступлення близько 20,5 млрд грн. Враховуючи уточнені на сьогодні річні планові показники їх перевиконання по області становитиме 837 млн грн або 4 %. Невиконання планових завдань очікується в Козівській, Моршинській, Великомостівській, Рудківській, Добротвірській, Стрілківській, Яворівській і Белзькій територіальних громадах. Під питанням також виконання у Добросинсько-Магерівській, Самбірській, Журавненській, Перемишлянській, Новокалинівській, Львівській, Ходорівській, Бібрській, Бродівській та Оброшинській ТГ. «Місцевим радам зазначених громад вже зараз необхідно задуматись, як забезпечити виконання плану. Насамперед, шляхом мобілізації усіх можливих резервів для збільшення надходжень, а якщо цього недостатньо – вносити зміни до планових показників. Водночас, у випадку посилення карантинних заходів у зв’язку із загостренням пандемії надходження до бюджетів можуть суттєво зменшитись», - зазначив директор департаменту фінансів Львівської ОДА Олег Демків. Зазначимо, станом на 1 жовтня до бюджету області надійшло 14 млрд 650 млн грн податків і платежів.