У Львові стартує ювілейний Міжнародний фестиваль фольклору «Етновир»

20 серпня 2021р, Новини. Департамент з питань культури, національностей та релігій, Прес-служба ОДА

Сьогодні розпочинається одна з головних подій святкувань Дня Незалежності України у Львові – 10-й Ювілейний Міжнародний фестиваль фольклору «Етновир».

Цього року свято відбувається на нових локаціях – в палаці Потоцьких, а також на площі Музейній – там розмістять малу сцену для виступу оркестрів народних інструментів.

В межах фестивалю відбудуться виняткові виступи ансамблів, паради учасників головними вулицями міста, показ народних костюмів, вечори дружби й танцювальні майстер-класи. 

Цьогоріч на «Етновир» запрошені танцювальні міжнародні колективи з Чорногорії, Сербії, Туреччини, Венесуели й Таїті. Усі вони готують дивовижні хореографічні виступи, покази унікальних національних костюмів і сувеніри своїх країни.

Вперше у межах фестивалю 20 серпня о 12:00 год пройде Форум фольклорних ініціатив «Фольклорні Традиції – Код Нації». Учасники говоритимуть про те, наскільки актуальною для молоді є фольклорна спадщина свого народу, особливо в епоху диджиталізації та соцмереж.

Участь в дискусії візьмуть спікери з різних міст і країн. Зокрема: директор фестивалю «Етновир» і президент CIOFF Україна, Андрій Сидор і президент CIOFF (Міжнародна рада організацій фольклорних фестивалів та народних мистецтв під егідою ЮНЕСКО), Філіп Босан (Philippe Beaussant). 

О 18:30 год відбудеться марш-парад усіх учасників фестивалю центральними вулицями міста від Площі Ринок до Палацу Потоцьких. І вже о 19:00 год на головній сцені у Палаці Потоцьких відбудеться урочисте відкриття фестивалю.

Хедлайнером другого фестивального дня, 21 серпня, стане легендарний хор ім. Г. Верьовки. Вони виступатимуть в супроводі живого оркестру і танцювальної групи.

Фестиваль «Етновир» відбувається під егідою Міжнародної Ради Організацій Фестивалів Фольклору і Традиційних Мистецтв (CIOFF®) при ЮНЕСКО.

Початок концертних програм – щодня о 18:00. Вхід на всі події фестивалю вільний.

Ознайомитися з програмою можна на сайті  фестивалю.

Ключові слова:

фестивальетновир

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook