«До тебе лину моя рідна земле»: на Самбірщині відсвяткували фестиваль лемківської культури

6 вересня 2021р, Новини. Департамент з питань культури, національностей та релігій, Прес-служба ОДА

Напередодні, 5 вересня, у селі Нагірне, що в Самбірському районі, відзначили фестиваль лемківської культури «До тебе лину моя рідна земле». Цьогоріч фестиваль відбувається вже у шістнадцяте.

Традиційно на цей захід з’їжджаються лемки з найближчих околиць та різних куточків, щоб відчути подих предків, яких тоталітарний режим силою виставив з рідних осель.

Розпочали захід виконанням Гімну України та підняттям Державного Прапора. Опісля пролунав Гімн Лемківщини  - «Гори наші». Учасники дійства також поклали квіти до фігури Божої Матері та пам’ятного знака з портретом Тараса Шевченка.

Після завершення урочистої частини розпочався святковий концерт за участі творчих колективів. Свої музичні дарунки гостям фестивалю дарували народний ансамбль з Дрогобича «Яворина» та учасники художньої самодіяльності народного дому села Нагірне.

Незмінним учасником культурної програми став народний ансамбль лемківської пісні «Юшмелем». Привітали учасників фестивалю заслужені артисти України: Яросла та Валентина Теплі, Ростислав Кушина. А також учасник телевізійного вокального талант-шоу «Голос країни» Петро Чернишенко.

Окрім музичної частини, розважали гостей  також й танцями від хореографічного колективу «Зорецвіт».

Довідково:

Дату святкування 16-го фестивалю лемківської культури «До тебе лину моя рідна земле» обрали невипадково. Символом зібрань лемків є ватра, яку розпалюють на знак єднання пам’яті, надії, розвіяних вітром історій. Нащадки лемків й сьогодні запалюють ватри. І горять вони щороку в Ждині, Монастириську, у Словаччині, Сербії, Хорватії, Канаді, Сполучених Штатах. А перша ватра у селі Нагірне запалала  саме 5 вересня 2004 року. 

Ілона Орнат

Ключові слова:

Лемківщинафестиваль

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook