"Зміна законів про професійно-технічну освіту має синхронізуватись зі змінами у загальній освіті", - Олег Паска

9 липня 2021р, Новини. Департамент освіти і науки, Прес-служба ОДА

У Львові другий день триває конференція «Освіта можливостей: нові горизонти професійної (професійно-технічної) освіти в Україні». Захід відбувається у змішаному форматі – оналйн та наживо у Львівському професійному коледжі готельно-туристичного та ресторанного сервісу. 

Стратегія впровадження змін у галузі професійно-технічної освіти на Львівщині розпочалась із аналізу ситуації. Кількість учнів у закладах ПТО за 25 років зменшилась удвічі, тоді як кількість студентів вищих навчальних закладів  за той же період не змінилась.

«Це свідчить про те, що імідж професійно-технічної освіти недостатньо позитивний. Тому в програму розвитку освіти ми заклали кошти на промоцію робітничих спеціальностей. Ще один нюанс: коли ми об’єднуємо три заклади, нам здається працює арифметика як у першому класі -500 учнів з кожного закладу буде півтори тисячі загалом. Але так не є, набирається 800 учнів. Чому? Проблема є в іміджі закладів, об’єднавши їх ми не отримуємо плюса, а отримуємо мінус. Це треба враховувати», - наголосив під час конференції директор департаменту освіти і науки Львівської ОДА Олег Паска.

Із необхідністю приділити більшу увагу системі професійно-технічної освіти погодився і міністр  освіти і науки України Сергій Шкарлет

«Профтехосвіта довгий час не отримувала належної уваги з боку керівництва держави, освітніх управлінців, фінансувалася за залишковим принципом. Заручившись підтримкою Президента України, ми поставили перед собою амбітну ціль – перезавантажити систему профосвіти, зміцнити її й нарешті зруйнувати той застарілий стереотип про її непрестижність. Випускники закладів професійної освіти мають пишатися своєю освітою», - зазначив під час відкриття конференції міністр  освіти і науки України Сергій Шкарлет.

Підвищення престижності робітничих професій напряму пов’язано із наявністю сучасного обладнання та устаткування для навчання кваліфікованих працівників.

«Ми вдячні нашим європейським партнерам за увагу до наших закладів. Підписані меморандуми у межах проєкту «EU4Skills: Модернізація інфраструктури системи професійно-технічної освіти в Україні» значно покращить матеріально-технічну базу закладів області. В програмі розвитку освіти Львівщини ми також заклали кошти на створення навчально-практичних центрів. Власними коштами ми також будемо покращувати якість матеріальної баз, адже розуміємо, що виклики сучасності диктують свої умови, і ми мусимо їм відповідати», - акцентував начальник відділу інновацій, дистанційного навчання, координації діяльності закладів вищої освіти і науки, професійної освіти Львівської ОДА Іван Пикус.

У контексті розвитку ПТО, варто також звернути увагу на законодавчу базу. За словами Олега Паски, всі рівні освіти пов’язані між собою, тому требу комплексно підходити до вдосконалення правових основ функціонування системи освіти.

«Не може професійна освіта існувати поза середньою освітою, і навпаки. Коли ми говоримо про зміну законів про середню освіту, не маємо права оминати змін в професійній освіті. Ми вже звертались до народних депутатів, і будемо звертатись ще і ще, аби вони не розглядати ці дві галузі окремо. Якщо не буде гармонії між тими двома законодавчими актами, ми будемо мати такі проблеми, як ми отримали з прийняттям закону про повну загальну освіту. Ми знизили прохідний бал ЗНО на педагогічні спеціальності, дали можливість людям без педагогічної освіти навчати дітей, і зараз ми отримуємо директорів шкіл, які не мають педагогічної освіти і відповідного досвіду. За кілька років ми отримаємо крах середньої освіти, яка потягне за собою і професійну, і вищу освіту. Тому треба негайно вносити зміни в закони», - резюмував Олег Паска.

Конференція «Освіта можливостей: нові горизонти професійної (професійно-технічної) освіти в Україні» зібрала найкращих фахівців галузі України та іноземних країн. Під час конференції відбулись панельні дискусії, воркшопи, конкурси, круглі столи, обмін позитивними практиками та інформаційні сесії.

Організатором конференції є Міністерство освіти і науки України. Захід проходить за фінансової підтримки Європейського Союзу в межах Програми ЄС “EU4Skills: кращі навички для сучасної України”.  

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook