Як діяти у надзвичайних ситуаціях: для виконавчих органів Дрогобицької громади провели професійне навчання
Для виконавчих органів Дрогобицької громади провели чергове командно-штабне навчання з органами управління та силами цивільного захисту Львівської області. Навчання тривали упродовж 18 – 19 серпня під керівництвом директора департаменту з питань цивільного захисту Львівської ОДА Ігоря Туза.
Учасниками навчань стали органи управління цивільного захисту Дрогобицької міської ланки, територіальні підрозділи ДСНС, Національної поліції, комунальні служби міста, пункт екстреної медичної допомоги “Дрогобич”.
Під час навчань вивчали правильність дій органів управління та сил цивільного захисту при загрозі та виникненні надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру в умовах мирного часу та особливого періоду та ліквідації їх наслідків.
“В ході проведених навчань розглянули питання щодо діяльності виконавчих органів Дрогобицької міської територіальної громади при приведенні підпорядкованих сил та засобів цивільного захисту в готовність до дій за призначенням та управління ними в різних режимах функціонування міської ланки. Учасники навчання теоретично відпрацювали та практично закріпили свої дії у разі загрози та виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, зокрема, пов’язаних з різким погіршенням природних умов, та ліквідацію їх наслідків” - розповіли у департаменті з питань цивільного захисту Львівської облдержадміністрації.
Особливу увагу під час навчань зосередили на виконанні практичних заходів з ліквідації умовної надзвичайної ситуації, пов’язаної з вибухом побутового газу, внаслідок чого зазнали значних пошкоджень житлові будівлі та постраждали люди.
Зі слів керівника навчання Ігоря Туза, усі підрозділи проявили високу злагодженість, оперативність та взаємодію під час виконання завдань з організації управління в надзвичайних ситуаціях та захисту населення і територій від їх наслідків.
Новини за темою
«Хочу бути корисною»: на Самбірщині вчителька-пенсіонерка проводить уроки неформальної освіти для діток-переселенців
9 травня 2022
У Самбірському районі Львівської області знайшли прихисток чимало сімей-переселенців. Місцеві мешканці допомагають сім’ям з дітьми пережити цей складний час. Серед них місцева вчителька Надія Яворська, жінка уже на пенсії, але свій великий педагогічний досвід вирішила присвятити дітям, які через війну опинились у Мшанці та сусідніх гірських селах Стрілківської громади. Про те, як бореться з ворогом на своєму фронті вона розповіла виданню «Ваш Голос Прикарпаття». «Я працюю з дітьми, які приїхали до наших сіл із різних регіонів. Краматорськ, Дружківка, Олександрівка, Покровськ, Кривий Ріг, Харківська та Київська області. Вік моїх нових друзів – від 3 до 10 років. Моя особиста мета – хочу бути корисною у цей важкий час війни. Я маю педагогічний досвід. То чому ж його не застосувати у потрібній справі? Маленькі українці сьогодні цього потребують», – розповіла вчителька. Надія Яворська реалізує проєкт дитячі точки «Спільно» від ЮНІСЕФ у партнерстві з Українською освітньою платформою. Це уроки неформальної освіти для дітей, які стали вимушеними переселенцями. До навчання залучають і місцевих дітей. Мета цього проєкту – забезпечити право на освіту в час війни усім дітям. А також допомогти їм освоїтись на новому місці, потоваришувати з місцевими однолітками. Аби фахово працювати з маленькими переселенцями педагог проходила відповідні навчання. У групі Надії Яворської 23 дитини. Наразі на заняття приходять 10-11. Як розповіла Надія Яворська проводить не класичні уроки. Усі діти, різного віку, займаються в одній групі. Щоразу для своїх учнів учителька придумує різні цікавинки. Розповідає про місцевість, про звичаї, про природу. До прикладу, перед вербною неділею спільно виготовляли букетики для освячення. Попри це спілкувалися й про історію свята та традиції. Згодом малювали писанки, а ще складали художній великодній кошик. «Діти є діти. Вони хочуть спілкуватись, забавлятись та цікаво проводити свій час. Ми не можемо постійно сидіти у нашому умовному класі. Багато часу проводимо на вулиці, якщо дозволяє погода. От, до прикладу, вивчали місцеві рослинки, розбирали де правий, а де лівий берег нашої річки Мшанка. Щоразу придумую й різні активні ігри. У вівторок прогулялись до нашої туристичної візитівки – Мшанецьких колиб», – розповіла педагог. У кожної дитини – своя історія. Але усіх об’єднує одне гірке слово війна. Зазначимо, що сьогодні на Львівщині проживає 274 тисячі переміщених осіб, з них понад 75 тисяч – діти. Фото «Ваш Голос Прикарпаття».
«Підготовлений – значить захищений»: працівники Львівської ОДА пройшли тренінг з першої домедичної допомоги
14 квітня 2022
Працівники управління туризму та курортів Львівської ОВА пройшли сертифікований тренінг з першої домедичної допомоги. Навчання провели фахівці Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Інструктор тактичної медицини Віктор Гончарук, який під час військової служби у Нацгвардії України, допомагав рятувати людей в АТО, а зараз працює старшим братом медичної підстанції 6 і є анестезистом бригади аеромобільної евакуації, каже, що у його практиці доволі часто траплялися випадки, коли люди помирали, через не надання допомоги до приїзду швидкої. «Швидкість доїзду бригад екстреної медичної допомоги і реагування як правило є в межах десяти інколи і більше хвилин. Відповідно людина, котра надає домедичну допомогу може виграти цей час для постраждалого, забезпечити його виживання до приїзду медиків, котрі матимуть вже набагато більше шансів врятувати цю особу», - каже Віктор. Зі слів фахівця, до навиків першої домедичної допомоги відносять: визначення стану пацієнта і необхідності надання йому реанімаційних заходів, надання реанімаційних заходів, в що буде входити компресія грудної клітки і забезпечення прохідності дихальних шляхів, штучна вентиляція легень, а також обов‘язково - зупинка кровотеч. Слід зазначити, що кровотечі під час воєнних дій є найбільш частою причиною смертності. Вміння спинити кровотечу є важливим і в цивільному житті. Як мінімум має бути навик зупинки кровотечі шляхом прямого тиску на рану та накладання тугої пов‘язки. Віктор Гончарук побажав присутнім, щоб ці знання їм ніколи в житті не знадобилися, але наголосив, що краще все знати та вміти. «Кажуть, підготовлений – значить захищений! Ми пройшли всі базові пункти надання домедичної допомоги. Вдячні фахівцям Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф за новий досвід, а «Гранд Готелю» за місце проведення тренінгу. Хочу додати також, що подібні курси загартовують командний дух, тож заохочую інших проходити навчання», - зазначила керівниця управління туризму та курортів Львівської ОВА Наталя Табака.
Педагогам Львівщини пропонують пройти навчання з мінної небезпеки на спеціальній онлайн платформі ⠀
4 квітня 2022
Громадська організація «Асоціація саперів України» за підтримки МОН у 2020 та 2021 роках реалізувала пілотний проєкт з навчання педагогів Дніпропетровської, Донецької, Луганської областей та міста Києва на спеціальній онлайн платформі з питань мінної небезпеки (Explosive Ordnance Risk Education – EORE). ⠀ Враховуючи широкомасштабну війну російських окупаційних військ на всій території України, МОН вбачає за доцільне проходження зазначеного навчання педагогами з усіх регіонів України. В подальшому набуті знання і навички педагогів з мінної небезпеки дозволять їм проводити інформаційні заняття з безпекових питань для аудиторії різних вікових категорій, насамперед, для учнів закладів загальної середньої освіти. ⠀ Курс розрахований на 30 годин онлайн навчання. Слухачеві потрібно зареєструватись за покликанням: https://eoreplatform.web.app/ та у зручний для себе час пройти онлайн курс навчання. Підтвердження аккаунтів відбувається упродовж доби. ⠀ Усі педагоги, які успішно пройдуть зазначений курс навчання, отримають відповідний сертифікат (генерується автоматично) та зможуть завантажити в особистому кабінеті необхідну навчально-методичну літературу (в електронному вигляді). Загальна кількість учасників онлайн навчання не обмежена. ⠀ Контактна особа від Асоціації - Чуткий Сергій Іванович, член правління організації. E-mail: ua.deminers@gmail.com.
Порядок вступу на бюджетну та платну форми навчання у ВНЗ відрізнятиметься
29 березня 2022
Вступ на бюджетну та платну форми навчання у вищі навчальні заклади в умовах воєнного часу може відбуватися у різних формах. Як розповів директор департаменту освіти Львівської ОВА Олег Паска, попередньо планується, що абітурієнти, які хочуть вступати на бюджетну форму навчання, повинні пройти спрощене ЗНО. Останнє передбачає здачу єдиного тесту, який включатиме тестові питання з трьох предметів – української мови, історії України та математики. Водночас, ті учні, які хочуть навчатися на платній формі, просто писатимуть мотиваційного листа. І відповідно до цього поступатимуть у заклади вищої освіти. Детальніше про спрощене ЗНО – за посиланням.
Як дітям-переселенцям долучитися до освітнього процесу на Львівщині: в області розробили інформаційний буклет
26 березня 2022
На Львівщину щодня прибувають тисячі переселенців. Серед них батьки разом з дітьми шкільного віку та студентами. У департаменті освіти і науки Львівської ОДА в одному буклеті зібрали усю необхідну інформацію про освітній процес в області для внутрішньо переміщених осіб. Діти шкільного віку з родин, які тимчасово проживають на території Львівської області мають можливість долучитися до освітнього процесу в одному із закладів освіти за тимчасовим місцем проживання (за згодою батьків). Для осіб, що перебувають за межами області чи України, а також для учнів, які залишилися на територіях, де ведуться активні військові дії створено Українську дистанційну школу (УДШ). Зареєструватись на навчання у Дистанційній школі можна за покликанням: https://cutt.ly/vAYwLdX Учні та студенти закладів професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, які тимчасово проживають на території Львівської області мають можливість долучитися до освітнього процесу в одному із закладів освіти відповідно до профілю навчання. Завантажити буклет можна за посиланням. У ньому ви знайдете також корисні контакти для ще більш детальної інформації. «Ми докладаємо усіх зусиль, щоб люди почувалися в безпеці та повертались до нормального життя, наскільки це можливо у воєнний час. Забезпечуємо тих, хто прибув, дахом над головою, їжею, ліками, одягом, фахівці наших центрів зайнятості готові підібрати вакансії. В учнів та студентів, які приїхали на Львівщину з інших областей, є можливість долучитися до освітнього процесу. Також пропонуємо вступати у гуртки, відповідно до вподобань, відвідувати психологічні тренінги чи готуватись до ЗНО з Малою академією наук України. При потребі надаємо психолого-педагогічну підтримку», - Максим Козицький. Нагадаймо, що напередодні Львівська область прийняла на проживання майже 6 тисяч людей, які покинули свої домівки через вторгнення російських військ. З 24 лютого – майже 247 тисяч. І це лише офіційні дані.
Понад 3 тисячі дітей з числа тимчасово переміщених осіб залучені до освітнього процесу на Львівщині
16 березня 2022
З 14 березня на Львівщині стартував навчальний процес. Зі 1130 шкіл області 26 відновили навчання в очному форматі. Частина шкіл працюють дистанційно або у змішаній формі. Станом на сьогодні 3573 дитини залучені до освітнього процесу на Львівщині з числа тимчасово переміщених осіб. Найбільше учнів – з Харківської і Київської областей. «Якщо ми хочемо і в майбутньому бути переможцями – наші діти мають вчитися. Тому коли ми поселяємо людей, надаємо всю необхідну допомогу, що би ми зараз не робили, ми маємо думати про те, як будуть працювати наші заклади освіти. Ми розуміємо, якою є якість освітнього процесу в цих умовах. Але, щоб хоча б частково зняти психологічне навантаження, слід забезпечити дітям можливістьнавчатися, а вчителям - навчати», - зазначив заступник голови Львівської ОВА Іван Собко. «Окупант свідомо знищує нашу освіту. З десяти вищих навчальних закладів у Харкові залишилося два. Зараз має бути велика увага до освіти попри все», - додав Іван Собко. Окрім навчального процесу, з наступного тижня на Львівщині планують відновити і позашкільну освіту. Як зазначив директор департаменту освіти і науки Львівської ОВА Олег Паска, мова йде про гуртки та проведення конкурсів, які дозволять дітям продовжувати розвивати свої таланти. Як дітям з числа ВПО приєднатися до навчання на Львівщині - читайте тут.
З 14 березня більшість школярів Львівщини повернулися до навчання ⠀
15 березня 2022
Відучора заклади загальної середньої освіти (ЗЗСО) Львівщини відновили навчальний процес у форматі, що гарантує максимальну безпеку дітей та педагогічного складу. Формат кожний навчальний заклад обрав самостійно, виходячи з оперативної обстановки в даному населеному пункті. ⠀ Так із 1130 шкіл: 26 запрацювало в очному форматі; 54 обрали змішаний формат; 55 шкіл продовжили канікули ще на тиждень; решта шкіл повернулися до навчання в дистанційній формі. ⠀ Для учнів з числа внутрішньо переміщених осіб, які зараз перебувають на території Львівщини, передбачено дві можливості для навчання: тимчасово відвідувати ЗЗСО за місцем тимчасового перебування Детальніше: https://bit.ly/3MSkR4P приєднатися до Української дистанційної школи. Детальніше: https://bit.ly/3KReptn ⠀ Рішення про роботу закладів дошкільної освіти (ЗДО) приймуть та оприлюднять найближчим часом.
Оновлено: Відзавтра на Львівщині стартує навчання: в очній формі та онлайн
13 березня 2022
“Завданням військової агресії терористичної Росії є не лише вбивство наших громадян, але й нашого майбутнього. Зокрема, й системи освіти. Ми не можемо цього допустити та не допустимо. З понеділка, відповідно до затвердженого керівником Львівської військової адміністрації додатку до листа, навчання в школах Львівщини відновлюється, в основному, у віддаленому режимі”, - наголосив під час брифінгу директор департаменту освіти і науки Львівської ОВА Олег Паска. Таким чином з 14 березня в області: ● заклади профтехосвіти працюватимуть в змішаному режимі; ● частина шкіл працюватиме в змішаному форматі, а решта - віддалено ● заклади профтехосвіти працюватимуть в змішаному режимі; ● навчальний процес буде забезпечено належним чином; ● почне роботу Волонтерська Дистанційна Школа. ⠀ Освітній процес організовується у максимально безпечному форматі як для дітей, так і для педагогів. ⠀ Окрім того, з понеділка починає роботу волонтерський проєкт “Дистанційна школа”, аби дати можливість навчатись дистанційно тим дітям, які не мають змоги відвідувати школи. Волонтерами там будуть кращі вчителі, які зголосились допомогти. ⠀ На сьогодні, станом на ранок, в школі зареєструвався 1301 учень: ● 21% - це діти з Київської області;лютна більшість з них перебуває на території Харківської області); ● 21% - це діти з Київської області; ● 9,5% - діти, які перебувають на території Львівщини (з них більшість це учні, які приїхали з інших областей. ⠀ Департамент освіти надіслав усім навчальним закладам рекомендаційного листа щодо зарахування учнів, які приїхали з інших регіонів України. ⠀ “Ми робимо все, аби максимально правильно розв'язувати це питання у правовій площині. Також окремо працюємо стосовно залучення до навчання тих дітей, що зараз виїхали за кордон. Це є країни від Італії й до Литви”, - наголосив Олег Паска. Нагадаємо, зареєструватись для навчання у Дистанційній школі можна за покликанням: https://cutt.ly/vAYwLdX Для осіб, які потребуватимуть детальнішого роз’яснення, працюватиме «Гаряча лінія». Телефони «гарячої лінії»: 096 014 37 08 093 547 37 83 Контактна особа Таня Полянчич.
З 14 березня у закладах середньої освіти Львівщини відновлюють навчання: як долучитися дітям з тимчасово переміщених сімей
10 березня 2022
Департамент освіти і науки повідомляє, що, відповідно до рекомендацій Міністерства освіти і науки України, у закладах загальної середньої освіти Львівської області після завершення канікул відновлюється освітній процес. Навчання буде організоване в залежності від ситуації в місцевості, де заклад знаходиться, безпечно для дітей. Безпекова ситуація на Львівщині дозволяє закладам загальної середньої освіти обрати (за погодженням з військовою адміністрацією) одну з таких форм навчання: а) очну або змішану (з урахуванням виконання працівниками закладу освіти заходів та завдань, що визначені військово-цивільною адміністрацією); б) дистанційну (з використанням єдиної для закладу навчальної платформи). Для організації освітнього процесу департамент освіти Львівської обласної військової адміністрації з керівниками відділів освіти районних військових адміністрацій та територіальних громад узгодили наступні кроки: 1) 9 березня кожен заклад освіти має визначитися з формою навчання. Для цього необхідно врахувати чинники безпеки учнів та педагогів, особливості діяльності кожної школи в умовах військового стану. Інформація подається у відділи освіти райдержадміністрацій. 2) Кожен заклад освіти має забезпечити можливість долучення до освітнього процесу дітям, що тимчасово переїхали на Львівщину через злочинні дії РФ. Керівники ЗЗСО зобов’язані, прийнявши відповідне рішення, проінформувати здобувачів освіти та їхніх рідних про форму навчання, розклад занять і, у випадку віддаленого навчання, адресу та умови доступу до шкільної навчальної платформи. До навчання у закладі освіти незалежно від обраного формату рекомендуємо долучити також дітей шкільного віку з родин, які тимчасово проживають у населеному пункті, де цей заклад знаходиться (за згодою батьків). Для школярів з числа тимчасово переміщених осіб, в тому числі й тих, хто перебуває за межами області чи України, які з різних причин не змогли відновити навчання у ЗЗСО за місцем тимчасового проживання, а також для учнів шкіл Львівщини, які у 2021-2022 н. р. не використовували загальношкільної платформи, департамент спільно з Національним університетом «Львівська політехніка» створили Дистанційну школу «Вчитись просто» (ДШ «ВП»). Школа забезпечуватиме викладання усіх предметів (інтегрованих курсів), передбачених типовими освітніми програмами для ЗЗСО. Викладачами ДШ на волонтерських засадах є кращі педагоги області. Школа забезпечена навчальним контентом; виконані учнями завдання перевірятимуться, а результати обліковуватимуться. Рідні та учні ДШ «ВП» отримають (на вимогу) витяг з електронного журналу з оцінками для представлення в заклад освіти за постійним місцем проживання. Для учнів 7-11 класів ДШ розпочинає навчальний процес 14 березня. З 21 березня навчатись у Школі зможуть учні 5-6 класів. Зареєструватись для навчання у Дистанційній школі можна за покликанням: https://cutt.ly/vAYwLdX Для осіб, які потребуватимуть детальнішого роз’яснення, працюватиме «Гаряча лінія». Телефони «гарячої лінії»: 096 014 37 08 093 547 37 83 Контактна особа Таня Полянчич.
На Львівському бронетанковому заводі з 12:45 год проводитимуть військові навчання
5 березня 2022
Сьогодні від 12:45 год на Львівському бронетанковому ремонтному заводі, що на вул. Стрийській, проводитимуть навчання для українських військових. Триватимуть вони орієнтовно до 15:00 год. Просимо мешканців, які проживають чи перебувають поряд підприємства, не панікувати та не турбувати з цього приводу правоохоронні органи. Нагадаємо, такі ж навчання проводили і в попередні дні.
На Львівському бронетанковому заводі з 17:00 проводитимуть військові навчання
3 березня 2022
Сьогодні о 17:00 год на Львівському бронетанковому ремонтному заводі, що на вул. Стрийській, проводитимуть навчання для українських військових. Просимо мешканців, які проживають чи перебувають поряд підприємства, не панікувати та не турбувати з цього приводу правоохоронні органи. Нагадаємо, такі ж навчання проводили і в попередні дні.
На Львівському бронетанковому заводі сьогодні проводитимуть військові навчання
27 лютого 2022
Сьогодні о 18:00 на Львівському бронетанковому ремонтному заводі, що на вул. Стрийській, проводитимуть навчання для українських військових. Просимо мешканців, які проживають чи перебувають поряд підприємства, не панікувати та не турбувати з цього приводу правоохоронні органи.